Şimdi Ara

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.883
Cevap
67
Favori
219.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar panasonic tv ler genel olarak nasıldır, şöyle 1800-2000 liralık bir tv düşünüyorum. Birde kaç hz olmalı sızce...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar xbox 360'la yıllarca Samsung XL2370 monitörümü kullandıktan sonra 2 sene önce gidip Samsung 46d7000 Led tv aldım.

Monitör kullanırken görüntü kalitesi konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamadım ama açıkcası TV'ye de bir türlü alışamadım...

Salondaki yer sıkıntısı yüzünden çok uzaktan oyun oynamayamıyorum mesafe max 4-5 metre... Durum böyle olunca zaten tv büyük geliyor ve bide 720p görüntüyü 1080p'ye
    scale edince ( bence ) çok da net olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor... HD kanalları, Bluray filmleri falan seyrederken çok iyi bir görüntü alıyorum o ayrı...
    Ama oyun konusunda sıkıntılı... hatta bazen konsolları söküp direk monitöre bağlamak durumda kalıyorum. Zaten PS4 çıksın XBOX'la PS3 direk monitöre bağlanacak...
    Wii U + PS4 TV...

X1 ve PS4 de ki çoğu oyunun native 1080p olacağını hesaba katarsak daha net bir görüntü alacağım kesin ama tv'nin büyük olması sorunu yeni bir eve taşınmadan çözülemeyecek.

Şimdi soruya gelecek olursak,

1. Benim yaptığımı yapmayın, ne kadar büyük = o kadar iyi değildir.
    Salon/oturma odanızın büyüklüğüne göre bir seçim yapın. oyun oynama mesafeniz 4 metreden az ise kesinlikle 46" ve yukarısını düşünmeyin. İdeali bence 40" yada maks 42"
    Tabii bu benim fikrim bana büyük gelen tv size normal gelebilir vs.. vs..

2. Tepki süresi... Tepki süresi kötü bir TV alırsanız oyun falan oynayamazsınız. Şu an kullandığım TV'de game mode açmadan hayatta oyun oynanmaz...

3. Led, Plazma, LCD... Bu konuda LED dışındakileri denemediğim için sağlıklı yorum yapamıcam ama LED monitörümden ve TV'mden görüntü kalitesi olarak
    oldukça memnun olduğumu ve sıfır problem olduğunu söyleyebilirim... TV'de 1080p görüntü inanılmaz kaliteli duruyor.

4. Gerçi bunu hepiniz biliyor yapıyorsunuzdur ama hatırlatayım... TV aldığınızda BÜTÜN ayarlarını dibine kadar kurcalayın malum bu aletler eski CRT'ler gibi değil...
    İlk TV'yi aldığımda çok kötü moralim bozuldu... Input Lag, çamur gibi görüntü vs.. vs.. Internete bakıyorsun millet aynı TV'yi yere göğe sığdıramıyor... tam tersini söylüyor...
    Neyse sonra game mode ayarını bulduk input lag çözüldü... sonra bide "netlik" ve "kenar düzeltme" ayarlarını falanda kapattık görüntüde çok büyük bir fark oluştu ve içim baya bi rahatlamıştı...
    2 yıldırda aynı ayarlarda devam...

Uzun lafın kısası oyun alanı küçükse ( 2-3 metre gibi ) 23"-27" arası bir monitör. daha geniş bir alan varsa alana göre 40" ve yukarısı

Bu arada TV alacaksanız; bunlar ucuz aletler değil... Aldın mı atılmıyor da satılmıyor da
    minimum 3-5 sene kullanıyorsunuz... imkanınız varsa gidin alacağınız TV'ye cihazı bağlayıp, bi 10-15 dk. deneyip öyle alın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigiMortal -- 19 Temmuz 2013; 0:57:44 >

• ben de 40f8000 aldım 1080p hatta 720pde film dizi falan seyrederken pcde oyun oynarken çok iyi xbox360 performansı da etkileyici ama ps3te nedense o kadar başarılı değil xbox360 kadar net gözükmüyor ve yine oyunlar xbox360a göre daha kırıklı gözüküyor
    oyun modu açık ayarlar ikisinde de aynı
  • Bakın arkadaşlar tecrübeyle sabittir. 3 yıl öncesine kadar ben de fazla bilmiyordum araştırmadan D8000 aldım samsung. İnanılmaz derecede lag vardı. Online oyun oynanmıyordu doğal olarak. Sonra bir kez daga tv almak zorunda kaldım. Bu sefer tv almak istediğim mağazaya ps3ü mü de ve 1-2 oyun götürüp deneyerek aldım. Sony 2013 model led tv w905 serisi. Bu modelde oyun moduna aldığınızda zerre input lag olmadığı gibi görüntü ayarları da kısıtlamıyor. Tv nin en iyi görüntü modu olan Canlı moddan bile iyi görüntü elde edebilirsiniz. BF3 te Genellikle bölüm 1.si oluyorum. Size kalmış sonuçta para verip alıyorsunuz, PS4 için en iyi seçenek 46" veya 55" lik tvlerdir. Çünkü PS4'te kırılmalar yani anti aliasing sorunu olmayacaktır.
  • Hocam öyle diyorsun ama sony tvler de çok pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

Hocam öyle diyorsun ama sony tvler de çok pahalı

Evet öyle, pahalı malesef. Ama memnunum ben. X PeriaZ hediye verdikleri için almıştım ama öyle kampanya Türkiye'de yok dediler. Sony'nin resmi sitesinde hediye diye yazıyordu oysa. Neyse beklenilirse fiyat düşer...
  • Siz Tr den mi aldınız peki telefon hediyesiyle. Bende Xperia z veya sp almayı düşünüyorum, ikisi bir aradasüper olur

