Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
40
Favori
135.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modemi ile Tv arası mesafesi fazla olan ve arada kablo ile uğraşmak istemeyenler için bir ipucu,
    Bilgisayarına Connectify kurarsa TV'yi de bu Connectify ile aktif ettikleri ağa dahil ederlerse doğrudan pc ile tv arasında kablosuz aktarım yapabilirler.

Yüksek çözünürlüklü fazla film denemedim ama modem üzerinden gelen bağlantıda sık donan videolarım artık donmuyor. Umarım faydalı olur.

Connectify.me

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 1 Mart 2013; 20:27:52 >
  • Türkçe karekter sorununu çözemedim lütfen yardım edin.Ayrıca eklediğim filmleri görürken dizileri göremiyorum bilen var mı sebebini .Aslında site tamamen Türkçe olmuş ilk mesaj güncellense daha faydalı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 3 Mart 2013; 17:42:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freexman

quote:

Orijinalden alıntı: AHMCEL

Ne zamandır aradığım bir paylaşımdı.Acaba bunda alt yazı desteği nasıl oluyor ?Altyazı formatında özellikle dikket etmemiz gereken bir husus varmı.

Kolay gelsin

Televizyonda oynatılan tüm altyazıları destekliyor. Hatta dosya içersinde filmin altyazısı yoksa opensubtitles.org dan ingilizce altyazı indirebiliyor. Türkçe altyazıyı otomatik indirmesiyle ilgili bir başarı sağlayamadım ama forumunu takip ediyorum bi gelişme olursa yazarım. Altyazıların tvde oynattığınız gibi dosya adıyla aynı ada sahip olması gerekiyor. Mkv içine gömülü altyazıları da oynatabiliyor.

Alt yazılardaki Türkçe karekter sorununu nasıl çözebiliriz?
    Eklediğim dizileri de görmüyor bir çözümü var mı ?

• @hoksi Türkçe karakter için film tv'de oyanamaya başladıktan sonra kumandadan (LG için) My Apps tuşuna basın "Video ayarlarından" Karakteri Türkçe olarak seçin. Şöyle bir sıkıntı var bu işlemi yaptıktan sonra o seferlik başka filmler de açsanız sıkıntı olmuyor ama çıkıp tekrar girerseniz tekrar Türkçe seçmek gerekiyor.

Dizi içinse Plex ayarlarında (bilgisayar üzerinde) yeni kategori ekleyip onu da "TV Shows" seçin böylece program o klasöre dizi muamelesi yapacak. Tabi Dizilerin Sezon ve Bölüm olarak ayırabilmesi için de isimlendirme önemli. Ben denemelerimde sadece " Breaking.Bad.S3E4.mkv" gibi bir isimlendirme de bile hatasız olarak bulduğunu gördüm. Tabi genelde indirmeleriniz "The.Walking.Dead.S03E12.HDTV.x264-EVOLVE.mp4" bu şekilde olduğu için sorun olmaz gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 4 Mart 2013; 14:53:53 >
  • Yaaa arkadaşlar ben ne yaptıysam ne denediysem,
    ben bu programı çalıştıramıyorum
    sunucuya bağlantı başarısız diyo hep, ve sayfa başındaki resimlerdeki gibi plex yok bende farklı çıkıyo
    Lütfen bana yardımcı olucak biri yokmu :'(
  • EĞER DTS Yİ OTOMATİL AC3 E CEVİRİP GÖNDERİYORSA BENİ PLAYER ALMA DERDİNDEN KURTARDINIZ...TEŞEKKÜRLER...HEMEN DENİYORUM...
  •  Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalet_esen -- 10 Mart 2013; 19:18:03 >
  • bende ki sayfa böyle birürlü bağlantı kurmuyo ne yaptıysam fayda etmedi :( yada ben yanlış yaptığım bişey var :(

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu)
  • Arkadaşlar ben bu Plex i kuruyorum. İnternet bağlantısı gidiyor bilgisayarın. Wireless bağlı gözüküyor ancak internete çıkmıyor. Media Server a tıklayınca ortada kocaman bir plex logosu ile bir sayfa açılıyor ve kalıyor. Windows 7 kullanıyorum. Nasıl çalıştıracağım bu zımbırtıyı ?
  • @12Kamil,
    Eğer internet explorer 10 ile açıyorsan bende de öyle bir sorun oluyor. Chrome ile ya da Firefox ile denersen sorun kalmaz

