Şimdi Ara

Polis çekicisi araca hasar verdi, 'geçmiş olsun' dediler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
13.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Polis teşkilatının durumu çok vahim. Her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Eskiden polis alımları, polis okullarından yapılırdı. Şimdi çoğu polis 4 yıllık üniversite mezunu 6 aylık eğitimle işe başlıyor. Eğitim yetersiz, liyakat yetersiz. Sonuç ortada. Yıl 2019 hala karakola gittiğinde polis iş çıkmasın diye seni başından savmaya çalışıyorsa, kapatın gidin o ülkeyi. Polislere asgari ücret + yapılan işlem başına prim suretiyle maaş verilmeli. Aksi halde bu kervan böyle gider.
  • alper3333 kullanıcısına yanıt
    Amerika’da birinin evinin önüne mi park ettin? Yada park yasağı olan bir sokağa? Anında çekilir araban hem ceza ödersin hem mahkemeye çıkarsın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ülkede ne senin memura, ne de memurun sana işi düşmesin.
  • Polis bir tanıdık demişti zaten, polis "vakfı"nın en büyük geliri özel plaka ve trafiktir diye. neden bu kadar hışımla çektikleri belli işte.
    yolu kapatsam doğru, tehlikeli bir şey yapsam doğru, ama orada zaten sürekli duruyor insanlar. ne yani arabanın içinde olunca suç değil, ama çıktın gittin suç öyle mi?

kimse kusura bakmasın bu hainliktir. resmen benim aracıma zarar veriyor ve kimse ipine takmıyor. ha zaten diyenler çıkmış, başkası zarar verince de umursamıyor. kaza olsa da cukkamıza baksak tek dertleri o. ceza yaz, araba çek, ceza yaz. peki o cezalar niye hiç trafiği düzeltmiyor? xenon farlar bitti mi? drift bitti mi? makas bitti mi? beni tehlikeye sokanlar bunlar, sen bunları bitirdin trafik cillop oldu da caddeye park mı sıkıntı da tüm enerjini ona veriyorsun? ben her gün istisnasız orta şeritten sabit hızla giderken en az 2-3 kere kaza tehlikesi geçiriyorum. ya biri atlar ya biri sıkıştırır vs. . ee polis kardeş, işini nasıl da hakkıyla yapmışsın öyle?

Memleket olarak sıkıntı bu işte. Söze kimse itibar etmiyor.

Çok böyle hikaye vardır da bir hocamız anlatmıştı, adam avrupanın bir ülkesinde tutuklanıyor ve nezarete atılıyor 1 geceliğine. Artı ceza var mı bilmiyorum. Sebebi ise taşra yolunda, yol kenarındaki bir teyze onların geçiş hızından korkup şikayet ediyor. Tabi hocamız bir Türk olarak direk "e hani ispatın, suçumu ispat et" dediğinde gelen cevap; "bizim için söz yeterlidir, şikayet sahibi doğruyu söylüyordur, ispata gerek yok". Adamların insanlık lvl'ı o kadar yüksek ki adamlar yalanı silmişler lügatlarından. Bizde yeminler eden adam yalan söylüyor.

İşte güya polis, halka hizmet için var değil mi? "Nerden bileyim önceden bozuk olmadığını" diyebiliyor rahatlıkla. Herkes her zaman her konuda sürekli yalan söylüyor sanki. İtibar yok, itibarımız yok.
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Park yasak yerlere park etme olayı Türkiye, Tunus gibi ülkelerde oluyor, ABD/Avrupa/Japonya gibi gelişmiş kaliteli insanların olduğu yerlerde bir tane göremezsin park yasağı olan yere park etmiş araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Park yasak yerlere park etme olayı Türkiye, Tunus gibi ülkelerde oluyor, ABD/Avrupa/Japonya gibi gelişmiş kaliteli insanların olduğu yerlerde bir tane göremezsin park yasağı olan yere park etmiş araç.
    Hakikaten doğru söyledin...Bizdeki büyük şehirlerde her adım başı park yeri var,yeraltı parkı,yer üstü parkı,yol kenarı parkı,say say bitmez,çoğu da boş duruyor...Milletin işi gücü de olmadığı için sırf adrenalin olsun diye yolun ortasına park ediyor kunduzlar...
  • Polisinden tut çekicisine kadar beş kuruş etmez adamlar, dağda teröristle çatışan delikanlı polisler hariç şehirdekilerin hiçbir işe yaradığı olmadığı gibi benim vergilerimden, maaşımdan kesilenlerle aylık 5 lirasınıda alıp oturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    her zaman geçerli değil bu, çok çok fazla araba var ve o bizim yaşam hızımıza yetişemiyorlar. eminönünde misal otoparka girmek 20dk. e benim toplam işim zaten 5dk?

