Şimdi Ara

PO'da Mobil ode geç ile 50 ₺ Maxipuan 4x100 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
4
Favori
5.929
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acaba gui cash(nakit benzeri) işlemlere kartın açık kapalı olması ile ilgisi var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

Bende oldu plakayı doğru girin 24 saat önce

Ben 72 saat filan önce girdim ama bana mısın demiyor.
  • gattuso28 G kullanıcısına yanıt
    Olabilir ben kartı acmıştım öde geç de vardı galiba mobilde değilde nette gözüküyordu diye hatırlıyorum

• Lpg sayılmıyor mu acaba

80 lpg +20 tl benzin olmuyor mu acaba şimdi

• ankara 3 farklı poda denedim beceremediler bende de olmadı
  • Arkadaşlar bu olmama olayını bugün şu şekilde çözdük öde geç uygulaması nfc üzerinden uygulanması bu uygulamanında yalnızca android telefonlarda olması nedeniyle alışverişini iOS telefonlardan yapmaya çalışanlar iÇin sistem çalışmamaktadır bu nedenle eşinizin arkadaşınızın android işlemcili telefonu varsa kendi telefonunuzdan plakayı silerek android işlemcili telefonlardan giriş yaparak çözebilirsiniz bu sorun dışında elbette başka problemlerde olabilir ancak alım yaparken uygun istasyon bulunamadı şeklinde yanıt alıp telefonunuza

Bankaniz isleminize onay vermediginden kredi kartinizdan cekim yapilamamistir. Lutfen yakit tutarini pesin ya da baska kredi karti ile odeyiniz. B002 şeklinde ibare alıyorsanız sorun tamamen iOS işlemcili telefonla alışveriş yapmanızdan kaynaklanmaktadır

• quote:

Orijinalden alıntı: deepdarkdirty

Arkadaşlar bu olmama olayını bugün şu şekilde çözdük öde geç uygulaması nfc üzerinden uygulanması bu uygulamanında yalnızca android telefonlarda olması nedeniyle alışverişini iOS telefonlardan yapmaya çalışanlar iÇin sistem çalışmamaktadır bu nedenle eşinizin arkadaşınızın android işlemcili telefonu varsa kendi telefonunuzdan plakayı silerek android işlemcili telefonlardan giriş yaparak çözebilirsiniz bu sorun dışında elbette başka problemlerde olabilir ancak alım yaparken uygun istasyon bulunamadı şeklinde yanıt alıp telefonunuza

Bankaniz isleminize onay vermediginden kredi kartinizdan cekim yapilamamistir. Lutfen yakit tutarini pesin ya da baska kredi karti ile odeyiniz. B002 şeklinde ibare alıyorsanız sorun tamamen iOS işlemcili telefonla alışveriş yapmanızdan kaynaklanmaktadır

nfc'siz androidlerde de olmaz o zaman ne anladık bu işten 50 lira kazanacaz diye telefon mu alacağız bu ne saçma sapan iş bir sistem yapıyorsun doğru düzgün yap be sms gönder bişey yap yazıklar olsun

• Ne iğrenç bi sistem yapmışlar ya.

Totalin gözünü seveyim. Ne kadar kolaydı.

Pompacıların olaydan haberi yok. 200 tl provizyon alıyor, hala yaptığım harcamayı göstermiyor.
  • Nfc ozelliginin olmasina gerek yok.

Kredi kartiniz internet alisverislerine acik olmali. Yoksa onay alinamiyor.

İstasyondaki yazarkasa yazilimlarinin guncel olmasi gerekir. Her istasyonda maalesef guncel degil. Hatta ayni istasyonda bazi pompalarin yazarkasasi guncel iken diger pompadaki guncel olmayabiliyor.

İstasyonda pompaci plakanizi girip, pompayi aktif hale getirdikten sonra size maximum mobil uygulamasindan bildirim geliyor. İslemi onayladiginizda yakit dolumu basliyor.

Sistem ilk basta kartinizdan 200 tl lik on provizyon aliyor. Kartinizda daha dusuk tutar varsa isleme hic baslamiyor. Diyelim 100 tl aldiniz, gun icinde 200 tl lik on provizyonu iptal edip 100 tllik islemi yansitiyor.

• teqali kullanıcısına yanıt
    Hocam iş bankası ile görüştük dün malesef kartımda yer olmasına ve internet alışverişine açık olmasına rağmen olmadı yazar kasa güncellemesine gelirsek benden birkaç saat önce gelen bir kişi bu sistemi kullanabilmiş ancak bende olmadı bugün android telefonla deneyeceğim durumu tekrar yazarım

• arkadaşlar..telefonda eğer po uygulamasını kaldırın ve oradaki öde-geç kısmı ile çakışınca hata veriyor. sadece maximum uygulaması olsun. ilk gün ben de bu şekilde oldu. birde plaka tanımlamasının üzerinden en az 24-36 saat geçsin. ios denedim daha sonra problem olmadı. yanlız internet alışverişini açmak gerekiyor. kolay gele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alarma -- 7 Haziran 2017; 11:23:23 >
  • deepdarkdirty D kullanıcısına yanıt
    Anlik problemler de olabiliyor. Yakit islemine baslanildiginda pompa, yazarkasa uzerinden istasyonun otomasyon bilgisayari ile haberlesiyor. Otomasyon bilgisayari da uydu internet veya karasal internet ile poas sisteminden onay aliyor. Poas merkez sistemi de bankadan onay aliyor. Banka da uygualama uzerinden sizin telefonunuzdan onay almaya calisiyor. Aslina bakarsaniz sistem ne kadar sorunsuz olsa da cok sayida bağlanti var. Bir cok kez saglikli surec isleyemiyor.

