Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
922
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 2 senedir next kullanıyorum. Fuga bana hediye geldi eşimin arabasına taktım, herşey güzel fakat SİNEM sesini beğenmedim.Çok boğuk çıkıyor.başka sesde yok.

Bu cihazın menüsü next-708 ile aynı. Onun içineki ses dosyasını bu cihaza kopyalayabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Ben 2 senedir next kullanıyorum. Fuga bana hediye geldi eşimin arabasına taktım, herşey güzel fakat SİNEM sesini beğenmedim.Çok boğuk çıkıyor.başka sesde yok.

Bu cihazın menüsü next-708 ile aynı. Onun içineki ses dosyasını bu cihaza kopyalayabilir miyim ?

kullandıkları yazılım aynı değil mi? igo8? eğer öyle ise kopyalayabilirsiniz.
  • Sayın cevizkabuğu hocam, yukarıda bahsettiğiniz DJ.amigo Skin ver.3.4 adlı program verdiğiniz linkte malesef bulunmamakta, mümkünse o programı tekrar upload edebilir misiniz. çok teşekkür ederim.
  • çok teşekkürler cevizkabuğu.
  • ürünü 2 gün önce aldım. ama aklıma takılan bir nokta var. daha önceki yazılarda telefondaki rehberi otomatik hafızasına kaydettiği filan söylenmiş, hatta birisi rehberi cihazdan nasıl sileriz diye sormuş.

bende bunların hiçbirisi olmadı cihaza 2 telefonumu da kaydettim, ama isim filan göstermiyor cihaz. telefon da arayanın ismi gözüküyor cihazda sadece numarası gözüküyor. bilen birisi beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim.
  • Aynı problem bendede var, Nokia 5800 telefonum ile ne yaptıysam bluetooth aracılığıyla rehberi gösteremedim. Arayan kişinin sadece numarası çıkıyor, isim yada görüntü (ki bunlar telefonda tanımlı) hiçbir şekilde navi cihazında gözükmüyor. Yapan arkadaşlar, telefon rehberinin kendilinden tanımlandığını söylemişler ama benzeri sorunu olan varsa bu problemin nasıl çözüleceğine ilişkin fikir verebilir mi?
  • beyler bu rehber meselesi kanımca bu cihazın önceki versiyonunda vardır. yani bizdeki cihazın yazılımında öyle bir fonksiyon yok galiba bende baya kafa yordum bulamadım...
  • SLM ARKADAŞLAR FORUMU İNCELEDİM. KAMERA TAKIP KULLANAN VARMI. NORMALDE NAVİTECH NAV-215F ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM.AMA ONDA VİDEO İN GİRİŞİNİN OLMAYIŞI VE EKRANIN 4.3" OLMASI BENİ PİRANHA YA YÖNLENDİRDİ. AYNI HARİTAYI KULLANIYORLAR AMA PİRANHA DA GENELDE UYDUYA GEÇ BAĞLANMA DURUMU VAR. BU KONUDA GÖRÜŞLERİNİZ BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR KAÇ GÜN İÇERİSİNDE İKİSİNDEN BİRİSİNİ ALACAĞIMDA
  • 3 haftadır kullanıyorum uyduya geç bağlanma diye bi sorun görmedim. sadece pille kullanırken şarjı azaldığında uyduyu geç buldu oda pil bitmek üzereydi. normalde hiç sorun olmuyor. bundan önce navking aldım 1 haftada geri iade edip bunu aldım şimdilik memnunum. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

3 haftadır kullanıyorum uyduya geç bağlanma diye bi sorun görmedim. sadece pille kullanırken şarjı azaldığında uyduyu geç buldu oda pil bitmek üzereydi. normalde hiç sorun olmuyor. bundan önce navking aldım 1 haftada geri iade edip bunu aldım şimdilik memnunum. tavsiye ederim.

kamera takıp kullandınızmı? kamera için bir menü varmı? kullanımı nasıl? kamera kablosunu takıncamı bağlanıyor.bu konuda bilginiz varmı?
  • kamera takıp deneme imkanım olmadı. cihazın menüsünde böyle bir uygulma yok. ama tahminim takınca gayet sorunsuz çalışır çünkü oynattığı videolarda sorun yok.. bana göre her yönüyle tatmin edici. tek zayıf yanı ekran biraz mat olduğundan güneş ışığında biraz sönük kalıyor. ama ciddi 1 sorun değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 27 Kasım 2010; 7:36:48 >
  • Merhaba..

