Şimdi Ara

PLAYSTATION İçin En İyi Televizyon = SONY w805C ve w807C SERİSİ (FIFA 17 Eklendi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
24
Favori
12.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 805C modelini almayı düşünüyorum ancak birkaç sorum var.

Konsolum salonda 55 inç LG ekrana bağlı ancak sistemimi odama taşımak istiyorum. 43 veya 50 inç olması tercihim, 55'ten sonra 43 inçe geçmem beni memnun etmeyebilir diye düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Resmi sitesindeki karşılaştırmada gördüğüm kadarıyla modelin 50 inçlik boyutunda 805C ile 807C arasında sadece renk farkı yok; 805C Motionflow XR 800Hz, 807C Motionflow XR 900Hz yazıyor. Biraz araştırmama göre fake fefresh rate olarak geçiyor ve pek de önemli bir kriter değil, ikisininde "gerçek" panel yenileme hızı 100Hz, öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUMANDANASKER

quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

peki 4K ve kavisli modellerinde PS4 ile en uyumlu TV hangisidir ?

4K tvlerin hiç biri PS4 uyumlu değildir. PS4 konsolu 1920 x 1080p ekranlarda verimli olarak çalışır. 4K TV ler 3840 × 2160 piksel aralığı ile çalıştığından PS4 ne yazık ki bu çözünürlüğe erişemez ve kalite kaybı yaşar. O yüzden ben tavsiye etmiyorum. Ama illaki alacaksanız gidip LG 'nin OLED TV lerinden birini alın CURVE olarak. Ben bu cihazda test etmiştim PS4 (LG 55EC930V) İnanılmaz kaliteli bir cihaz. Zaten film kalitesini tartışmaya bile açmam. Ama bu cihaza 4K görüntü veremezseniz (playstation zaten veremiyor, en azından film olarak da veremezseniz) boşu boşuna almaya değmez. LAMBORGHINI alıp 3 şeritli yollarda süremeyecekseniz, mahalle arasında yazık etmeyin arabaya. Kıymeti olmaz, almaya gerek kalmaz derim ben

dostum tabiki full hd çıkış veren bir cihazı ultra hd tv'de daha yüksek çözünürlükle izleyemeyiz.

en azından full hd tv ile aynı kalitede görüntü alınır. Hatta televizyonun pixel tamamlama özelliği varsa ki yeni modellerin hepsinde var görüntü o zaman dahada kaliteli oluyor. Yani full hd'ye göre daha kaliteli ama tabiki 4K kalitesinde de değil.

örneğin full hd bir tv'de o anki görüntüye göre tv üzerindeki 1. pixel sarı renk 0,00001 numaralı ton 2. pixel 0,00006 numaralı ton olsun.

Aynı görüntüyü 4K tv'e verdiğinde full hd tv'ye göre 1. pixel ile 2. pixel arasında 4 tane daha fazla pixel olduğu için aynı görüntü 6 pixelle veriliyor ve tv bunu şu şekilde yapıyor;
    1. pixel 0.00001 - 2.pixel 0,00002 - 3.pixel 0,00003 - 4.pixel 0,00004 - 5.pixel 0,00005 - 6.pixel 0,00006

Yani aynı aralıktaki görüntüde daha fazla pixel bulunduğundan bu renk geçişlerini kademelendirerek sanal bir düzeltme meydana getiriyor.

yeni bir tv yatırımı yapmak için bu saatten sonra 4K TV almak daha mantıklı.

Çünkü şimdi olmasa bile bir sonraki konsol nesili 4K gelecek.

Bu defada yeniden TV'mi alalım yani :)

model tavsiyen için teşekkürler

• Merhaba,

Ben de ayarları denedim ama ekranın titreşimi arttı gibi geldi ve parlaklık da eklenince biraz göz yorucu oldu. (55 inç ve mesafe ~3m)
    Kontrast ve parlaklık yönünden genel olarak oyun performansı arttı diyebilirim.
    Fifada normal ayarlarda ekran kenarlarına doğru olan beyazlaşmayı baya baya geçirdi.
    Fakat renk olarak MGSde soğuk renk seçimi beyazları direkt mavileştirdi.
    Bana göre en doğru renk seçimi uzman 1 gibi geliyor bu tvde.
  • Hocam konuyu görünce gaza gelip

2011 Model Panasonic TX-P42ST30E TV min

Kontrast ını 30 dan 40 a çıkardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film modu açık veya kapalı olunca farkeden bir şey oluyor mu?

• Konu sahibi arkadaş 55W805B için yukarıda verdiğin ayarları girsek uyarmı

Anlattığına göre çok uğraşmışsın deneyeceğim.

