Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (5871. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
121.006
Cevap
561
Favori
3.399.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 58695870587158725873
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: touch_of_sleep

birader sırf caps kullanıp gözlerimi kör ettin diye cevap vermicem.

forum burası bağırmadan konuş.

hocam iş yerinden yazıyorum caps açıkmış benden önce farkına varamadım
    gerçekten bilgiye ihtiyacım var bilgin varsa bilgilendirirsen çok makbule geçecek çünkü bahsettiğim konuyla ilgili yüzlerce yazı var ve herkes başka bişey söylüo psn açamadım hala pişman olmayayım diye
  • Beklediğime değdi bir adet PS4 Pro rezerve edelim (PS4'ümü satmayıp PS4 Pro'yu görseydim moralim acayip bozulurdu, 2. el aldım "İnfamous Second Son,Watchdogs,Tomb Raider,GTA 5 ve Knack'i bitirip 3 ay sonra sattım Neo söylentileri yüzünden.İyi ki satmışım bu sefer paraya kıyıp sıfır alacağım.En kısa sürede isteyen herkesin alması dileğiyle.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Playstation cephesinden olayın özeti; Xbox gibi PS de yeni jenerasyon (PS4) knosunda batırdı. Daha önceki jenerasyonlarda böyle ara versiyonlar gördük mü? Hayır. Tamamiyle saçma bir durum. Ayrıca HDR olayına çokta sevinmeyin. EĞer Tv ninz HDR özelliğini destekliyorsa bu görüntüde oynuyorsunuz yoksa bu görüntüy elde edemiyorsunuz. PS4 te HDR özelliği haftaya geleceğini söylediler fakat dediğim dediğim gibi tv nizin HDR özelliğinin olması lazım yoksa yeni tv almanız lazım. Ben internetten baktım 1080p destekli HDR tv ler bulamadım. Yani Bu yeni upgrade edilmiş konsolun amacı tamamiyle PS4.Pro ve 4KTV aldırmaya teşvik için. Ben PS4.Pro ve 4KTV almayı düşünmüyorum. Zaten PS VR'ı da sevmedim
  • 4k tv sahibiyim. proyu alıcam.

hayırlı olsun.
  • Playstation 4 (standart) fiyatları düşer mi? Düşerse ne zaman düşer?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K oyunlar özel bir yöntemle upscale yaparak oynatacakmış. Sunumda HDR Tv lerden bahsettiler. Bütün PS4lere de gelecek olan bu HDR özelliğin tvde HDR özelliği olmadığı takdir açılmayacağı kesin bence. Tamamiyle yeni bir tv almaya teşvik ediyorlar, bence çok gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvGiN.

MERHABALAR BU PLUS KONUSUYLA İLGİLİ CİDDİ BİR BİLGİ İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM (CİHAZ CUH-1206 SERİSİ NTSC HONG KONG)

1- CİHAZI YENİ ALDIM PLUS HESABINI HENÜZ AÇMADIM 3. BÖLGE HONG KONG MALI, FİYATLAR TR YE GÖRE DAHA UCUZ HONG KONG MU AÇayIM TR Mİ AÇAYIM

2- CİHAZ 3. BÖLGE HONG KONG DIŞINDA BAŞKA HANGİ BÖLGELERDEN PLUS AÇABİLİRİM DİĞER 3. BÖLGELER NELER ?

3- HER OYUN İÇİN DEĞİL ama CALL OF, BF, FİFA, PES GİBİ OYUNLARA DLC YAPABİLİRİM BU YÜZDEN 3. BÖLGE ALMAM ŞART HERHALDE

4-CİHAZIM NTSC GİTTİM X MAGAZADAN KUTULU gta ALDIM DİYELİM TÜRKİYEDE .DAHA SONRA BU OYUNU PAL BİTİRMEME RAĞMEN PLUSTAN NTSC DLC ALSAM SIKINTI OLUR MU

5-KİMİ FORUMLARDA BİRİ PLUS BİRİ NORMAL OLMAK ÜZERE 2. ŞER ÜYELİK ALDIM DİYENLERİ OKUDUM DLC YAPACAKLARI ZAMAN CİHAZIN BÖLGESİNDEN PLUS OLAN HESABI KULLANDIKLARINI MULTİPLAYER OYNARKEN veya TÜRKÇE DESTEKLİYSE TÜRKÇE OYNAMAK İÇİN TR SERVERDAN GİRDİKLERİNİ YAZMIŞLAR TR DE OYNAYABİLMEK İÇİN AYNI OYUNU 2 ÜYELİKTE KULLANMAK MÜNKÜN MÜ

6- BENİM İÇİN ASIL CAN ALICI SORU ŞİMDİ 3. BÖLGEDEN PLUS ALDIM DİYELİM MULTİPLAYER BENİM İÇİN ÖNEMLİ, SADECE 3. BÖLGEDEKİLERLE Mİ ONLİNE OYNAYABİLECEĞİM YOKSA TÜM DÜNYA GENELİYLE MULTİ YAPABİLİYOR MUYUM

YARDIMLARINIZI DETAYLI Bİ ŞEKİLDE BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER...

