Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (1135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YavuzÇ.

Dostum denedim onu daha az da olsa yine oluyor du yırtılmalar bu HDR+ modu çok iyi oldu resmen çağ atladı oyun :D Tavsiye ederim :)

Tv samsung 48 inç ju 7500 modelini kullanıyorum

Hdr her zaman açık bende

Oyununda hdr desteği olması lazım bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Şu sorunun cevabını bi veren çıkmadı. Adam 22 fps ye düşüyor bazen 30 diyor nereden görüyor nasıl bir göz var beyindeki fps ölçeri ne ara taktırmış anlamadım. Videoyu çekip programdan fps ye bakıyorsa belki öyle biliyordur diyorum yoksa başka ayar açıklama bulamadım

Aynen hocam o kadar aradım öyle bir program bulamadım,pc deki gibi fraps olsa güzel olurdu:)
  • istanblue001 İ kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle iste konsol hdr destekli tv hdr destekli ama oyun desteklemiyor bu sefer de optimizasyon larda sıkıntı oluyor du bu otomatik optimize ettiği için sıkıntı ortadan kalktı :)

• Proya 2k çözünürlük desteği getirseler çok güzel olucak,monitörde 2k oynardık güzel olurdu.Hiç 2k desteği veren oyun varmı böyle birşey?
  • quote:

Nasıl ne var dostum ağaçlara ve çevredeki her şeye bak nasıl kırılmalar var tir tir titriyor yırtılıyor bak bir video daha geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=aD-ag7cPO5U

o kirilmalar normal dostum
    kamerayi cevirdigim vakit keskinlik azalir
    bazi oyunlarda o keskinlik ayarlarini kafana göre degistirebiliyorsun
    misal naughty dog oyunlarinda veya witcher 3de

bu olaya motion blur veya hareket izi diyorlar

https://tr.wikipedia.org/wiki/Motion_blur

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Saçma bir rüya görmüşsün uyumaya devam et.

bir xboxcu bebe gördüm sanki gözleri yasli
    dostum senin o cok sevdigin alete aylardir adam akilli bir oyun bile cikmiyor
    quantum break ve horizondan sonra ben microsoft kanadindan bir sey görmedim
    varsa söyle ona göre konusalim

• quote:

Bir video daha paylaştım ona da bakabilirmisiniz bu çevredeki görsellerin titremeleri sizi rahatsız etmiyor mu ben 5 dk bakınca gözlerim ağrıyor oyuna eski konsol ve eski tv varken böyle değildi :/

haci görüntü ayarlarini yazabilir misin buraya
    ben 1 ay boyunca ks8000 serisini kullanmistim
    birkac ayar degisikligi ile optimize edebiliriz
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Ben de bulamadım. Kendileri ayar kısmına koysalar açma kapama olayı bize kalsa çok daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Ben de bulamadım. Kendileri ayar kısmına koysalar açma kapama olayı bize kalsa çok daha iyi olurdu.

Aynen hocam seçenek olması gerekirdi,belkide getirirler güncellemeyle belli olmaz.
  • NeCo67 kullanıcısına yanıt
    Dostum spor modu oyun modu seçtiğin yerde HDR + modu var onu seç sıkıntı kalmıyor

• Şu konsolda neden bu kadar dandik malzeme kullanıyor bu Sony anlamıyorum. 20 dakika oldu konsolu kapatalı. Hala çıt sesi geliyor konsoldan. Hay ben böyle plastiğin ya.

• Benim ki çıt çıkartmıyor dostum :/

• Aynen yaaa sabahları kalkınca ben bile bu kadar gerilmiyorum makine sabaha kadar geriliyor

• quote:

Dostum spor modu oyun modu seçtiğin yerde HDR + modu var onu seç sıkıntı kalmıyor

yalniz hdr+ modu oyun icin degil
    inputlagi cikariyor ve görüntüyü bozuyor
    bi de üstüne trumotion aciksa hic akicilik kalmiyor
  • quote:

Benim ki çıt çıkartmıyor dostum :/

Seninki Demir'den mi ? Her plastik ısınınca çıtırtı yapar bu sadece konsol için geçerli değil aklına gelebilecek bütün plastik aksamlarda geçerlidir klimayı sıcak aç yarım saat sonra kapat bakalım çatır çutur ses yapıyor tv aynı şekilde konsolda olması çok normal zaten doğru düzgün fan yok içinde 80 derecelere çıkıyor GPU

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aakdaşlar benim pro da sıklıkla aşağıda verdiğim linkteki sorunla karşılaşıyorum, makineyi açıp kapattığımda yada hdmı kablosunu tv'den veya prodan çıkarıp geri taktığımda sorun düzeliyor... hdmı kabloyu tv nin farklı hdmı girişlerine takarak denedim sorun tekrarlama devam etti, ardından hdmı kablosunu değiştirdim ama sorun zaman zaman kendini tekrarlamaya devam ediyor (TV'yi yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum sürekli notebook fln bağlarım benzeri bir sorun olmadı hiç)... benzer sıkıntıyı yaşayan veya fikri olan varmıdır...

https://www.youtube.com/watch?v=aEhDt4azB1U

https://www.youtube.com/watch?v=ISMUztMYwAE

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Ben saatler ce açık tutuyorum herhangi bir ses duymadım kapattıktan sonra. Tv de oluyor ama arada.

• NeCo67 kullanıcısına yanıt
    Ben hdr modunda gayet memenun kaldım ama tabi oyun oynamadım daha doğru düzgün deneme yaptım sadece. E o zaman hdr modunu da kullanamayacaksam bu titremeler le ne yapacağım ben attığım videolar da ki çevre görselleri çok net olmadığından sizler göremiyorsunuz normal geliyor ama normal değil aşırı titreme var servis çağırıp tv yi mi göstersem acaba :s

• YavuzÇ. Y kullanıcısına yanıt
    Ben de kullandığım mod şu hdr+ seç diyecektim, çözüme kavusturduguna sevindim dostum, en kısa zamanda uncharted 4 oyna, tv nin tadına tam variyorsun

• YavuzÇ. Y kullanıcısına yanıt
    o görüntü normal haci

bundan önce hangi tvyi kullanmistin?

bi de sunu deneyebilirsin

sana sorunlu gelen kisimlari ps4de kayit et ve youtubeye yükle

sonra da baska bir tv veya telefonla izle ve karsilastirma yap

• 
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.