Şimdi Ara

PLAYSTATION İçin En İyi Televizyon = SONY w805C ve w807C SERİSİ (FIFA 17 Eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
24
Favori
12.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    w805C serisine de geldi aynı güncelleme. Sanki menüler biraz daha stabil çalışıyor gibi geldi bana. Çok fazla test edemedim ve araştıramadım da açıkçası. 20 dk da güncellemeyi yaptım. 2-3 dk şöyle bir gezindim o kadar. Zaten w805C ve w807C aynı dönem televizyonları. Aynı panel, aynı ana kart, aynı malzeme... İllaki ucundan bir kaç farklılıkları vardır ama %99 aynı cihazlar. Güle güle kullanın
  • Televizyon iyi güzel de, satan yer yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Televizyon iyi güzel de, satan yer yok.

http://www.hepsisony.com/sony-kdl-43w805c-bravia-android-tv

Stokta var gözüküyor burada sony resmi bayidir
  • C-TRanger kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir TEKNOSA ya gidin. Ben bu TV den istiyorum diye söyleyin. Geçtiğimiz hafta sonu İZMİR de bir arkadaşıma daha aldık. Koca İZMİR de yoktu. Ama TÜRKİYE genelinde 2072 adet vardı. Getirttiler... Bilginize Ayrıca TEKNOSA fiyatı 2100 TL olarak gözükse de şuanda TURUNCU İNDİRİM mi ne vardı 1800 TL ye aldı. İndirime girmişti. Şuan en iyi fiyatı VATAN BİLGİSAYAR da bulabilirsiniz 2000 TL olarak. Ya da N11.COM sitesinde farklı dükkanlarda 1900 - 1950 TL arası mevcuttur.

Ben cihazımı ilk aldığımda orta en alt bölmede 1 ÖLÜ PİKSEL çıktı. Servis çağırıp tutanak tutturdum. Geri aldılar. Ve SONY delikanlıca yapılması gerekeni yaptı. Sadece 12 gün içerisinde bana belge gönderdiler. İster paranızı geri iade alın, isterseniz aynı üründen başka bir tane daha alın diye. Bende illaki bu ürünü kullanmak istiyorum dedim. Ve eve getirmeden mağazada açtılar, denedik, raporu tutuldu ve aldım. Servisi ve müşteri memnuniyeti on numaradır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 28 Temmuz 2016; 10:22:11 >

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kdl-43w805c-109cm-fhd-3d-bravia-android-led-tvhd-dahili-uydu-alici.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MARCO

quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Televizyon iyi güzel de, satan yer yok.

http://www.hepsisony.com/sony-kdl-43w805c-bravia-android-tv

Stokta var gözüküyor burada sony resmi bayidir

Evet mesajı attıktan sonra akakce.com sayesinde buldum. Normal google aramasında çıkmıyor, ne şekilde aramak gerekiyorsa artık. Yalnız fiyat konusunda biraz istediğim sonucu alamadım. Konunun ilk mesajında 43, 50, 55 inç seçenekleri ve 1800-2100 fiyat aralığında yazıyor ama o fiyatlar 43 inç içinmiş. Diğerleri konusunda fiyat bilgisi yok.

hocam haklısın. hiç düşünmemiştim bu ayrıntıyı. hemen değiştirdim ve verdiğim fiyat bilgisinde 1800 - 2100 TL olan fiyat aralığının 43" için olduğunu bilgilere ekledim. Kusura bakmayın.
  • Arkadaslar an itibarıyla bende almış bukunmaktayım...
    Başıma cok enteresan bi mevzu geldi fiyat konusunda.. Sizi bilgilendiriyim belki isinize yarar..
    Normalde bu tv yi gg den para puanla lie 1870e bulmuştum. Sonra bugün iş cıkışı teknosaya ugradim fiyati sordum. 2200 dediler.
    Bende Türkiye garantili 1870e buldugumu soyledim yetkiliye, sonra sizi biraz bekleteyim efendim dedi..
    Yanima geldi ve size 1950 liraya verebiliriz dediler. Ben ufak bi şaşkınlık sonrası hemen kabul ettim :D
    Yani şunu demek istiyorum; teknosa gibi kurumsal biyerle bile pazarlık yapılabiliyormuş:)

