Şimdi Ara

Pınar Gültekin Boğuldu, Yakıldı, Varile Konuldu, Üzerine Beton Döküldü.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
3
Favori
25.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zabador

Bu mesaj silindi.
    Gerçekler kudurtur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • psikopatlar her yerde

• OLAYLARIN HİÇ BİTMEYECEĞİNİN TEK GÖSTERGESİ BU VAHŞETİN HALA VE SADECE CİNSİYETÇİ YAKLAŞIM ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLMESİ...

Kadınlar kadın cinayeti falan... Arkadaşım bu ülkede kadına şiddet yok bu ülkede insana şiddet var bunu anlayın artık ve sadece kadına yapılıyormuş gibi gündeme gelmesin.

Bu ülkede sadece insana da şiddet yok hayvanlara da şiddet var.

• Kadın cinayeti yoktur, cinayet vardır. Kim katil olursa aynıyla mukabele edilmeli.

• Olayın ikinci boyutu ise, son zamanlardaki kadın cinayetlerinde ağırlıklı olarak önümüze gelenler

yasak aşk

para, mal, mülk sahibi bir erkek arkadaş

Peki burada soru işaretleri olmayacak mı? Yoksa sadece başka şeyler mi?

Mesela burada aldatılan kadın durumu biliyor muydu? Yuvası dağılmasın diye sustu mu veya susturuldu mu?

• JANDARMADAKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: KISKANÇLIK KRİZİNE GİRMİŞTİ

Muğla'da cinayete kurban giden Pınar Gültekin'i bulmak için jandarma ve polislerden oluşan ekip, genç kızın son görüldüğü bölgede bulunan kafe, iş yeri ve benzinliklere ait 100'ün üzerinde güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Polis ve jandarma ekipleri, akaryakıt istasyonunda büyük bir pet şişeyle benzin alan zanlı Cemal Metin Avcı'dan şüphelenerek takibe aldı.

Cemal Metin Avcı'nın ifadesinden yola çıkan jandarma ve polis ekipleri Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi'ndeki ormanlık alana gitti. Ekipler, saat 05.00 sıralarında bölgede bulunan çöp varilini kesip, Gültekin'in yanmış cesedine ulaştı.

Katil zanlısının, genç kızı kendisini tehdit ettiği için öldürdüğünü öne sürdüğü belirtildi. Evli ve bir çocuk babası olan Avcı'nın ifadesinde, "Pınar ile ilişkimiz vardı, eşine söylerim diye sürekli tehdit ediyordu, para istiyordu. O gün de para istedi. Verecektim ama sinirlendim, tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm" dediği belirtildi.

jandarmadaki sorgusunda suçunu itiraf edip, genç kızı aralarında kıskançlık nedeniyle çıkan kavgada boğazını sıkarak öldürdüğünü itiraf etti. Cemal Metin Avcı, Gültekin ile konuşmak için otomobiliyle bağa evine gittiklerini, burada çıkan tartışmada, genç kızı dövdüğünü, bayılınca da boğazını sıkarak boğduğunu söyledi. Avcı daha sonra Gültekin'in cesedini ormanlık alana götürüp, çöp varilinde yakarak üzerine beton döktüğünü ifade etti.

Evinde gözaltına alınan zanlının jandarmada verdiği ifadede, "Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. Sonra varile soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp, birlikte olmayı düşünüyordum" dediği öğrenildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

2 gün sonra salarlar. Bu ülkede kadınların hiçbir değeri yok.

İki gün sonra nasıl salacaklar bir açıklasana yahu

• Hümanist arkadaşlara sesleniyorum şimdi bu adamın da mı bin türlü şekilde işkenceye tabi tutularak öldürülmesine karşı çıkacaksınız?

• Kadın hakları savunucuları yine konuyu basmış.

Öldürülen bir erkek olsa kimsenin umurunda olmuyor ama ne hikmetse kadın olunca özellikle de genç ise bu arkadaşlar birden ortaya çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

İki gün sonra nasıl salacaklar bir açıklasana yahu

Alıntıları Göster
    Bu ülkede her şey mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

OLAYLARIN HİÇ BİTMEYECEĞİNİN TEK GÖSTERGESİ BU VAHŞETİN HALA VE SADECE CİNSİYETÇİ YAKLAŞIM ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLMESİ...

Kadınlar kadın cinayeti falan... Arkadaşım bu ülkede kadına şiddet yok bu ülkede insana şiddet var bunu anlayın artık ve sadece kadına yapılıyormuş gibi gündeme gelmesin.

Bu ülkede sadece insana da şiddet yok hayvanlara da şiddet var.

