Şimdi Ara

Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımı komple mat maviye kaplattım plastidip ile fakat dün sökmek istedim büyük parçalar söküldü ama çam çıtalarının arasında kalanlar tampon altı spolier altı v.s yerler çıkmadı. Hangi madde ile bunu çıkarabilirim malum elimin girmediği yerlerde var tiner ile çıkıyor ama aracın boyasına zarar verecek diye ona pek sıcak bakmıyorum varmı önerisi olan. Şuan aracım kapı kolları v.s yerler mavi kalmıi cam çıtaları spolier altı v.s yerler mavi.

• Sanırım parçaları söküp öyle çıkaracaksınız plasti dipi. Bu arada niye sökmek istediniz merak etmedm degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

Sanırım parçaları söküp öyle çıkaracaksınız plasti dipi. Bu arada niye sökmek istediniz merak etmedm degil

Aracı değiştireceğim kısmetse Astra Turbo alacağım. Eski aracım corsa 2012 model dün opele gittim ordaki arkadaş bu aracı böyle alamam dedi :) Kaplama+spor yay+ekzos v.s aracı komple eski haline getircem bodykit hariç. Bakalım intertten bu ürünleri satan bir siteye mail attım onlar kendilerindeki tinerin sorunu gidereceğini söyledi inş. halledicez :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuzafferKaan

quote:

Sanırım parçaları söküp öyle çıkaracaksınız plasti dipi. Bu arada niye sökmek istediniz merak etmedm degil

Aracı değiştireceğim kısmetse Astra Turbo alacağım. Eski aracım corsa 2012 model dün opele gittim ordaki arkadaş bu aracı böyle alamam dedi :) Kaplama+spor yay+ekzos v.s aracı komple eski haline getircem bodykit hariç. Bakalım intertten bu ürünleri satan bir siteye mail attım onlar kendilerindeki tinerin sorunu gidereceğini söyledi inş. halledicez :)

oo sende bizim gruba katılıyorsun yani.hadi hayırlısı Bayiinin verceği fiyat düşük olur gerçi.acele etmeseydin keşke

• Arkadaş benim gibi heralde kendi emek verdiği şeyi satacağı adama bırakmak istemiyo Eski Clio 1 imi satarken sabahtan akşama kadar ıvırı zvıırı sökmeye uğraşmıştım

@7he mcRp
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MuzafferKaan

quote:

oo sende bizim gruba katılıyorsun yani.hadi hayırlısı Bayiinin verceği fiyat düşük olur gerçi.acele etmeseydin keşke

Yok hocam zaten illa da bayiye vericem diye bir durum yok :) ben önce bir eski haline getireyim aracıda :) sonra 2-3 fazlasınada satabiliriz :) araç kredili oldugu için paranın büyük bir bölümü oraya gidicek elimde 12.000 nakit kalacak bakalım İstediğim araca 53.000 fiyat verdiler 1.4 Active Select olanı 39-40 arası kredi cıkarsa olacak inş. Bilmiyorum daha önce bu rakamlara kredi çıkan oldumu acaba :) Corsa için 15 dak içinde 22.000 kredi cıkmıstı gerci

• Demek istediğim yapılı haldeyken hastasına iyi fiyata verebilirdiniz çok yüksek vermişler fiyatı ben 1.3 dizelini 54e aldım
  • plasti dip kullanan arkadaşlar peki sizce araç kaplama da film mi kullanılmalı plasti dip mi? artıları eksileri nedir?
  • Sökmesi folyodan daha kolay en azından benimkisi çok kaliteli bir plasti dip olmadıgı için biraz uğraştırdı. Kaliteli yapan yerler var oralarda sorunsuz sökülebilir. Ama araç parlamıyor yıkanınca felam değişmiyor ve bir yere sürtünce atma yapıyor ufakta olsa sonra onu aynı renk ile sprey sıkıyorsunuz ama olmuyor :) çünkü sizdeki sprey ile aracı kaplatılan spreydeki tiner miktarı fazla v.s v.s bana sorsan plasti dip mi folyomu diye folyo derim ama folyo sökülürken sıkıntı cıkabilirde kaliteli yerde yaptırırsan bence sorun olmaz. Plasti dip iç kısımlarda daha uygun bana göre mesela benimkinin aynasını soyuluyormu diye koparan adamlar vardı :)
  • Hocam foto istiyorum merak ettim arabanın halini
  • Hocam Fotoğraf varmı görsek arabayı
  • Şuan işteyim akşam eve gidince sökme işlemlerine devam edicem o zaman fotoğraf koyarım ;)
  •  Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek  Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek
     Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek  Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek
     Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek  Plasti Dip Sökülmesi Yardımcı Olabilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ertanmukabelett -- 21 Haziran 2013; 12:50:27 >

• Eczaneden izopropil alkol alın büyük bi ihtimal hepsini çıkartır. Boyaya zararı sıfırdir. Zaten boya koruma işlemlerinde pasta işleminden sonra cila uygulamadan önce yuzeydeki yağı ve pasta kalintilarini silmek için kullanılan bir üründür. Hatta bebeklerin göbek bağı bölgesini temizlemek için de farklı formül edilmiş izopropil alkol kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tiner kesinlikle değdirme alkolle deneyebilirsin
  • Sonaxa verdim aracı temizlemişler baya çok ufak yerlerde kalmış o kadar. Önerileriniz için teşekkürler bu arada tiner denedik verniği aldı :) 5-10 cm demek ki selülozik tiner olmazmış :) Bunu öğrendik
  • Arkadaşlar aracımı sattım ve 2013 model Opel Astra 1.4 140ps Active select siparişi verdim kısmetse 3 temmuza alacağım bandrol muhabbeti üzerine :) İlginize teşekkürler
  • Arkadaşlar konuyla biraz uzaktan alaka ama
    Şöyle bir durum var ilgilendiğimiz bi araç 2008 crw dipart kauçuk kaplama . almadan sizce sokturmelimiyim. Yoksa satan kisiye inanip boya konusunu riskemi atayim

• Konuyu kesin sonuç alıp sökmüş bir kullanıcı olarak hortlatayım bir kenarda dursun belki faydalanan çıkar.

Kaporta tavan vs. aracın dış yüzeyi için konuşursak;

inatçı plastidip fazla kat olarak kalın atıldı ise bir uçtan tırnak ile kaldırın yıkamacıda-benzinlikteki makinelerde basınçlı su ile sökülebiliyor.

inatçı plastidip az kat ya da ince atılmış kurumuş kavlamış sertleşmiş vs. ise bir kutu balata spreyi ve bolca toz bezi paçavra vs. alıp spreyi beze sıkıp çok bastırmadan siliyorsunuz kesin çözüm. /bol beziniz olsun zira kullandığınız bez yüzeyi çabucak plastidip oluyor.

yağsız kontak spreyide kullanabilirsiniz ama balata spreyi kadar kolay çıkarmıyor.

denendi sıkıntı yok.
  • Plastidip çıktıktan sonra çıksa bile boyaya ve vernik yüzeyine zarar vermiş olmuyor mu? Bela gibi duruyor, hele bir yerden atarsa ve devamını çıkaramazsanız görüntü maymuna dönmez mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.