Şimdi Ara

Playstation Avrupa: Türkiye'deki oyun fiyatlarıyla ilgili talepler değerlendirilecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
7.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Böyle bir mantık yok o zaman tüm filmleri albümleri 1 tl'ye satsınlar onlarda dijital kopya. 1 TL olacak bir oyuna kim çıktığında 300-400 TL verecek? Bir credits sahnesinde yüzlerce isim geçiyor bu kadar insan nasıl ekmek yiyecek?
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Spotify, Netflix büyük firmalar değil mi? Onlar da dijital ortamda hizmet veriyor. Tüm dünyada farklı fiyat uygularken, Türkiye'de farklı fiyat uygulayabiliyor, çok da güzel kazanabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

Böyle bir mantık yok o zaman tüm filmleri albümleri 1 tl'ye satsınlar onlarda dijital kopya. 1 TL olacak bir oyuna kim çıktığında 300-400 TL verecek? Bir credits sahnesinde yüzlerce isim geçiyor bu kadar insan nasıl ekmek yiyecek?
    Madem böyle bir mantık yok o zaman steam neden ucuza satıyor oyunları onun cevabını verin.1 lira lafın gelişi pekala oyunların fiyatını ayarlayabilirler.Sürümden kazanmak diye bir şey var.Zaten sana bana sattığı oyunla firmalar o karlara ulaşmıyor.Amerika,asya,avrupa pazarı yeter onlara ekonomi olarak kötü durumda olan ülkeler için bölgesel kilit koyar geçer.Dışarıda ki adamda şu Türkiye'de neden ucuz diye itiraz etmez zaten.Adamlar senin asgari ücretini duyunca zaten acırlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

1 lira mı, adamlar oyunu torrent'den çekip satışa koymuyor neredeyse 100 milyon dolar maliyetle çıkıyor yeni oyunlar. Fifa bir günlüğüne 209 tl oldu diye reddit'de gören herkes saldırdı, nasıl olacak bölge kilidi.

Alıntıları Göster
    Yani fiziksel bir uretim maliyeti yok o anda satis yaptigi sirada. O oyunu o an bize satmazsa zarara girmeyecek yani.

Soyle dusunmek lazim. 469 liraya 10 kisiye satabilir bu ulkede. 209 lira yapsa 1000 kisiye satacaktir. 100 milyon dolar maliyetin hepsini kazaniyor yurtdisinda zaten. O urunu bize ulastirmasi icin baska bir maliyete girmiyor malum dijital urun. En fazla her oyuna ozel lisans ve server ucreti veriyordur sony ye. O da belki. Tam bilmiyorum. Ama boyle olsa bile 1000 kisiye 209dan satsa kat kat fazla kar edecek yine.

Bunun yerine yok kardes benim calistigim insanlar zehir benim yazilimim da zehir. Ben sana 469 dan indirmem bunu diyecekse eger. 10 kisiye satabilir en fazla. Kendi zarar eder. Biz de oyunumuzdan oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 9 Ekim 2018; 10:57:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalnız bu olayla ilgili dikkatimi çeken şeylerden biri Playstation Türkiye'nin aşırı hızlı müdahale çabası. Normalde şikayetleri ve talepleri umursamayan hatta gülümseyerek "kime göre neye göre" diyen bir kurum insanların toplanıp rekabet kurumu şikayetine hazırlandıklarını görünce resmen yataktan zıpladılar. Şahsen beni düşündürdü, bir işler dönüyor demiyorum ama inceleme altına alınmaktan korkmuşlar gibi bir durum meydana geldi.
  • maillerden birine cevap gelmiş.herkese mi aynısını yolluyorlar bilmiyorum ama.
    türkiyedekiler fiyatların fazla olduğunu düşünüyorsa onlar indirir yazmışlar
    hani Mustafa nın fiyat değiştirme hakkı yoktu?

Playstation Avrupa: Türkiye'deki oyun fiyatlarıyla ilgili talepler değerlendirilecek
  • Cevap geldigine dair kanit nerde , bu cevap kime geldi , neden hicbir resmi aciklama yok cocukmu kandiriyorsunuz

• hetşat kullanıcısına yanıt
    Endonezyada 200-250 tlye denk geliyor oyunlar onlara zararinami satiliyor sanki ,kraldan cok kralcilar sorun arkadas

• Böyle her tarafından fake hissettiren yazı yazmakta zor iş...

• maile soyle bir eklemede yapilabilir -fiyatlarin asgari ucrete gore pahali oldugundan ve bu playstation oyun oynamak icin alip oyun alinamaz hale geldiginden haliyle topluca bir sonraki oyun konsolu tercihimiz bu sekilde fiyat politikası devam etmesi durumunda xbox a gecilecegini yazilirsa karsi taraftan daha da dusundurucu hale gelip ciddiye alinabilir bu durum playstation a kayip ettirecegi gibi cihaz ve oyun satisinin kesilmesi harici en buyuk rakibi xbox un devlesmesine neden olur. Bu durum istemeyerekte olsa zorunlu fiyat dusurulmesine neden olabilir.

