Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resim nasıl yükleyebilirim boyut fazla geliyor.
  • Ben de 4 senedir keyifle vsx 515 kullanıyorum.
  • Pioneer SC-LX90 da iki HMDI çıkışı var. Manuele bakındım ama soruma cevap bulamadım. HMDI çıkışlar görüntüyü aynı anda 2 cihaza mı aktarıyor yoksa iki çıkıştan iki farklı görüntü aktarılabiliyormu. Sony de çift video işlemcisi olan bir 2009 model bir receiver vardı, ama adını hatırlayamadım. Anladığınız gibi aynı anda 2 farklı video işliyordu, incelemelerden edindiğim bilgiye göre yazıyorum cihazı hiç canlı görmediğim için ancak incelemesine güvenerek soruyorum.
  • Sn. PIONEER Kullanıcıları.

Topiğiniz, paylaşım bölümünüz hayırlı olsun.
    +

Seviyeli, Saygılı ve Bol paylaşımlı topicler dilerim.

Pioneer i ben Ev sinema olarak hiç kullanmadım. Araba ses sistemi markası olarak yıllarca kullandım.
    (6985 Hop+9200 Oto Teyp+ 50+1 li CD change) Bu seti kullandığım aracaı sattım ve set halen evde dolapta
    1-2yılda bir nem alıcılarını değiştirerek saklamaktayım.
    Yakında müzelik olacak :)

+

İyi Forumlar.
  • 9200 bende kullandım uzun süre sonra çalındı arabamdan.
    Ama gmx 904 amfi haala duruyo.
  • Aynen bende aynı 904 anfi kullandım..
    İlk mesaja onu eklemeyi unutmuşum. Aracı alan vatandaş istedi onuda verdim.
    2000 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Sn. PIONEER Kullanıcıları.

Topiğiniz, paylaşım bölümünüz hayırlı olsun.
    +

Seviyeli, Saygılı ve Bol paylaşımlı topicler dilerim.

Pioneer i ben Ev sinema olarak hiç kullanmadım. Araba ses sistemi markası olarak yıllarca kullandım.
    (6985 Hop+9200 Oto Teyp+ 50+1 li CD change) Bu seti kullandığım aracaı sattım ve set halen evde dolapta
    1-2yılda bir nem alıcılarını değiştirerek saklamaktayım.
    Yakında müzelik olacak :)

+
    İyi Forumlar.

Sn.Ahmet,

Bu güzel yaklaşımınız ve iyi dileğiniz için teşekkür ederim.

@Pioneer Kullanıcıları Dikkatine;

DIGICOM Yetkilisi Çağatay Bey ile yapmış olduğum telefon görüşmesine istinaden , cihazların TR kullanım kılavuzu sıkıntımızın giderileceğine dair bilgi aldım.Öncelikli olarak 519-919 ve 1019 modelleri için yapım aşaması bitirilmiş gerek pdf gerekse basılı materyali tarafıma sizlere ulaştırmam adına iletecek kendisi.Ayrıca LX modelleri ile ilgilide konuyla ilgileneceğini bildirmiştir.Bu ilgisinden dolayı kendisine teşekkür ederim.

Pioneer ın yeni serisi x20 ler ile ilgili olarakta ortalama 2 ay gibi bir süreç sonunda TR ye getirmiş olacaklarını,gelecek modellerin ise vsx420,vsx520,vsx920 ve sınırlı sayıdada vsx1020 olacağını belirtti.Bu 2 aylık süreç içerisinde x19 serilerinin tüketilmesi ve gümrük işlemlerinin sürmesinin olduğuda ilave edilidi.
    Serinin şuanda muamma olan 2020 modeli ise önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda gündeme geleceği,ancak getirebilme konusunda bilginin olmadı bir model olarak belirtildi.

VSX 2020 modelini 2011 modelinin yeni teknolojileri ile beraber gelen hali olarak görmekteyim.Bildiğim kadarı ile uzun zamandır bu formatta bir ürünü bulunmamaktaydı.Özellikle 1018 den sonra benimde çokk merak ettiğim mosfet çıkışları kullanmadığını biliyorum.Bu yüzden VSX 2020 barındırdığı yeni teknolojik özellikleri dışında 2011 den ne kadar üstün olur bilemiyorum olabilir mi?
    Sanırım bu soruya Pioneer lar ile içiçe büyümüşustalardan Sn.teknika ve Sn.Osedan (uğramıyorda artık foruma) daha tecrübeli yanıtlar verebilir.Teknik anlamda tabiki saygıyı hakkeden diğer ustalarda bilgilerini paylaşabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdegerli -- 8 Temmuz 2010; 16:26:22 >