Guvenlik nedeniyle islemler bu kadar uzun. Misal direk istasyon uzerinden bankadan onay alinabilse cok daha sorunsuz olur. Hem guvenlik hem de altyapi sorunu cikiyor karsimiza.

Musteri olarak bakildiginda basit birsey gibi gozukebilir. Birakin mobil odemeyi, normal yakit aliminda dahi pompa, arabirim, yazarkasa ve otomasyon bilgisayari kendi arasinda iletisim kurarak yakit veriyor. Herhangi birisinde problem varsa veya anlik kesilme olursa yakit islemi duruyor.

Devlet ustune bir de yazarkasa pos sistemine gecilmesini istiyor. Zaten yasasi cikti. Teknik olarak mumkun olmadigi icin akaryakit sektorunu dahil etmiyor. Yoksa istasyonlar yazarkasaposa gecmek zorunda.

Zaten bu iş basli basina sorun. Hali hazirda istasyonlarin buyuk kismi eftpos sistemine uygun degil. Onun disinda yeni istasyonlar haric hicbir istasyonda pompalara ethernet kablosu cekilmedi. Eger devlet ertelemeyi birakip gecin derse o zaman buyuk sıkıntılar cikacak :)

• teqali kullanıcısına yanıt
    Değerli arkadaşlar bugün aynı istasyona gidip android telefon ile alışverişimi kolaylıkla yaptım telefonumda sadece Maximum uygulaması vardı iOS işletim sistemli telefonumda böyleydi ancak olmadı işin özeti bu tarz problem yaşayanlar iÇin belki bir çözüm gelmiş olabilir iOS ile alışveriş yapan arkadaşlarda nasıl yaptıklarına dair bilgi verirse bizde mutlu oluruz selamlar

• testereman T kullanıcısına yanıt
    bende yapamadım pompacıda anlamıyor bişey normal aldım artık yakıtı
  • bende iphone6 var bende oldu..hemen mesajda geldi hatta...
  • Degerli Musterimiz, 11.06.2017 Pazar gunu yapilacak altyapi calismasi sebebi ile ODEGEC hizmetimiz kullanilamayacaktir. Yakit aliminizi Cuma ve Cumartesi gunu benzin ve dizelde %3 indirim imkanindan yararlanarak gerceklestirebilirsiniz." SMS istemiyorsan RED yaz 7627ye gonder.MERSIS:0729001504300023 B001

Böyle bir SMS geldi.. güncelleme yapacaklar galiba

• Bu kampanya ellerinde patladı. Hem bankanin hem po nun. Saçma sapan iş yapmişlar. Yakiti da almiş bulundum kartla ödedim artik.

• önce şunu yazayım, mayısta 100 almıştım mpbil ödeme ile,
    onun hediyesi 20 puan yattı.kullandım.
    (pompacı uyanık, abi plakanı 1 hane fazla yazayım mobil ödeme çıkmasın ekrana dedi)

sonra 100 daha koyduk. iphone da bildirim geldi, ödedim.kolay oldu.

daha önce total'i bayağı bir eskitmiştim, bu da fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

önce şunu yazayım, mayısta 100 almıştım mpbil ödeme ile,
    onun hediyesi 20 puan yattı.kullandım.
    (pompacı uyanık, abi plakanı 1 hane fazla yazayım mobil ödeme çıkmasın ekrana dedi)

sonra 100 daha koyduk. iphone da bildirim geldi, ödedim.kolay oldu.

daha önce total'i bayağı bir eskitmiştim, bu da fena değil.

1 hane fazla yazma olayini anlamadim hocam o neden ?

Biraz detaylandirirsaniz memnun olurum.

Ben bugun denedim gecen gun aldigim ayni yerden( sanırım pompa farklıydı yani o pompadaki güncel olmayabilir) hata verdi.

Gecen gun sorunsuz halletmiştim. Dizel almadan geçtim.

Uygulamayı bugün tekrar kuracağım baştan, umarim sorun çözülür.
    Positive adli göndericiden gelen mesaj
    Bankaniz isleminize onay vermediginden kredi kartinizdan cekim yapilamamistir. Lutfen yakit tutarini pesin ya da baska kredi karti ile odeyiniz. B002

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 12 Haziran 2017; 9:0:52 >

• money card yer alan puanı nasıl postive karta aktarbiliriz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.