Şimdi Ara

Plakalıksız Plaka Takmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
16.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • silikonla yapistiran arkadaslar "ne tur silikon" kullandiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plakanın çerçevelerini kollu demirci saç makası ile güzelce kestirip, köşelerini yuvarlatıp ve çapaklarını törpüledikten sonra pleksi (gömme çerçevesiz) plakalığa plakanızı ortalayarak yapıştırın. Böylece hem nizami çerçeveli plaka görüntüsünü korumuş fakat ondan daha iyi bir görsele ulaşmış olursunuz. Yapıştırma için dış mekan için olan çift taraflı bantlar işinizi görür. Tek sıkıntı ön plaka yerlerinin arabasına göre tamponlarda düz plakalık yeri yoksa önce pleksi plakalığınızı gömme başlı vida sabitleyip üzerine eğimini verdiğiniz plakanızı yapıştırdınızmı işlem tamamdır. Bunu siz veya pleksi plakalık satan çoğu yere yaptırabilirsiniz sonuçta pleksileri bir yerden alacaksınız tarif edin istediğinizi onlar yapsın o paranın içinde yapıyorlar zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Siyah cam silikonu en başarılı yöntem olacaktır diye düşünüyorum.
  • siyah silikonla yapistirdim şık duruyor.

• @cmakx
    App plakaya şöyle karşıyım o plaka yüzünden ceza yemek istemiyorum. Kenarları silmek yasaksa ondan bile vazgeçebilirim açıkçası. Görüntü güzel olsun isterim ama bunun da bir sınırı var. Güzel duruyo diye sisle dolaşan apaçilerden olmak istemem (kafa yapısı olarak).

@HondatugraL
    Yasak olduğunu bilmiyordum açıkçası. App'ye neden karşı olduğu yukarıda yazdım. Eğer böyle yasal bir sorun varsa ben de orjinalliğini bozmama taraftarı olurum açıkçası.

@m.p.one
    3m'i ben de çok duydum. Ama bazıları da tozdan dolayı yavaş yavaş kendini bırakıyor diyor o yüzden tereddüt ettim.

@Doritoch
    Bana da kesince daha güzel olurmuş gibi geliyor aslında. Oto sanayiye gidip dükkan dükkan gezmek gerekecek anlaşılan.

@brkprlk35,dgnakgnl
    Bence o pleksi çerçevenin plakalıktan çok bir farkı yok. Tek olayı reklam olmaması.

@move00
    Çok güçlüler farklı mıdır bilmiyorum ama ben evde kullandığım sıradan bantları wd40 ile kolayça çıkartıyorum. İz falan kalmıyor.

@Alpine.
    Benim derdim daha çok teorisi. Kendim de her türlü yaparım ama oraya gidip sanayicilere kul olmak istemiyorum. Ne istediğimi hangisinin iyi olduğunu bileyim ona göre yapayım veya yaptırayım.

@Viper74
    Bu gömme çerçevesiz dediğiniz @brkprlk35 ve @dgnakgnl'in gönderdikleri resimdekilerden farklı mı?

Bir de genel bir soru daha sorayım: Şimdi genel kanı olarak app plaka kullanılıyor bu işlem için veya orjinal plaka yasak olmasına rağmen kesiliyor peki o zaman muayenede sorun olmuyor mu?

• Ben alırken aracı, Doğuş Oto'daki yetkili sordu, çerçeveli mi yapalım, direkt plakayı vidalayalım mı ? diye...

Ben vidalayalım diyince, öyle vidalamıştı ve çok güzel duruyor şu an...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

silikonla yapistiran arkadaslar "ne tur silikon" kullandiniz?

Siyah silikon veya sıcak silikon.

Fark etmiyor.
  • Tavsiye veren arkadaşlar kendi araclarındaki plakalari da paylasalar güzel bir konu olur. Daha iyi fikir verir.

• konu ilgili bölüme taşınmıştır
  • buda benim plaka.. ön tampona vida ile taktım.. tampon delinecekmiş delinsin sanki ne olacak. plakasız gezmediğin sürece tampondaki 2 küçük deliği kim nasıl görecek ?????

Plakalıksız Plaka Takmak

Plakalıksız Plaka Takmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz5561 -- 19 Ocak 2014; 21:55:18 >

• Arka plaka güzel durmuş sanırım siyah silikon kullanmışsınız. Ön plakanın da resmi var mı vida nasıl duruyor ona bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onexey

Arka plaka güzel durmuş sanırım siyah silikon kullanmışsınız. Ön plakanın da resmi var mı vida nasıl duruyor ona bakalım.

babam sonradan kenardan biraz siyah silikon sıkmış deli etti beni zaten.. sırıtıyor kenardan ama hallettim onuda sonradan.. ön plakanın fotosu yok ama aşağıdaki fotolardaki gibi plaka vidası gizleme kapakları kullandım süper oldu..

Plakalıksız Plaka Takmak Plakalıksız Plaka Takmak Plakalıksız Plaka Takmak

• quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

buda benim plaka.. ön tampona vida ile taktım.. tampon delinecekmiş delinsin sanki ne olacak. plakasız gezmediğin sürece tampondaki 2 küçük deliği kim nasıl görecek ?????

Plakalıksız Plaka Takmak

Plakalıksız Plaka Takmak

Ben niye vida göremiyorum bu plakada

• vidaya karşı olduğum için orijinal plakamın etrafını tinerle sildirip çift taraflı bant ile yapıştırttım.
  • @ _RyanCooper_
    Ön plakayı vidaladım demiş, resimdekiler arka plaka.

@bluerdem
    Resim paylaşabilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onexey -- 21 Ocak 2014; 8:42:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onexey

@ _RyanCooper_
    Ön plakayı vidaladım demiş, resimdekiler arka plaka.

@bluerdem
    Resim paylaşabilir misin?

Şu anda disardayim, akşam hava kararmamis olursa akşam fotoğrafını çekip paylaşırım tabi ki

• Buyur abi.
    plakanın etrafındaki siyah çerçeveyi silmek içinse tiner kullanman yeterli olacaktır. hafif zorlayacaktır ama hemen çıkacaktır.

Plakalıksız Plaka Montajı
    http://forum.donanimhaber.com/m_77680463/f_//tm.htm#77680463
  • Güzel anlatım olmuş teşekkürler.
  • HondatugraL kullanıcısına yanıt
    Hocam muayeneden geçiyo ama yasak olduğu halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman

Hocam muayeneden geçiyo ama yasak olduğu halde.

Genede yapmayın derim sıkıntı çıkmasın ilerde
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.