Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
40
Favori
135.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ColonZon19

Arkadaşlar filmizlemek istediğimde full screen yapamıyorum , son güncellemeyide yapmıştım tv 65ub950v ne yapmam gerekiyo
    Arkadaşlar, WebOS TV'lerde Plex üzerinden harici altyazı görebilen var mı?
    Ne yaptıysam halledemedim. Altyazılar .srt uzantılı, film dosyası ile aynı klasörde ve dosyanın adı film dosyasıyla bire bir aynı. (47LB670V)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Ne yaptıysam halledemedim. Altyazılar .srt uzantılı, film dosyası ile aynı klasörde ve dosyanın adı film dosyasıyla bire bir aynı. (47LB670V)

Yukarıdaki mesaj yüzünden sorumun arada kaybolmasını istemem. Bilgisi olan arkadaş var mı bu konuda?

şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

Yukarıdaki mesaj yüzünden sorumun arada kaybolmasını istemem. Bilgisi olan arkadaş var mı bu konuda?

şimdiden teşekkür ederim.

Yabancı forumlarıda okuyunca anlıyorum ki imkansızı istemişim. Plex ile DLNA üzerinden harici altyazılar izlenemiyormuş.
    Sanırım şu meşhur serviio yu deneme zamanı geldi.
  • Android için oln plex uygulamasında tv nasıl göstereceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dvmvolkan

quote:

Orijinalden alıntı: freexman

quote:

Lg 50 pm6800 de plex media uygulamsini iphone veya ipadde nasil kullanabilirim.

Elimde herhangi bir ios cihaz olmadığı için deneme fırsatım olmadı. Plexin kendi forumlarında belki yardım bulabilirsin.

App uygulamasi var indirdim ama baglanti sagliyamadi...gene tesekkurler,,,

Alıntıları Göster
    Öncelikle iyi günler bu plexi yeni keşfettim. amacım pcdeki filmleri dizileri otomatik altyazı bularak tabletimden izlemek. yalnız open subtitles eklentisi altyazı bulmuyor. bu sorunun çözümü var mı acaba? yaklaşık 3 saattir arıyorum fakat henüz bulamadım bir çözüm. yardımcı olun lütfen?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xoomariyorum

Öncelikle iyi günler bu plexi yeni keşfettim. amacım pcdeki filmleri dizileri otomatik altyazı bularak tabletimden izlemek. yalnız open subtitles eklentisi altyazı bulmuyor. bu sorunun çözümü var mı acaba? yaklaşık 3 saattir arıyorum fakat henüz bulamadım bir çözüm. yardımcı olun lütfen?

Alıntıları Göster
    OpenSubtitles Kodi (XBMC) de sorunsuz calisiyor. Plex'in alternatifi olarak düşünebilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freexman

quote:

Lg 50 pm6800 de plex media uygulamsini iphone veya ipadde nasil kullanabilirim.

Elimde herhangi bir ios cihaz olmadığı için deneme fırsatım olmadı. Plexin kendi forumlarında belki yardım bulabilirsin.

App uygulamasi var indirdim ama baglanti sagliyamadi...gene tesekkurler,,,

Alıntıları Göster
    dostlar sorunuma bi çare bulun lütfen.

Daha öncede başlık açtım fakat cevap alamadım ama bu sorun insana kafayı yedirtecek cinsten. plex arşivime otomatik altyazı bulduramıyorum. 2 tblık arşivde sadece önceden altyazısı aynı klasör içinde olanları görüyor. opensubtitles, subliminal ve podnapsii aktif edip (tek tek veya hepsi birden) kütüphanemi yeniledim ama sonuç alamadım.

bi yardım be forumcular hadi beee

• quote:

Orijinalden alıntı: HaLLoWeD

OpenSubtitles Kodi (XBMC) de sorunsuz calisiyor. Plex'in alternatifi olarak düşünebilirsin.

zaten şu an kodide plexbmc eklentisi kullanarak izliyorum ama ipadin helix sürümü stabil değil kapanıyor sürekli o yüzden sorunu plexte çözmeye çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xoomariyorum

quote:

zaten şu an kodide plexbmc eklentisi kullanarak izliyorum ama ipadin helix sürümü stabil değil kapanıyor sürekli o yüzden sorunu plexte çözmeye çalışıyorum.