kadıköy için dediğiniz doğruydum, çakallık yaptım 5dk için para vermeyeyim dedim. ben zaten park konusunda haklıyım demiyorum, ama dediğim gibi ölümcülleri, zararlıları çözsünler de o zaman 4 şeritli yolun bir şeridini kapatmayayım, ben ve 50 kişi.
    Çekici olayı keşke daha çok artsa. Her gün sitemin girişine, bankaya veya pasta alıcam diye duran insanların kavgalarından sıkıldım. Sıf bu yüzden ev değiştirebilirim. Çekici gelmiyor. Adam veya kadın bırakıp gidiyor. 2 defa siteden birisi kavga etti suçlu çıktılar üstüne.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hahahahahahaha iyi olmussssssssss

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorn

Memleket olarak sıkıntı bu işte. Söze kimse itibar etmiyor.

Çok böyle hikaye vardır da bir hocamız anlatmıştı, adam avrupanın bir ülkesinde tutuklanıyor ve nezarete atılıyor 1 geceliğine. Artı ceza var mı bilmiyorum. Sebebi ise taşra yolunda, yol kenarındaki bir teyze onların geçiş hızından korkup şikayet ediyor. Tabi hocamız bir Türk olarak direk "e hani ispatın, suçumu ispat et" dediğinde gelen cevap; "bizim için söz yeterlidir, şikayet sahibi doğruyu söylüyordur, ispata gerek yok". Adamların insanlık lvl'ı o kadar yüksek ki adamlar yalanı silmişler lügatlarından. Bizde yeminler eden adam yalan söylüyor.

İşte güya polis, halka hizmet için var değil mi? "Nerden bileyim önceden bozuk olmadığını" diyebiliyor rahatlıkla. Herkes her zaman her konuda sürekli yalan söylüyor sanki. İtibar yok, itibarımız yok.
    Suçu kanıtlanana kadar herkes suçsuzdur. Bu dünyanın heryerinde böyledir gelişmiş ülkelerde tabi ki.
    Arkadaşlar beni yanlış anlamasın ama bizim millete kimse yaranamaz. Ben şöyle söyleyeyim dünya üzerinde vatandaşa karşı olumlu anlamda tr polisi kadar inisiyatif kullanan yoktur. Şimdi siz aracınızın çekildiğini gördünüz ve aracı çekiciden indirip ceza yemeden teslim aldınız değil mi? Bunu herhangi bir Avrupa ülkesi veya Amerikada yapabileceğinizi düşünüyormusunuz gerçekten? Ben defalarca şahit oldum polis araçtaki eksiklere ceza yazması gerekirken yazmadı. Normalde siz çekicide aracı görseniz bile alamamanız gerekiyor prosedür gereği gidip otoparktan çekici parası + otopark parası + trafik cezası ödeyerek alacaktınız ama başınıza talihsiz bir olay gelmiş. Dünyanın hiçbir ülkesinde polis sevilmez zaten çünkü vatandaşa karşı bizzat yaptırım yetkisine sahiptir ve kimse haksız da olsa bundan hoşlanmaz. Daha geçen akrabamın başına geldi aracın muayenesi geçmiş normalde aracın bağlanıp ceza yazılması lazım polis bakmış yanında yaşlı annesi var bu sefer teyzemin hatrına görmezden geliyorum yarın ilk iş muayene yaptır diyip bırakmış. Bu senaryo başka ülkede yaşanmaz emin olun. Birde şu an suç içeren konularda ülkede gerçekten sistem çok kötü en basit konu bile mağdurun daha da mağdur olmasına sebep oluyor. Karakol adliye savcı süreçleri sistemden kaynaklı vatandaş istiyorki ben karakola gideyim evime hırsız girdi diyince karakolda ki polis benimle evime gelsin incelesin sonra sokak sokak hırsız arasın bulsun vs. Ama sistem öyle değil malesef bunda polisin suçu yok siz o masada otursanız siz de aynı şeyi yapmak zorundasınız. Mesela arkadaş şikayet ediyor arabamın camı kırıldı teyip çaldılar tozlayıp gittiler diye e iyide bunun bir üstü yok ki? Polis parmak izi çalışması yapmış delil aramış bulur veya bulamaz ama daha fazla ne yapılabilir mesela?

