Şimdi Ara

PhysX için 2. ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. bir ekran kartı almak istiyorum,oyunlardaki PhysX için sadece.Forumda bi kaç yerde okumuştum ama çok bilgi sahibi değilim.
    Nasıl yapıldığı ve performansı gerçekten etkileyip etkilemediği konusunda bilgi sahibi arkadş varsa ve bana yardımcı olursa sevinirim. Galax GTX 980 SOC ekran kartım.Bunun yanına en uygun hangi kartı takabilirim yeterli seviyede PhysX için,öneride bulunursanız sevinirim...

Diğer Bileşenlerim :

Asus Rampage 4 Extreme

i7 3930K @4GHZ

G-Skill 16 gb 2133 Mhz

1100 WATT PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackline23 -- 14 Haziran 2015; 14:52:29 >

• Blackline23 kullanıcısına yanıt
    750 ti alına bilir veya gtx 760 tabi bunları 2.elden alman daha iyi olur.Neden bir de alma ihtiyacı hissettin
  • yani sallıyorum yeni batman oyunu çıktığında herşeyi fulledim 2K da veya 1080p de 50 fps verdi diyelim. bide physX kartı taktığımda fps em artar mı? çünkü monitörüm 120 Hz en azından 60 fps nin üstünde oynamak istiyorum oyunları. Physx yükünü 980 den alırsa daha yüksek fps verir değilmi mantıken ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackline23 -- 14 Haziran 2015; 18:05:14 >
  • Blackline23 kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle açıklamak gerekirse gtx 980 örnek veriyorum 1080p physx kapalı ultra detay da 60 fps veriyor.Sen de dedin physx açalım en yoğun physx sahnelerin de genelde dövüş yerlerinde oluyor bu durum fps 45 düştü.Gtx 750 ti burada sana katkı sağlayacak ve 5-10 fps arasında bir artış gösterecektir.Oyun çıkmadan kart almak için acele etmeyin.Gtx 980 tek başına Batman'i yağ gibi oynar.
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    illaki oynatır biliyorum. Sadece de Batman içinde değil biraz da ilereyi dönelik olması açısından... Ama sadce Phsyx de işe yarar değilmi ynormal oyun performansını etkilemez? yani phsyX olmayan bi oyunda SLI yapmış gibi(veya daha az) bi fps artışı olmaz değilmi 5-10 da olsa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackline23

illaki oynatır biliyorum. Sadece de Batman içinde değil biraz da ilereyi dönelik olması açısından... Ama sadce Phsyx de işe yarar değilmi ynormal oyun performansını etkilemez? yani phsyX olmayan bi oyunda SLI yapmış gibi(veya daha az) bi fps artışı olmaz değilmi 5-10 da olsa ?

Konu hakkinda detayli bilgiyi su actigim konuda bulabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_93980328/tm.htm

Bu arada anakartiniz uzerinde bulunan 6pin guc girisini baglarsaniz ekran kartinin oc potansiyeline olumlu etki yapacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 14 Haziran 2015; 21:16:32 >
  • Ben 27 inch 120hz 1080p monitör kullanıyorum ve microstutter dan dolayı gtx970 sli kart sistemini satıp çıktığı zaman gigabyte gtx 980 Ti G1 alıcam, 980 ti nin yanında 750 ti gibi bir physx kartı büyük fark yaratırmı, yoksa 980 ti bütün ayarlar full iken tek başına yeterlimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Ben 27 inch 120hz 1080p monitör kullanıyorum ve microstutter dan dolayı gtx970 sli kart sistemini satıp çıktığı zaman gigabyte gtx 980 Ti G1 alıcam, 980 ti nin yanında 750 ti gibi bir physx kartı büyük fark yaratırmı, yoksa 980 ti bütün ayarlar full iken tek başına yeterlimi ?