• Sn. Rdeğerli arkadaşım topiğin hayırlı olsun öncelikle. Bendede 919 var ve gayette memnunum gerçi ben sadece pcde analog bağlantıda kullanmakta olsamda ... Dinlediğim/kullandığım avrler içinde en severek kullandığım açıkçası... Analog olarak kullandığım için pek fazla bir ayar yapmadım açıkcası.... mcacc özelliğinin yani otomatik kalibrasyon özelliği yeterli seviyede çalışmakta bence tek ve anlamadığım konusu şu eq ayarı nedense hopları ters ayarlıyor onlarada manuel olarak müdahale etmekteyim... digital veya analog bağlantıda anlamadığım bir nedenden dolayı sese derinlik hissi vermesi sesteki eksi yanı bununla ilgili bir ayar bulamadım, gerçi bunu dts/dd kodlu filmlerde yapmasada müzik dinlerken çok bariz belli oluyor... Kullanma klavuzunu dört gözle bekliyorum açıkçası...

• Selam Arkadaşlar..

Bu işte daha çok yeniyim.. Keşke dedirtmeyecek bi sistem kurmak istiyorum kendime.. Bu doğrultuda PİONEER DV-868AVİ hakkında görüşleriniz alabilirmiyim.. Sistemimi 2 kolon pioner streo anfi ve cd -dvd oynatıcı olarak bitirmek istiyorum..
  • umur BEY güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Derinlik hissi vermesi derken eko yapan bir sahne gibi mi?Avr üzerinde hazır bulunan 13 adet equalizer var.Bu modelardan biri aktif ise (ilgili olanı)sese etki ediyordur.
    Eğer öyle bir durum var ise pure direct mode kullanın.Gerçi kullanıyorsunuzdur diye düşünüyorum ama bir ihtimal hatırlatma mahiyetinde kabul edin

Kullanma kılavuzu en kısa zamanda sizlere ulaştırılacak arkadaşlar

@hknbjk,

Bahsettiğiniz cihazı bilmiyorum.Stereo konusunda henüz cihazlara geçmiş durumda değiimAma Sn.teknika bu cihazı biliyordur diye düşünüyorum.

Ama şunu söyleyebilirim keşke dememeniz için;

Öncelikle almak istediğiniz cihazın kullanmam diyeceğiniz özelliği dahi olsa tümünün ne işe yaradığına mümkünse nasıl çalıştığına kadar araştırın.Cihazın uzmanı olun demiyorum ama özelliklerin içeriğini öğrendiğinizde belki farklı bir ihtiyacınızı keşfedebilirsiniz.Bunun için almadan bunları öğrenirseniz geç olmamış olursunuz
    Ve en önemlisi deneme ortamı oluşturmaya çalışın.Çünkü tek bir doğru yok.O tek doğru sizin beğendiniz oluyor.Biliyorum sabırsızlık zordur ama az sabrederek daha doğru karar vermek için zamanınız olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdegerli -- 9 Temmuz 2010; 1:25:52 >

• cihazı bende görmedim ama ikinci HDMI out muhtemelen aynı anda bağlı olan TV ve örneğin Projeksiyon cihazı arasında RC üzerinden switch ederek,
    görüntüler arasında geçiş yapmak için kullanılıyor olsa gerek.

Yoksa HDM1 den bağlı olan görüntü kaynağı HDMI1 out dan,HDMI4'den bağlı olan görntü kaynağını HDMI2 out dan switch yaptığını sanmıyorum.
    (Eğer cihazın menüleri içerisinde HDMI girişleri ve çıkışları eşleştiren bir settings yoksa tabii...)

quote:

Orijinalden alıntı: hackintosh

Pioneer SC-LX90 da iki HMDI çıkışı var. Manuele bakındım ama soruma cevap bulamadım. HMDI çıkışlar görüntüyü aynı anda 2 cihaza mı aktarıyor yoksa iki çıkıştan iki farklı görüntü aktarılabiliyormu. Sony de çift video işlemcisi olan bir 2009 model bir receiver vardı, ama adını hatırlayamadım. Anladığınız gibi aynı anda 2 farklı video işliyordu, incelemelerden edindiğim bilgiye göre yazıyorum cihazı hiç canlı görmediğim için ancak incelemesine güvenerek soruyorum.

• Arkadaşlar size bir sorum var.

Pioneer VSX 919 da, cihaz kapalı olsa bile, bağlı olan hdmi kaynaklarından görüntü direk tv ye aktarılabiliyor mu ?

Buna benzer bir özellik Yamaha 765 de mevcut.

Pioda var mı ?
  • LX90 da video zone 2 hdmi ve 3 analog olmak üzere çıkış gösterilmiş.Bu sesteki gibi multizone özelliği olmasa gerek.Aksi takdirde belirtirlerdi diye düşünüyorum.Yada bu konudaki bilgi eskikliğim benim.Eğer multi zone olarak değil ise ki o halde sadece tek bir görüntüyü farklı zamanlı farklı cihazlara aktarmak dışında bir işlem yapmıyordur.Bunlar spec.lara ve cihazın arkasına bakarak mantık yürütüp verdiğim bir yanıt.

