Şimdi Ara

Philips Kanal Editör [;)] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
9
Favori
87.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagri_35

Arkadaşlar cinnet geçirmek üzereyim. Saatlerdir kanallarla programla repairle uğraşıyorum. Programı zar zor çalıştırabildim kanalları istediğim gibi düzenledim saatlerimi verdim. Televizyona da attım ancak listedeki kanalla açılan kanal birbirini tutmuyor. Bunu çözebilen var mı? Örneğin trt 1 i açıyorum stv çıkıyor gibi gibi :s bunu çözebilen varsa çözümü paylaşırsa çok sevinirim.

hocam çözen yok herkeste bu sorun var. Philipse lanet olsun aldığıma alacağıma pişman oldum. Tamam hardware olarak sağlam kaliteli fakat software de saç baş yoldurtur. Ne film formatlarını ne altyazıları tanıyor ne smartı smart yani felaket ötesi bir alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

quote:

Arkadaşlar cinnet geçirmek üzereyim. Saatlerdir kanallarla programla repairle uğraşıyorum. Programı zar zor çalıştırabildim kanalları istediğim gibi düzenledim saatlerimi verdim. Televizyona da attım ancak listedeki kanalla açılan kanal birbirini tutmuyor. Bunu çözebilen var mı? Örneğin trt 1 i açıyorum stv çıkıyor gibi gibi :s bunu çözebilen varsa çözümü paylaşırsa çok sevinirim.

hocam çözen yok herkeste bu sorun var. Philipse lanet olsun aldığıma alacağıma pişman oldum. Tamam hardware olarak sağlam kaliteli fakat software de saç baş yoldurtur. Ne film formatlarını ne altyazıları tanıyor ne smartı smart yani felaket ötesi bir alet.

Muhtemelen programın yazılımsal hatasından kaynaklanıyor.

Televizyonda kanalları sıraya koymak bu kadar büyük sıkıntı olmamalı.

Neyseki nette sıralı bir kanal liste buldum onun üzerinde oynamalar yapıp kendi listemi oluşturacağım. En azından biri 20 de diğeri 250 de değil kanalların. Programla olmayacak gibi. İş başa düştü.

• quote:

quote:

Muhtemelen programın yazılımsal hatasından kaynaklanıyor.

Televizyonda kanalları sıraya koymak bu kadar büyük sıkıntı olmamalı. Nasıl bir teknoloji anlayabilmiş değilim.

Neyseki nette sıralı bir kanal liste buldum onun üzerinde oynamalar yapıp kendi listemi oluşturacağım. En azından biri 20 de diğeri 250 de değil kanalların. Programla olmayacak gibi. İş başa düştü.

• cagri_35 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Sanırım Star HD görümlü Flash TV sorununu çözdüm, Sanırım diyorum bende sorun çıkmadı, tv marka model, program vs. göre değişebilir.

Nasıl bir yol izledim?

1- TV deki bütün uyduları kaldırdım, sinyal alım testinden Türksat tanıtım kanalının frekansını manuel girdim ve kaydettim.(Frekans : 11747 MHz , Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal), Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6) Daha sonra kanalları güncelle diyerek türksat 4a daki bütün kanalları buldum.

2- Kanal listesini TV den USB ye kopyaladım. Böylelikle sıfır kanal listem oldu.

3- Philips Channel Editor (V 2.0.5.10) ile USB den kanalları açtım. Sıralamak istediğim bütün kanalları favori olarak işaretleyip kaydettim.

4-Programda Alt bölümde olan Favorites kısmını tıkladım. İşaretlediğim kanallar bir araya geldi. Burada Hangi kanalın kaçıncı sırada durmasını istiyorsam number kısmını çift tık ile açarak yazdım. (365 yerine 3 gibi ) Hepsi bittikten sonra tekrar kaydettim.

5-Daha Sonra USB den TV ye attım. Kanallar yerli yerindeydi. :)

İsteyenler için benim sıraladığım liste linki aşağıdadır. (TV modeli Philips 42PFL7606k/02 )

Umarım işe yarar.

http://ul.to/zk4lwcsy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alios3 -- 24 Eylül 2014; 2:09:12 >

• Denemekte fayda var

Benim sıralamadan önce karışıklığı gidermek adına favorilerdeydi kanallarım. Programda sıralama yapınca bütün favorileri kaldırdım. Sonrasında Star HD & Flash muhabbetine döndü olay :) Birde bunu deneyelim
  • ben listeyi,, Repair adı altında internetteki paylaşımlardan aldım,, sanki bu işin içinde paralel tv modeli var.. siz .bin dosyanızı program ile açmaya çalışın, açaacakmı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alios3

Merhaba,

Sanırım Star HD görümlü Flash TV sorununu çözdüm, Sanırım diyorum bende sorun çıkmadı, tv marka model, program vs. göre değişebilir.

