Binbaşı
27 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 152 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Hadi bakalım.

Nato'dan da olacağız bu gidişle.


şu başımıza gelen her türlü kötü işin sebebi bu karardır. rus uçağını düşürmenin diyetini ödemek için aldığımız füzeler bizi dünyadan koparacak.kişi başına düşen gelir de $5bin olacaktır doların yükselmesiyle.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a9/10/11/a910110e5022dd8325b9983b7b4dc0e0.jpg&t=0&width=480&text=1


bu ve bunun gibilerin ülkenin geleceği hakkında karar vermesine engel olmadan bu ülke ortadoğu çöplüğüne mahkumdur.

Üniversiteyi bitirdiniz, askerlik yaptınız (erkek iseniz) ve hayalinizde ki işe girdiniz, evet hayalinizde ki, ütopya da yaşıyoruz şu an.


Size maaş verdiler, hayalini bile kuramadığınız miktarda, 5bin! ilk maaş gününüz, aldınız maaşı, 5bin! Muhtelemen 1 2 arkadaşınızla eve çıktınız zaten, kirayı ve faturaları paylaştınız hop gitti 2bin. yol paranız 500, hergün kahvaltı yaptınız, 250tl, ayakkabınız eskidi, yeni iş yeri yeni ayakakkabı kıyafet lazım, ayakkabı 700, kıyafet 900tl (5bin tl maaş veren iş yerine lcw kıyafetle gitmeyeceğinize göre!), etti size toplam: 4350.


akşam yemeğiniz ve dışarı çıkıp arkadaşınız/sevgiliniz ile buluşmadınız henüz.


konu başlığı neydi?

Görüyorsunuz, hersey ortada, futbol denen spor bu ülkede yok. Fenerbahçe kazandı, ama futbolun hiçbir unsuru sahada olmadan.

UEFA bu organizasyona bizim ligden takım almasın, rezilliğe gerek yok. Toparlanana kadar gitmeyelim. Yakın zamanda olacak iş de değil zaten.

Umarim en kısa sürede UEFA elite league kurulur ve herkes kendi kapasitesinde ki turnuvada oynar.

Var mı bilgisi olan?

İtalya'da salgın nedeniyle önlemler üst düzeye çıkarıldı. Ülke genelinde kısıtlamalar 6 Nisan'a kadar geçerli olacak. İşte İtalya'da corona virüs salgınına karşı alınan son önlemler...


Detaylar: https://www.ntv.com.tr/dunya/italya-salgin-yuzunden-kapandi,7ZT6CF8C6kCabeI-ciew7A------------Geç de olsa tek çözüm buydu, AVM'leri Cami'leri açmak değil! Nasıl bir döneme denk geldik Allah'ım!

Biz nasıl ki suriyelileri gönderme hayalleri kuruyorsak devran döndüğünde onlarda bizimkileri gönderme hayalleri kuruyorlardır, ama hepsini değil, kültürüne, ekonomisine ve sosyal yapısına entegre olmuşları tutmak için sıkı önlemler bile alırlar.


ama yardım ile geçinen, akrabalarının çocukları üzerinden çocuk yardımı parası alan, sistemin çakallığını bulan, Türkiye'de sağcı, AB'de en koyu solculara oy verenleri elbet şutlayacaklar.


katılmayan varsa görelim bu fikrime.

Konuyu değiştirdim.


Hiç başvuranı ve sonuç alanı gördünüz mü gözlerinizle?

Ülkenin kalbur üstü tek eğitim yuvası olmaları, tercih eden, girmeyi başaran öğrencilerin ortalama Türk halkından 2 kat daha fazla dünya görüşüne sahip olmalarıdır.


Bildiğiniz üzere akp bunu sevmez, akp eşitlik sever, yeter ki o eşitlik en alt seviyede olsun. Standardı bozamazsınız, bu yüzden de her nereye adam atayacaklarsa önce buna bakarlar, düşük profil!


Bu kelimeyi hatırladınız değil mi? Düşük profilli başbakan arıyoruz dediler, buldular.


Biz çocukken 2000'li yılları nasıl hayal ederdik Y kuşağı olarak? Uçan arabalar, petrol tüketimi kalkmış, enerji sorunu yok, füzyon reaktörlü şehirler, sky city temalı şehirler vs.


ne bulduk bunların yerine? akp.

Oturup düşünün, bu durum gerçek olsa, Erzurum'da, Kayseri'de, Trabzon'da, Bursa'da vb şehirlerde açıklanan sandık sonuçları ne olurdu?


Sadece iki adayın yarıştığını düşünün.


Az çok hepimiz tahmin ediyoruz sonucu, her türlü siyasal islamcı bu şehirlerden 60'ın üzerinde oy alacaktır. Peki ama neden?


Nedeni basit, halk kendinden olanı seçer, her halk hakettiği gibi yönetilir. Herkes kendinden olanı izler, kendinden daha akıllsını tercih eder, ama çok akıllısını değil, yine onlardan olanı.


Mesela bir aday çıksa, "bütün kaçak katları, villaları, gökdelenleri yıktıracağım kazanınca, vergi kaçıranlara hapis cezasını anında getireceğim, ihaleye fesat karıştırma, yakınını sorgusuz işe alma gibi konulara adı karışanları hem hapis, hem de bir daha kamu görevini alamama cezalarına çarptıracağım" dese, yüzde kaç oy alır bu ülkede? ben söylim %30max.


Sorun çok derinlerde, sorun 70 yıllık sorun, sorun Adalet Partisi ile başlayıp bugünlere gelen sürecin içinde saklı. Malesef arada iktidar olan DSP bile bu çarkı kıramamış, siyasal islamı mezara gömemiştir.


Size kimsenin söylemediği birşey söyleyeyim: bütün siyasal islamcılar materyalistir, yani dünya malına aşıktır. ilahi bir tapındıkları tanrı yoktur, sadece paradır. para için herşeyi yaparlar.

Hakkında
Konum: , 00
Forum İmzası:
Aptal olduğun için aptal olduğunu anlayamıyorsun. | Dunning-Kruger Effect
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
Xbox 360
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 sa. önce
Mesaj Sayısı: 1.977
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13.235
İkinci El Bölümü Mesajları: 77
Konularının görüntülenme sayısı: 527.456 (Bu ay: 1.997)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27.399 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.