Şimdi Ara

PLAYSTATİON 5 İÇİN TV TAVSİYESİ. (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.908
Cevap
82
Favori
188.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony TV'niz 10-bit VA panele sahip. Bu yüzden IPS panellere nazaran kontrast oranı ve siyah renk görüntüleme becerisi daha yüksektir. Lakin piyasadaki hiçbir panel teknolojisi bu konuda OLED panellerle yarışamıyor.

TV'yi koyduğunuz odadaki aydınlatma seviyesine göre doğru parlaklık ayarlarını yaptığınızda belirgin bir fark hissedeceğinizi düşünüyorum.

LG C3'ün Vatan'daki 29 bin'lik fırsatını kaçırınca, ben de alternatif olarak Gigabyte Aorus FO48U OLED monitöre yöneldim; bana maliyeti 23 bin TL oldu. LG C1'deki paneli kullanıyor bu model. Panel C2-C3'ler kadar parlak olmasa da, monitörü koyduğum çalışma odamda genellikle akşam-gece loş ışıkta kullandığım için hem SDR hem HDR uygulamalarda parlaklık fazlasıyla yeterli, kontrast ve siyahlar ise inanılmaz seviyede.

Önceki monitörüm 32" 165 Hz VA panele sahip bir LG. Hem oyun bilgisayarımı, hem de konsolları (PS5 ile XBOX Series X) bu monitöre bağlayıp kullanıyordum. Bu monitörle yeni OLED monitörü yanyana koyuyorum ve kıyas kabul etmiyor. VA panelde özellikle siyahları siyah değil gri olarak görüyormuşuz. Gecikme-tepkime süresi, akıcılık anlamında da aralarında gece-gündüz kadar fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 18 Kasım 2023; 10:52:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UyGaR___

35.000 TL'ye TCL 55" C745 almak mantikli midir ?

edit: oled'lerin yanik olayi korkutuyor, o tarafa girmek istemiyorum acikcasi. en azindan onumuzdeki bir kac yil daha.
    Hocam aldınız mı TCL i ? Ben de C745 modele takıldım F/P olarak. Paneli sadece PS5 için kullanacağım, smart özellikleri vs önemli değil. Tatminkar ve pürüzsüz diyebileceğimiz görüntü kalitesi yeterli.

Eski HX920 NX720 ve Piooner Kuro lardan gelen ve kullanan biri olarak sadece PS5 4K için ve 120Hz için (bence vermez hiçbiri 120hz i o ayrı konu ) bi panel ihtiyacım doğdu. Yönlendirme yapabilirseniz memnun olırım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    selamlar hocam, aldım indirime denk getiril mediamarkt üzerinden.
    senin ile benzer bir senaryoda kullanıyorum ben de. xbox + netflix ve diğer film/dizi izleme platformları sadece. yayın bağlamadım tv’ye.
    çok temiz görüntü veriyor, tam fiyat/performans bence ürün. aşırı memnunum. tavsiye ederim gönül rahatlığı ile,
    kimi oyunun 120 hz desteği mevcut ama tabi yeni nesil konsolların gücü de ortada. 120 oynadığında grafikten bayaa kısıyorlar. ha televizyon gayet güzel akıcı şekilde oynatıyor 120 hz görüntüyü, o ayrı.
    film ve diziler için de özellikle siyahları gayet tatmin edici. kendine has bir kaç ayar yaparsın aldığında.
    hazır yüklü gelen ayarları bayaa kurcaladım ben. değiştirdim keyfimce.
    25-27k arası bu derece özelliği olan tv sanırım şu an yok. kasım indirimleri bitmeden kapmaya bak :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt

Hocam sizin 55c745 di demi. Android kaç kullanıyor biliyor musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UyGaR___

selamlar hocam, aldım indirime denk getiril mediamarkt üzerinden.
    senin ile benzer bir senaryoda kullanıyorum ben de. xbox + netflix ve diğer film/dizi izleme platformları sadece. yayın bağlamadım tv’ye.
    çok temiz görüntü veriyor, tam fiyat/performans bence ürün. aşırı memnunum. tavsiye ederim gönül rahatlığı ile,
    kimi oyunun 120 hz desteği mevcut ama tabi yeni nesil konsolların gücü de ortada. 120 oynadığında grafikten bayaa kısıyorlar. ha televizyon gayet güzel akıcı şekilde oynatıyor 120 hz görüntüyü, o ayrı.
    film ve diziler için de özellikle siyahları gayet tatmin edici. kendine has bir kaç ayar yaparsın aldığında.
    hazır yüklü gelen ayarları bayaa kurcaladım ben. değiştirdim keyfimce.
    25-27k arası bu derece özelliği olan tv sanırım şu an yok. kasım indirimleri bitmeden kapmaya bak :)
    Güle güle kullanın hocam. Bilgiler için de teşekkürler. Sadece monitör gibi çok uzun saatler kullanılmayacak (günde max 2 saat) bir panel için çok yeterli görünüyor.
    Samsung ve LG muadilleri %80 daha pahalı çünkü

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    kesinlikle 👍 bu fiyat bandinda kesinlikle pisman etmez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    android tv os 11 hocam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt

Tamam bilgi için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba,

Daha çok PS5 için bir tv arayışındayım. İki model arasında kaldım. Aşağıdaki iki model arasından öneride bulunabileceğiniz var mıdır?

Samsung 55S95B

LG OLED55C34LA

LG OLED55CS3VA

• istanbul-15 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    LG OLED 55C34LA
    SAMSUNG 55S90C
    Bu modeller arasında karar verin.
  • merhaba,

Bu tv ile 120hz VRR'ı düzgün kullanabilen varmı ? Horizan ve Call of Duty Cold War'da VRR açtım ama atlama yapıyor. Konsol ayarlarından performans açık bu arada.

PLAYSTATİON 5 İÇİN TV TAVSİYESİ.philips
    Satın al: Philips Performance Series 4K UHD LED Android TV 50PUS8506/62 4K UHD LED Android TV
    https://www.philips.com.tr/c-p/50PUS8506_62/8500-series-4k-uhd-led-android-tv
  • arkadaşlar sizce aşağıdaki televizyonlardan hangisi alınır ? COD tarzı oyunları zaten pc'den 144 hz oynuyorum. FC 24 deseniz PS5'de 60 FPS üstü vermiyor. Ondan 4k 120 hz'i gereksiz gördüm. Veya bu fiyatlara şunu al diyeceğiniz farklı birşey varsa ona da bakabilirim.

TCL 58P635 (2023)

PLAYSTATİON 5 İÇİN TV TAVSİYESİ.

HISENSE 55A72KQ

TCL 50C645 (2023)

• xprofessorx X kullanıcısına yanıt

Lg c3 42 inchler gelmeyecek heralde 48 büyük gelir diye korkuyorum.Aynı zamanda pc de de kullanacam ama hala stok yok.

• darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Hocam LG OLED 42C3 gelmeyecek denildi, 42 düşünenler bence 48 inç alabilir stoklar tükenmeden.
  • Merhaba hocam yarın için bi indirim veya kampanya düşünüyor musunuz

Merhaba hocam indirim bekliyoruz hangi üründe ne indirim olacak şuan henüz gelmedi bilgisi
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt

Tamam hocam 48oled için bekliyorum iyi bi fiyat olursa haber verirsiniz.

Hocam bu model devamı olmayan model indirim olmaz bulduğunuz en uygun güvenilir yerden bence alın derim bilginiz olsun.
  • Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt

Güncel modeller hangileri

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.