Şimdi Ara

Plex Media (Lg Smart Tvler için) (Ana Konu) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
40
Favori
135.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, daha önce belirtmiş olduğum sorunlar tv den kaynaklı bir durummuş, kısa bir süre önce kaza sonucu tv nin paneli hasar gördü ve bende lg 47la660s aldım, ancak bir müddet sonra tv nin hdmi girişlerinden birisi bozuk olduğu için değişim talep ettim ve bir günde değişim raporunu getirdiler ve bana verdiler, bende media markt a giderek hep tereddüt ettiğim ama bir türlü cesaret edemediğim panasonic 47wt50 yi aldım. Gerçekten tv nin görüntüsü muazzam diyebilirim, panelin gerçek hızının 200hertz olması görüntü kalite farkını hemen belli ediyor. Neyse bunlar konumuz dışında, benim sormak istediğim şu ; la660 s de plex kullanıyordum ve inanılmaz hızlıydı, 1080p filmlerde bırakın takılmayı, ileri geri sarabiliyordum, ama panasonic te plex i bazen görüyor bazen görmüyor, gördüğü zamanda bazı 1080p filmleri dvdrip gibi gösteriyor (görüntü kalitesi olarak) acaba plex mi uyumsuz panasonic e. Mezzmo yu kurdum onuda bazen görüyor bazen görmüyor, ayrıca mezzmo türkçe olmadığı için ayarlarını da yapamadım, siz ce ne yapmalıyım, sorunun kaynağı ne olabilir.

• plex'in bir çok eksiği var altyazı ikinci dil konusunda bunlara çözüm bulabilen oldumu şuana dek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

Merhaba, daha önce belirtmiş olduğum sorunlar tv den kaynaklı bir durummuş, kısa bir süre önce kaza sonucu tv nin paneli hasar gördü ve bende lg 47la660s aldım, ancak bir müddet sonra tv nin hdmi girişlerinden birisi bozuk olduğu için değişim talep ettim ve bir günde değişim raporunu getirdiler ve bana verdiler, bende media markt a giderek hep tereddüt ettiğim ama bir türlü cesaret edemediğim panasonic 47wt50 yi aldım. Gerçekten tv nin görüntüsü muazzam diyebilirim, panelin gerçek hızının 200hertz olması görüntü kalite farkını hemen belli ediyor. Neyse bunlar konumuz dışında, benim sormak istediğim şu ; la660 s de plex kullanıyordum ve inanılmaz hızlıydı, 1080p filmlerde bırakın takılmayı, ileri geri sarabiliyordum, ama panasonic te plex i bazen görüyor bazen görmüyor, gördüğü zamanda bazı 1080p filmleri dvdrip gibi gösteriyor (görüntü kalitesi olarak) acaba plex mi uyumsuz panasonic e. Mezzmo yu kurdum onuda bazen görüyor bazen görmüyor, ayrıca mezzmo türkçe olmadığı için ayarlarını da yapamadım, siz ce ne yapmalıyım, sorunun kaynağı ne olabilir.

plexi bazen görüp bazen görmemesi firewall ve antivirüs ayarları ile ilgili oluşuyor çoğunlukla. bu ayarları kontrol edin. panasonic te görüntü kalitesinin lg ile farklı olmasının sebeplerinden biri panel işlemci hızı ve teknik donanımla ilgili olduğunu sanıyorum. tv ler arasında performas farkları oluşması normaldir. atabi buda makul sınırlar içerisinde. 1080p filmi gerçekten hakkını vererek izleyemiyorsanız eğer aynı model tv de plex kullanan bir başka kişinin deneyimlerini araştırabilirsiniz. çok fazla marka ve model olduğu ve bahsi geçen plex uygulaması 3. part bir yazılım olduğu için tüm sorunların cevaplarını bulamıyoruz. kaldıki kimi zaman program üreticisi bile bazı sorunlara anında cevap veremiyebiliyorlar.

• Hem Nero hem de Plex kurdum.. Nero'yu tercih ettim diyebilirim kısa bi kurcalama sonucunda.. Tabi ben standart DLNA inputundan denedim. Plex'in kendi uygulamasını indirip denemedim. Fırsat bulunca detaylı bi şekilde bakıcam artık fakat Nero beni tatmin etti. HDMI'ı kaldırıp attım bi kenara
  • Plex server de ikinci dil desteği var. O sorun TV den kaynaklanıyor. TV desteklemiyor. Eğer aynı ağ üzerinde ayrı bir laptop /PC varsa buna Plex medya player kurup görebilirsiniz.
  • pc ye kurdum serverı ama fılm ekleyemıyuorum. zaten bu ındırdıgımde sızın gostermıs olduğunuzdan baya farklı. tr dıl olarak geliyor...
  • lg 42 LM 760 S modeline en son yazılımı yükledim. ( 4.40.23 yazılımı). Sonra plex media server ı kurdum. Ancak LG deki smart share kısmına giriyorum. Plex media server bir türlü gözükmüyor. Bağlı cihazlar arasında plex media server görünmüyor. Bu sorun lg nin son yazılımından mı yoksa plex media dan mı kaynaklanıyor. Acil cevap bekliyorum arkadaşlar
    Bu arada arkadaşlar plex media server programına alternatif var mı acaba.. Mesela nero media programını tavsiye eder msnz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuz555 -- 9 Haziran 2013; 16:58:58 >
  • Merhaba arkadaşlar;

