Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16571658165916601661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar PS4 Pro sahibiyim ve vestel 4k tv kullanıyorum. Makine için artık monitör almak istiyorum masa başında oynamak için ancak ne alsam nasıl alsam bilemedim. 2k sı var 4k sı var 60 hz var 144 hz var. Var mı yardımcı olacak birisi? Burdan bir arkadaş VA2719, VX2776, VX3211 bu serileri önerdi ancak 1080 p + IPS yeter dedi sağolsun. Sizce de yeter mi bu modeller?
  • PS4 Pro varsa 4K alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

PS4 Pro varsa 4K alabilirsin.
    Alabilirimde hangi 4k yı tavsiye edersiniz ?
  • Ben monitör değil de TV kullanıyorum. Son çıkan modelleri pek takip etmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Ben monitör değil de TV kullanıyorum. Son çıkan modelleri pek takip etmedim.
    İşte hocam bendede 4k tv var 49", benm şimdi proya mouse klavye aparatı aldım. O yüzden masada oyun oynamak istiyorum. Monitör aliyim diyorum. Tv büyük kaçar masa üstüne
  • seker1adam kullanıcısına yanıt
    Pek tabi değişir. Dönüş hızı maksimumda olmak kaydıyla dönüşte daha az ses çıkaran bir fan ile fark olacaktır. Ama asıl mesele dönüş hızının düşmesinde. 71xx ile 72xx versiyonları arasındaki fark da biraz buradan geliyor. 72xx olan yeni versiyonda fan dönüş hızı azaltılmış, fan da güncellenmiş diye duydum; bunun karşılığında makine biraz daha fazla ısınıyor. Ancak belli ki makine tolere edilebilir sıcaklık limitlerinde kaldığından böyle bir güncelleme yapılmış. Eğer ps4 pronuz yoksa 72xx versiyonlarına yönelmenizi tavsiye ederim. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Pek tabi değişir. Dönüş hızı maksimumda olmak kaydıyla dönüşte daha az ses çıkaran bir fan ile fark olacaktır. Ama asıl mesele dönüş hızının düşmesinde. 71xx ile 72xx versiyonları arasındaki fark da biraz buradan geliyor. 72xx olan yeni versiyonda fan dönüş hızı azaltılmış, fan da güncellenmiş diye duydum; bunun karşılığında makine biraz daha fazla ısınıyor. Ancak belli ki makine tolere edilebilir sıcaklık limitlerinde kaldığından böyle bir güncelleme yapılmış. Eğer ps4 pronuz yoksa 72xx versiyonlarına yönelmenizi tavsiye ederim. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin lütfen.
    Fanlar 72xx serisin de bariz şekilde büyütülmüş ve daha iyi soğuttuğu kesin Sony servisin de görme şansım olmuştu 2 hafta önce 👍🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar fan sesi artık dayanılmaz bir hal aldı bu sorun ile ilgili konsolu sony servisine gönderen var mı? Varsa termal macun değişimi falan yapıyorlar mı? Garantisi olmasa ben değiştireceğim ama açamıyorum ne yazık ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanbesyo

Sese takilmayin arkadaslar bende ilk seri var ewet bazen ses ucak modunda ama oyle olunca usenmeyip kalkip bakiyorum makina sicakligi bayagi dusuk durumda oluyor onemli olan bu zaten
    Sesi iyi duyanlar için çok rahatsız edici bir durum zaten fan daha bismillah demeden çalışmaya başlıyor ısınmasına izin vermiyor doğal olarak bunu dışdan dokunarak anlamak güç,makinenin içinde Volkan patlamasa o fan devreye girmez zaten.malesef 10 yıl ömrü olan cihaz. Bu şartlar da ömrü yarıya düşer..