Alıntıları Göster
    Sanirim network share (samba yada nfs yada windows share) üzerinden videolari ağa açtınız, videoların olduğu klasöre yazma hakkı olup olmadığını kontrol edin. Kodi default videolarin olduğu yere altyazıyı eklemeye calisir, ekleyemezse altyaziyi göremezsiniz. Bana permission problemi gibi geldi. Altyazilari farkli bir klasörde tutuyorsanız ayarlar video altyazi bölümünden altyazilarin bulunduğu klasörü custom seçeneği ile bildirmeniz gerekir. Opensubtitles ve divxplanet eklentileri şu an sorunsuz çalışıyor. NFS üzeri share ettim altyazı otomatik olarak video yanına gönderiyor.

• quote:

Sanirim network share (samba yada nfs yada windows share) üzerinden videolari ağa açtınız, videoların olduğu klasöre yazma hakkı olup olmadığını kontrol edin. Kodi default videolarin olduğu yere altyazıyı eklemeye calisir, ekleyemezse altyaziyi göremezsiniz. Bana permission problemi gibi geldi. Altyazilari farkli bir klasörde tutuyorsanız ayarlar video altyazi bölümünden altyazilarin bulunduğu klasörü custom seçeneği ile bildirmeniz gerekir. Opensubtitles ve divxplanet eklentileri şu an sorunsuz çalışıyor. NFS üzeri share ettim altyazı otomatik olarak video yanına gönderiyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tüm konuyu okudum günlerdir düzgün bir çözüm arıyorum ama bulamadım okuduğum farklı olan ne varsa denedim ama sonuç alamadım. Mesajı okuyup ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Sorunum TV giriş listesinde Plexle ilgili birşey göremiyorum TV üzerinden PC bağlantısını sağlayamadım bir türlü.

- LG 47LA660S model bir televizyonum ve masaüstü PC sahibiyim. Cihazlar TP-Link marka kablosuz modeme bağlılar (TV kablosuz PC kablo ile bağlı). Hem PC (windows 7) hem TV ağ ayarları yapılmış ve internete girebiliyor TV üzerinden interneti çalıştırabiliyorum uygulama vs indirebiliyorum.
    - PC üzerinde güvenlik duvarı kapalı antivirüs programı yok hizmetlerde ilgili servisler açık durumda. Ağ ayarlarında medya paylaşım bölümünde TV adı gözüküyor ve tam yetki verdim.
    - PC üzerinde Plex media server son sürümü (Sürüm 0.9.11.7) kurulu TV de son güncelleme yapılmış durumda. PC üzerinde media server aktif durumda içerisine film video filan ekleme yaptım.

bu bilgiler ışığında bana yardımcı olurmusunuz. Son not olarak ben bu kadar takla atarak bir sürü şey denedim bir seferinde giriş listesinde plex media yı gördüm listeye attığım filmlerden birini çalıştırdım ama ilk ve son oldu sonra bir daha ulaşamadım. Lütfen yardım edin...

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgk

Arkadaşlar tüm konuyu okudum günlerdir düzgün bir çözüm arıyorum ama bulamadım okuduğum farklı olan ne varsa denedim ama sonuç alamadım. Mesajı okuyup ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Sorunum TV giriş listesinde Plexle ilgili birşey göremiyorum TV üzerinden PC bağlantısını sağlayamadım bir türlü.

- LG 47LA660S model bir televizyonum ve masaüstü PC sahibiyim. Cihazlar TP-Link marka kablosuz modeme bağlılar (TV kablosuz PC kablo ile bağlı). Hem PC (windows 7) hem TV ağ ayarları yapılmış ve internete girebiliyor TV üzerinden interneti çalıştırabiliyorum uygulama vs indirebiliyorum.
    - PC üzerinde güvenlik duvarı kapalı antivirüs programı yok hizmetlerde ilgili servisler açık durumda. Ağ ayarlarında medya paylaşım bölümünde TV adı gözüküyor ve tam yetki verdim.
    - PC üzerinde Plex media server son sürümü (Sürüm 0.9.11.7) kurulu TV de son güncelleme yapılmış durumda. PC üzerinde media server aktif durumda içerisine film video filan ekleme yaptım.

bu bilgiler ışığında bana yardımcı olurmusunuz. Son not olarak ben bu kadar takla atarak bir sürü şey denedim bir seferinde giriş listesinde plex media yı gördüm listeye attığım filmlerden birini çalıştırdım ama ilk ve son oldu sonra bir daha ulaşamadım. Lütfen yardım edin...