• ax kullanıcısına yanıt
    Pc ile konsol bir olabilir mi? PC de onlarca oyun satan platform var , korsana ulaşmak çok kolay. Ps de store tekel, fiziksel sürüm ile dijitalin dağıtıcısı bir. Pc ile konsol fiyatlarını neden orası daha ucuz diye karşılaştırmak çok yanlış.

Ben diğer ülkelere göre fiyatlar ucuz pahalı diye bir şey iddia etmiyorum. Bende fiyatlardan şikayetçiyim. Kraldan çok kralcılıkta yapmıyorum. Ama 1 TL ye satsa bile zarar etmez diye bir mantık yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İrfan

Spotify, Netflix büyük firmalar değil mi? Onlar da dijital ortamda hizmet veriyor. Tüm dünyada farklı fiyat uygularken, Türkiye'de farklı fiyat uygulayabiliyor, çok da güzel kazanabiliyorlar.
    Turkce icerige kimse para vermez amerikada.

ki zaten senin odedigin start paket ile, bir amerikalinin odedigi start paket arasinda hem icerik olarak fark var hem fiyat olarak fark var. yani ne oduyorsan onu izliyorsun

oyunlarda boyle mi? adam "sen 3 dolar verdin, 3 chapter oynaycan" demesi gibi durum ortaya cikacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaylandIZMIR

Sony'den cevap: Değerlendirdik. Fiyatlar gayet makul gözüküyor. Hatta AB'den daha ucuz.
    Olacak olan bu direk cevap, sony bu hayatta umurlarında olmaz.
  • Eğer Türkiye gibi bir ülkeyi önemsiyorlarsa bir hareket yaparlar.

bence mantıklı oyun fiyatı 249TL'dir. Sonuçta bizim paramızın bir değeri yok 7 milyar nüfuslu dünyada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemanja Bjelica

maillerden birine cevap gelmiş.herkese mi aynısını yolluyorlar bilmiyorum ama.
    türkiyedekiler fiyatların fazla olduğunu düşünüyorsa onlar indirir yazmışlar
    hani Mustafa nın fiyat değiştirme hakkı yoktu?

Turkiyedekiler degil. Eger Sony, Turkiye fiyatlarinin indirilmesini gerekli bulursa bunu yapacaktir. Ama simdilik boyle bir sey ongorulmuyor diyor. Sony TR ile ilgili bir sey demiyor.

Maillere devam kisacasi arkadaslar. Yapacaksa bunlar yapacak bu isi.

• psn kardeslik olmasa kimse almicek oyun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Spotify'da da sadece acılı arabesk şarkılar var da o yüzden mi daha ucuz?

Netflix'te her içeriğin olmaması da genel olarak film ve dizi dünyasındaki ülkesel lisans anlaşmalarının bir uzantısı ki bilmeden buna da garip bir yorum yapmışsınız.

UBER'de de kilometre ücreti EURO x Euro Kuru yapmama nedenleri dünyanın en ucuz benzinini kullanıyor olmamızdan kaynaklanıyor herhalde sizin mantığınıza göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Vader

Spotify'da da sadece acılı arabesk şarkılar var da o yüzden mi daha ucuz?

Netflix'te her içeriğin olmaması da genel olarak film ve dizi dünyasındaki ülkesel lisans anlaşmalarının bir uzantısı ki bilmeden buna da garip bir yorum yapmışsınız.

UBER'de de kilometre ücreti EURO x Euro Kuru yapmama nedenleri dünyanın en ucuz benzinini kullanıyor olmamızdan kaynaklanıyor herhalde sizin mantığınıza göre.
    fiyatlari mi kiyasliyorsun tr ve ingiltere piyasasi ile

soyle ornek vereyim.

2016 yili nisan ayi. Luton airport ile Bethnal Green, London E2 6JJ arasina 47 kusur pound tutmustu ama ben 50 vermistim uberciye.

aldigim maas ortalama aylik 1800 - 2000 pound arasi net idi. en kotu 1800 pound desem. 36 defa binebilirdim ayni mesefeyi. Turkiye de 1800 lira maasin ile 36 mile mesefa kac para tutacak ornek verir misin ve bunu 1800 liraya bolunce kac kat cikacak?

siyah mini taksilere binsem 3 katini oderdim en azindan.

• Ps avrupadan eminim böyle bir cevap gelmiştir iyi güldüm
  • Sony Avrupa'dan bana da cevap geldi: DonanımHaber e mail yollamadik. Yalan haber yapıyorlar.

Hadi bakalim. Nasıl olsa ss atmama gerek yok. Herkes inanir değil mi? Çocuk kandırıyorlar sanki. Kaç gündür maili gostermedeniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.