• Arkadaşlar ben sisteme yeni kullanıcı ekliyorum ama ps yeniden başlatınca bu kullanıcı siliniyor. Bunu nasıl kalıcı ekleyebilirim. Bir kaç tane ekledim eski versiyondayken şimdi ekleniyor ama kapatıp açınca siliniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar mayıs 2018 yılında Vatanbilgisayar'dan aldığım ps 4 pro b chassis (7116b) modelinden tıkırtı sesi gelmeye başladı. Video çekip alta linki koydum. Grafiklerin zorlandığı kısımlarda çıkıyor ses. Onun dışında fan çok yüksek veya düşük çalıştığında ses yok. Ne önerirsiniz garantisi devam ediyor. Götürsem mi Vatan'a?
    https://youtu.be/pi8rsBLDCCY
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

İşte hocam bendede 4k tv var 49", benm şimdi proya mouse klavye aparatı aldım. O yüzden masada oyun oynamak istiyorum. Monitör aliyim diyorum. Tv büyük kaçar masa üstüne

Alıntıları Göster
    LG nin 4K monitörleri var tavsiye ederim
  • Oyun silip yenisini yüklemekten bıktım. Oyun çok, yer yok. WD 4 TB 3,5 inç 7200 rpm harici disk almaya karar verdim. Hatta 2 saat sonra almaya gidicem. Dur, yapma! diyen varsa acele etsin :)
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Başka konuda Televizyon ile ilgili yaşadığım sıkıntıdan bahsetmiştim.monitor almaya karar verdim.Asus vg245h yada wv xg2401.Bunların yerine iyi tavsiyeniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: XragRaZor

Başka konuda Televizyon ile ilgili yaşadığım sıkıntıdan bahsetmiştim.monitor almaya karar verdim.Asus vg245h yada wv xg2401.Bunların yerine iyi tavsiyeniz var mı?
    Televizyonlarda ne yazık ki FPS oyunları zor oynanıyor özellikle yakın mesafeden. LG 27UK600 var ben amazondan UK850 modelini aldım gayet memnunum HDR fark ettiriyor
  • Coil whine hocam. Bunu goturursunuz yenisinde de ayni sorun olur. Coil whine her elektronikte varmis. Benimkinde de var (7216) ve eminim 1 sene sonra benimki de boyle olur.

Garantisi madem varmis goturun gitsin cekilmez bu. Ya ps4 pro ne moktan bi alet. Redditte adamlar 6-8 kere degistirmisler hala ayni mok.

Hem insanin sinirini bozdugu gibi suan agzimi da bozuyor bu olay. Benim basima gelecek eminim buna. Patlayana kadar kullanirim yapacak bir sey yok

Su sese takilmayan diyen arkadaslar. Ps4 pro da Coil whine sorunu var. forumlarda bunu gorursunuz. FAN sesinden bahsetmiyorum ama coil whine a nasil takilmaz bi kisi.

@buzmavili hocam 10 yili gorunce bi uzuldum ya ne olacak ki . Ilk once olumu yavas yavas su coil whine gibi sessin yukselmesi mi olur ? Septomlari anlatabilir misiniz simdiden gitti 2500 tl diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cityzens -- 11 Haziran 2019; 17:1:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Televizyonlarda ne yazık ki FPS oyunları zor oynanıyor özellikle yakın mesafeden. LG 27UK600 var ben amazondan UK850 modelini aldım gayet memnunum HDR fark ettiriyor

Alıntıları Göster
    Hocam tavsiye ettiğiniz model yok. Hb vatanda...

• quote:

Orijinalden alıntı: XragRaZor

Hocam tavsiye ettiğiniz model yok. Hb vatanda...

Alıntıları Göster
    Pardon UK650-W diye geçiyor link aşağıda

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27uk650-w-ips-4k-hdr-hdmix2-dp-pivot-ayarli-led-beyaz-monitor.html

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    fps oyunlarda ciddi fark ediyorsa hemen monitöre geçmem gerekiyor. Biraz performans katsın yeter. Vg245h alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: LuqueTr

Pardon UK650-W diye geçiyor link aşağıda

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27uk650-w-ips-4k-hdr-hdmix2-dp-pivot-ayarli-led-beyaz-monitor.html

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: önceki 16571658165916601661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.