PIONEER KULLANICILARIN DIKKATINE;

DIGICOM tarafından VSX 919 ve 1019 için hazılanmış olan TR kullanım kılavızu tarafıma ulaşmıştır.İlk mesajda yer alan link aracılığı ile pdf formatındaki dosyayı edinebilirsiniz.Dosya indirme konusunda sorun yaşayan arkadaşlar olur ise bana bildirmeniz durumunda gerekirse link yenilemesi,gerekirsede mail aracılığı ile temin edebilirsiniz tarafımdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

Arkadaşlar size bir sorum var.

Pioneer VSX 919 da, cihaz kapalı olsa bile, bağlı olan hdmi kaynaklarından görüntü direk tv ye aktarılabiliyor mu ?

Pioda var mı ?

Cihaz tamamen kapalı durumda iken değil görüntü ses dahi alınamaz.Sonuç olarak kaynak ile tv arasındaki bir taşıyıcının kapalı olması o aktarımı sonlandırır.Pioneer daki durumda bu şekilde.

Bence Yamaha daki durum farklıdır.Tamamen kapalı olan bir cihazın böyle bir şey yapabilmesi imknasız.

Ama siz buna benzer bir özellik demişsiniz.Yani tam olarak nasıl?
  • Cihaz standby da iken denonlarda hdmi control fonksiyonu ile iletim yapılabiliyor. Yani hdmi pass trough özelliği var ise standby da bahsedilen şeyi yapabilirsiniz...
    quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

quote:

Pioda var mı ?

Cihaz tamamen kapalı durumda iken değil görüntü ses dahi alınamaz.Sonuç olarak kaynak ile tv arasındaki bir taşıyıcının kapalı olması o aktarımı sonlandırır.Pioneer daki durumda bu şekilde.

Bence Yamaha daki durum farklıdır.Tamamen kapalı olan bir cihazın böyle bir şey yapabilmesi imknasız.

• quote:

quote:

Pioda var mı ?

Yamaha da buna "HDMI Standby through" deniyor.
    Denon larda da varmış sanırım.

İşin özeti cihaz StandBy durumdayken HDMI üzerinden baglı olan televizyona uydu recevierinden gelen görüntü ve sesi aktarabiliyor.

• Peki 3 girişten hangisindeki görüntüyü veriyor. Ben de akşam 919 da deneyeceğim.
  • menü de hdmi control da hangisi seçili ise onu veriyor...
    quote:

Orijinalden alıntı: serkanvda

Peki 3 girişten hangisindeki görüntüyü veriyor. Ben de akşam 919 da deneyeceğim.
  • Yani cihaz tamamiyle kapalı pozisyonda değil.Stand by durumunda ise hdmi katını aktif tutuyor o halde.Plazmamda HDMI control mevcut ama şimdi öğrendiğim hdmi pass trough ile aynı özellik olmadığını biliyorum.Hdmi control birbirine bağlı bu özelliği taşıyan cihazın kumandası ile diğer bağlı olan cihazı yönetmeye yarayan bir özellik.

@serkanvda,

Bizde maalesef bu özellik yok.Cihaz zaten kendini direk kapatıyor.Genelde stand by konumunda dahi bir ışığı mevcut oluyor bu tür cihazların ama 919 da oda yok.Bunun konuyla bağlantısı olabilir diye düşünüyorum.Sonuçta stand by konumunda cihazın hdmi kısmı aktif olabiliyor.Anlamadım açıkcası.Ama yaptığım denemelerdede sonuç alamadım.
  • Denon da hdmi control, pass through özelliği için kullanılıyor, denon ve pioneer farklı özellikler için kullanmış demekki bu ismi...
    quote:

Yani cihaz tamamiyle kapalı pozisyonda değil.Stand by durumunda ise hdmi katını aktif tutuyor o halde.Plazmamda HDMI control mevcut ama şimdi öğrendiğim hdmi pass trough ile aynı özellik olmadığını biliyorum.Hdmi control birbirine bağlı bu özelliği taşıyan cihazın kumandası ile diğer bağlı olan cihazı yönetmeye yarayan bir özellik.

@serkanvda,

Bizde maalesef bu özellik yok.Cihaz zaten kendini direk kapatıyor.Genelde stand by konumunda dahi bir ışığı mevcut oluyor bu tür cihazların ama 919 da oda yok.Bunun konuyla bağlantısı olabilir diye düşünüyorum.Sonuçta stand by konumunda cihazın hdmi kısmı aktif olabiliyor.Anlamadım açıkcası.Ama yaptığım denemelerdede sonuç alamadım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.