1. her bölgeden bi tane hesap aç hepsini ana hesap olarak etkinleştir. her zaman tek hesapta oynayıp trophy biriktirmek, arkadaşlarını eklemek için aralarından bi tanesini seç ve oyunlarını sadece bunda oynayacaksın (mesela ben tr hesabımı kullanıyorum bunun için).

2. hong kong gereksiz olur, hiç açma. fiyatlar en uygun endonezyada ama kredi kartları geçmediğinden endonezya psn para kartı alıyosun offgamesten ama komisyon alıyor. us psnde aynı şekilde psn para kartı alma gerekiyor, ama amazondan komisyonsuz bir şekilde alabiliyosun. rusya psn çoğu bölgelere göre avantajlı hem fiyatlar uygun ( endo daha uygun ama) hem de oyunlar türkçe, alışveriş yapmak için yandex money hesabı açıp kredi kartını oraya tanımlıyosun, oyun alırken yandex money üzerinden alışveriş yapıyosun (konusu:https://forum.donanimhaber.com/m_114437085/mpage_11/tm.htm )

3. konsolun bölgesi oyunlar ve dlcler için önemli değil, neresi işine geliyosa oradan al. sadece oyunu aldığın bölge ile dlc alacağın bölgenin aynı olmasına dikkat et. gerisi önemli değil.

4. çalışmaz çünkü oyun ile dlcnin bölgeleri uyuşmaz.

5. bir hesabından aldığın oyunu bütün hesaplarından oynayabiliyosun (bütün hesapları ana hesap olarak aktifleştirmen lazım)

6. plusı nereden aldığın önemli değil, sadece bazı oyunlarda oyunu aldığın mağazanın bölgesi önemli. mesela pes ve injustice gods among us oyunlarını us psn mağazasından alırsan sadece amerika serverlarında oynarsın. sadece bu iki oyunu duydum.

ayrıca plusı endonezyadan alırsan (en uygun endonezyada, yaklaşık 85tl civarında 1 yıllığı) bedava verilen oyunlardan bazıları farklı olabiliyo. mesela bu ay bedava verilen lords of the fallen oyununu endonezya plus vermiyo, onun yerine bi japon oyunu verecek. böyle olduğunda 1-3 ay arası gecikmeli geliyor bu bedava verilmeyen oyun.
  • Merhaba.Elimde daha birbuçuk yıl garantisi olan 1 tb hdd mat kasa ps4 var. Ayrıca iki adet de kol ile beraber satmaya kalksam kaç para eder.ps4 pro almayı düşünüyorum. 4K bluray desteği olmaması eksi tarafı.

• cahilliğimizi bağışlayın ama ben biraz uzak kaldım bu 4k destekli model ile bizdeki normal sürüm arasındaki farklılıklardan..

şimdi ps4 pro yu kullanan bir oyuncu ile normal sürüm ps4 ü kullanan oyuncular karşılıklı online oynayabilecekler mi ? mesela fifa, pes, gta, COD gibi oyunlarda ?

• ps4 ün bastan o sistem ile üretimi hatadı. para tuzagı bunlar yeni tv yeni pro konsol ve vr aldırmak amaçları. yine aynı sekilde oyunlar 2 sistemdede calısacak online oynanabilecek pro da daha kaliteli grafikler olacak. vr proya tam destek verecek .
    hdr cok gerekli birsey degil gibime geliyor cok göz yoruyor ekran nit i cok yüksek
  • er7an kullanıcısına yanıt
    Oynayacak, Pro da muhtemelen daha yüksek detay olacak. FPS değeri 2 konsolda da aynı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozcan -- 8 Eylül 2016; 13:34:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldierofforce

ps4 ün bastan o sistem ile üretimi hatadı. para tuzagı bunlar yeni tv yeni pro konsol ve vr aldırmak amaçları. yine aynı sekilde oyunlar 2 sistemdede calısacak online oynanabilecek pro da daha kaliteli grafikler olacak. vr proya tam destek verecek .
    hdr cok gerekli birsey degil gibime geliyor cok göz yoruyor ekran nit i cok yüksek

Çok doğru sırf satış ve kâr politikası bunlar aynı cep telefonu olayına çevirdiler bu işi.