Alıntıları Göster
    konuyu takip eden kalmamış heralde :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgk

konuyu takip eden kalmamış heralde :(

Alıntıları Göster
    alt yazı problemi için nero home essential yükleyin sorun çözülecektir.

http://www.nero.com/eng/lg-nmh4-essentials.html

• quote:

Orijinalden alıntı: zarkof07

alt yazı problemi için nero home essential yükleyin sorun çözülecektir.

http://www.nero.com/eng/lg-nmh4-essentials.html

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar konu smart tvler ile alakalı ama bende Smart özelliği olmayan 42LS5600 modeli var. DLNA ile servera bağlanıyorum ancak bazı videoları açamıyor televizyon. Plex stream özelliği ile tv'nin desteklemediği videoları da açabileceğimi düşünüyordum, nerede yanlış yapıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Arkadaşlar konu smart tvler ile alakalı ama bende Smart özelliği olmayan 42LS5600 modeli var. DLNA ile servera bağlanıyorum ancak bazı videoları açamıyor televizyon. Plex stream özelliği ile tv'nin desteklemediği videoları da açabileceğimi düşünüyordum, nerede yanlış yapıyorum?

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar,

plex media server NAS cihazımda kurulu. Samsung TV'imdeki PLEX uygulamasından sorunsuz bağlanabiliyorum.

Yeni aldığım LG LB582V'deki PLEX uygulaması plex pass üyeliği istiyor. Bunu atlamanın bir yolu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

merhaba arkadaşlar,

plex media server NAS cihazımda kurulu. Samsung TV'imdeki PLEX uygulamasından sorunsuz bağlanabiliyorum.

Yeni aldığım LG LB582V'deki PLEX uygulaması plex pass üyeliği istiyor. Bunu atlamanın bir yolu var mı?

Hocam Lg'de paralı üyelik istiyo ben de çözemedim. Playz var direkt Plex Server'ı çekiyo. Plex media player'ın klonu gibi. Onun da 5$ ücreti var ama satın alma ücreti bir seferlik veriliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufsk

quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

merhaba arkadaşlar,

Hocam Lg'de paralı üyelik istiyo ben de çözemedim. Playz var direkt Plex Server'ı çekiyo. Plex media player'ın klonu gibi. Onun da 5$ ücreti var ama satın alma ücreti bir seferlik veriliyo.

Teşekkürler hocam, bir de playz ye bakayım.

Ama Samsung tv de ücretsizken LG de ücretli olması ilginç ya.

• eaglemania kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam can sıkıcı. Ama Server'ı çok hoşuma gitti. Bunu ne yapıp edip oynatmam lazım dedim. Aslında ücretsiz bir yol da buldum. Tarayıcı üzerinden pc local ipnizi atıyorum 192.168.1.2:32400/web/index.html şeklinde aratma yaparsanız pcdeki servera bağlanıyorsunuz ve bu şekilde izliyorsunuz. Sıkıntı yaşamadım ama kumanda kısayollarını kullanamadım (durdur başlat gibi) ve tarayıcıdan kullanmak biraz kötü geldi. Playz'yi almayı düşünüyorum bu yüzden.
  • yusufsk kullanıcısına yanıt
    Çok Haklısınız, çok iyi gelmiş hocam aklınıza browser işi ;)

Ama Dediğiniz gibi, uygulama daha kullanışlı. Web arayüzü TV'de zor olabilir.

PS4 ve XBOX One a da geldi plex ama oralarda da Paralı :(
  • eaglemania kullanıcısına yanıt
    Hocam siz şuna da bakın isterseniz. Samsung olmadığı için tvdeki programı nasıl bilemiyorum. Burdan Playz'nin görüntüleriyle kıyaslayın Plex'e yaklaşmışlar mı?

http://playz.sithari.com.au/screenshots.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufsk

Hocam siz şuna da bakın isterseniz. Samsung olmadığı için tvdeki programı nasıl bilemiyorum. Burdan Playz'nin görüntüleriyle kıyaslayın Plex'e yaklaşmışlar mı?

http://playz.sithari.com.au/screenshots.html
    ucretsız tv ye kurabılırmıyız download lınkı vs.. vs var

http://playz.sithari.com.au/downloads.html

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.