Ya da şu adresi de deneyebilirsin. http://127.0.0.1:32400/web/index.html#!/dashboard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad33p -- 12 Mart 2013; 16:54:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neofobic

quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

sayın freexman hocam özür dilerim rahatsız ediyorum ama sorumun cevabını kimse bilmiyor yalnızca sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm, ben plex i kullanıyorum ama 8-9 gb lık filmlerde ara ara yükleme yaptığı için konsantrasyon bozukluğu yapıyor, kablo ile bağlandım ve modemim motorolla sb 5101. acaba modemden mi kaynaklanıyor bu sorun, şu modemi alsam sorunum çözülür mü : Netmaster CBC-382D1 Docsis 3.0 1 , sorunumu çözmezse boşuna masraf etmiş olacağım, yardımlarınızı bekliyorum.

bence modemde değildir. modeme masraf yapmadan önce modemle tv arasındaki kabloyu cat7 ile değiştirin. konuda 3-4 gb lık filmlerinde takıldığını söyleyen arkadaşlar var fakat benim tv modeme cat7 ile bağlı ve sorunsuz seyrediyorum. ikincisi plexin yüklü olduğu makina desktopmı notebook mu. yani pc kablo ilemi yoksa kablosuzmu bağlı modeme. sonuçta veriler pc nizden modeme oradan tv nize gidiyor. bu takılmanın sebebi notebook ile modem arasındaki bağlantıdan kaynaklanabilir. eğer notebook ise birde onu kablo ile bağlayarak test edin. en azından masrafa girmeden önce sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsin.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyhan06 -- 13 Mart 2013; 2:21:39 >

• quote:

quote:

sayın freexman hocam özür dilerim rahatsız ediyorum ama sorumun cevabını kimse bilmiyor yalnızca sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm, ben plex i kullanıyorum ama 8-9 gb lık filmlerde ara ara yükleme yaptığı için konsantrasyon bozukluğu yapıyor, kablo ile bağlandım ve modemim motorolla sb 5101. acaba modemden mi kaynaklanıyor bu sorun, şu modemi alsam sorunum çözülür mü : Netmaster CBC-382D1 Docsis 3.0 1 , sorunumu çözmezse boşuna masraf etmiş olacağım, yardımlarınızı bekliyorum.

bence modemde değildir. modeme masraf yapmadan önce modemle tv arasındaki kabloyu cat7 ile değiştirin. konuda 3-4 gb lık filmlerinde takıldığını söyleyen arkadaşlar var fakat benim tv modeme cat7 ile bağlı ve sorunsuz seyrediyorum. ikincisi plexin yüklü olduğu makina desktopmı notebook mu. yani pc kablo ilemi yoksa kablosuzmu bağlı modeme. sonuçta veriler pc nizden modeme oradan tv nize gidiyor. bu takılmanın sebebi notebook ile modem arasındaki bağlantıdan kaynaklanabilir. eğer notebook ise birde onu kablo ile bağlayarak test edin. en azından masrafa girmeden önce sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsin.

sayın neofobic, kullanmış olduğum bilgisayar masaüstü ve sağlam donanıma sahip, ayrıca uydunet modemimle birlikte router kullanıyorum ama televizyona kablo ile bağlanıyorum (bilgisayar ve modem arasıda kablo ile bağlı), ben konya da görev yapıyorum, dün elektronik mağzalarından elektroword ve media markete gittim, bahsetmiş olduğunuz kabloyu sordum, cat5 ve cat6 kablolarının olduğunu, nerede kullanacağımı sordular, bende izah ettim, "cat5 veya cat6 işini görür cat7 sizin kullanım amacınıza çok fazla" dediler, cat6 nın 10metreliği bile 80 tl idi, cat5 benim işimi görürse almayı düşünüyorum, sizin bu konudaki fikrinizi alabilirmiyim, marka farkeder mi, Plex e çok sayıda film yüklemek programı ağırlaştırır mı? Ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

sayın neofobic, kullanmış olduğum bilgisayar masaüstü ve sağlam donanıma sahip, ayrıca uydunet modemimle birlikte router kullanıyorum ama televizyona kablo ile bağlanıyorum (bilgisayar ve modem arasıda kablo ile bağlı), ben konya da görev yapıyorum, dün elektronik mağzalarından elektroword ve media markete gittim, bahsetmiş olduğunuz kabloyu sordum, cat5 ve cat6 kablolarının olduğunu, nerede kullanacağımı sordular, bende izah ettim, "cat5 veya cat6 işini görür cat7 sizin kullanım amacınıza çok fazla" dediler, cat6 nın 10metreliği bile 80 tl idi, cat5 benim işimi görürse almayı düşünüyorum, sizin bu konudaki fikrinizi alabilirmiyim, marka farkeder mi, Plex e çok sayıda film yüklemek programı ağırlaştırır mı? Ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.

