Şimdi Ara

Philips PUS7002 kullanıcıları . (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
10
Favori
19.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Bu modelin 55 inch olanı vatanda 3339 tl iken 49 inch olanı 3499 tl. 49 inch olanın özellikler bakımından bir üstünlüğü mü var neden böyle? Bir de tavsiye eder misiniz bu tv yi 55 inch olanının fiyatı aşırı cazip geldi. Yahut bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz başka tv ler de var mı?
    55 inch belirttiğiniz fiyata dolar kuru bu seviyede iken uygun, ihtiyacınız varsa kaçırmayın, TV nin herhangi bir eksiği yok, her türlü iş görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Hocam genel olarak philips hakkında yapılan olumsuz yorumlar kafamı karıştırıyor. Bu modelde de kumandayı çok eleştirmişler mesela. Kumandası tv den soğutacak kadar kötü mü gerçekten? Bir de ışık sızması, bulutlanma, banding gibi problemler gözümü korkutuyor. İadeyle falan uğraşmak istemiyorum. Hazır bu kadar para veriyorken üstüne biraz daha ekleyeyim daha az kusur görülen samsung alayım diyorum bir yandan da.
  • quote:

Hocam genel olarak philips hakkında yapılan olumsuz yorumlar kafamı karıştırıyor. Bu modelde de kumandayı çok eleştirmişler mesela. Kumandası tv den soğutacak kadar kötü mü gerçekten? Bir de ışık sızması, bulutlanma, banding gibi problemler gözümü korkutuyor. İadeyle falan uğraşmak istemiyorum. Hazır bu kadar para veriyorken üstüne biraz daha ekleyeyim daha az kusur görülen samsung alayım diyorum bir yandan da.
    kumandasında ben herhangi bir sorun görmedim, okb hastaları gibi her şeye kafa yormam, alır geçerim, keyfini çıkartırım, bu tv nin olayı ambilighttır, bu paraya 55" bu kadar özellik, çok düşünmeye gerek yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

kumandasında ben herhangi bir sorun görmedim, okb hastaları gibi her şeye kafa yormam, alır geçerim, keyfini çıkartırım, bu tv nin olayı ambilighttır, bu paraya 55" bu kadar özellik, çok düşünmeye gerek yok bence.

Alıntıları Göster
    Haklısınız hocam çok fazla film izleyen biri olarak ambiligt özelliği biçilmiş kaftan olur benim için. Son olarak şöyle bir yorum gördüm tv hakkında;

Philips PUS7002 kullanıcıları .

Sizler böyle bir sorunla karşılaştınız mı yoksa şahsi bir sorun mudur? Ağırlıklı olarak film ve netflix izlemek için kullanacak biri olarak şüpheye düştüm bunu görünce.

• Dostum sekiz aydır 49 inç olanı kullanıyorum. Kumanda biraz klavye bilenler için Harika , televizyonda sadece Türkçe teletxt desteği yoktu evvelki gün gelen yeni yazılımla bu sorunu düzelttiler, Görüntüsü ve internete bağlanması zaten çok iyi. 4k hdr bizdeki kanalda yok ama hotbirtteki 4k kanalı açtığında televizyon çağ atlıyor sanki. Servisiyle sorun yaşadım ,adamlar garantili televizyona gelirken bile para almak için her melaneti yapıyorlar. Ölü piksel ,bulutlanma falan yok, kodi uygulamasıyla dünyada ne varsa seyredebilirsin. Ama elektronik malum ne zaman bozulur belli olmaz. Yine de bir mağazada gözünüzle görün öyle karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatih -- 22 Haziran 2018; 2:17:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: longboy75

49pus7002 kanalların kaybolması ve yer değiştirmesi hala devam ediyor. Şu ana kadar televizyon 2 defa yazılım güncellemesi aldı. Fakat bunu düzeltemediler. Televizyonu alalı 5 ay oldu. Müşteri hizmetleride çözüm üretemiyor. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Bekliyorum.
    Ayarlarda otomatik kanal aramayı kapatın, gerektiğinde elle arama yaparsınız, Kanallarınız silinmez ve yer değiştirmez. Yine de yaparsa yeniden kurulum yapın, bendeki televizyonda sekiz aydır kanallarda ne silinme ne yer değiştirme var, Frekansı değişen kanalları göstermediğinde elle arama yapıyorum. Umarım işinize yarar.

• quote:

Haklısınız hocam çok fazla film izleyen biri olarak ambiligt özelliği biçilmiş kaftan olur benim için. Son olarak şöyle bir yorum gördüm tv hakkında;

Sizler böyle bir sorunla karşılaştınız mı yoksa şahsi bir sorun mudur? Ağırlıklı olarak film ve netflix izlemek için kullanacak biri olarak şüpheye düştüm bunu görünce.

Alıntıları Göster
    ben netfilix de herhangi bir sorun yaşamadım, trt4k var bende orda da sorun yok. 3.300tl ye neyin kafasını yaşıyorlar anlamadım. eğer daha iyi olsun derseniz yine philipsin 55pus7502 modeli bakılır, benim işimi bu gördüğü için daha fazlasına ihtiyacım yok.

• schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    3399 liralık 55pus7002 modeli vatan mağazalarındaki teşhir ürünleri olduğu için o fiyattan satılıyor.

