Şimdi Ara

Pioneer S-HM50 mini inceleme.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Z5500'ün ön uyduları yerine koydum sırf müzik performansını arttırmak amaçlı. Tabi ki 2 yollu bir hoparlör olması direk olarak boğukluktan kurtardı sesi daha net mi denir kristalize mi denir öyle işte. z5500 uydularının o odunsu tokluğundan uzakta gibi geldi bana. Ve bu doğrultuda center hoparlörüde değiştirme kararı aldım. Fakat daha karar vermedim hangi hoparlörü seçeceğime. Tabi bu z5500 anfisiyle yaptığım bir deneme akşam amcamın classe cap-100 amp ve classe cdcp3 cd playerıyla test edeceğiz. bakalım high end de ne gibi bi performans vericek. AMA KESİNLİKLE MÜZİKTEKİ NETLİĞİ VE AYRINTIYI ARTTIRDIĞI KESİN klasik z5500 uydularına göre. bu çiftin fiyatı 99tl bence z5500 e s750 uyduları arayan arkadaşlar birde bunları denemeliler. s750 uydularını denemedim hiç ama s-hm50 nin kesinlikle s750 ye rakip olacağını hatta ahşap kabini ve görüntüsüyle geride bırakacağını düşünüyorum. teknik bilgiler son fotoğrafta gözüküyor.

http://b1207.hizliresim.com/z/q/9yxsg.jpg
    http://g1207.hizliresim.com/z/q/9yxsv.jpg
    http://b1207.hizliresim.com/z/q/9yxc4.jpg
    http://g1207.hizliresim.com/z/q/9yxtq.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LPRNTRK -- 22 Temmuz 2012; 19:16:15 >

• Classe de denemeleri tamamladik tabi dali ikon2 lerin yaninda objektif olmak mumkun degil, ama fikrimiz 100tl lik bi hoparlorden bekledigimizin fazlasini almis oldugumuz, gonul rahatligiyla alinabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eline sağlık.
    Tannoy Mercury MX1 de 100TL lik fiyatıyla Pioneer onunde.
    tabi şimdi bu fiyata piyasada Tannoy yok.
    intertde 80TL fiyat gormuştum. bu fiyat civarlarında Pioneer raf tipi hop. uygun bana kalırsa.
    multimedya setlerden iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

eline sağlık.
    Tannoy Mercury MX1 de 100TL lik fiyatıyla Pioneer onunde.
    tabi şimdi bu fiyata piyasada Tannoy yok.
    intertde 80TL fiyat gormuştum. bu fiyat civarlarında Pioneer raf tipi hop. uygun bana kalırsa.
    multimedya setlerden iyidir.

sağolun. bahsettiğin ürünü inceleyeceğim. kesinlikle multimedia setlerden iyidir, düşük seslerde sorunsuz çalıyor sahne çok geniş değil tabi ki yani ikon2 lere göre konuşuyorum şuan. ama yüksek seslere yanıt veremiyor hoparlör belki bu kullandığımız hi-end amfiden dolayı olabilir bilemiyorum.
    birde sizi yakalamışken center önerisi alayım.
    dali concept
    acoustic energy aegis evo
    wharfedale diamond 8
    wharfedale atlantic
    mission 70c2
    tannoy mercury mxc
    ve mirage OM-C3
    biraz löp diye sordum ama kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LPRNTRK -- 23 Temmuz 2012; 2:11:14 >
  • yüksek seslerden kastınız yüksek güç ise tabi pioneer s-hm50'yi boğar.

acoustic energy aegis Evo ve mirage OM-C3, seçeneklere bakınca benim tuttuklarım.
    ha alır mıyım almam.
    tabi kullanılacak diğer hoparlör takımınıda bilmek lazım.
    bu iş bir bütündür.
  • ses seviyesinin yükselmesinden bahsediyorum yüksek ses derken, bu pioneerlara alacağım center.
    bu seçimi yaparken ismine mi yoksa bu centerlar hakkında okuduklarınıza (tecrübenize) dayanarak mı seçtiniz
  • tanıdığım bi hi-fi cı abim var hepsinin fiyatı birbirine çok yakın bide kef cresta 20c modeli var yazmayı unuttuğum.
  • Bende bu pioner s-hm 50 yi z2300 un uydularinin yerine kullanmayi dusunuyorum. Elimdeki uydulardan cok daha iyi ses vericegi garanti gibi ama z2300 un uydularindan daha yuksek ses verebilecek guctemi ?