Nasıl bir yol izledim? (TV PFL7606k/02 )

1- TV deki bütün uyduları kaldırdım, sinyal alım testinden Türksat tanıtım kanalının frekansını manuel girdim ve kaydettim.(Frekans : 11747 MHz , Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal), Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6) Daha sonra kanalları güncelle diyerek türksat 4a daki bütün kanalları buldum.

2- Kanal listesini TV den USB ye kopyaladım. Böylelikle sıfır kanal listem oldu.

3- Philips Channel Editor (V 2.0.5.10) ile USB den kanalları açtım. Sıralamak istediğim bütün kanalları favori olarak işaretledim. Kayedettim.

4-Programda Alt bölümde olan Faworites kısmını tıkladım. İşaretlediğim kanallar bir araya geldi. Burada Hangi kanalın kaçıncı sırada durmasını istiyorsam number kısmını çift tık ile açarak yazdım. (365 yerine 3 gibi ) Hepsi bittikten sonra kaydetmeyi unutmayalım.

5-Daha Sonra USB den TV ye attım. Kanallar yerli yerindeydi. :)

İsteyenler için benim sıraladığım liste linki aşağıdadır. İndirmek isteyenler için Philips 42PFL7606k/02

Umarım işe yarar, Bol şanslar.

http://ul.to/zk4lwcsy

Çok teşekkür ederim sorunsuz çalışıyor. Arkadaşlar herkes paylaşşın bunu millet rahat etsin birazcık

• cagri_35 C kullanıcısına yanıt
    http://ul.to/zk4lwcsy bu listeyi kur sorunsuz.
  • bugun lg marka tv ayarladim,, kanallar 1001 den basladi.
    kanali kolayca siraladim, cunku philips deki gibi bos kanal atlama derdi yoktu. sonra asil onemli olan yeri soyluyorum; kanal duzenlemede, kanal numarasi yada kanal ismi duzenle var, kanal numarasina 1 yazinca, 1.kanal ok. oleyyy. belki philips tede boyle birsey varsa faydasi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 24 Eylül 2014; 2:35:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

bugun lg marka tv ayarladim,, kanallar 1001 den basladi.
    kanali kolayca siraladim, cunku philips deki gibi bos kanal atlama derdi yoktu. sonra asil onemli olan yeri soyluyorum; kanal duzenlemede, kanal numarasi yada kanal ismi duzenle var, kanal numarasina 1 yazinca, oleyyy. belki philips tede boyle birsey varsa faydasi olur.

Super dostum. 2 gundur philips tv de kanallari ayarlamakla ugrasiyorum tam bir rezallet. O dedigin ozellikler olsaydi 1 saate hallederdim.

• quote:

http://ul.to/zk4lwcsy bu listeyi kur sorunsuz.

Bunu da deneyeceğim

Ama benim asıl derdim kendi emek emek hazırladığım listemi yapabilmek :)

Şu an iyi kötü idare eden bi liste var kendi hazırladığım tam aradığımdı neyse artık. Bu arada philips müşteri hizmetlerinden de sıralı liste istedim. sağolsun gönderdiler ancak sıralı demeye bin şahit ister yol tv 3te flash tv 5de falan. Neye göre sıralama yaptılarsa.
  • 807 modeli var nesiyle uğraşıyorsunuz anlamadım tarattım kanalları buldu attım izlediklerimi favori listesine sıraladım bitti neden abartılıyor bu philips tv ayarı çözemedim
  • Philips Channel Editor v3.4.9.0 (Son Versiyon)

Uyumlu Philips TV modelleri:
    2013 TVs: 6xx8 - 9708
    2012 TVs: 6xx7 - 9707
    2012 TVs: 4xx7 - 5507
    2011 TVs: 5806 - 9956

http://s3.dosya.tc/server28/XOcfxN/PhilipsChannelEditorV3.4.9.0.rar.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertugrul12

Philips Channel Editor v3.4.9.0 (Son Versiyon)