Pirhana Fuga yı kısaca öneriyor musunuz, telefon ve navigasyon konularından hiç anlamıyorum malesef.
    Eğer öneriyorsanız bunu satın alıp;

Aracımın şuanki görünüşü

Bir şekilde navigasyon cihazını değiştirerek birşeyler yaparak şu hale getirebilirmiyim

Camda hem hırsızlara davetye çıkarması heme kötü ve dikkat dağıtıcı bir görüntü oluşturması sebebiyle olmasını istemiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler..

• izmirli kardeş, sana dilim döndüğü kadar anlatayım.

ben bu navigasyon konusunda hiç bilgi sahibi değildim elektronik ve teknoloji bnim merak alanım ama navigasyondan anlamadan. gittim navking marka ve bu cihazla aynı özelliklere sahip ama daha ucuz diye ve satıcınında yönlendirip bu daha iyi en çok bunu satıyoz dediğine kanıp aldım tam 1 hafta akşam işten gelip uğraştım kafa yordum ama cihaz içime sinmedi. gidip iade ettim ve 30 lira daha verip 280 küsür lira verip bu fuga yı aldım. eve gelip ilk 1 saat uğraştan sonra cihazı kabaca öğrendim. ve anladımki bunca zaman boşuna strese girip yol sorup boşuna yanlış yerleri dolaşıp sinir olmuşum istanbul gibi yerde tam anlamıyla ilaç diyorum. icat edenden ALLAH razı olsun...

bana sorarsan düşünme git hemen al derim.

amma ve lakin şimdi bu aleti vantuzla ön cama tutturacan. resimdeki modifiyeyi nasıl yaparsın ona bişey diyemem ama chazı plastik tutambaçları var geçmeli ve tırnaklı çıkarıp takması gayet basit. ben araçtan inince yer,inden çıkarıp ya torpido yada koltuğun arasına koyuyorum. sorun olmuyor..

şimdiki aklım olsa daha evvel alırdım ne köy yolu ne şehir fark etmez seç gideceğin yeri seni en kısa ve en anlaşır şekilde sesli ve görsel olarak götürsün...

tekrar söylüyorum düşünmeden gidin alın şunuda söyleyim bu fuga ve navitec aynı yazılımı kullanıyor.. yani illa gidip fuga alın demiyorum navitec de olabilir benim görüşüm bu yönde..

• Sevgili Sertaç;

Gerçekten yazdığın her kelime için minnettarım, çok teşekkür ederim aklımdaki birçok soruyu yok ettin.
    Peki cam dışında dikkatimi daha az dağıtıcak biryerlere koyabilirmiyim bu aleti. Yani çekme falan gibi bir sorun olurmu, hiçbirşey bilmiyorum cahilliğimi mazur gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Sevgili Sertaç;

Gerçekten yazdığın her kelime için minnettarım, çok teşekkür ederim aklımdaki birçok soruyu yok ettin.
    Peki cam dışında dikkatimi daha az dağıtıcak biryerlere koyabilirmiyim bu aleti. Yani çekme falan gibi bir sorun olurmu, hiçbirşey bilmiyorum cahilliğimi mazur gör

hocam cihazın sağlıklı yer tespiti yapabilmesi için gökyüzünü görmesi gerekiyor deniyor hep fakat evde perdenin arkasından bile doğru şekilde çalışabildğine göre sanırım çok fazla sorun yaratmaz araç içinde. (çok kapalı biryerde olmadıkça).

fotolardaki yerleşimi yapmak için parçacılara falan bakmak lazım, aracın orjinal halindeki şapka çok dar gözüküyor çünkü. eğer o şapkanın yerine uyacak daha geniş birşey bulabilirseni gerisi çok basit olur. daha önce corsa ya böyle birşey yapan arkadaş vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Sevgili Sertaç;

kardeş cahiilik değil estağfurullah.. bende bu aleti almadan önce ne kadar kıvrandım ne kafa yordum acaba amacına uygunmu kulllanması nasıl falan diye işte 1 yanlış tercihten sonra doğruyu buldum.