• Cok guzel olur, 100w tanesi daha net ve yuksek ses verir

• Gebze de yaşıyorum ist anadolu yakasında bu hoparlörlerden satın alabileceğim bir adres var mıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

Gebze de yaşıyorum ist anadolu yakasında bu hoparlörlerden satın alabileceğim bir adres var mıdır acaba ?

anadolu yakasında yok sanırım, istersen get ile alabilirsin pm'den link atayım satıcının? gayet güvenilir biri ben gidip görerek almıştım.
  • Arkadaşlar tamamen şans eseri farkettim. Evkur Pioneer S-HM50 yi 8,90 X 10 yani 89 liraya taksitli - 79 liraya peşin satıyor. Sipariş verdim bir tane alıyorum. Çoğu satıcının yarı fiyatına. Düşünen beklemesin derim

http://www.evkur.com.tr/p/2482/pioneer-ciftli-hoparlor-100-watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanselanik -- 7 Kasım 2013; 22:22:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanselanik

Arkadaşlar tamamen şans eseri farkettim. Evkur Pioneer S-HM50 yi 8,90 X 10 yani 89 liraya satıyor. Sipariş verdim bir tane alıyorum. Çoğu satıcının yarı fiyatına. Düşünen beklemesin derim

http://www.evkur.com.tr/p/2482/pioneer-ciftli-hoparlor-100-watt

Merhaba, ben de 1 buçuk sene önce satın aldığımda 100tl vermiştim çiftine nakit olarak. Bu fiyata taksitli gayet iyi fiyat, hangi amfiyle süreceksiniz pioneerları? Önceki fikrimi tekrarlıyorum 80-100 fiyat aralığında gayet başarılı alternatifler. Umarım daha önce yazdıklarım size karar vermeniz konusunda yardımcı olmuştur.
  • Sony STR-DH520 7.1 amfi ile kullanacağım. Uydu hopörlör olarak düşünüyorum. Şuan merkezde stereo olarak wharfedale vardus 100 kullanıyorum. İlk etapta subwoofer istemiyorum.m. stereo olarak orta seviyede temiz ses çıksın yeter giriş seviyesi olarak
  • Bu hoparlörle kullanmak amacıyla bir amfi almak istiyorum. hangi amfiyi tavsiye edersiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haporlör için 100 300 fiyat aralığında bir amfiyle verim alabilir miyim. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamer1

Bu haporlör için 100 300 fiyat aralığında bir amfiyle verim alabilir miyim. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

tahminimce herhangi bi amfi bunları sürebilir.
  • Ben de aynı hoparlörü yaklaşık bir senedir kullanıyorum.

Genel olarak USB'den film izlediğim LG 42LB580 TV'nin hoparlörünün sesi çok yetersizdi.

- Daha önce başka bir LG TV'de Sony 5.1 sinema sistemini optik olarak bağlamıştım ama uydu hoparlörleri çok yetersiz kalmıştı.
    - Orta halli optik girişli bir amfi + hoparlör vs. hem çok pahalı gelecek, hem de çok kalabalık olacaktı.
    - TV'nin altına takılan LG, Samsung, Philips gibi bazı soundbarları teknoloji marketlerde denedim; o fiyatları hiç hak etmeyecek kadar kötüydü denediklerim.
    - TV'nin line out çıkışı olmadığı için kulaklık çıkışına bağladığım logitech speaker'lardan TV'nin kendi sesine göre güçlü ama çok daha sönük bir ses aldım.

Son olarak Pioneer S-HM50 alıp TV'nin kendi hoparlörlerini devre dışı bırakarak, çıkışları doğrudan bu hoparlörlere bağladım.

Sonuç inanılmaz güzel oldu.

Hem filmlerde hem müziklerde özellikle orta ve tiz seslerde oldukça tatminkar bir sonuç veriyor. En zengin ses aralığını 20-50 arasında veriyor (Max. 100'e göre). Düşük seste de fena değil.
    Sesi maximuma doğru yükseltince çok rahatsızlık verici olmasa da bazı bozulmalar oluyor. Sanırım o da TV'nin ses çıkış gücü ve empedansıyla ilgili (TV 8 ohm, hoparlörler 4 ohm).

Deneme amaçlı olarak bilgisayara ve telefon çıkışına bağladığım Logitech 2.1 uydularının yerine bağladığımda da benzer bir sonuç gördüm.

Sonuç olarak, mevcut hoparlörlerini yetersiz bulduğunuz bir sistemde, ek başka bir cihaza gerek duymadan bu kabinleri takarak çok kaliteli bir ses alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.