Y

Binbaşı
02 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 99 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar şubat 22 de Samsung la mahkemem var kazanırsam oled alacağım.

Ps4 pro kullanıyorum çoğunluk la.

1. Öncelik görüntü kalitesi.

2. Öncelik işletim sistemi kolaylığı. Webos baya çekici benim için sihirli kamada muhabbeti ilgi çekici :)

3. Öncelik ekran da yanık oluşmaması hala devam ediyor mu bu sorun ? ( Genel de Fifa oynadığım dan skorbord kalmasın orda )

15 bin i geçmesek iyi olur ama gerçekten fark yaratacaksa 20 bin e kadar çıkarım zaten mahkemeyi kazanırsam 9.500 gelecek.

Not: 55 inç yeterli.
Arkadaşlar masa üstü pc mi sattım i5 8 ram 2 gb 256 bit saphire kart 750 w kasa masa üstü istemediğim için bunu 1500 e sattım şimdi diz üstü alacağım oyun oynamayacağım ama 4k tv de film seyredeceğim forum okuyacağım bunun için bana bir dizüstü Laz'ım tavsiyelerinize açığım. Eski pc nin özelliklerini yazdım çünkü onu aratmaması Laz'ım cihazın.
Nasıl paramla rezil oldum anlatacağım arkadaşlar lütfen sıkılmadan okuyun bir kez yazarken silindi üşenmedim ikinciyi yazdım. Samsung'un neler yaptığını bilin.

27.03.2017 Tarihinde media markt'tan 9 bin tl ye samsung 55ks9500 tv aldım. Tv kurulum yapılırken bulutlanma (ışık sızması) olduğunu gördüm kurulum yapan arkadaşlara söyledim ama yamuk ekran tv olduğu içi farklı açılardan bakılınca sıkıntı olmayacağını söylediler. Renkli ekranlarda da belli olmadığı için beni uyutup gittiler.

Bir ay katlanmaya çalıştım ama inanın katlanılacak gibi değil.

19.05.2017 tarihinde resvis geldi panel siparişi geçildi yazdı ve değişim yapılacağını söyledi 1 ayı geçtiği için tv değişim olmuyormuş ve ekledi yeni panellerde de sıkıntı olabileceğini söyledi. Samsung larda arka aydınlatma çok parlak olduğundan her SAMSUNG'da bulutlanma var dedi. Ben yine de çerçeve kenarlarında az bir parlama olur ekrana yayılmaz diye düşünerek değiştirmesini söyledim.

22.05.2017 de geldiler paneli değiştirdiler ama inanın bana yeni panel çok daha berbat durumdaydı ekranın %50 sinden fazlasında bulutlanma vardı. Tv değişimi talep ettim ama Samsung'un bunu yapmayacağını söyledi servisçi arkadaş. Her panelde her SANSUNG'da bulutlanma olacağını söyledi bende eski paneli bari geri tak dedim taktı.

Hemen bunun üstüne o anda müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bana dönüş yapılacağını söyledi. Servisçi arkadaş giderken ilk geldiğinde; "Panel sipariş edildi bulutlanma vardır" yazdığı kağıda bu sefer de; "Teknik olarak normaldir. Fakat kullanıcımız bu durumdan memnun değildir. Bulutlanma ile ilgili bilgi verildi." yazdı. Ben de panel değişimi olduğunu yeni panelin eskisinden daha kötü olduğunu bunun için eski panelin takıldığını yazmasnı söyledim. Uyanık servisçi "Kullanıcımıza gösterim amaçlı panel değiştirildi. Yeni gelen panelde de bulutlanma vardır" yazdı. İşte mağduriyetim bu noktada başladı bu benim başıma bela oldu.

Bu gün öğlen saatlerinde dönüş yaptılar arayan arkadaş sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor ve tv yi bu şekilde kullanmam gerektiğini söylüyor du. Servis ile görüştüğünü ve sorun olmadığını bulutlanma ile ilgili bana bilgi verildiğini söylüyor. Panelin de "GÖSTERİM" amaçlı değiştiğini söyleyip duruyor sorun yoksa neden değişti o zman gösterim amaçlı desem de hep aynı şeyleri tekrarlıyor ve iletişim kurmanızı engelliyor. Bana servisin bütün samsunglarda bulutlanma olduğunu söylediğini iletmeme rağmen sözlü olan bir şey yazılı bir şey yok sonuçta diyor ve bunun kronik bir sorun olmadığını normal bir durum olduğnu söylüyor. Demekki sorun bende kronik rahatsızlığı olan benim arkadaşlar.

Servisçi arkadaşı aradım ve yazdığının başıma bela olduğunu gayet kibar bir dille anlattım ama bana söylediği şuydu. Her samsung da bulutlanma var. Ee peki o zaman NEDEN DEĞİŞMİYORSUNUZ dediğimde bunun normal bir durum olduğunu söylüyor. Kronik bir arıza olmadığını hatta arıza olmadığını söylüyor yani arıza bende.