burdada yazıyorumki sizin gibi arkadaşlar bilgilensin yararlansın..

soruna gelecek olursak araç içinde cama takman şart değil ben aracın arka koltuğunda oturup elimde bu cihazla şoförü yönlendirip bayram trafiğinde tee karşıdan avrupa yakasına eve sorunsuzca geldim...

benim anladığım bu cihaz beton engel olunca gps yani yön bulma uydusunu göremyor. ama araç tavanı engel olmuyor. kendim test ettim gördüm...

hatta şöyle söyleyim, kaç zamandır yolu bulamam stres olurum diye gidemediğim hatta gidip bulamayıp geri döndüğüm kaç adresin kapı önüne şak diye gitmek nasıl bişey anlatamam..

ama ilk çıktığım gün biraz şaşırdım ama ertesi gün olayı çözdüm..

ve bişey daha rotayı belirledin giderken bi an boş bulundun dönüşü kaçırdın...
    hoop hemen cihaz yeniden hesaplayıp seni doğru yere geri döndürüyor..

yani daha ne olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 28 Kasım 2010; 22:48:21 >

• slm bugün bimekste ürüne bakmak için gittim. ürün ellerinde mevcut değilmiş. escape modeli vardı. bu ikisi aynı kasa yapısına mı sahip. resim ekleyebilirmisiniz, en son modeli fuga mı oluyor. birde şunu merak ediyorum. igo8 ile igo amigo farklı yazılımlarmı bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatazizoglu

slm bugün bimekste ürüne bakmak için gittim. ürün ellerinde mevcut değilmiş. escape modeli vardı. bu ikisi aynı kasa yapısına mı sahip. resim ekleyebilirmisiniz, en son modeli fuga mı oluyor. birde şunu merak ediyorum. igo8 ile igo amigo farklı yazılımlarmı bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler

amigo tavsiye etmem. çok kurcalamadım fakat görünüş olarak sanki primonun ilkel versiyonu gibi. menü yerleşimleri falan aynı ama sanki oyuncak gibi duruyor, çok çok basitleştirilmiş. aslında biraz vistayı andırıyor, sanki win7 den önce vista ucubesini satan microsoft un taktiğini uygulamış gibi şirket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

slm bugün bimekste ürüne bakmak için gittim. ürün ellerinde mevcut değilmiş. escape modeli vardı. bu ikisi aynı kasa yapısına mı sahip. resim ekleyebilirmisiniz, en son modeli fuga mı oluyor. birde şunu merak ediyorum. igo8 ile igo amigo farklı yazılımlarmı bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler

amigo tavsiye etmem. çok kurcalamadım fakat görünüş olarak sanki primonun ilkel versiyonu gibi. menü yerleşimleri falan aynı ama sanki oyuncak gibi duruyor, çok çok basitleştirilmiş. aslında biraz vistayı andırıyor, sanki win7 den önce vista ucubesini satan microsoft un taktiğini uygulamış gibi şirket.

siz hangi modeli ve yazılımı kullanıyorsunuz artıları ve eksileri nelerdir sizce ben fuga almayı düşünüyorum

• quote:

siz hangi modeli ve yazılımı kullanıyorsunuz artıları ve eksileri nelerdir sizce ben fuga almayı düşünüyorum

ben next 4624 modelini kullanıyorum primo var üzerinde. fuga da igo8 varmış ki özellik olarak farklarını şu tablodan görebilirsiniz.
    igo8 kullanılası bir yazılım, primo da keza gayet güzel. fuga da karar kıldıysanız sorun yok. amigo yüklü cihazlardan sırf bu nedenle uzak durulabilir bence.
    ilk mesajda belirtmek istemiştim ama arada kaynatmışım, amigo ve igo8 farklı yazılımlar.

http://img143.imageshack.us/img143/2002/igo8amigoprimo.jpg

ek: link düzeltmesi. tablo üzerindeki amblemden anlaşılacağı üzere ilgili yerden alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 29 Kasım 2010; 1:23:30 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.