• hocam çok teşekkür ederim. bu akşam fırsat bulabilirsem deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

quote:

Orijinalden alıntı: JonSlow

quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

fark var kardeşim. 807C ne yazık ki w805C ye göre daha eski bir model. ama ürününün yinede bir SONY ürünü olması doğal olarak PLAYSTATION ile uyumunu fazlalaştıracaktır illaki. Bir arkadaşımızda daha sizin televizyonunuzdan varmış. Menüleri farklı olsa da benim verdiğim menü değerlerine yakın değerleri bulmaya çalışınız. Sonra da oyunların içerisinden bahsettiğim PARLAKLIK ayarlarını duruma göre değiştirerek oyununuzu oynayınız. İnşaallah faydasını görürsünüz.

Hocam yanlışınız var çünkü 807c üst model
    Farklarına siz deyince baktım,pek fark yokmuş

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25968-31223/sony-kdl-50w805c_sony-kdl-50w807c/

kardeşim haklısın, şimdi fark ettim ben SONY W807 ye bakmışım. Senin ki W807C ise tabiki üst model.
    C serisi ayrı bir seri. Sen üstte 807C yazmışsın ben gidip W807 ye baktım. kusura bakma.

ince ayar bilgisini verdiğim oyunlardan elinde var mı?
    verdiğim ayarları denedin mi?

çünkü w805C ile w807C ler aynı paneli taşıyorlar.

Dediğiniz ayarları yaptım,tabi elimde o oyunlar yok ama witcher da denedim. Tüm ayarlar aynı sadece keskinlik ayarını 70 yaptım,biraz blur kaldı çünkü. Zaten görüntüden memnundum ama daha iyi oldu.
    Bir kaç resim ekliyorum,tel ile çektiğim için biraz renkli görünüyor aslında daha iyi,bu kadar kırmızılık yok görüntüde. Elinize sağlık
    Bu mesaja eklenen görseller:

PLAYSTATION İçin En İyi Televizyon = SONY w805C ve w807C SERİSİ (FIFA 17 Eklendi) PLAYSTATION İçin En İyi Televizyon = SONY w805C ve w807C SERİSİ (FIFA 17 Eklendi) PLAYSTATION İçin En İyi Televizyon = SONY w805C ve w807C SERİSİ (FIFA 17 Eklendi)

• eğer faydasını görebildiysen ne mutlu hocam. iyi günlerde iyi oyunlar oyna inşaallah :)
  • Hocam TV fiyatına göre çok güzel duruyor, ayrıca elinize sağlık konu güzel olmuş. Ben aylardır 1000-1500 TL bandında 32-40 inç arası bir TV bakıyorum PS4 için fakat bu durgun piyasada elime güzel şeyler geçmedi. w805C ve w807C TV'leri çok güzel fakat hem bütçemi aşıyor hem de oynadığım mesafeye göre büyük olduğu için gerçek kalitesini göstermez. Acaba 1000-1500 TL bandında 32-40 inç arası PS4 için TV öneriniz var mıdır?
  • Yeni güncelleme geldi, dedim herhalde film izlerken altyazılarda arkada gölge kaldırma gelmiştir diye, malasef yine yok. Altyazının arkasında gölge nedir arkadaş. Hayır ayarlarda altyazı gölge oranları var %100, %50, %25 ama 0 yok. Şaka gibi gerçekten. Bana göre televizyonun en büyük eksiği bu.