Aslinda ust seviye kartlar bircok oyunda physx yukunun altindan kalkabilir ama buradaki asil mesele is bolumunun duzgun olmamasi sebebiyle physx efekti olan sahnelerde gpu kullaniminin dusmesi iste 2. Kart takip physx e atanirsa bu sorun ortadan kalkiyor
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler inceleyim . ekran kartının üstündeki 6 pin girişinden bahsediyorsun sanırsam değilmi?
  • quote:

Teşekkürler inceleyim . ekran kartının üstündeki 6 pin girişinden bahsediyorsun sanırsam değilmi?

evet ilk pci-e soketinin hemen üstündeki
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Ya benim sana bi kaç sorum daha olucak aynı anakart ve işlemciyi kullanıyoruz sanırsam.4.9 nası yapıcam 4.2 üstüne çıkamadım stabil olarak ?? 2. ekran kartı olarak ne önerirsin fazla maliyetli olmayan 200-250 tl civarı olabilir forumdan 2. el bakıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackline23 -- 15 Haziran 2015; 12:12:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Ya benim sana bi kaç sorum daha olucak aynı anakart ve işlemciyi kullanıyoruz sanırsam.4.9 nası yapıcam 4.2 üstüne çıkamadım stabil olarak ?? 2. ekran kartı olarak ne önerirsin fazla maliyetli olmayan 200-250 tl civarı olabilir forumdan 2. el bakıcam

soğutmanın iyi olması lazım ben şu şekilde kullanıyorum :

• quote:

quote:

quote:

quote:

soğutmanın iyi olması lazım ben şu şekilde kullanıyorum :

Vööh sen uçmuşun :) 4.2 de bile benim H110 ile 55-60 oluo full yükte en azından 4.5 fln olsa stabil bana yeter aslında

• B.M.W kullanıcısına yanıt
    elektrik faturasına nasıl yansıyor bu o.ç işi ?

kısaca bir örnek verecek olsak işlemci ve ekran kartına o.c yaptık diyelim.100 tl gelen faturada ne gibi bir artış olur tahminince ?
  • Hocam afedersiniz alakasız olacak ama kasanın içi mok götürüyor resmen
    Bileşenlere hiç yakışmamış, kablo düzenlemesi yaparsanız hem hava akışı daha iyi sağlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team NINJA

elektrik faturasına nasıl yansıyor bu o.ç işi ?

kısaca bir örnek verecek olsak işlemci ve ekran kartına o.c yaptık diyelim.100 tl gelen faturada ne gibi bir artış olur tahminince ?

bilemiyorum ama yukarıda resmini paylaştığım sistemin boştaki tüketimi 200-250w arası oyunda ise 700-800w civarı tüketiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Hocam afedersiniz alakasız olacak ama kasanın içi mok götürüyor resmen
    Bileşenlere hiç yakışmamış, kablo düzenlemesi yaparsanız hem hava akışı daha iyi sağlanır.

Kasa Değişicek o yüzden uğraşmadım. Döküntü kasa şu an :) yeni kasa aldığımda ayar çekicem...
  • Sana bir tavsiye vereyim

physx devre dışı bırakıp bir dene

physx kartı alınca karta bağlı olarak o değerlere yakın bir performans alacaksın

750 ti gibi kartlara gerek yok bence

• Ben cook eskiden GTA 4 çıktığında yapmıştım gtx 560ti vardı asıl kart olarak fizik kartı olarak gtx 460 kullaniyordum nvidia denetim masasindan bi arkadasimla beraber ayarlamistik ortalama fpsimi 40 lardan 60 üstüne çıkartmıştı ama çok sesli , sıcak ve daha çok güç çeken bi sistem oluyor tek kart her zaman kullanım olarak çok daha idealdir.

• -ForeverY- kullanıcısına yanıt
    physx ile daha yüksek performans almak için istiyorum 2 . bi kart .kapatınca illa performans artışı oluyorda 980 nin bi espirisi kalmıyor o zman ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.