• Arka ışık max
    Konstrat max
    Parlaklık 50
    renk 70
    Ton 0 dokunmadım aynı
    Renk sıcaklığı Soğuk
    Keskinlik 65 dokunmadım aynı
    Gerçeklik oluşturma Manuel
    Çözünürlük 50
    Hassas tonlama ne işe yarar anlamadım Yüksek yaptım
    MotionFlow Kapalı

Gelişmiş ayarlarda da

Siyah düzelticiyi yüksek yaptım
    Gel. Kontrast zenginleştiriciyi Yüksek yaptım
    Gama 0 dokunmadım aynı
    Oto ışık sınırlayıcı kapalı dokunmadım aynı
    Net beyazlık kapalı dokunmadım aynı
    Beyaz dengesi kapalı dokunmadım aynı
    Detay düzeltici düşük dokunmadım aynı
    Kenar düzeltici Orta dokunmadım aynı

Hocam bariz görüntü değişti deneme yanılma yapmak istemiyorum gözlerimde renk körlüğü var detayları tam yakalayamayabilirim

O yüzden sizin bu ayarlara bir müdahaleniz olurmu ilave birşeyler yapalım mı

Örnek: detay düzeltici yada kenar düzeltici çözünürlük keskinlik vs vs ayarlara müdahale edelim mi.

Vallahi bu arada şuan bile canlılık arttı vay anasını

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 2 Ağustos 2016; 0:40:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Film modu açık veya kapalı olunca farkeden bir şey oluyor mu?

Henüz FİLM MODU' nun tam olarak performansa etkisi nedir onu belirleyemedim diyebilirim. Ama araştıracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Konu sahibi arkadaş 55W805B için yukarıda verdiğin ayarları girsek uyarmı

Anlattığına göre çok uğraşmışsın deneyeceğim.

Benim bildiğim kadarı ile W805B ile W805C arasında menü farkı var. Yani menüler birbirine denk değil sanırım, bu yüzden müdahale edebileceğimiz ayarlar farklı olabilir. Ama deneyin, görün derim. Sonuçlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.
  • İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Hocam beğenmene sevindim. Bir yardımım dokunabildiyse ne mutlu... 2 gün sonra eve göndeceğim. Bahsettiğiniz ayarları bende deneyip, söylediğiniz şeyleri araştırayım. Dönüş yapayım

Bu arada sizin TV nin modeli ne? HASSAS TONLAMA falan demişsiniz? bir yanlışlık olmasın, farklı bir model mi sizinki?
  • Gelismis ayarlarda herseyi fullemis adam.O ekranda ki görüntüyü tahmin bile etmek istemiyorum o kadar kötü.CNET veya AVForums lar da bi cok TV'nin profesyonel kalibrasyon ayarlarini bulabilisiniz.

http://www.hifi-forum.de/viewthread-144-8393.html

Almanca ama kalibrasyon seceneklerini rahatlikla secebilirsiniz.
  • Hocam benim tv KDL-55W805B modeli.

Az önce tekrar baktım resim menüsü içinde hassas tonlama var .

Resim menüsü altında/Gelişmiş ayarlardada

Sizin bahsettiğiniz ayarlar haricinden 2 tane fazladan var.

- Kenar düzeltici
    - Detay düzeltici ben bunları yüksek yaptım. Fark göremedik ama yüksek iyidir dedim :)

Bu arada ben sizden farklı olarak 2 ayarıda şöyle yaptım

-Keskinlik 70
    -Parlaklık 50 yaptım sizin dediğiniz gibi yükseltirsem beyazlık artıyordu.

• Hocam eğer yazdıkların şahsıma ise...

eleştirmeden önce keşke tecrübe etseydin üstad...
    ben burada tecrübe ile sabit bir paylaşım sunuyorum, sen ise ön yargı dolu içi boş bir yorum yapıyorsun.

Konumun başında da bahsettiğim gibi, açtığım konu zevkler ve renkler arz eder.
    Kimi sever kimi sevmez. Herkese saygılı olmak gerekiyor. (diye düşünüyorum)

yani yaklaşımın O KADAR KÖTÜ...

Eğer yazdıkların şahsıma değil ise, yazdıklarımı kaideye alma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 2 Ağustos 2016; 12:32:22 >
  • Hayir hocaqm amac saygisizlik etmek degil tam tersi profesyonle bir bilgi vermekdi.Display de renklerin koyu ve canli olmasi,resmi daha iyi yapmaz aksine gerceklikden uzakliga ve detay kaybina neden olur.Iyi kalibre edilmis bir ekranin ilk amaci gercek hayattaki renk ve parlakligi saglayabilmektir.Bu sayede cok daha detayli bir imaj kalitesine sahip olabilmektir.Ben TV mi profesyonel kalibre ettirdim.Default ile su an ki imaj kalitesinde daglar kadar fark var.Saygisizlik etmek istemedim kusura kalma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpio bites a Pony

Hayir hocaqm amac saygisizlik etmek degil tam tersi profesyonle bir bilgi vermekdi.Display de renklerin koyu ve canli olmasi,resmi daha iyi yapmaz aksine gerceklikden uzakliga ve detay kaybina neden olur.Iyi kalibre edilmis bir ekranin ilk amaci gercek hayattaki renk ve parlakligi saglayabilmektir.Bu sayede cok daha detayli bir imaj kalitesine sahip olabilmektir.Ben TV mi profesyonel kalibre ettirdim.Default ile su an ki imaj kalitesinde daglar kadar fark var.Saygisizlik etmek istemedim kusura kalma.

hocam, öncelikle efendiliğin için teşekkür ederim. bende sana kırıcı laf ettiysem kusura bakma.
    ekran kalibrasyonu hakkında söylediklerine katılıyorum. fakat sonuçta burada bir oyun oynuyoruz. doğal görüntüden daha çok animasyon grafik söz konusu.
    dediğim gibi zevkler ve renkler farklıdır. ben bildiklerimi yazdım.

senin vermiş olduğun linki de not aldım.
    hafta sonu deneyeceğim.