Güzel yazmışsınız.

olaya kadın-erkek ekseninden bakıldığı sürece bu durum çözülemez, ne ceza verirseniz verin.

şiddet şiddeti doğuruyor.

sadece fiziksel değil ülkemizde çok ciddi bir psikolojik şiddet sorunuda var.

fiziksel gücü yetmeyende psikolojik siddet uyguluyor.o psikolojik siddetler bir sure sonra uygulanan tarafta fiziksel siddete dönüyor.

gücü yeten yetene,kiminin gücüde hayvanlara yetiyor onlara siddet uyguluyor.

iyice ahlaki değerlerden uzaklaşmış,hasta ruhlu bir topluma dönüşmemiz için bir suru sorunumuz mevcut zaten.

• Inanılmaz... Allah rahmet eylesin.
    Günde 1 veya 2 kadın katliamı var.

Günde 1 savcı cinayeti olsa devlet acilen kırmızı alarm verir mgk yı toplardı. Ama ölen kadın olunca, kadının adı yok tabii, kimsenin umrunda değil. Tek dertleri kadını şiddetten koruyan İstanbul sözleşmesinin iptal edilmesi böylece hacı hoca tayfa karısını kızını namus adı altında öldürsün dövsün rahat rahat...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackzeros B kullanıcısına yanıt

İstediğiniz cezayı koyun bu olaylar olur kısmına katılmıyorum. Bu ülkede ağır ceza ve ifşası denenmedi. Deneyip görmeden de sonuç alınıp alınmayacağını bilemezsin. Halkın büyük çoğunluğu bu şekilde sonuç alınacağını düşünüyor nedense bi devletimiz düşünmüyor.

• Arkadaşım erkek adam kendini bir şekilde müdafa eder. İki tokat yesek ne olacak, iki yumrukta ben attım mı hıncımı alırım. Kadınlar savunmasız gerçekten, narin, zayıf insanlar erkeğe göre. Bir tokatta çoğu yere düşer.

Ben bu adinin idam cezası ile yargılanmasını istiyorum ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Kahrolası ab ve ab hayali!!!

Kadın ne yaparsa yapsın, bu şekilde hem öldür, hem yak, hem betona göm.

Pardon ama , ne oluyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 21 Temmuz 2020; 22:17:42 >
  • Böyle şerefsiz hayasız insanları meşrulaştıran, altında bir şeyler arayan, sebep gösteren herkesi Allah en büyük gazabıyla cezalandırsın. Düşün bu milletin yakasından da nefes alalım köpek soyları.
    Rabbim bile her türlü hatayı affediyor da kul hakkını muaf tutuyor siz kimsiniz de hüküm veriyor yargılıyorsunuz. Bıktık artık ya hu yeter yeter yeter...

• Halkin araptan afgandan iranlidan farki kalmadi

• 2 senaryo var

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kız,erkeğin evli olduğunu biliyordu.Güle oynayıp ilişkisini devam ettiriyordu.Kız bu durumdan sıkıldı ve ayrılmaya karar verdi.Daha sonra ayrılıp başka bir bey ile gönül ilişkisine başladı bunu kaldıramayan kanı bozuk usulunce mekana çağırdı ve bazı olaylar sonucunda hakkı rahmetine kavuşuyor.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kız,evli olduğunu bilmiyordu ve kanı bozuk, kendini bekar ve zengin olarak tanıtıyor ve kızın duygularıyla oynuyor.Daha sonra evli olduğunu öğrenip ayrılıyor.Daha sonra bir bey

ile tanışıyor.Kanı bozuk usulunce mekana çağırıyor ve bazı olaylar sonucunda hakkı rahmetine kavuşuyor.

Birkaç gün sonra kızın en yakın arkadaşı bu konu hakkında konuşma yapacağını düşünüyorum.Eğer olay ilk senaryo gibiyse bu gibi durumları hazedemeyenler gitsin video falan

izlesin sosyal medyaya ve bu foruma takılmasın...

• Bu konuda buna değinmem ne kadar doğru bilmiyorum ama konuyla ilişkili bence.

Şimdi olayın cinayet boyutunu es geçerek özellikle son 5-10 senedir hayatımda çokca karşılaştığım, duyduğum bir durum var bu olayda...Bilmiyorum sizde çok karşılaşıyor musunuz. Nedense bu durum beni çok tedirgin ediyor ve karşı cinse olan güvenimi sarsmış durumda.

