Şimdi Ara

PlayStation 4 Neo'nun teknik özellikleri sızdırıldı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Scorpio yeni nesil bir konsol olarak çıkmıyor yalnız. Ps Neo ile aynı amaçlarda üretiliyor temelde. Yeni nesil olarak değerlendirmek yanlış. Scorpio sadece daha güçlü bir Xbox ONE olacak.

Yanlışınız var Scorpio tamamiyle yeni nesil olarak çıkıyor. X One'den kat kat daha üstün donanım ile çıkıyor. X One'ın güçlü versiyonu değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil değil hocam. Tanıtımı bile yapılırken Xbox One ailesinim üyesi dendi, Xbox ailesi denilmedi. Kat kat güçlü doğru ama yeni nesil değil. Phil Spencer 4K Tv yoksa almayın bile dedi. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UlasAsmadili kullanıcısına yanıt
    Peki dediğin gibi olsun.

• Ben demiyorum ki, olan bu. Hatta birkaç yerde yeni nesil tadını veren bir konsol olacak denilmiş ama yeni nesil olmadığı da söylenmiş. Çıksın, alalım, oynayalım... Gerisi çok önemli değil. Kendimce, gördüğüm bir yanlış bilgiyi düzeltmek istedim. Selamlar. :)

• Yalan bence adamlar o kadar gow wd 2 ve birkaç ex ile e3 ü salladı sağlama alırlar bilgileri hack gibi bir şey söz konusu olamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Neo 1080p odaklı olacaksa ps4 den farkı ne? Eğer öyleyse ps4 için çıkacak oyunlar daha düşük çözünürlükde çıkabilir. Yani normalde ps4 e 1080p çıkması gereken bir oyun 900p çıkabilir.

zaten ps4'e çıkan pek çok oyun 900p upscale ile 1080 e yükseltiliyor neo'da ise bu durum kabul edilmeyecek sadece orjinal 1080p oalcakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

Scorpio yeni nesil bir konsol olarak çıkmıyor yalnız. Ps Neo ile aynı amaçlarda üretiliyor temelde. Yeni nesil olarak değerlendirmek yanlış. Scorpio sadece daha güçlü bir Xbox ONE olacak.

Yanlışınız var Scorpio tamamiyle yeni nesil olarak çıkıyor. X One'den kat kat daha üstün donanım ile çıkıyor. X One'ın güçlü versiyonu değil.

yok hocam ara nesil olarak çıkıyor scorpia.Neo'yla kapışıcak yani eğer yeni nesil olarak çıkacak olsa sony'de neo çıkarmak gibi bir hata yapmazdı ps5 konuşuluyor olurdu o zaman
  • O değilde geçen sene alırken dedim "Bari ps4 alayım az ama sorunsuz oyun oynarım" gittim aldım, mantığıma göre Ps3 gibi temiz 5-6 yıl götürmesi lazımdı elimizde patladı.

Hayır anlamadığım konular şunlar, aydınlatırsanız sevinirim;

1)Yeni konsol çıkartacak kadar PS4 ve One oyuna doydu mu?
    2)Konsol miadını doldurdu mu?
    3)Performans yetersiz geliyorsa, bu konsolu çıkartırken aklınız neredeydi? Sonuçta pc ile kapışacağınız belliydi. Onu geçtim VR falan eyvallahta zaten VR gibi teknolojilere yön veren firmalar sizler değil misiniz?
    4)Konsol satmak için en önemli bahane olan (bahanelerden biri değil, bence en önemli bahane) "uzun ömürlülük" kıstasını yok edince savunmanız ne olacak? 150-200-250 lira gibi fiyatlara oyun satacaksın, 2 yılda bir konsol yenileteceksin, TV bağımlılığın olacak ve Online oyun için her ay benden 30 lira alacaksın ama PC yerine seni seçeceğim? Sebep ne sayın ağzına vurduğum.
    5)Konsolu son güçte kullanan hangi oyunun var?
    6)Alper tunga öldu mi?
    7)Issız acun kaldu mi?
    8)Felek öcün aldu mi?
    9)Bunlar birer çelişku mi?

