Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
40
Favori
135.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adeep

Plex ismiyle uygulama yok LG'de ismi MediaLink zaten, uygulamalar bölümüne bakın varsa ordan kullanabilirsin. Yoksa bu adrestendosyayı kaydedin ve
    şu yönergeye göre usb beleğe yükleyip ve çalıştırın.
    Tabi bilgisayarınızda plex media server yüklü olmalı ve klasörleri eklemelisiniz.

Hocam yaptım yalnız Medialink diye bir şey çıkmadı Plex for Lg adlı bir uygulamaydı ama sorunsuz açtı.Port numarası filan istedi

• Dmx in Bmx Bisikleti kullanıcısına yanıt
    Plex Media Server'ın kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini girmeniz gerek, önce "Scan" deyin eğer kendi bulamazsa plex kurulu olan bilgisayarın ipsini girin port olarak da 32400 girebilirsiniz bulmakta zorlanırsa
  • quote:

Plex Media Server'ın kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini girmeniz gerek, önce "Scan" deyin eğer kendi bulamazsa plex kurulu olan bilgisayarın ipsini girin port olarak da 32400 girebilirsiniz bulmakta zorlanırsa

tamam hocam bundan başka yapacağım adım var mı? yarın yapacağım hayırlısıyla bu arada çok teşekkürler
    Eğer alttaki gibi bir ekran geldiyse artık gerisi bilgisayardan film vs klasörlerini ekleyip tvden seçerek izlemek

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 26 Mayıs 2014; 20:40:52 >
  • quote:

Eğer alttaki gibi bir ekran geldiyse artık gerisi bilgisayardan film vs klasörlerini ekleyip tvden seçerek izlemek

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)

Hocam her şeyi yaptım oldu yalnız altyazılar gözükmüyor

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) şu ekranda sol attan ikinci simge ya da filmi oynatırken en sağdaki (iki tane konuşma balonu) tıklayarak altyazıyı seçebiliyorsun.
  • Merhaba arkadaşlar. Dün alışveriş için misafir olduğum bir arkadaşın evinde plex ile tanıştım. Yani düne kadar bu olaydan haberim yoktu. Sistem çok hoşuma gitti.
    Konu LG televizyon üzerine fakat arkadaşta samsung marka bir tv vardı. Bende "acaba kendi evime bu olayı nasıl yaparım" diye düşünürken ufak bi araştırma sonucu bu konuya ulaştım.
    Hali hazırda kullandığım sistem şu şekilde; Panasonic st33e tv, pioneer vsx921 avr ve egreat r6s media player. Torrent olarak indirdiğim filmleri media player ile izliyorum.
    Şimdi ben bu sisteme plex olayını kurabilirmiyim? Cevap evet ise nasıl kurabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) şu ekranda sol attan ikinci simge ya da filmi oynatırken en sağdaki (iki tane konuşma balonu) tıklayarak altyazıyı seçebiliyorsun.

sağolun hocam oldu teşekkürler
  • neden mkv dosyaları görmüyor ki..
  • plex için port açan oldumu acaba..?

filmlerimi evdeki pc kapalıyken arkadaşımın evindeki pcden kendi film arşivi mi görmem için ne yapmalıyım.bilgisi olan var mı..?
  • Miragle kullanıcısına yanıt
    Kütüphanelerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirisiniz
    https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/201105738-Create-a-New-Share

ya da şurdan ulaşabilirsiniz
    http://plex.tv/web/app

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 15 Haziran 2014; 20:04:02 >
  • !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miragle -- 16 Haziran 2014; 1:01:16 >
  • quote:

Kütüphanelerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirisiniz
    https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/201105738-Create-a-New-Share

ya da şurdan ulaşabilirsiniz
    http://plex.tv/web/app

dostum cvp için tşkler..
    bu da bir yöntem ama karşı tarafta da plex yüklü olması lazım benim demek istediğim istediğim pc den kullanıcı adım ve şifremle giriş yapıp web sayfasından arşivimi görmek izlemesemde olur.burda bununla ilgili birşeyler yazmışlar ama nasıl bir yol izlenir onu anlamadım..!

http://plex.tv/web/app#!/settings/server

@adeep

• Miragle kullanıcısına yanıt
    http://plex.tv/web/app bu adrese girdiğinde kullanıcı adın ve şifre ile plex arayüzünün gelmesi gerekiyor zaten, dosyaların vs erişilebilir ouyor. Eğer gelmiyor ise plex ayarlarında Ayarlar- server- bağlan kısmında portu elle ayarla dedikten sonra (32400 genelde kullanılan), modem ayarlarında port yönlendirme yaparak (plexin kurulu olduğu bilisayarın ipsine) dışardan erişilebilir yapman gerekiyor.
    Port yönlendirme modemden modeme değişir o nedenle modem marka modeliyle google aramasıyla halledebilirsin.
  • tskler deneyip haber ederim
    @adeep
  • Mkv leri tanıması için ayar var mı acaba bende mkv görmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Mkv leri tanıması için ayar var mı acaba bende mkv görmüyor

+++++++++++++
  • bende dizilerde altyazı çalışıyor ama filmlerde alt yazı çalışmıyor nedeni ne olabilir.
  • Arkadaşlar mkvleri açmıyor açıyor diyenler ne kullanıyor bilmiyorum ama ben serviio ya geçtim mkvleri açıyor alt yazılar sorunsuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Arkadaşlar mkvleri açmıyor açıyor diyenler ne kullanıyor bilmiyorum ama ben serviio ya geçtim mkvleri açıyor alt yazılar sorunsuz..

serviio görüntü kalitesini bozuyor şimdilik en iyisi nero media home bağlantı hızının kalitesine göre görüntünü ayarlıyorsun mesela ben full hd de kablolu kullanıyorum ama wifi geçince hd redy seçeneğini seçmek zorunda kalıyorum donuyor. alt yazı sorunsuz yani wifi kalitenize göre seçenekleri var plex bide hd redy mi full hd mi gösteriyordu onu bile bilmiyoruz...
    belki arkadaşlar diyecektir tv infosuna bakınca 1080p görülmekte ben nero da hd redy secincede info da 1080p gözüyor. nero için port ve ayarları deneyerek yapın benim tv wifi hızı biraz düşük yada modem 5ghz desteklemediği için full hd izleyemiyorumdur. bir ayrı not da 1980 800 çözünürlüklü mkv leri yine neronun ayarlarında 1080p kalitesinde ayarladığım zaman kablosuz izleyebiliyorum yani donma bluraylerden veya tam 1920 1080 filmlerde meydana geliyor.
    ama 1920 1080p dizilerde sorun olmuyor... özetlersek tek tek hepsini denedim en iyisi bu arkadaşlar.

lgla620s model tv ve modem olarak da netmaster cbw-383z4 docsis 3.0 denenmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 27 Haziran 2014; 7:52:29 >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.