Ayrıca Ses sorunu da var gibi geliyor bana. Yada doğru bir ses ayarı yapmak lazım, güzel ses alamıyorum.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    MX player kullanın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

MX player kullanın hocam.

Playerların hepsi mevcut. Ama bazı formatlar da player larin takılma sorunu oluyor malasef.

• Bende bu tv'den kullanıyorum çok memnunum.
  • Bende w805a var o kadarda memnunun değilim, ayrıca tvyi ilk aldığımda menüleri gayet akıcıydı sonra gelen güncellemelerle son derece ağırlaştı son olarak güncelleme desteği kesileli çok oldu

• Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim eve gidince deneyeceğim.

• Tamam PS4 için iyi de peki ya normal tv kullanımı nasıl?
    1- Kanal geçişleri nasıl hızlı mı ve kanal sıralama kolay mı?
    2- Smart tv'si hızlı mı? Tarayıcı var mı içinde ve tarayıcıdan film filan açıyor mu? Android mi?
    3- 3D'si aktif mi pasif mi? Verimli mi?
    4- DTS var mı?
    5- Digiturk play uygulaması var mı?
    6- Kronik mi bir arızası var mı? Kanalları açmak için kumandadan kanal tuşuna basmak filan gerekiyormuş doğru mu? Altyazıda gölge sorunu varmış sanırım bir resmini çekebilir misiniz acaba? Gölge olunca iyi mi oluyor kötü mü oluyor bakmak lazım.

Fiyatı 2000 tl civarı o paraya 4k tv'ler var fiyat pahalı gibi geldi bana ama sony'nin hiç ucuzunu görmedim zaten. Ben üstteki özellikleri içeren 1500 tl civarı arıyorum.Şuan Samsung UE40H6270 kullanıyorum. aldığım günden beri tv kaynaklı tek sorun yaşamadım. PS4'te de bence görüntü tatminkar ama bunun görüntüsü herhalde daha iyidir. Yeni tv alacağım yakında iyiyse bunu da değerlendirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium -- 30 Temmuz 2016; 10:16:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Tamam PS4 için iyi de peki ya normal tv kullanımı nasıl?
    1- Kanal geçişleri nasıl hızlı mı ve kanal sıralama kolay mı?
    2- Smart tv'si hızlı mı? Tarayıcı var mı içinde ve tarayıcıdan film filan açıyor mu? Android mi?
    3- 3D'si aktif mi pasif mi? Verimli mi?
    4- DTS var mı?
    5- Digiturk play uygulaması var mı?
    6- Kronik mi bir arızası var mı? Kanalları açmak için kumandadan kanal tuşuna basmak filan gerekiyormuş doğru mu? Altyazıda gölge sorunu varmış sanırım bir resmini çekebilir misiniz acaba? Gölge olunca iyi mi oluyor kötü mü oluyor bakmak lazım.

Fiyatı 2000 tl civarı o paraya 4k tv'ler var fiyat pahalı gibi geldi bana ama sony'nin hiç ucuzunu görmedim zaten. Ben üstteki özellikleri içeren 1500 tl civarı arıyorum.Şuan Samsung UE40H6270 kullanıyorum. aldığım günden beri tv kaynaklı tek sorun yaşamadım. PS4'te de bence görüntü tatminkar ama bunun görüntüsü herhalde daha iyidir. Yeni tv alacağım yakında iyiyse bunu da değerlendirebilirim.

Kardeşim konuyu açan ve bu cihazı A'dan Z'ye çözen, gerek kullanım gerekse içini açıp inceleyen biri olarak sana elimden geldiğince yanıt vereyim.

1 - Ben cihazın dahili uydusunu kullanıyorum. Biliyorsun ki dahili uydular da kanal geçişleri yavaş oluyor. Yani bir kanaldan bir kanala geçiş 2 saniye gibi bir sürede oluyor.
    Ama eğer gidip 50-60 TL lik harici bir harici uydu bile alsan, harici uydular ile kanal geçişlerini hızlandırır, sıkıntısız kullanım sağlayabilirsin.