Arkadaşlar ben zengin bir adam değilim hayatım boyunca bir daha bir tv ye böyle bir bütçe ayıramam. Evliliğim yakın diye aldım bin pişman oldum. Siz kesinlikle ne kadar büyük firma olursa olsun bir sıkıntı görürseniz o anda üstüne gidin geçişritilmesine izin vermeyin. uyanık olun insancıl davranmayın karşınızdaki bir insan değil bir firma bunu unutmayın çünkü olnar size insan gibi değil sadece para gibi davranıyorlar hiç de umurlarında değilsiniz ve unutmayın;

BÜTÜN SAMSUNG TV LERDE BULUTLANMA VAR AMA BU NORMAL KRONİK BİR ARIZA DEĞİL.....!!!!!


Şikayet var a destek olursanız sevinirim.https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/8427977


https://youtu.be/0Kbef-5bHsA
Hali hazırda ülke olarak çok zor günler geçiriyoruz.

Demokratik bir seçim olması gerekirken Evet cephesi ve Hayır cephesi rahatça oyunun rengini belli edip karşı görüşe baskı uyguluyor. (Ben dahil.)

Gördüğümüz tabloda şu anda neredeyse tüm Avrupa ülkeleri bize düşmanlık yapıyor ve bir soğuk savaş söz konusu. (Her ne kadar şu anki yönetime yapılıyor olarak gözükse de sonuçta Türkiye milletine yapılan bir düşmanlık).

Rusya yanımızda gözükse de alay edercesine terör unsurlarıyla iş birliği içerisinde ve askerimizi çok rahat Şehit edebiliyorlar maalesef.

A.B.D. ayrı bir dünyada zaten her zaman düşman ve en alçak en acımasız düşman ve en güçlüsü. Kendi uçağımızı üretmeyelim diye 1950'ler de bize bedavaya uçak veren bir ülke hayal edin bu derece kahpelikler le dolu bir siyasi senaryo.

Geçmişten bu düşmanlığa örneklemeler verecek olursak en basitinden; İlk Türkiye güzeli Keriman Halis.

"Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa’nın zaferini kutluyoruz. Yüzyıllardır dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren Osmanlı imparatorluğu artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağa bile, pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi olan Türk güzeli Keriman Halis, karşımıza mayo ile çıkıp kendini bize beğendirmeye çalışmıştır. Bu Türk kızını kendi zaferimizin tacı kabul edeceğiz ve onu kraliçe seçeceğiz. Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene İslam’ı ve Türkleri yenmenin zaferini kutluyoruz. Avrupa’nın zaferini kutluyoruz. Bundan dolayı Türk güzelini dünya güzeli olarak seçeceğiz. Fakat kadehlerimizi Avrupa’nın zaferi için kaldıracağız."

Orhan Pamuk'a verilen nobel;

Türkler 1 milyon Ermeni’yi ve 30 bin Kürt’ü kesti” dediği için Orhan Pamuk’a Nobel ödülü verilmiştir. Tıpkı dünya güzellik yarışmasını katılan ilk Türk kızını dünya güzeli seçerek kendi zaferini ödüllendiren Avrupa bu defada kendi zaferini ödüllendirmiş ve Türkler soykırım yapmıştır diyen bir yazara Nobel Edebiyat ödülünü vermiştir. Avrupa’nın ve Ermenilerin bu yalan tezini kendi vatanına ve içinden çıktığı milletine rağmen kabul eden bir yazar Nobel’le ödüllendirilmiştir. Keriman Halis’i dünya güzeli seçerken jüri başkanının yaptığı konuşma Nobel jürisine de yapıldı mı? Bilmiyorum ama tıpkı Keriman Halis’in birinciliği gibi Orhan Pamuk’a verilen Nobel ödülü de Türkiye’de Avrupa’nın istediği değişimlerin başladığının göstergesi niteliğindedir. Alıntıdır

Bunlar çok basit örneklerdir arkadaşlar. Ama bu dünya ülkelerinin çıkarları doğrultusunda nasıl iş birliği içerisinde olabildiğini gösteriyor.

Sizce Türkiye'de çıkacak referandum sonucuna göre şu an bulunduğumuz soğuk savaş durumundan bir haçlı savaşları çıkabilir mi? 3. Cihan harbinin kıvılcımı olabilir mi?

Lütfen sağ duyulu ve tarafsız yorumlar yapın. Ayrıca birbirimizi kırmayalım düzgün bir tartışma ortamı olması bize yakışan olacaktır.
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu söyleyeyim epey zamandır araştırma halindeyim ama bir türlü net bir cevap bulamadım. Ve benim marka aracımdan kullanan kişilerin yorumlarına ulaşamadım. Denk gelemedim.

Benim sorunum şu aracıma lpg taktıracağım ve 1. önceliğim sorun yaşamamak.

Sorun yaşamak istemiyorsan prins takacaksın bunu anladım ama 2300 tl alabildiğim en taban fiyat ve bu benim aracım için fazla lüks.

Atiker gold'u ısrarla tavsiye eden candan mühendislik çok övüyor bu gold kiti ama yine de emin olamadım. Şu anda lovato marka üzerinde yoğunlaşmış durumdayım. İki farklı kalite de kiti var. 1. kalite kite candan mühendislik de 1800 tl fiyat aldım. Sizce ne yapmalıyım Atiker le arada 400 tl fark var.

