Şimdi Ara

PLAYSTATİON 5 İÇİN TV TAVSİYESİ. (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.727
Cevap
76
Favori
173.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam hali hazırda böyle bir tv var, üzerine ps5 alayım mı diye düşünmüştüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Hocam tercih sizin
  • şu türk malı tv'ler nasıldır ya 65 inc 6-7 bin civarına alınabiliyor alsam mı acaba 1080p tv ile harcıyorum ps5'i

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç alma daha iyi
    PS5 için düşünüyorsanız 120hz dışında almayın.
  • 120hz shooter oyunlar oynamıyorsanız gereksiz. Diğer hikayeli oyunlar zaten en fazla performans modunda bile 60fps ancak veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 11 Ağustos 2022; 15:49:4 >
  • Vatanpc de Samsung tv lerde 2000 liralık hediye çeki var. Aslında pazarlıkla bir Qn90A veya B alıp, verdikleri çekle de Ps5 alınabilir mi acaba diyorum ama stok da geldiği gibi bitiyor.

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    Mantıklı hocam
  • Arkadaşlar şu soruya net cevabı olan var mı? Youtube da vs bir karşılaştırma bulamadım maalesef.

Benim oynadığım oyunlar ps5 de hep 60fps ve öyle olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bu nesil 2k civarı 60fps nesli ki bence yeterli. 120fps e çıkma ihtiyacım olmuyor. Şuanda LG 49sj800v var ancak 120hz olmasına rağmen cod cold war da denedim 60fps ile ciddi bir fark hissedemedim. 60 fps de kaldım ve gayet memnunum.

4 metreden izlediğimiz için şimdi tv yi büyütme amacım var. Bu doğrultuda Philips 58pus8506 ile ilgileniyorum 12.500tl

HDMİ 2.1 ve VRR desteği var. Bunların şuanki tv me göre bana ne avantaj sağladığı konusunda da kararsızım. Bu konuda bilgisi olan da paylaşırsa çok sevinirim.

Bu tv ye geçsem şuanki tv me göre performans kaybı mı yaşarım acaba? Yani 100hz-50hz olayı 60fps de oyun oynayan birini ilgilendirir mi ilgilendirmez mi bunu öğrenmek istiyorum aslında. Çok ciddi fiyatlar oynuyor çünkü maalesef.

• Mk4Ever. kullanıcısına yanıt

Hdmi 2.1 olsa da Philips TV'de 100/120 Hz özelliği yok. Yani her türlü 60 fps oynamaya devam edeceksiniz. Ufak tefek farklar dışında sizi pek etkilemeyecek. ALLM, eARC gibi ekstra özellikler var ama değmez. Elinizdeki TV'de piyasadakilere göre gayet iyi.

• Teşekkür ederim doğru mu anladım hocam iki tv yan yana koysak sadece biri 50hz diğeri 100hz ve 60fps kilitli bir oyun açsak ikisi arasındaki farkı pekte anlamayız diyoruz değil mi ? Yani benim için önemli olan 60fps oyunculuğunda pek bir fark yaratmayacak gibi görünüyor.

• Mk4Ever. kullanıcısına yanıt

4K 60 fps oyunculukta hiçbir fark olmayacak hocam. Ama mesela 2K 120 fps açmak istediğinizde Philips ile bunu yapamayacaksınız. Çünkü televizyonun yenileme hızı o kadar değil. Hz ve fps doğru orantılı düşünebilirsiniz.

• Arkadaşlar lütfen bilen birisi bana yardımcı olsun. Şuan yurtdışındayım ve PS5 aldım. 5 Ay daha yurtdışındayım. Burada oturduğum evde 1080p bir tv var ancak tvde çok fazla input lag var. Özellikle MW2 betada online da çok zorlanıyorum. Asıl soruma gelecek olursak;

Türkiye'deki evimde SONY KD-49XE7005 tv var. 5 ay sonra döneceğim. Pek bütçem yok. Ancak bendeki bu tv input lag açısından iyi midir? Yeni bir tv almam gerekir mi? 120 hz olması benim için aşırı önemli değil bu dediğim tv 60 hz ancak input lag çok önemli. Tv'nin görüntü kalitesinden vs çok memnunum. Ancak dediğim gibi eğer input lag olan bir tv ise Türkiye'ye dönüşte tv de alacağım.

Lütfen biri yardım etsin. 2017 Sony Bravia (SONY KD-49XE7005) tv.

Bendeki TV'nin görüntüsü şu şekil belki kullanan biri vardır;

PLAYSTATİON 5 İÇİN TV TAVSİYESİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 20 Eylül 2022; 13:23:35 >

• Psikotrex kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz yıla kadar bu tvyi kullanıyordum. Üzerinde hdmi 2.0 var. Ben böyle bir gecikme yaşadığımı hatırlamıyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Advt.Eyiol kullanıcısına yanıt

Hocam zaten gecikmeyi farklı bir tvde yaşıyorum. Yukarıda bahsettiğim gibi. Türkiye'deki evde bu tv var ancak gecikme yaşar mıyım onu bilmiyorum. Herkes hdmi 2.1 önermiş bunda 2.0 olduğu için sorun yaşar mıyım acaba? Siz gecikme hatırlamıyorsunuz anladığım kadarıyla.. Rahat rahat seri bir şekilde nişan alabiliyor muydunuz?

O denli uzman bir oyuncu değilim. Ama anladığım kadarıyla siz bu konuda hassasınız. LG’nin C veya G serisi bir tv almanızda fayda var bu kadar önemliyse. 55 inç C1 24.000 TL civarında. Bu cihazlarda hdmi 2.1 standart. Ya da daha az bütçeyle hdmi 2.1 içeren gigabyte m28u gibi bi monitör alabilirsiniz.

o kadar para veresim yok hocam neyse artık gelince deneyeceğim olmadı bir tv ya da monitör alacağım hocam. Teşekkürler cevabınız için.

• Beyler bende şimdi hem tv hem monitör var bazen konsolda online oyunları monitörde oynamak istiyorum haliyle hdmi kablosu sök çıkar yapmak istemiyorum sürekli, bunun için bir tavsiyeniz var mı hdmi çoklayıcılar iş görüyor mu ?

Bu tarz bir monitör işinizi görür hocam.

• wisemanfreed kullanıcısına yanıt
    Hocam burada bi nokta var. PS5 2K’da 120 hz görüntü vermiyor. Bu xbox’ta var ancak playstation’da yok. 120 hz oyun oynamak istiyorsanız FHD’ye düşmeniz gerekebilir bu monitörde.

Artık var. Ps5 e 2k desteği geldi

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.