o kablolar elektronik marketlerde kutulu iki katı fiyatı. bende eski media markt çalışanı olduğum için onların kaça gelip kaça satıldıklarını çok iyi biliyorum, herneyse. senin şuanda bilgisayarın çok büyük ihtimalle zaten cat5 yada cat6 dır. aynı kabloyu alsanız birşey değişmeyecektir. he şu olabilir, belki kabloda kırık yada sorun olabilir yada cat5 dir ama dandik bir kablodur. cat5 yada cat6 tabiki normalde işinizi görür fakat sorunu çözmek açısından cat7 önermiştim. bununla beraber bilgisayarınızda virüs yazılımı veya güvenlik duvarıda kopmalara neden olabilir. anti virüs yazılım ayarlarınıda kontrol edin. güvenlik nedeni ile bağlantı sorunu yaşayan çok arkadaş var ve önerdiğim şekilde sorunu çözdüler. eğer nod32 eset kullanıyorsanız ağ ayarlarını otomatik modtan etkileşimli moda alın. sizden plex bağlantısı için izin isteyecek. tüm plex bağlantılarına izin verin ve tercihimi hatırlayı işaretleyin. farklı bir antivirüs kullanıyorsanız bu ayara eşdeğer mutlaka farklı isimde bir ayar vardır, bunları uygulayın. kendim eset kullandığım ve bu sprunu bizzat yaşadığım için bunu net söyliyebiliyorum. diğer antivirüslerde menü nasıldır bilemiyorum kullanmadığım için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o kablolar elektronik marketlerde kutulu iki katı fiyatı. bende eski media markt çalışanı olduğum için onların kaça gelip kaça satıldıklarını çok iyi biliyorum, herneyse. senin şuanda bilgisayarın çok büyük ihtimalle zaten cat5 yada cat6 dır. aynı kabloyu alsanız birşey değişmeyecektir. he şu olabilir, belki kabloda kırık yada sorun olabilir yada cat5 dir ama dandik bir kablodur. cat5 yada cat6 tabiki normalde işinizi görür fakat sorunu çözmek açısından cat7 önermiştim. bununla beraber bilgisayarınızda virüs yazılımı veya güvenlik duvarıda kopmalara neden olabilir. anti virüs yazılım ayarlarınıda kontrol edin. güvenlik nedeni ile bağlantı sorunu yaşayan çok arkadaş var ve önerdiğim şekilde sorunu çözdüler. eğer nod32 eset kullanıyorsanız ağ ayarlarını otomatik modtan etkileşimli moda alın. sizden plex bağlantısı için izin isteyecek. tüm plex bağlantılarına izin verin ve tercihimi hatırlayı işaretleyin. farklı bir antivirüs kullanıyorsanız bu ayara eşdeğer mutlaka farklı isimde bir ayar vardır, bunları uygulayın. kendim eset kullandığım ve bu sprunu bizzat yaşadığım için bunu net söyliyebiliyorum. diğer antivirüslerde menü nasıldır bilemiyorum kullanmadığım için.

Sayın neofobic, evet siz bana cad7 önermiştiniz, haklısınız bunu tekrar sormamın bir manası yoktu, şu an kullanmış olduğum kablo her yerde yaygın olarak kullanılan bildiğimiz internet bağlantılarında kullanılan kablodan, sizin de belirtmiş olduğunuz gibi eminim dandik bir kablodur, antivürüs olarak AVG internet security 2012 yi kullanıyorum, hemen söylemiş olduğunuz ayarları ve izinleri kontrol edip tekrar size döneceğim, cad7 kabloyu nereden bulacağımı bilemiyorum, küçük bir araştırma yapmam gerekiyor, hatta media markette personeli cad7 nin varlığından bile haberi yok, ayrıca bu bendeki donmalar 1080p filmlerde ve filmin yarısından fazlasını seyrettikten sonra yapıyor, gittikçe artıyor, 720p filmlerin hemen hemen tamamında sorun yok, yalnızca filmin ses codeği DTS ise ve 7-8 gb lık bir boyuta sahipse sorun olabiliyor. Tekrar TEŞEKKÜR EDERİM.