• Geçenlerde buna benzer bir olay yanlış hatırlamıyorsam bir avukatın aracına yapılmıştı. Avukat sakin bir şekilde olayı takip etmiş, bütün masraflarını karşıya yükletmiş ve tahsilat için de çekici araç sahibi veya sorumlusu hakkında icra takibi yaptırmış be çekici araca haciz koydurmuş ve çekici araç seyir halindeyken polis ekiplerince trafikten hacizden dolayı araca el konulmuştu. Avukat sonrasında bunun gibi hukuk tanımayan adamlar varken ben aç kalmam demişti.

• Yasak yere park etmenin en büyük cezasıdır o çekiciler. Çünkü düzgün çekemezler bazen aracı ve olan genelde olduğu ile kalır.

Geçen bende yasak yere park etmişim indirim ile 80 lira ödedim. Çekilseydi eğer.
    Çekici parası
    Park paradır da eklenirdi.

Parası kısmını geç çekici bir yeri yamultsaydı. Lök otururdu.

• Pek anlamam hukuki işlerden ama bence bu gibi durumlarda direk savcılığa gidip suç duyurusunda bulunulmalı; mala zarar verme suçundan.

• Normalde polis camiasına bir şey demem adamlar işlerini yapıyor ama bu çekici olayı tamamen cık cık iş

• Çok kötü bir durum. Maalesef bu olay ülkemizi özetliyor
    birini suç üstü yapmadığın sürece hiçbir şekilde suçlu olamaz o zaman.
    hukuk sisteminde bu açığı şahitler kapatır. misal ben gördüm, sen gördün adam hırsızlık yaptı ve kaçtı. polis geldi ee adam kaçtı zaten? bana sordu şöyleydi böyleydi diye anlattım. benim anlatmamın bir espirisi yok ki.
    diyelim yakalandı, getirildi, bana da sordular bu adamdı dedim. adam itiraz etti ben değildim, ispat edin dedi. ne yapacaksın?

suçu kanıtlanana kadar suçsuzdur, ama kanıt o kadar somut değildir. insanların beyanları da dürüst bir toplumda kanıttır. ha Türkiye'de böyle bir şey olur mu? inşallah çocuklarımız torunlarımız görür, biz göremeyiz. yalancı şahitlik paralı meslek..
  • İşte akla hiç gelmeyecek bir durum. Aracımı aldığımdan beri çok değil 3 kere park cezası yedim hepside benim hatam aslında çok büyük hatalar değil çok kısa sürede ceza yedim yani 2 si 10 sn beklemeyle. Sonuç ya gider otoparka çekerim. Yada biraz daha uzağa bırakırım. Kafa rahat mis gibi. Ankarada bi olay yaşadım. Bir ara sokağa girdim. Sheraton otel civarında nezih yer ya biri aradı evin önüne çekmişim. Laf aynen şu. "Aracını hemen çek yoksa ben çektiricem." Dalaşa girmedim. Gittim aldım aracımı. Ev onun olabilir ama sokak onun değil. O an keyfim yerinde olduğu bir saatti bozmadım kendimi. He bundan sonra denk gelirse çıkar tapunu diyeceğim. Şunu unutmayın dükkanlarda önlerine bazı eşyalar koyuyorlar. Onlarda yasak. Yol kamunundur. Kaldırımlar yine kamunun malıdır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.