• Hafta sonu 805c modelini satın aldım dün gece, evet gece saat 10 da servis geldi tv yi kurdu...
    şimdi kampanya yakaladığım ilk anda ps4 ü çekicem :)

benim de soruılarm var yanıtlayabilen olursa sevinirim.

1. Aktif 3d kullanılıyor denmiş..hangi aktif markanın 3d gözlükleri alsam işime yarar? sony aktifler gördüğüm kadarı ile pahalı.
    2. Akıllı klavye önerisi istesem logitech dışında bi marka k400 dışında model önerilir mi?
    3. Android veya ios mobil işletme sistemlerinde hangi appler ile tv ye başarı ile bağlanırım? dahası bu tip appler var mı?

ilk sayfada verilen tavsiye ayarları PS4 geldiğinde hemen deneyeceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

Hafta sonu 805c modelini satın aldım dün gece, evet gece saat 10 da servis geldi tv yi kurdu...
    şimdi kampanya yakaladığım ilk anda ps4 ü çekicem :)

benim de soruılarm var yanıtlayabilen olursa sevinirim.

1. Aktif 3d kullanılıyor denmiş..hangi aktif markanın 3d gözlükleri alsam işime yarar? sony aktifler gördüğüm kadarı ile pahalı.
    2. Akıllı klavye önerisi istesem logitech dışında bi marka k400 dışında model önerilir mi?
    3. Android veya ios mobil işletme sistemlerinde hangi appler ile tv ye başarı ile bağlanırım? dahası bu tip appler var mı?

ilk sayfada verilen tavsiye ayarları PS4 geldiğinde hemen deneyeceğim :)

Gözlük ben de merak ediyorum. SAMSUNG SSG-P51002/XC uyumlu deniyor. Fakat 150 saat pil ömrü var diyor. Pili değişmiyor mu? Şarj özelliği sanki yok gibi?

Kalite farkı olacaksa bir adet Sony alınabilir tabi.

• ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam... Hayırlısı olsun şimdiden. İyi günlerde kullanman nasibin olsun.

1. SONY nin kendi sitesinde bu ürün için önderdiği gözlük modeli = TDG-BT500A Aktif 3D Gözlük
    http://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar-3d-gozlukler/tdg-bt500a

2. Ben evde LOGITECH ürünler kullanıyorum çevre birimi olarak.
    Birde MICROSOFT'un U6R-00016 model klavyesi var bende. Gayet güzel bir cihaz.

3. Appler derken anlayamadım?

PS4 ayarlarını dene, pişman olmazsın

• Yanitlariniz icin tesekkur ederim,
    Birlesik yazinca ilginc olmus:) mobil cihaz kumanda uygulamasi-app

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam tekrar selamlar,

dün gece verdiğin linke girdim. orada ALMANCA olarak yer alan PROFESYONEL KALİBRASYON ayarları diye bahsettiğin ayarları da denedim.
    Yanlış anlama, eleştirim sana değil ama SONUÇ REZALET bilesin istedim.

Bilmiyorum sende de w805C yada w807C serisi bir televizyon var mı ama lütfen profesyonel kalibrasyon diye paylaşılan o ayarlar ile
    benim verdiğim ayarları bir kıyasla... Aradaki DEVASA UÇURUMU göreceksin

Eşim bile oyun dünyası ile pek alakası olmamasına rağmen dün bu ayarları denerken yanımdaydı.
    1 ay olmadı onunla yanyana UNCHARTED 4 bitirdik. Ve ben o sırada bu paylaştığım ince ayarlarda mükemmeli yakalayacağım diye baya bir kasmıştım.
    2 saat oyun oynuyorsak yarım saati renk ayarları yapmak, denemekle geçiyordu. Gına gelmişti eşime

Dün de ayar yaptığımı görünce "YİNE Mİ" diye söylendi şakayla karışık,
    Bende bahsettim, profesyonel kalibrasyon değerleriymiş falan diye... Ama sonucu ikimizde görünce eşim dedi ki ÇAMUR GİBİ

Ben bile bu kadar kötü olabileceğini düşünmemiştim. Yanlış anlama hocam ama sanki TV ye 220W elektrik gelmiyormuş 20W elektrik geliyormuş da
    TV can çekişiyormuş gibiydi. Ne renk var, ne ışık var. Soluk, yorgun, bitkin bir görüntüydü.

Senden ricam benim verdiğim değerleri denemendir. Eğer elinde daha etkili kalibrasyon ayarları var ise seve seve denerim.
    Ama paylaştığın linkte ki ayarlar tam bir hüsran... Denedim, gördüm, bilesin.

Ama onu da sevenler vardır muhakkak. Herkese SAYGI diyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.