Ayrıca bir yakınımız lpg montajı yapıyor ama o en fazla 1950 ye kadar düşebileceğini söyledi küçük bir yer sonuçta fark olması normal. Yakınım olan arkadaşta taktırsam 20 yıldır bu işin içinde sorun yaşamayacağımı hatta istersen kiti söküp paramı iade yapacağını söyledi yakınımız olduğu için de bir sıkıntı olsa ilgilenir ama malum büyük bir firmada yaparsak arkadaşlar sorun yaşayınca "Bu sorunlar LPG de normal bizimle alakalı değil" diyerek yolcu edebiliyorlar bizi bunun örnekleri forum da çok.

Arkadaşlar değerli vaktinizi ayırıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Hangi marka ve hangi firmayı önerirsiniz, İstanbul içinde tavsiye edeceğiniz yerler nereleri. Ben İst. Ümraniyedeyim. Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Bimeks de 2015 sonuna kadar kullanabileceğim 160 bi param var bunu kullanacağım ve maliyeti çok yüksek olmayan bir soundbar almak istiyorum lakin kafamda soru işaretleri var.

Öncelikle çok müzik dinlemem tv hiç izlemem gibi bir şey. Sadece filim izlerim ve ps4 ile oyun oynuyorum. Maç izliyorum.

Yüksek ses değil kalite tercihim.

Ve kullanışlı olmalı misal telefondan bir şey açınca BT ile bağlanabileyim yani bu önemli.

Birde buffer ve hoparlör kablosuz bağlantılı olması önemlimidir ses kalitesini bozar mı?

Son olarak da 350-500 lira arası olan malum modellere para yatırmaya değer mi? Yoksa daha çok bütçe ayırıp sağlam bir şey mi alınmalı?

http://www.bimeks.com.tr/urun/127924/lg-nb4530a-soundbar-ses-sistemi.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/143438/lg-nb2540-soundbar-ses-sistemi-.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/143909/samsung-hw-h450-soundbar-ses-sistemi.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/129587/lg-nb3530a-soundbar-ses-sistemi.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/147721/lg-las450h-220-w-2-1k-sound-bar-ev-sinema-sistemi.aspx

Teşekkürler arkadaşlar
Arkadaşlar bilgisayarım ve ps4 için bir tv almayı düşünüyorum 1000 tl civarı fiyat çok da mühim değil 3 aşağı 5 yukarı fark etmez ekran mümkün olduğunca büyük (en 82) Hz i mümkün olduğunca yüksek (en az 200) 2 hdmı 1 usb olsa yeter dahili uydu alıcısı filan gerek yok smart 3d hiç luzum yok sadece led olması daha iyi olur plazma da olur ama elektrik malum led daha az yakıyor :) düşüncülerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar he unutmadan mutlaka kaliteli ses verecek hoparlör olmalı bir de ses sitemiyle uğraşmayayım teşekkürler..
Arkadaşlar evde Siemens var yeni dolaplardan hiç bir farkı yok teknoloji olarak son 5 yılda pek bir degisiklik olmamış ama çok sorun yaşadım motoru değiştirdik sürekli sorun yaşadık 15 kez servise geldiler 2 3 kere dükkana götürdüler sorun çözülür gibi oldu ama çözülmedi yazın soğutmuyor. Bosch KDN56AW35N modelini beğendik eve yakın mağazada peşin fiyatına 9 taksitle 2090 tl ama Siemens Bosch aynı şey arçelik mi alsam bu ayarda arçelik tavsiyede bulunurmusunuz ve sizce hangi markayı tercih etmeliyim bu beğendiğimiz Bosch fiyat ve özellik olarak sizce uygun mu??

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost/KDN56AW35N.html Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz. Birde fiyatı 2000 tl ye ne kadar yakın tutarsak o kadar iyi sonuçta baz aldığımız model 2090 tl.
Arkadaşlar daha çok internet kullanıcısıyım ama oyunda oynuyorum ve pc yi bazen salonda tv ye bağlıyorum uzun mesafede hangisi daha iyi çeker yada hangisi daha hızlıdır fiyat farkı da var tabiki, kısacası bu iki ürün arasında hangisini tercih etmeliyim. Teşekkürler.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gigabyte-eco600-2-4ghz-kablosuz-lazer-mouse-117246267

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/logitech-m705-marathon-lazer-mouse-910-001949-118152706?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0
Arkadaşlar kendime ait iyi bir bilgisayarım zaten var benim istediğim tv ye bağlayıp orda bırakacağım istediğim zaman açıp 40 gb lık filmleri dahil rahatca seyredebileceğim wifi ile rahatca internete girebilen 1080p lerde takılma yapmayan 800Hz tv min hakkını veren bir pc olsun istiyorum bütce 500 ama iyi bir şey olursa üstünede çıkabilirim. Teşekkürler. Unutmadan 5.1 ses sistemi ni de bağlamak istiyorum tv optik olduğundan ses sistemi boşta duruyor..
Hakkında
Konum: İstanbul
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
macBook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.031
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.149
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 7.241 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 369 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.