• quote:

Siz Tr den mi aldınız peki telefon hediyesiyle. Bende Xperia z veya sp almayı düşünüyorum, ikisi bir aradasüper olur

Vermediler dostum işte telefonu, böyle kampanya yok dediler, oysa müşteri hizmetlerinde böyle kampanya olduğunu söylediler ama alamadım Telefonu.
  • quote:

LG 47LM860V 3D LED TV 2499 TL

Hocam bu fiyata bu tv nnasıl. Ps4 için alınacağını ddüşünerek soruyorum. Ekranın büyük olması önemli değil. Tepkime süresi dual play hertz vs

pahalı gibi
    ekranın buyuk olması gerçekten önemli
    daha küçük bişey al bence
    32'' geçmesin
  • tepkı suresı plazmalarda 000.1 ınput lag flan olmaz nıye sadece led tvye odaklanıyorsunuz
  • Hocam plazma elbette daha iyi ama benim iiçin 3d film ve dış kasanın ince olmasıda önemli

• Geçen hafta teknosadan samsung led tv 40es6340
    Modelini satın aldım ps4 için umarım işimi görür.
    http://www.teknosa.com/urunler/110012282/samsung-40es6340-fhd-3d-dvb-s-led-lcd-tv-2-gozluk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanobot -- 19 Temmuz 2013; 18:48:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_YILDIZ

tepkı suresı plazmalarda 000.1 ınput lag flan olmaz nıye sadece led tvye odaklanıyorsunuz

Ekran yanıgı. Buzzing, gibi bir kaç sorunu var ilk 600 saat dikkatli kullanmak lazım. Oyun için ise çok pahalı plazma her zaman risktir . Oyun için alinack ise bence fazla para vermemek en iyisi. Led in de ayrı sorunları var ama saatlerce görüntü sabit kalsa da logo izi kalma olasılığı çok çok daha az

• quote:

Hocam öyle diyorsun ama sony tvler de çok pahalı

Değil hemen hemen aynı 8 serisi ile samsung 8 serisi aynı fiyatlarda 9 serisi sony alacak isen dünyanın en iyi ledlerinden birini hatta en iyisini alacağın için normal olarak fiyat pahalı olur
    oyun için tv alacaklar lag olmadan oynamak için philips ve sony ye baksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 19 Temmuz 2013; 21:18:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: burak_YILDIZ

tepkı suresı plazmalarda 000.1 ınput lag flan olmaz nıye sadece led tvye odaklanıyorsunuz

Ekran yanıgı. Buzzing, gibi bir kaç sorunu var ilk 600 saat dikkatli kullanmak lazım. Oyun için ise çok pahalı plazma her zaman risktir . Oyun için alinack ise bence fazla para vermemek en iyisi. Led in de ayrı sorunları var ama saatlerce görüntü sabit kalsa da logo izi kalma olasılığı çok çok daha az

ben 2 bın civarına panasonic 42gt50 aldım ps4 ıcın , plazmada panasonıc 1 numara + neo plazma modelı oldugu ıcın tercih ettım bu modellerde plazmalardakı pusluluk yok led ler kadar parlak goruntu

logo izi kalma flan gıbı sorunlar kalmadı zaten ilk 200 saat dıkkat edersen

• Peki philips tv ler aktif mi pasi. Gözlük mü. Benim için pasif olması önemli.

• Samsung C650 nasıl yeterli olurmu sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: nanobot

Geçen hafta teknosadan samsung led tv 40es6340
    Modelini satın aldım ps4 için umarım işimi görür.
    http://www.teknosa.com/urunler/110012282/samsung-40es6340-fhd-3d-dvb-s-led-lcd-tv-2-gozluk

samsung bu eskı modellerınde oyun modunda bıle ınput lag , hızlı goruntulerde puslanma oluyo denedım ama yenı 8000 9000 gıbı ust modellerde denemedim senın aldığın tv ye ps3 bağla fıfa 13 de uzaktan bı sut cek topta kesın puslanma olacak bıde futbolcular anı hareket yapınca tıtreme flan olur farkedersin

• @Alpheratz
    pasif ve aktif olarak iki çeşit de var sen hangisini alacağına karar ona göre tv ye bak bence.

aktif gözlük uzun kullanımda yorabilir ama tv markalarının hemen hemen hepsinin hi-end panelleri aktif gözlüklüdür unutma. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

Bakın arkadaşlar tecrübeyle sabittir. 3 yıl öncesine kadar ben de fazla bilmiyordum araştırmadan D8000 aldım samsung. İnanılmaz derecede lag vardı. Online oyun oynanmıyordu doğal olarak. Sonra bir kez daga tv almak zorunda kaldım. Bu sefer tv almak istediğim mağazaya ps3ü mü de ve 1-2 oyun götürüp deneyerek aldım. Sony 2013 model led tv w905 serisi. Bu modelde oyun moduna aldığınızda zerre input lag olmadığı gibi görüntü ayarları da kısıtlamıyor. Tv nin en iyi görüntü modu olan Canlı moddan bile iyi görüntü elde edebilirsiniz. BF3 te Genellikle bölüm 1.si oluyorum. Size kalmış sonuçta para verip alıyorsunuz, PS4 için en iyi seçenek 46" veya 55" lik tvlerdir. Çünkü PS4'te kırılmalar yani anti aliasing sorunu olmayacaktır.

Bende w805 almayı düşünüyorum w905 bütçeyi aşıyor.bunun input lag durumu nasıldır acaba onu öğrenmem lazım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.