Şimdi Ara

Piyasada ki ŞAHİNler sizce ne zaman sıfıra indirgenir? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
1
Favori
37.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: icarus06

birde arabayı öyle bağırttırıyorlarki sanki araba kanatlanıp uçacak ama bi bakıyorsun emekleyerek gidiyor, yerim öyle ego tatminini , cahillikden başka birşey değil, üstelik çevreyide rahatsız ediyorlar , evde çoluk çocuk mu var hasta mı var , zaten bunu düşünebilecek insanla olsalar arabayıda insan gibi kullanırlar

+ 1

9 aylık bir oğlum var, çocuk zaten zor uyuyor, geçenlerde hasta oldu günlerce adam gibi uyuyamadı tam uykuya daldı derken ezgosundan patlama sesi çıkaran modifiye bir şahinin sesi ile tekrar uyandı, Allah ıslah etsin bunları. bizim ev keçiörende ve çevremizde bol miktarda var bu tiplerden. evin kredi borcu bitince ilk işim evi satmak olacak

O ses Şahin değilde YAMAHA marka veya Kawasaki marka bir sürat motorundan gelse ne yapardın? VW kaplumbağanın motor sesi "pat pat pat" diye gürültülü çalışır. Ondan rahatsız olan olmaz ama. O nostaljidir.

Az önce dışarı çıktım geldim. Yaya geçidinde bekliyorum. Mavi bir Golf 6 bir u dönüşü yaptı ki resmen savurttu arabayı. Ama GOLF olduğu için ona serbest olsa gerek.

hocam YAMAHA veya Kawasaki olsa da aynı tepkiyi gösteririm. ama bahsettiğim patlama sesini çıkarması için modifiye edilmiş anormal yüksek bir ses idi. normal egzos sesi olsa tabiki sinirlenmem. Allah göstermesin sizin kundaktaki çocuğunuz hasta olsa ve böyle bir ses ile uyansa siz nasıl bir tepki gösterirdiniz acaba? sempati ile mi bakardınız olaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 14 Kasım 2012; 15:45:55 >

• İçindeki insan olmadıktan sonra lamborghini olsa ne olur
    Materyalizst görüşcülüğü bırakın,putperestler gibi dışa bakmayın, ne efendi insanlar var şahin,doğan kullanan.Ne haydutlar var e30 ile hava attığını sanan

İnsan insan olmadıktan sonra bisiklete bile binse çevreye muhakkak zararı dokunur.

• işte bu tipler yüzünden şahin piyasadan tamamen silinmelidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 14 Kasım 2012; 18:07:42 >
  • ötv yüzde 10a düşer..dacia 10bine araba satarsa belki silinir..
    ama ben geneede 92 tofaşımı kullanırım o ayrı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

işte bu tipler yüzünden şahin piyasadan tamamen silinmelidir...

Kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

O ses Şahin değilde YAMAHA marka veya Kawasaki marka bir sürat motorundan gelse ne yapardın? VW kaplumbağanın motor sesi "pat pat pat" diye gürültülü çalışır. Ondan rahatsız olan olmaz ama. O nostaljidir.

Az önce dışarı çıktım geldim. Yaya geçidinde bekliyorum. Mavi bir Golf 6 bir u dönüşü yaptı ki resmen savurttu arabayı. Ama GOLF olduğu için ona serbest olsa gerek.

Başlığın içeriğini uzun uzadıya okumadım ama, sizin verdiğiniz örneğin benzerlerini sık sık görüyorum forumda. Milyon dolarlık otomobillerde olsa kimse o iğrenç bağırtılara katlanmak zorunda değil. Belki siz motor ve egzoz sesinden hoşlanıyor olabilirsiniz ama bir çok insanın böyle bir fetişi yok. Otomobil kullanmayı seviyorum ve otomotiv Dünya'sına ilişkin gündemi takip etmek hoşuma da gidiyor, ne var ki otomobillerin çıkardıgı gürültüye ilgi duymayı anlamlandıramıyorum.
    Markası ne olursa olsun belirttiğiniz karakterlerde otomobil kullamını kişilik bozuklugu gibi karşılıyorum ben.

