Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
926
Cevap
49
Favori
84.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Buroc.k

quote:

Orijinalden alıntı: Saralondé

quote:

Orijinalden alıntı: Buroc.k

Bu türde bir kitap almayı düşünüyorum ne önerirsiniz?

Burda yazılan tanıtılan her bir kitabı okudunuz ve yeni bir kitap mı alamk istiyorsunuz yoksa bunların dısında bir kitap mı :)) çünkü burdakiler gerçekten çok iyi kitaplar polisiye/gerilim adına.bunalra bir bakın diyorum ben..

Beni de ekleyeblrsinzi. Güzel konu olmuş. :)

Bunlarıın arasında hangisini okusam diye düşünüyorum.

tam polisye istiyosanız grange okuyun, biraz daha insan anatomisyle alakalı cinayeter gerilimler istoyrsanız tess gerritsen okuyun :)
  • Gölgeleri Öldürmek - Val McDermid

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

“Kimin incindiğini biraz olsun umursamayan insanlar tarafından hayatı çalınanların vereceği tepkiyi kimse kestiremez. Arkasına yaslanıp işleri oluruna bırakan tiplerden değilim ve yaptıklarını onlara ödeteceğim. Kendimi belli edeceğimi sanmayın. Çok zekice davranacağım ve hedeflerimi dikkatle seçeceğim.
    Bu sefer beni görmezden gelemeyecekler. Başlarından savamayacaklar. İsimlerini kanla yazıp açık ve net bir mesaj gönderecek ve onları başımdan savacak olan benim.”

Gerçek ile kurgu arasındaki çizgide elini kolunu sallayarak dolaşan bir katil. Kurbanlarını gerilim polisiye yazarları arasından seçiyor ve onları tıpkı kitaplarında kurguladıkları biçimde öldürüyor.
    Ve bir kadın Fiona Cameron... Onun bu gerilimin içinde yer almasının nedeni ise cinayet romanları yazarı olan sevgilisi Kim Martin. Geçmişte kardeşinin öldürülmesine engel olamayan psikolojik profilleme uzmanı Fiona, hem sevgilisini kurtarmak hem de geçmişiyle barışmak için her şeye hazır.
  • polisiye romanlara yeni başlayacağım neyi önerirsiniz? devamlı okumam için çok iyi bir kitap olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.a.a.N

polisiye romanlara yeni başlayacağım neyi önerirsiniz? devamlı okumam için çok iyi bir kitap olmalı

Maxime Chattam'ın üçlemesini okuyabilirsin

Kötü Ruh
    Karanlığın Soluğu
    Kara Büyü
  • kızıl nehirler ilgimi çekti bununla başlamam uygun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.a.a.N

kızıl nehirler ilgimi çekti bununla başlamam uygun mu?

• teşekkürler
  • Kara Dövme - Val McDermid

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

Göller Bölgesi’ndeki şiddetli yaz yağmurları garip dövmeleri olan bir cesedi ortaya çıkarır. Bounty gemisinin isyankâr ikinci kaptanı Fletcher Christian, Pitcairn Adası katliamı ve Christian’ın İngiltere’ye dönüşü hakkında yıllardır anlatılan efsaneler kulaktan kulağa fısıldanmaya başlar.
    Göller Bölgesi’nde doğan ve büyüyen Wordsworth uzmanı Jane Gresham, Christian’ın çocukluk arkadaşı olan ünlü şairin, kaçağı sakladığına ve öyküsünü bir şiire dönüştürdüğüne inanarak araştırmaya başlar. Ancak, keşiflerle dolu yolculuğunda ölüm de
    onu takip eder.
    200 yıllık gizem yaşamını tehdit ettiği halde, ortaya çıkarması gereken bir gerçek, bulması gereken milyonlar değerinde bir hazine vardır.
  • bende hastasıyımdır polisiye-gerilimlerin..Ortaokuda Agahta christie ile tanıştım sonrada çok fena bağlandım bu türe ve son yıllarda grange favorim..benide yazabilirsin listeye..ancak konu unutulmuş sanki ??
    yabirde yıllar önce okuduğum lejyon yada lejyoner diye bir kitap vardı sağlam bir kitaptı onuda tavsiye ederim arkadaşlara..İyi eğitilmiş askerlerin ( reklamı izleyene kadar herhangi birşeyden haberleri yok ve günlük hayatlarına devam ederler ) izledikleri bir reklamla harekete geçmeleri,infazını yapacakları kişiyi tv'den reklamlarla falan öğrenmelerini anlatan bir kitaptı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgtan -- 16 Haziran 2010; 0:03:04 >
  • Güzel konu, mesajım bulunsun.
  • greg loomis in kitaplarını oku güzeldir
  • Ben hayatımda hiç gerilim polisiye okumadım bu yaz okumak istiyorum bu konu iyi olmuş elinize sağlık.
  • Beni de ekleyebilir misiniz?
  • cerrah nasıldır arkadaşlar kızıl nehirler den sonra nasıl gelir acaba?Bazıları çok sürükleyici değil falan demiş.
  • Benide eklermisin? Grangé hayranı oldum kısa sürede
  • Roman alışkanlığı kazanmak istiyorum ve bu tür ile başlamak istedim. Yeni başlayan birine öneriniz hangi romanlar olabilir? Bütün önerilmiş kitapları okudum ama hangisi olsa karar veremedim.
  • Ekle beni de.

Benim tavsiyem :

Jon Fasman - Coğrafyacının Kütüphanesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BL@cKLioN

cerrah nasıldır arkadaşlar kızıl nehirler den sonra nasıl gelir acaba?Bazıları çok sürükleyici değil falan demiş.

cerrah çok sağlamdır..sürükleyici diyen bence hiç sürüklenmemiştir bugüne kadar..yada okumamıştır sallamıştır..cerrahı oku ve ondan sonrada çırak var onuda oku bak o zaman sürüklenmeye sen
  • Polisiye
    -Lawrence Block, John Harvey,Jean C. Grange, Michael Connely,
    Aksiyon-macera
    Robert Ludlum,Jeff Abbott,Joseph Finder, Robert Crais ,Ted Bell,Trevanian ın İnfazcı ve Hesaplaşma adlı kitapları
    Indiana Jones u seviyorsan
    -Dan Brown, Greeg Loomis,David Gibbons
    Suç dünyası hakkında
    -MARIO PUZO
  • quote:

Orijinalden alıntı: frodo1one

quote:

Orijinalden alıntı: BL@cKLioN

cerrah nasıldır arkadaşlar kızıl nehirler den sonra nasıl gelir acaba?Bazıları çok sürükleyici değil falan demiş.

cerrah çok sağlamdır..sürükleyici diyen bence hiç sürüklenmemiştir bugüne kadar..yada okumamıştır sallamıştır..cerrahı oku ve ondan sonrada çırak var onuda oku bak o zaman sürüklenmeye sen

bugün bende cerrahı aldım.Bakalım inş sararsa çırak ı da alırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.