Yasak aşk durumu

Kadınların böyle bir zaafiyeti mi var? Tamam kadın kadar erkekte suçlu fakat benim gördüğüm şu. Kadın genelde evli erkeğe yaklaşıyor. Ve yine bir durum da erkeklerin maddi olanaklarının iyi olması durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

İstediğiniz cezayı koyun bu olaylar olur kısmına katılmıyorum. Bu ülkede ağır ceza ve ifşası denenmedi. Deneyip görmeden de sonuç alınıp alınmayacağını bilemezsin. Halkın büyük çoğunluğu bu şekilde sonuç alınacağını düşünüyor nedense bi devletimiz düşünmüyor.

kadını boğmuş,yakmış üstüne beton dökmüş bu yaratığı durdurabilcek bir cezanın olabilceğini sanmiyorum.

burda bu adama verilbilcek tek ceza idam olabilir. çünkü bu adamı ne yaparsan yap iflah olmaz, ibret olur mu başkalarına yani gidip karısını öldürüp kendi kafasına sıkıp intihar eden manyakta var bu ülkede,

idam cezasınında başka sakıncıları var burda suçlu belli suçunu itiraf etmiş, yarın biri bir iftiraya kurban gider, geri alamazsın.

esas problem cezalardan çok uygulanış biçiminde , mahkemede takım elbise giyip tıraş olana ceza indirimi veriliyor, bir sürü suç işleyip afla çıkiveriyor. zaten neresinden tutsan elinde kalan bir hukuk

sistemimiz var, bunlar hep birbiriyle bağlantılı konular, adelete olan güvenin kalmadiği bir toplumda herkes kendi adeletini saglamaya calisir, bu da başka şiddet olaylarına yol açar.

• talihsiz bir olay. ama su kadar zamanda cikar filan denmesine gerek yok, bu tip suclarda verilen agirlastirilmis muebbet cezalari asla indirime, affa ya da infaz duzenlemelerine konu olmuyor .. agirlastirilmis muebbet hukumluleri en az 30 sene tutuk evinde kaliyorlar, sonra sartli saliverme kosullari var ise tahliye edilebilirler. Ama soz gelimi 20 yasinda bu sekilde tutuklanan biri ancak 50 yasinda gunes isigini gorebilir, bu da yeterli gibi gorunuyor.

Olum cezasi olan ulkelerde de bu tip suclar isleniyor, yani bu 30 sene cezayi alacagini bilerek bu sucu isleyen kisi, olum cezasi alacagini bilse de isliyor aslinda. zaten olum cezasi avrupa birligi muktesebatina gore kesin sekilde yasak, bunun hukuki dayanaklari var, tek tek girmek istemiyorum. hatta amerikada bu tip asiri azili suclularin bazilarini tutuklamayip yuzunu vs degistirerek devletin tehlikeli gorevlerinde veya zorunlu asker gibi calistiriyorlar

bu tip olaylarda en onemlisi cezadan ziyade onleyici, engelleyici tedbirleri elden geldigince almak, bu da erkek kadin kim olursa olsun once kendisine dusuyor.

simdi bu cumleden itibaren tepki cekebilir ama realitede olan bir duruma degineyim, bu tip cinayetlerin cogu (para, intikam, tore vb durumlar haric) erkegin kadina cinsel veya sahip olma yaklasimina olumsuz yanit almasinin devaminda oluyor .. cunku bizim erkegimizde hayir kelimesine saygi yok , ve kadinimizda da cinsellige atfedilen asiri bir hassasiyet var .. dunyada bu tip olaylar cok oluyor , ama devaminda oldurme ,iste turkiye, iran, hindistan, afrika ulkeleri, endonezya gibi yerlerde oransal olarak cok fazla ... cunku avrupada benzer bir durumda kadin "amann hadi yapayim ne var ki" diyor , ya da hayir dediginde erkek bunu uzatmiyor ... bizde ikisi de yok .. bu arada sozlerimden "bunun boyle olmasi lazim" anlami cikmasin, elbette kadinin refuze hakki vardir , ama malesef isin dogasinda istedigini alamayan egitimsiz erkegin saldirganlasma ve suca yaklasma ihtimali de artiyor

umarim kimse boyle durumlarla karsilasmaz ya da yakininin vs basina gelmez ama oldugu takdirde en kotu muhtemel sonucun en azindan 1 tik iyisini elde etmek amaciyla lanet olsun deyip razi olup sonra sikayeti etmek , en azindan cinayete kurban gitmekten iyidir diye dusunuyorum .. tabi esas tedbir insan icinde kalmaya calismak ve boyle ortamlara musade etmemektir ..

olenin sucu vardir muhabbetini ben de sevmiyorum ama tedbirli olmak ,yalniz kalacagin insani arastirmak, anlik kararlarla buyuk riskler almamak gerekiyor

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.