İmdi ürek yırtılur

Edit büdüt:
    Yorumları okudumda, "exclusive" oyunlardan bahsedilmiş. Bu konuda da merakım var benim meraklıyım ben aydınlatırsanız sevinicem yine.

Sorularım bunlar (sorularımda tekrir sanatı nakşedilmiş gibi olacak lakin exc sevicilere de cevap verme hakkı tanınmalı elbet, belki bildikleri birşey vardır

1)En büyük avantajın yeni donanım aldırmamak, 5-6 yılda güncellemek ve bu süre içinde tüm oyunları oynatabilmek. 1-2 yılda bir PS alacağıma neden GPU almayayım? (Şuan 5 yıllık laptop + ps4 sahibiyim)
    2)Online için 20-30 lira haraç alacaksın
    3)Oyunların 100-200-300 gibi müthiş fiyatlandırma ile satılırken rakibin olan PC platformunda (hatta Steam diyelim) oyunlar çok daha ucuza bulunabiliyor. Korsan kısmı ayrı dava zaten senin benim 250 verdiğim oyunu adamlar çatır çatır çekiyor ve oynuyor. Onu da geçtim adamların korsan ve orijinal olmak üzere opsiyonları var.
    4) Evdeki lcd plazma led bilumum yeni çıkan diğer teknolojilere sahip en az 106 ekran televizyonu zapt edeceksin PC'de ise 300-400'e monitör alıp kendine özel alan oluşturabileceksin

Bak şimdi 4 tane madde bana bildiğin batıyor PS4 kullanıcısı olarak ki, hardcore gamer ya da oyun kültürüne sahip biri de değilim. Ki olmak gibi bir zorunluluğum da yok. Akşam eve gelirim otururum 1-2 saat açarım konsolu stres atarım kapatırım yatarım. Hayatımın tamamı değil benim bu, hayatımın baharatı gibi. 1000 ps4 kullanıcından kaç tanesi oyun kültürü diye nitelendirdiğin şeye sahip sorması ayıptır?

Nakşettiğim tekrir sanatına özet yorumum şudur; 2-3 yılda bir yeni konsol çıkarıp oyuncuları sıkıntıya sürüklemek kendi ayağına sıktıklarını gösteriyor bana. Telefon sektörü değil burası yeğenim. 4-5 exc ayağına milleti silkeleyecekler akılları sıra. Batında görün e mi. Ha diyelim PS4 Neo, Ps3 slim gibi ara model o da olumlu. İşin diğer tarafı şöyle; Scorpio çıktığı vakit Sony sessiz kalabilecek mi? Kalamayacak.

Araştırmacı ya da sosyolog değilim ama 10 yıldır teknolojiyi takip eden Elf gözlerimin tahmini: Ps4 xOne konsol devrinin son miğferleri olacak. Ben bu kadar dezavantaja rağmen gidip Ps5 almam. Hatta şimdi bile almam. Mal mıyım ben?

Dipnot: Çok uzun oldu biliyorum ama ps4 ve Xbox One kullanan kardeşlerimin gözlerinden abilerimin ellerinden öpüyorum. Kimseye saldırma amacı gütmedim, kızgınım ve kırgınım Aziz dostlarım. 3 yılda 1 konsol almak zorunda olduğumuz için kızgınım. PC kullanıcıları bu nesilde haklı çıkacağı için kızgınım. Konsol amacından saptığı için kızgınım. Herkese bol selametle ve güzel diyaloglarla. Hepinizi çok seviyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 17 Temmuz 2016; 17:59:11 >

• Beyler ne zaman cıkacak lütfen biri yazarmı ps4 ü sattım ulrta 4k pc var ama zevk almıyorum.Ps4 neo tam bana göre

