Şimdi Ara

pir sensörlü led

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 9v pil ile çalışan hareket sensörlü led yapmak istiyorum.linkteki ürünü aldım.http://www.ebay.com/itm/310574919531?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 bu sensörün bağlantısını nasıl yapabilirim? aşağıdaki resimdeki gibi bağladım ama hiçbir tepki vermedi.
     pir sensörlü led

• Tek led ile deneme yaptınız mı ?

PIR sensörü data ucundan 3.3V ile 5V arası çıkış verir. Şerit Led 12V ile çalışıyor yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter_AMD

Tek led ile deneme yaptınız mı ?

PIR sensörü data ucundan 3.3V ile 5V arası çıkış verir. Şerit Led 12V ile çalışıyor yanlış hatırlamıyorsam.

sadece 5cm şerit led ile denedim hocam.şerit led 12v. bu sensörle bunu çalıştıramaz mıyım? ayrıca bağlantı şekli doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byerdem42 -- 13 Temmuz 2014; 15:01:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byerdem42

quote:

Orijinalden alıntı: hunter_AMD

Tek led ile deneme yaptınız mı ?

sadece 5cm şerit led ile denedim hocam.şerit led 12v. bu sensörle bunu çalıştıramaz mıyım? ayrıca bağlantı şekli doğru mu?

pir sensörlü led

Resimdeki benim kullandığım sensör ile aynı bağlantılar.İsterseniz kontrol edin ama doğru gibi gözüküyor. Dediğim gibi tek led ile deneyin önce çünkü PIR çıkışı tek ledi çalıştırmaya yetecektir. Çalıştırdıkan sonra aşağıdaki bağlantıyla deneyin şerit ledi çalıştırmak için.

pir sensörlü led

• teşekkürler hocam.bi deneyim dediğiniz gibi tek led ile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.