• 2010 yılında, Aşiyan'da sabah arabamla durdum poğaça yiyorum. Sabahın da 7'si yani. Yanıma siyah bir Passat geldi. İçinden 4 genç indi. Sabahın 7'sinde ellerinde bira şişeleri. Hepsi oturup banka içti ve şişeyide atıp denize doğru tekrar binip gittiler. Passatta yasaklansın o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 15 Kasım 2012; 12:46:13 >
  • kıroluk ,istisnalar dışında genellikle kuş serisi sahiplerine özgü bir nitelik olmakla beraber ,azımsanmayacak sayıda ''premium'' sınıf araca sahip olan kırolarımız da mevcuttur!
    bi ara bi X5 önümden gidiyordu,arabada lahmacun yemiş olmalılar ki,aslan parçaları 4 camdan da dışarıya kullanılmış ıslak mendiller atıyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedilerki

quote:

Orijinalden alıntı: Avagadroo

kıroluk ,istisnalar dışında genellikle kuş serisi sahiplerine özgü bir nitelik olmakla beraber ,azımsanmayacak sayıda ''premium'' sınıf araca sahip olan kırolarımız da mevcuttur!
    bi ara bi X5 önümden gidiyordu,arabada lahmacun yemiş olmalılar ki,aslan parçaları 4 camdan da dışarıya kullanılmış ıslak mendiller atıyorlardı.

demek kıroluk kuş serisi sahiplerine has. bakalım bunu nasıl açıklayacaksın çok merak ettim. hep birlikte göreceğiz.

güzel kardeşim sen istisnasın!
  • Çok gereksiz bir konu ve yazılanlar dehşet verici. Sevmediğimiz hersey yasaklansin ozaman. Ben de filodan kiralanmis şirket araçlarına tutuluyorum onlarda yasaklansin, bizim sahilde dolgu çalışması var kamyonlar yasaklansın, minibüslere ayar oluyorum onlarda yasaklansın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahinci arkadaşlar kızmasın ama geçen bayan bir yakınım kuş serisi çok hızlı bir araba mı diye sordu?
    Değil niye sordun dedim?
    Ne bileyim arabaları bangır bangır bağırtıyorlar filan dedi.

Toplumun bakışı genel olarak bu şekilde arkadaşlar. Şahin-doğan sahibi insanlarda bunu kabul ediyor zaten. Modifiyeye uygun ve ucuz bir araç. Satın alma maliyetinden ziyade yürütmesi kolay bir araç. Kullanıcı profili genel olarak birbirine benziyor.
    Arabada garip bir durum var. Eniştem yukarıda ki biralı profile uyan bir tipti. Şahini vardı ve ben hiç far yaktığını görmezdim. Gece gündüz sadece sisler ile gezerdi(şehir içi) Şimdi opel vectra aldı. Adam şeker oldu şeker

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Avagadroo

kıroluk ,istisnalar dışında genellikle kuş serisi sahiplerine özgü bir nitelik olmakla beraber ,azımsanmayacak sayıda ''premium'' sınıf araca sahip olan kırolarımız da mevcuttur!

demek kıroluk kuş serisi sahiplerine has. bakalım bunu nasıl açıklayacaksın çok merak ettim. hep birlikte göreceğiz.

hele bir de yüzdeye vurursak o lüks araç sahipleri daha çok kıro bile çıkabilir. şu üşkede kuş serisini memuru da işçisi de emeklisi de kullanır çünkü. ama o x5 kullanan adamların eğitim ortalamaları üniversite seviyesinde değildir.

• yaw arkadaşlar şahini doğanın kullanan memur emekli eli yüzgün düzgün adamların sayısı, toplam şahincilerin %10'nu geçmez..
    maalesef böyle... çoğunluğu zibidi çakal çukal tipler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

yaw arkadaşlar şahini doğanın kullanan memur emekli eli yüzgün düzgün adamların sayısı, toplam şahincilerin %10'nu geçmez..
    maalesef böyle... çoğunluğu zibidi çakal çukal tipler..