• Kasımda playstation fiyatları düşer mi? birde yıllık olarak playstationa nekadar para harcıyosunuz cunku su psn kardeşlik olaylarını yapabiliceğimi sanmıyorum
  • Enuygun sony garantili cihazi nerden bulabiliriz yardimci olsaniz

• Arkadaşlar ce 34878-0 hatası alıyorum forumda bir arkadas tamir gerektiğini söyledi ve tamir e yolladım aleti.Alet hiç tamir görmemiş halde ve sorun yoktur bundan ötürü iade edilmiştir tarzında bir servis formu ile geri yollanmistir.Sony nin kendi Ps4 forumunda ise hatanin tek çözümünün konsolun degismesi olarak belirtilmiştir.Şimdi ben bu aleti servise yollarken nasıl bir şikayet ile yollamaliyim ki alet degistirilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurcanylcn

Kasımda playstation fiyatları düşer mi? birde yıllık olarak playstationa nekadar para harcıyosunuz cunku su psn kardeşlik olaylarını yapabiliceğimi sanmıyorum

Tabiki büyük ihtimalle düşer bence beklemelisin.Aslında çok ahım şahım bi fark olmasada pro alman daha mantıklı olur.Ha 4k tv yok diyorsan slimde çıkacak sony mağazalarından yada teknoloji marketlerden bulabilirsin.Kardeşlik olayına girmek istersen alacağın oyunun yarını ödersin ve sana çok daha avantajlı olur.2018 e kadar idare edersin zira ps5 2018 de piyasaya sürülür diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alıyusa

quote:

Kasımda playstation fiyatları düşer mi? birde yıllık olarak playstationa nekadar para harcıyosunuz cunku su psn kardeşlik olaylarını yapabiliceğimi sanmıyorum

Tabiki büyük ihtimalle düşer bence beklemelisin.Aslında çok ahım şahım bi fark olmasada pro alman daha mantıklı olur.Ha 4k tv yok diyorsan slimde çıkacak sony mağazalarından yada teknoloji marketlerden bulabilirsin.Kardeşlik olayına girmek istersen alacağın oyunun yarını ödersin ve sana çok daha avantajlı olur.2018 e kadar idare edersin zira ps5 2018 de piyasaya sürülür diye düşünüyorum.

2018'de çıkmaz 2019 tanıtılır 2020 çıkar diye düşünüyorum ben.veya 2019'da çıkar.Daha yeni pro çıktı 2 sene sonra ps5 çıkarlarsa aşırı tepki alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_shn

Arkadaşlar ce 34878-0 hatası alıyorum forumda bir arkadas tamir gerektiğini söyledi ve tamir e yolladım aleti.Alet hiç tamir görmemiş halde ve sorun yoktur bundan ötürü iade edilmiştir tarzında bir servis formu ile geri yollanmistir.Sony nin kendi Ps4 forumunda ise hatanin tek çözümünün konsolun degismesi olarak belirtilmiştir.Şimdi ben bu aleti servise yollarken nasıl bir şikayet ile yollamaliyim ki alet degistirilsin
    quote:

Orijinalden alinti: umut_shn

Arkadaslar ce 34878-0 hatasi aliyorum forumda bir arkadas tamir gerektigini söyledi ve tamir e yolladim aleti.Alet hiç tamir görmemis halde ve sorun yoktur bundan ötürü iade edilmistir tarzinda bir servis formu ile geri yollanmistir.Sony nin kendi Ps4 forumunda ise hatanin tek çözümünün konsolun degismesi olarak belirtilmistir.Simdi ben bu aleti servise yollarken nasil bir sikayet ile yollamaliyim ki alet degistirilsin

Bana bir yardım edin ya :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: Alıyusa

quote:

2018'de çıkmaz 2019 tanıtılır 2020 çıkar diye düşünüyorum ben.veya 2019'da çıkar.Daha yeni pro çıktı 2 sene sonra ps5 çıkarlarsa aşırı tepki alırlar

Umarım senin dediğin gibi olur ama sanmıyorum maximum 5 sene verdim ben o yüzden 2018 dedim.Bu arada pro bi ara makina 2 sene sonra yeni cihazın çıkmış olması kimseyi rahatsız etmez.Önümüzdeki 5 yıl içinde hersene bir konsol bile çıkabilir maalesef.

• Arkadaşlar linkteki haberde şuan ki ps4'e güncellemeyle hdr desteğinin geleceği söyleniyor. Bu doğrumu ?

http://www.log.com.tr/ps4-pro-ps4-slim-ve-ps4-karsilastirmasi/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 58695870587158725873
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.