Şimdi Ara

Photoshop Sorusu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1-) Elimizdeki resimin üstüne yazı yazıyoruz.
    2-) Harfler beyaz diyelim, "Stroke" ile harflerin dışını siyah yapıyoruz.
    3-) Blending Options'a girip, Opacity ile yazımıza saydamlık veriyoruz.

Bu işlemleri 1-2 resime yapıyoruz teker teker; ama elimizde 40-50 tane resim varsa sürekli aynı işlemleri yapmak zaman alıyor. 3 işlem, 40 resimden 120 işlem ediyor.

Bu 3 işi kaydedip filan nasıl olur bilemiyorum, otomatik olarak uygulayabilir miyiz?

• Factor-B sanırım internette yayınlayacağın resimlerin üzerine bir şeyler eklemek istiyorsun
    Sorunun cevabı actions ve batch. Actions paletini aç işlemleri kaydet. Sonra da batch yapacaksın.
    Bi dene yapamazsan detaylı olarak anlatırım.
    Ayrıca photoshopdan anlıyorsan opacitiy'i düşürmek yerine brightness/contrast 'tan yapılan gömmeli yazı efektini uygula daha estetik sonuçlar alırsın.
  • Öncelikle teşekkürler ilgilendiğin için. Actions paletini açıyorum ama benim yaptığım işlemleri history altında görebiliyorum. Bunları da kaydedemiyorum. Seçili resimlere Batch yaptığımda doğal olarak actions seçemediğim için, hiçbir etki olmuyor, resimler ilk haliyle kalıyor. Biraz daha yardımcı olabilir misin?
  • Unifebe üye yaparsan olurum diyecektim ama üniversite de bitti [^]
    Şimdi actions paletini açtığında alt tarafta bir simge var. Klasik Yeni Dosya simgesi. Üzerine geldiğinde 'Create New Action' yazısı çıkar. Ona bas böylelikle yeni bir action yarat. Çıkan menüden bir isim ver ve record'a bas. Bundan sonra yapacağın her işlem photoshop tarafından o isimli actiona kaydedilecektir. İşini bitirdikten sonra, yine actions paletindeki 'Stop' simgesine bas. Artık bir actionın var.

Bundan sonrasını zaten yapıyorsun sanırım. File->Automate->Batch 'i seç, gerekli ayarları yap (dosyaların olduğu klasörü belirle, action bölümüne kaydettiğin actionu seç) ve OK'e bas.

Hepsi bu.
  • Çok teşekkürler arkadaşım, inan beni büyük bir külfetten kurtardın. Bu arada 29 yaşına kadar 1907UNIFEB'e üye olabilirsin ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.