Şimdi Ara

Playstation 3 ısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ps3 %35 fan ile 1-2 saat içinde 69 derecelere çıkıyor. Mersin'de oturuyorum ama geçen sene daha düşük fan ile uzun süre boyunca oynadığında anca bu sıcaklığa geliyor. Bu olay sadece yazın oluyor. Otomatik fan temizleme gürültüden başka ise yaramıyor. Ne yapmalıyım?

Benim düşüncem ps3'ü açıp fan ve soğutma sistemini temizlemek, lütfen yardım edin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Boştayken mi yoksa oyun sırasında mı ısınıyor oyunu kapattıkdan sonra fan zamanla durmuyorsa sıkıntı ama kendinden fanlar frene basıyorsa bi sıkıntı olmaz Fat ve Slim modellerde ısı problemi çok sık rastlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackTim kullanıcısına yanıt
    Webman ile %35'e sabitledim. Ben 2 saat civarı oyun oynarım kapatmadan hemen önce derecelerine bakarım ve 69 derece civarı. Dün akşam yarim saat oynadım 69 derce oldu. Bu sabah otomatik fan temizleme yaptım ve fan hızını %25'e indirdim ve yarim saat sonra 83 derece olmuş, konsol uyarı verdi.

• KORKUT01 kullanıcısına yanıt

Fan hızlarıyla oynamayın. Orijinali nasılsa o şekilde kullanın. Normalde sorun yoksa bile sorun çıkartabilirsiniz. Eğer kapanmıyorduysa zaten sorun yoktur. Isınacak tabii ki. Sıcak şehirlere göre yapıyorlar bu konsolları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 19 Haziran 2022; 17:4:27 >
    Hangi modellerde ısı problemine rastlanmaz peki?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • blackprague kullanıcısına yanıt
    Slim kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORKUT01 -- 19 Haziran 2022; 18:21:10 >
  • Venomstr kullanıcısına yanıt
    Orijinal fan hızı yani %25'te 30 dakika dayanabildi. Bu yılın başlarında orijinal fan hızında ilk defa sistem ısındı uyarısı aldım, konsolu açıp fanı temizlesem geçebilir mi?

• Arkadaşlar konsolum kırık dereceleri o yüzden biliyorum.

• blackprague kullanıcısına yanıt

Bence bu konuda en iyi SuperSlimler.

Evet, hata yaptım.

Oynanamayacak gibi sürekli yapıyorsa işlem yaptırman gerekebilir. Termal macun değişimi belki. Ama çok iyi yapan birine yaptırman lazım. Yanlış macun seçimi veya kötü yapılırsa eskisinden daha kötü hale gelebiliyor.

Bu yılbaşı itibaren sıcaklık artışı olmaya başladı. Hiç açıldı mı bilmiyorum. Biz ilk aldığımızda konsolun altındaki vida kapaklarının birinde hiç açılmadığı gösteren bir plastik olur ya ondan vardı sadece kenarları biraz açılmış gibiydi. Bu termal macunu bilgisayarcı halledebilir mi?

Konsol tamiri yapan birine yaptırman lazım. Konsollardan anlayan ve hep o işi yapan.

Teşekkür ederim.

• El yatkınlığın varsa aç cihazı komple. En ince detayına kadar pırıl pırıl yap konsolu. Birde en kaliteli termal macundan al arctic mx-4 vs. harika olur. Birde konsolu havadar bir yere konumlandırırsan süper olur.

• Multimandan da cpu gpu ısı değerlerine bak boşta iken 40 ı geçmemeli.

• Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    50-60 arasinda

El yatkınlığım var, diş fırçasıyla halledebilirim ama anakart ve cpu'ya zarar verirdim düşüncesiyle korkuyorum.

Hamama giren terler

Haklısın, ama ben işimi sağlama alacağım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.