Arkadaşlar bunu görmemekte ısrarcı, görmek istemiyorlar belki de
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @dedilerki

hayırdır birader senin neden zoruna gidiyor yazdıklarım? sen zibidi değilsen neden üstüne alıyosun sözlerimi?
    fotoğraftaki tiplerden bahsediyorum ben...
  • quote:

yemin ediyorum şu kendini elitmiş gibi gösterip elaleme etmedik hakaret bırakmayanlar böyle üfürmeye devam ederse tamamına dava açacağım. ekmek kuran çarpsın açacağım. açmazsam namerdim.

"Şahin kullanıcılarının çoğu apaçidir..." Bunu da mahkemede delil olarak kullan.
  • İnsan insan olmadıktan sonra şahin, bmw,mercedes farketmez. Yeni moda doblo tipi araçlar mesela. Çevrenize bakın esnaf değiller, bi yük taşımazlar ama desinler ayağına bu araçları alıp hava bastığını sanarlar.
    Ben tofaşcı değilim.Tofaşada binerim gocunmam.Mahallede birinin şahini var ,tepe lambası takmış gece mal mal sokakta dolanıyordu kendini polis zannediyordu işte bu apaçiler yüzünden yerli aracın piyasası kötüleşti
    Öyleyse recep ivedik sulu bıs e bındı dıye o araca binenler ivedik gibimi diyelim
    Ve forum ortamında bile bi konuyu kavgaya kadar götürmenin alemi nedir ?
    Sev veya sevme herkesin keyfi ayrıdır.Egsoz sesinden rahatsız olan kişilere bakın herbirinin kapısının önünde alarmlı araç vardır millet o alarm sesini dinlemek zorunda kalır hep.
    Mahallede 2 kişinin alarmını söktürdüm Madem yasak ne diye rahatsız olayım elim arabası yüzünden, alt tarafı teneke hepsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkooo -- 16 Kasım 2012; 11:21:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Kimse kurusa bakmasında olayın Şahinle falan alakası yok. Bizde yıllarca kullandık, babamız havadan kazanmıyordu parayı, 91 Doğan L miz vardı 9 sene kahrımızı çekti, ben ve kardeşlerim araç kullanmayı onda öğrendik. Kazalar yaptık, kendimiz tamir ettik.

Bana sorarsanız sırf kullanıcı kesimi yüzünden almakta hep karar veremediğim araç BMW dir. BMW kullanıcı kesimi bence şahin kullanıcılarından çok daha kötü. Şahin kullanıcılarının yarısı sizin tabirinize apaçi ise, yarısı gelir seviyesinden dolayı bu araçları kullanıyor.

Peki ya BMW ciler ne?

Hocam 88 model siyah bir 3.16i (e30 kasa) sahibiydik 2003 senesine kadar , 15 sene efendi efendi kullandik ve o gunku degeriyle de sattik. 15 sene boyunca sadece 1 kere yolda bıraktı onda da benzinimiz bitmisti :) Cocuklugum o arabada gecti , hala ozluyorum. Simdi bizim aile apaci mi oluyor yani? Her aracin apaci kullanicilari vardir. Ama genelleme yapmak yanlis degil mi? Suanda da x5 3.0d , 7.30Ld , 1.16i sahibiyim makas atmayi birakin selektor bile yapmayi sevmem..

Hatta babamın o bmwyi alma hikayesini de anlatayım..
    91 senesinde babam sıfır bir dogan aliyor , benzincide arabayi yikatirken yan taraftada birisi bu 3.16yi yikatiyor.. Aralarinda muhabbet ederken adam "bizim hanim bunu kullanamiyor , soyle bi doganimiz olsaydi" diyor , babam da bana da boyle bir bmw lazim diyor.. Sonrası al kardesim ver kardesim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurll -- 16 Kasım 2012; 11:47:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uurll

quote:

Kimse kurusa bakmasında olayın Şahinle falan alakası yok. Bizde yıllarca kullandık, babamız havadan kazanmıyordu parayı, 91 Doğan L miz vardı 9 sene kahrımızı çekti, ben ve kardeşlerim araç kullanmayı onda öğrendik. Kazalar yaptık, kendimiz tamir ettik.

Bana sorarsanız sırf kullanıcı kesimi yüzünden almakta hep karar veremediğim araç BMW dir. BMW kullanıcı kesimi bence şahin kullanıcılarından çok daha kötü. Şahin kullanıcılarının yarısı sizin tabirinize apaçi ise, yarısı gelir seviyesinden dolayı bu araçları kullanıyor.