Bİr de arkadaşlar bir sorum olacak. Ben de 7002 ile 7502 modeli arasında kaldım. 7502 modeli 100hz iken bu model 50-60hz sanırım. bu iki özellik arasında gözle görülür bir fark var mıdır? Çünkü maksimum çözünürlük her ikisinde de desteklenen çözünürlük olarak 3840x2160p @ 60 Hz görünüyor. yani 7502 modelinde dsteklenen çözünürlük 60hz görünürken yenileme hızının 100 hz olması bir şey değişir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 22 Haziran 2018; 10:10:42 >
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz teşhir ürünü olduğuna? Sitede öyle bir şey yazmıyor.
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    ankara'da sadece eryaman ve sincan şubelerinde var. ikisini de aradım ve ikisi de teşhir ürünü ve çok temiz durumda olduğunu söylediler. o yüzden fiyatı ucuz. ben bu öğlen pus7502 modelini aldım. benimki de teşhir ürünü. eğer başka bir şehirdeyseniz o şubeyi arayıp sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 22 Haziran 2018; 15:17:24 >
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    Eyer tv freak yada tabiri caiz ise baz8ları gibi hastalık hastası değil seniz, örneğin benim gibi tv ye normal gözle bakan normal bir ev kullanıcısıysanız 7002 fazlasıyla işinizi görecektir. Netflix te 4k yayınlar olağanüstü, burda önemli olan internet bağlantı hızı.

Kendi tarayıcısından dahi uzan metrajlı filmleri takılmadan izledim. Kodi kullanmıyorum bu yüzden bilemiyorum lakin sonuçta mantıken sıkıntı olmamalı.

Bulutlanma yada ışık hüzmesi bende yok, zaten arkadan direct aydınlatma olduğundan, bu anlamda avantajı var.

Gercek kaç hz olduğu kesin olmasada altyazılarda yada haraketli geçişlerde şimdiye kadar gözümü cırmalayan görüntüye rastlamadım. Kendi katagorisinde 3300-3700tl bandında kanımca en iyi seçenek, Ambilight teknolojisi ise üstüne bal kaymak :)

• arkadaşlar altyazılı filmleri bilgisayardan nasıl aktarıyorsunuz ? universal media server vs denedim listede çıkmıyor. kodi de görünüyor ama alt yazılar gelmiyor. çözen var mı
  • İki hafta önce 49pus7002 aldım. Bir sıkıntım var. Hareketli ortamlarda . Mesela: bir insanın kafasının çevresinde bir bozukluk oluyor ve kafayı hızlı cevirmelerde veya vücudunu hızlı cevirmelerde cevirmeyle beraber bir kayma oluşuyor. Görüntü kaymasimi deyim. Nasıl anlatsam bilemedim. . Bu normal mi.

• bukowski001 B kullanıcısına yanıt
    Hayır kesinlikle normal değil, gölgelenme var gibi anlatıyorsunuz, panel hatası olabilir, zaman geçmeden teknik servise kayıt artırırsanız gelip bakarlar ancak phillips servisleri bazen çirkef olabiliyor,, software ile çözemezlerse ki panel hatası varsa mümkün değil değişimi ısrarla isteyiniz

• ahmetsoul kullanıcısına yanıt
    Bilgisayardan aktarma yapmadım doğrusu ancak apple tv den altyazılı film ve dizileri sorunsuz aktarıp izliyorum, lakin bir arkadaşım dizüstünden hdmi ile sorunsuz izlediğini söylemişti

• quote:

Orijinalden alıntı: bukowski001

İki hafta önce 49pus7002 aldım. Bir sıkıntım var. Hareketli ortamlarda . Mesela: bir insanın kafasının çevresinde bir bozukluk oluyor ve kafayı hızlı cevirmelerde veya vücudunu hızlı cevirmelerde cevirmeyle beraber bir kayma oluşuyor. Görüntü kaymasimi deyim. Nasıl anlatsam bilemedim. . Bu normal mi.
    televizyon ayarları ile alkalı, hdr yi kapatıp deneyin. ya da diğer ince görüntü ayarlarını kapatın. iyileştireceğim diye bazı ayarlar konulmuş, açtığında daha da beter oluyor.

• Arkadaslar merhaba. Cevaplarını z için saolun. Bu golgelenme sonucunu en kisa surede haber verecem size. Birnsorum daha olacak. İnternetim şu an 5 bit hizinda ve yotubeden 2160 kalitedeki videoları takilarakdan izliyorum. İnternetin hızından dolayimidir bu takilmalar

• Arkadaşlar ios cihazlardan veya bilgisayardan air play yoluyla veya başka bir yolla görüntü aktarma olayını nasıl çözdünüz yardımcı olabilecek var mıdır?
  • mukassir M kullanıcısına yanıt
    Doğrusu bende şimdiye kadar airplay sorunu yaşanması, doğrudan ipad üzerinden airplay ile altyazılı ve sair her türlü yayını izliyorum, sorun varsa ne olduğunu açıklarsanız belki başkaca önerimiz olabilir

• bukowski001 B kullanıcısına yanıt
    Gölgelenme sadece steaming (internet üzerinden doğrudan izleme) esnasında oluyorsa düşük internet hızından müsebbip olduğunu var sayabiliriz, lakin digital yayınlar da gölgelenme hasıl ise cihazın software yada maalesef panel sorunu olma ihtimali vardır

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.