LG LA660 Tv kullanıyorum

Android telefonuma Plex kurdum
    Telefondaki videoları, resimleri televizyonumda nasıl oynatabilirim?
    TVde ve telefonda neler yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba sorun ağ ayarlarından kaynaklanıyormuş ev ağını seçtiğimde sorun ortadan kalktı ancak bu sefer de alt yazıları görmüyor iki gündür uğraşıyorum bunun bir çözümü varmı, nerede lg deki problemsiz özellikler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

Merhaba sorun ağ ayarlarından kaynaklanıyormuş ev ağını seçtiğimde sorun ortadan kalktı ancak bu sefer de alt yazıları görmüyor iki gündür uğraşıyorum bunun bir çözümü varmı, nerede lg deki problemsiz özellikler

alt yazılar ile filmlerin aynı klasörde olduklarına ve isimlerinin tamamen aynı olduğunu tekrar kontrol edin. bunlar doğruysa sorunsuz seyredebiliyor olmanız lazım
  • Merhaba, evet filmler ayın klasörde ve isimlerini de kopyala yapıştır şekliyle aynı yapıyorum, windows media center üzerinden bağlantı kurmayı başardım, ancak mkv filmleri desteklemediği şeklinde uyarı verip oynatmayınca tekrar elimde bulunan programlardan birini kurdum, artık kurduğum programı tv hiç algılamıyor. Yoruldum artık herhalde vazgeçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyhan06 -- 12 Haziran 2013; 10:44:58 >
  • Arkadaşlar server da android cihazım gözüküyor ama abone olunmadı gibi bir hata veriyor bilgisi olan var mi
  • programın ücretsiz sürümü var mı acaba?
  • Konunun tamamnı okuyamadım ama mkv dosyalarının alt yazılarını göstermenin bir yolu var mı ?
  • plex üzerinde mkv dosyalarının alt yazılarını açmak için özel birşey yapmanız gerekmiyor ama bi ihtimal sizin tv ayarınızada bakmak lazım filmi plex üzerinden açın tv nizde. sonra tv nin kumandasındaki menü tuşuna basın ( qmenu ) gelen ekranda en üstteki görüntü ayarı sanırım seçeneği seçin. orada altyazı kapalı açık değiştirebiliyor olmanız lazım ve altyazı dilinide türkçe seçmeyi unutmayın... umarım sorununuzu çözer yada çözmüştür...
  • üzerinden biraz zaman geçmiş ama yeni rastladığım birşey var. sanırım ikinci dili seçememe TV'nin güncellemesi ile alakalı. aşağıda bu konu ile alakalı bir link var.

http://forums.plexapp.com/index.php/topic/57832-switching-between-audio-tracks/
  • selamlar, öncelikle konu için çok teşekkürler, çok faydalı oldu
    plex media serverı bilgisayarıma kurdum ve Lg televizyonuma sorunsuz görüntü aktarımı sağlayabiliyorum; Lg'deki plex media center ise muazzam gerçekten, filmler hakkında verileri internetten çekip düzenlemesine bayıldım.
    ancak sorun cep telefonumdan veri aktarmakta
    telefonuma paralı plex media applicasyonunu indirdim ancak telefon sadece laptoptaki mediaları alıyor gibi görünüyor, yani bir server değil de daha çok client gibi, peki nasıl cep telefonumdan televizyonuma görüntü aktarabileceğim?

cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • Diğer arkadaşların da yazdığı gibi plex server da dual sesli mkv filmlerde sorun yaşıyorum video oynatma ayarları kısmı tamamen kapalı hiç bir şekilde seçime izin vermiyor. Plex ayarlardan hepsini türkçe yaptım olmadı. Yalnız tv de sıkıntı var diyen arkadaşları da anlayamıyorum ben hdd'yi tv ye bağladığımda dual sesleri gayette seçebiliyorum hepsi açık alt yazı, 2. ses vs.. bunun başka bir çözümü vardır arkadaşlar bilen lütfen yardım etsin...

• Aynı problemi bende yaşıyorum, duelt mkv lerde 2. sesi açmama izin vermiyor. Plex den 2. sesi defoult olarak ayrlıyorum kendi media playerinden filmi açtığımda 2. sesle geliyor, tvde açtığımda kaldığı yerden devam et desem bile 1. sesle geliyor. Çözemediğim tek problem bu bunun dışında hiçbir eksik yanı yok ;)
  • plex in eski versiyonlarında ses değişimi vardı artık son 4-5 versiyondur yok. bir zaman sonra tekrar eklerler diye bekliyorum ama birde plex pass diye paralı bir üyeliğe geçtiler belki paralı olan kısımda vardır onuda bilmiyorum. alt yazı sorunu bende isimler aynı olduğu sürece olmuyor. benimde en sinir olduğum şeylerden biri altyazı için illede kodlamada türkçeyi seçmek zorunda kalıyor oluşum yoksa ü ler ş ler kopuyor abuk abuk yazıyor. türkçeyi seçince düzeliyor ama :D neyse... 2. seslerin hepsini ( ki bunlar türkçe sesler ) filmlerden mkvmerge ile çıkarıyorum bu arada sorun yaşamamak için.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.