2 - SMART TV özelliği, her Smart Tv'de olduğu gibi çok yönlü çalışıyor. Cihaz ANDROID bir TV. Yani nasıl ANDORID cep telefonunda Google Play Store a girip uygulama, oyun,
    program indirebiliyorsan aynı cep telefonundaki gibi bu cihazada indirip kullanabiliyorsun. Tıpkı bir Android tablet gibi düşün. 8 GB'lık hafızası var. Ama şunu önemle
    belirtmek istiyorum. Eğer çok hızlı SMART TV kullanımı istiyorsan git SAMSUNG yada LG al. Ama çok kaliteli ekran ve görüntü istiyorsan SONY al.

3 - Cihaz AKTİF 3D kullanıyor. Cihazı alınca yanında 3D GÖZLÜK VERİLMİYOR. Sonradan alıyorsun. Bana göre PASİF 3D teknolojisi daha başarılı bir teknolojidir.
    Maliyeti de azdır. Ama bu çok göreceli bir konudur. Kimisi aktif sever kimisi pasif. Kimisi başımı ağrıtıyor, başım dönüyor der, kimisi demez. Sana kalmış bir şey.

4 - DTS tabi ki var. SONY zaten ses sistemleri üzerine yapılanmış bir firmadır. SES SİSTEMİ konusunda tartışmayalım bile SONY'i...

5 - DIGITURK uygulaması derken?

6 - Kronik bir sıkıntısı yok. Bu forumda bir yerde okumuştum biri sallamışta sallamış. Yok müşteri hizmetleri kötüymüş, yok bilmem neymiş... Ben ilk aldığımda cihazda 1 ADET
    ÖLÜ PİKSEL çıktı. Ekranın en altında ve neredeyse hiiiç görülmeyecek bir yerde idi. Geri iade ettim. Sorgusuz sualsiz 12 gün sonra bana PARA İADE RAPORU verdiler. İster paranızı alın,
    isterseniz başka bir ürün alınız diye belge verdiler. Gittim bir adet daha aynı tv den aldım.

Altyazı problemi vs... bunları da o forumdaki konuda okumuştum. Şu televizyon kullanmayı, teknoloji özürlü arkadaşları dinlemeyin ALLAH aşkına. Cihaz Android bir cihaz. Azıcık kafa
    çalıştırsalar girer GOOGLE PLAY STORE a indirir MX PLAYER yada başka bir VİDEO İZLEME PROGRAMINI istediği her türlü ayarı yapar. İstediği her türlü güzelliği katar TV ye. Adamlar
    Android cihaz alıyorlar, hala cihazın fabrika ayarlarında kullanmaya çalışıyorlar ne diyeyim? Gölge mölge istediğin herşeyi yönetebilir, yapılandırabilirsin...

Kardeşim evime 25 küsür TV girip çıkmıştır. Canlı canlı neredeyse en büyük markaların güzel tvlerini kullandım. LED TV' lerde görüntü ve ekran kalitesi olarak en iyisi SONY !
    Daha iyisi elbette var. Git 5000 TL den başlayan fiyatlarla OLED LG tvlerden birini al, uzaya uçuş yaparsın. Ama biz bu konuda 2000 TL lik bir bütçeye göre bilgilendirme yapıyoruz.
    2000 TL civarı 4K TV leri sen gerçekten 4K zannetme. Şuan sokağa çık, bin bir tane ŞAHİN arabaya ibresinde 220 KM yazar. O araçtan in git son model bir BMW ye bin onda da 220 KM yazar.
    Çıksınlar bakalım otobana, 220 bassınlar :) Umarım anlatabilmişimdir.

4K alacaksan 5000-6000 TL arası al kardeşim...

Yoksa diğer aldıklarını 4K zannedersin.
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 30 Temmuz 2016; 10:58:51 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.