• Çok sevdiğiniz Microsoft konsol piyasının azına etti bilin istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Beyler ne zaman cıkacak lütfen biri yazarmı ps4 ü sattım ulrta 4k pc var ama zevk almıyorum.Ps4 neo tam bana göre

kaç paralık ultra 4k sistemin var ve zevk almıyorsun o da ayrı bir fanteziymiş vay be :D bu arada 2017 başı gibi çıkması bekleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Beyler ne zaman cıkacak lütfen biri yazarmı ps4 ü sattım ulrta 4k pc var ama zevk almıyorum.Ps4 neo tam bana göre

kaç paralık ultra 4k sistemin var ve zevk almıyorsun o da ayrı bir fanteziymiş vay be :D bu arada 2017 başı gibi çıkması bekleniyor

Burda sorun bu değil
    Eleştirmen gereksiz soruda bu değil.Madden konuşmakta şık olmaz.Lütfen

• Hadi bize inanmadiniz alin bakin iste birkac ay sonra alet piyasaya cikiyor. Normal ps4 almayın şu an dedik önüne gelen eleştiriyor bizi dinleyen adam mutlu olacak. 2'si 1'de erdi ne dedi bu alet şu an piyasaya çıkacak oyunlarda 60 fps yüksek ayarlar verir konsol çerçevesinde Vr içinde iyidir diye. Kaldı ki sızan döküman güncel değil değişmiş daha yükseltmeye gidilmişte olabilir. Uc4 dahil yeni çıkacak oyunları hem kaplama hemde diğer yönlerden çok daha iyi gösterecek bir ps4 işte.

• Selamunaleyküm arkadaşlar until dawn,resident evil 4-5-6, bloodborne, The order 1886, The Last of us v.b. oyunlarını oymayamamış biri olarak hangi konsolu alayım. Yani bu oyunlar neo da da oynayabilecek miyim?

İmla*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut4118 -- 18 Temmuz 2016; 18:30:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut4118

Selamunaleyküm arkadaşlar until dawn,resident evil 4-5-6, bloodborne, The order 1886, The Last of us v.b. oyunlarını oymayamamış biri olarak hangi konsolu alayım. Yani bu oyunlar neo da da oynayabilecek miyim?

İmla*

NEO'da oynarsın tabi hatta yapımcılar patch çıkarırsa daha yüksek kalitede bile oynayabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Zxss

Ps2 de xbox dan güçsüzdü ama başarısı ortada.İstediği kadar güçlü olsun oyun olmadıktan sonra kim ne yapsın xboxu.

Ee tamam Xbox 360'da PS3'den gucsuz idi ama basarisi ortada; PS hegemonyasini kirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

quote:

Orijinalden alıntı: Zxss

Ps2 de xbox dan güçsüzdü ama başarısı ortada.İstediği kadar güçlü olsun oyun olmadıktan sonra kim ne yapsın xboxu.

Ee tamam Xbox 360'da PS3'den gucsuz idi ama basarisi ortada; PS hegemonyasini kirdi.

Adam her iki turlu de dogru demis, donanim varken ilk konsollarinda oyunsuzluktan basarili olamadilar, bu nesil zaten rezil bir donanimla geldiler, ustune oyun da yoktu adam gibi, yine rezil oldular. Yani ortada mevcut olan PS hegomanyasi artarak devam ediyor, kirilan, ortadan kalkan bir hegomanya yok. Satis rakamlarindan haberiniz yok galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 18 Temmuz 2016; 21:10:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

Bir yıl evvel çıkıp nesil bittiğinde rakibiyle eş değer rakamda kalan konsol mu hegemonyayı kıran? Başarı nedir, hangi dünya da başarmış onu da yazsaydın mesajın bir tarafına.
  • Xbox 360 gerçekten çok iyi bir cihazdı. Tek sıkıntısı yıllarca 3K gibi teknik sıkıntıları çözemediler.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.