• quote:

Sayın neofobic, evet siz bana cad7 önermiştiniz, haklısınız bunu tekrar sormamın bir manası yoktu, şu an kullanmış olduğum kablo her yerde yaygın olarak kullanılan bildiğimiz internet bağlantılarında kullanılan kablodan, sizin de belirtmiş olduğunuz gibi eminim dandik bir kablodur, antivürüs olarak AVG internet security 2012 yi kullanıyorum, hemen söylemiş olduğunuz ayarları ve izinleri kontrol edip tekrar size döneceğim, cad7 kabloyu nereden bulacağımı bilemiyorum, küçük bir araştırma yapmam gerekiyor, hatta media markette personeli cad7 nin varlığından bile haberi yok, ayrıca bu bendeki donmalar 1080p filmlerde ve filmin yarısından fazlasını seyrettikten sonra yapıyor, gittikçe artıyor, 720p filmlerin hemen hemen tamamında sorun yok, yalnızca filmin ses codeği DTS ise ve 7-8 gb lık bir boyuta sahipse sorun olabiliyor. Tekrar TEŞEKKÜR EDERİM.

hmmm şimdi ozaman eğer 720 lerde sorun yok ise işler değişir. ben tamamen tüm medyalarda kopma oluyor anladım. eğer 720 lerde sorunsuz ise onun antivirüsle ilgisi yoktur. tüm modem ve rputer larda varmıdır bilmiyorum fakat benim kullandığım cisco router da medya akışları ile ilgili arayüzde bir ayar var. ben oradan bazı ayarlamalar yapmıştım ve şuan bende takılma donma yada kopma sorunları olmuyor. istersen sende arayüze girip bir bak o ayarlardan routerında varmı. özetlersek bu sorun kablo veya modem sorunu. cat7 nin varlığından haberi olmayan satıcı arkadaşlar için birşey diyemiyeceğim açıkcası. google da çıkan ilk sonuçtan buraya link veriyorum, 2 metrelik 17 lira. dilersen farklı yerden araştırabilirsin http://www.protel-elektronik.com/asp/product/1604/2m-Cat7-S-FTP-Patch-Kablo

ayrıca belli bir süre sonra donmalar oluşuyorsa bu bant genişliği ile de alakalı olabilir. ben network değerlerıne bır bakayım yazarım burdan, onları uygulayıp bıde o sekılde denersın. belkı duzelır.

bendeki internet optimizer i upload ettim dropbox a. indir bunu çalıştır, önce analiz et de, daha sonra o uygun ayarlara kendisi getirecek bilgisayarı. kapatıp açacaksın. birde bu şekilde dene bakalım düzelme olacakmı. https://www.dropbox.com/s/2t3qnn34kcwv1di/internet%20optimizer.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 13 Mart 2013; 16:40:29 >

• router in arayüzüne girdim ama tamamen ingilizce hiç bir şey anlayamadım, kayın biraderim kurcalarken çeviri olayını da kaldırmış türkçeye çevirip inceleyemedim,belirtmiş olduğunuz optimizasyon programını da indirdim ve kurup çalıştırdım daha sonra yeniden başlattım ama değişen pek bir şey olmadı. bendeki kabloda cad5 miş.
  • quote:

router in arayüzüne girdim ama tamamen ingilizce hiç bir şey anlayamadım, kayın biraderim kurcalarken çeviri olayını da kaldırmış türkçeye çevirip inceleyemedim,belirtmiş olduğunuz optimizasyon programını da indirdim ve kurup çalıştırdım daha sonra yeniden başlattım ama değişen pek bir şey olmadı. bendeki kabloda cad5 miş.

hocam valla bişey diyemiyorum. ozaman önce cat6 al dene, olmadı media destekli bir router alacaksın. başka bişey gelmiyor aklıma
  • quote:

quote:

router in arayüzüne girdim ama tamamen ingilizce hiç bir şey anlayamadım, kayın biraderim kurcalarken çeviri olayını da kaldırmış türkçeye çevirip inceleyemedim,belirtmiş olduğunuz optimizasyon programını da indirdim ve kurup çalıştırdım daha sonra yeniden başlattım ama değişen pek bir şey olmadı. bendeki kabloda cad5 miş.

hocam valla bişey diyemiyorum. ozaman önce cat6 al dene, olmadı media destekli bir router alacaksın. başka bişey gelmiyor aklıma

tamam teşekkür ederim.
  • ellerine sağlık inceleme ve anlatım çok güzel olmuş....
  • quote:

quote:

quote:

tamam teşekkür ederim.

Sayın neofobic dün cad7 kablo araştırması yaptım, maalesef bulamadım, hal böyle olunca bende cad6 nın kalitelisini aramaya koyuldum, s-slink marka 20 metre kabloyu 15 tl ye aldım, cad5 den oldukça kalındı, bu gün kabloyu test etmek için taktım ve daha önce takılmalardan seyremediğim, (başından bu yana) 1080p ve bit değeri çok yüksek olan filmin ilk 20 dakikasını seyrettim, sanırım sorun tamamen ortadan kalktı, hiç takılma olmadı, yalnız Modem-Router-Bilgisayar arasındaki kablo, modemlerin orjinal kablosu, cad5, (kalın) bunlaradamı cad 6 kestirsem etkisi olurmu?

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.