Peki ya BMW ciler ne?

Hocam 88 model siyah bir 3.16i (e30 kasa) sahibiydik 2003 senesine kadar , 15 sene efendi efendi kullandik ve o gunku degeriyle de sattik. 15 sene boyunca sadece 1 kere yolda bıraktı onda da benzinimiz bitmisti :) Cocuklugum o arabada gecti , hala ozluyorum. Simdi bizim aile apaci mi oluyor yani? Her aracin apaci kullanicilari vardir. Ama genelleme yapmak yanlis degil mi? Suanda da x5 3.0d , 7.30Ld , 1.16i sahibiyim makas atmayi birakin selektor bile yapmayi sevmem..

91 senesinde babam sıfır bir dogan aliyor , benzincide arabayi yikatirken yan taraftada birisi bu 3.16yi yikatiyor.. Aralarinda muhabbet ederken adam "bizim hanim bunu kullanamiyor , soyle bi doganimiz olsaydi" diyor , babam da bana da boyle bir bmw lazim diyor.. Sonrası al kardesim ver kardesim :))

İnsanlara sağcı, solcu, apaçi, emo bilmem ne gibi yakıştırmalar yapılmasından nefret ederim. Yukarıdaki yazım aslında satır aralarında bunu anlatıyor. Fakat şimdi kendi mesajımı tekrar okuduğumda sizin anladığınız anlamda çıktığını gördüm.

Benim tepkim aslında şahin, doğan vs. kullanıcılarına toplumdan dışlamaya yönelik düzenlenen bu karalama kampanyası idi. BMW den örnek vermemin sebebi de belli kullanıcı kitlesinin bu markaları sevmesinden kaynaklanıyor.

Sonuç itibari ile kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmiyor. Her gece bizim mahalleye gelip yaptırdığı özel düzenek ile patır patır eksoz patlatan bir şahinci var, ben sempati ile bakıp gülüp geçiyorum. Oda kendini tatmin etmeye çalışıyor kendince. Ne yapalım vuralımmı? yoksa dışlayalımmı? eğitemediğimiz insanları dışlayamayız, çünkü toplum olarak bu bizim suçumuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uurll

quote:

Peki ya BMW ciler ne?

İnsanlara sağcı, solcu, apaçi, emo bilmem ne gibi yakıştırmalar yapılmasından nefret ederim. Yukarıdaki yazım aslında satır aralarında bunu anlatıyor. Fakat şimdi kendi mesajımı tekrar okuduğumda sizin anladığınız anlamda çıktığını gördüm.

Benim tepkim aslında şahin, doğan vs. kullanıcılarına toplumdan dışlamaya yönelik düzenlenen bu karalama kampanyası idi. BMW den örnek vermemin sebebi de belli kullanıcı kitlesinin bu markaları sevmesinden kaynaklanıyor.

Sonuç itibari ile kim ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmiyor. Her gece bizim mahalleye gelip yaptırdığı özel düzenek ile patır patır eksoz patlatan bir şahinci var, ben sempati ile bakıp gülüp geçiyorum. Oda kendini tatmin etmeye çalışıyor kendince. Ne yapalım vuralımmı? yoksa dışlayalımmı? eğitemediğimiz insanları dışlayamayız, çünkü toplum olarak bu bizim suçumuz.

Hocam araba isi bence zevk ve keyif isidir. eksoz patlatanlar , ilginc ve cirkin(bana gore) modifiye yapanlar , araclarina gerekli gereksiz her turlu aksesuari takıp araclarini oto aksesuar dukkanina cevirenler.. Bu tarz insanlari asla yadirgamam , hatta etrafa zarar vermedikce veya baskalarini rahatsiz etmedikce benim icin bunlari yapmalarinda hic bir sakinca yok. Ben nasıl aracimin orjinal ve temiz olmasindan keyif aliyorsam o adam da ondan keyif aliyor. Şahini efendi efendi kullanan da var audi a8 ile terör estiren de var.. Benim icin onemli olan arac degil icindekidir.. Yalniz şu da bir gercek ki eski bir e30 sahibi olarak apacilerden cok cektim :) Çakal kasa olarak adlandirilmasi da cabasi..

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.