Uyumlu Philips TV modelleri:
    2013 TVs: 6xx8 - 9708
    2012 TVs: 6xx7 - 9707
    2012 TVs: 4xx7 - 5507
    2011 TVs: 5806 - 9956

http://s3.dosya.tc/server28/XOcfxN/PhilipsChannelEditorV3.4.9.0.rar.html

Sorunu çözdüm arkadaşlar

Philips 4307K da yaptım sorunsuz calıstırdım

1.program frekans karıstırmasını 4 denemeden sonra çözebildim sorun kanalları yer degıstırdıgımız sıradan baska bır sıraya yani Kanal D 4. sıraya koyduk sonra ordan aldık 8e sonra olmadı 4 e atv koyduk derken frekanslar karışıyor

tek çözümü hangi kanalı hangi sıraya koyarsanız bırakın orada dursun ve eger oyle bır hata yaparsınız Ertugrul12 arkadaşımızın upload ettıgı dosya arasında bir setup.exe birde Philipschannel.exe var

eger ki yanlış yaptıysanız programı kapatıp setup.exe dosyasını çalıştırın ve repair seçenegine tıklayıp Next diyin tamamlandıktan sonra programı tekrar çalıştırın ve kanal listesini tekrar düzenleyin

2.Kanalları duzenledıkten sonra Save diyip kaydedın ve Usb bellekten Tv'nize aktarın.Nasıl aktarılacagını anlatmayacagım 3-5 mesaj oncesınde anlatıldı

Not:Kanal listenizi düzenlemeden en az 3 yedegini alın farklı farklı klasörlere ki yanlış yaparsanız tekrar kanal taratmak zorunda kalmayasınız

Ertugrul arkadaşımızada katkılarından dolayı teşekkür ederim

HD kanalları sıralayıp yaptıgım kanal lıstemide atayım sizlere

http://s3.dosya.tc/server28/nBwEHC/Repair.rar.html

Şimdiden Koaly gelsin arkadaşlar

Ve ayrıca Saolasın Philips ve mühendisleri 4 saatimi sizin ahmakça yaptınız program yüzünden kanal sıralamaya verdim elime geçmeyin

• sabotaci51 S kullanıcısına yanıt
    kisaca diyorsunuzki; tv den kanal listesini aldiktan sonra, programi acip sagdece 1 defa alip tasiyalim,, mumkun oldugunca altust yapmiyalim..
    aman hocam teee 1500 lerdeki kanal 8-9 a gelsinde gerisi tv den yapilir. birde arkadastaki tv de radyo ve tv listesi icice,, ve 3000 lere kadar yayilmis,, arada bosluk cok. siralama yaparken tv de bosluklarida atlamak gerekiyor. bu konuda oneriniz varmi.. lg de tv ve radyo ayriayri seciliyor,, bundada vardirda. sagolsun uretici tuketiciyi hic dusunmemis, ne yaparneeder. paylasimlarla çozecez, sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: alios3

Merhaba ,

Aynı sorun Bende de var saatlerimi verdim, kanalları editledim. TV ye attım, Star HD görünümlü Flash TV çıktı karşıma. Çözümünü bulan varsa paylaşsın lütfen !!!

Patch not found sorunuyla ilgili olarak, Philips editör programına repair dosyasını masa üstünden alırsam hata alıyorum, flash belleğe atıp programa oradan gösterirsem herhangi bir problem yaşamadım. Ayrıca Satellite kısmına geçmeyi unutmayın.

İyi Geceler
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 2 Mayıs 2020; 11:29:18 >
  • Merhaba Arkadaşlar2012 2014 yılında Üretilen Philips tvler için Türksat 4A Hazır yüklenmiş, frekansları girilmiş , sıralı kanal Listesi alta yer videodaki linkte bulabilirsiniz Tek tek frekans girmek yerine usb den kanalları yükleyebilrisiniz.
    İlginiz için teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=Y0U60oBZdpI
  • Arkadaşlar

babamda 47pfl5028k/12 model var. Yazılanları okudum. Yapmaya da çalıştım.

Özetleyim:

paylaşılan linklerden repair dosyalarını indirdim. Onu USb ye attım. Bu arada usb yi ne olur olmaz diye fat32 ye göre formatladım. Tv ye usb yi taktıktan sonra anlatılandan farklı bir menü gördüm.

Ben "Home" tuşundan sonra " Uydu ayarları" sonra "kanal kurulumu" "kanal liste. kopyala" sonra "tv'ye kopyala" diyorum.

Çıkan mesaj "Başarısız"

Tvden usb'ye attığım yedek dosyasını açtım. Repair klasörünün altında direk bin dosyası var başka bir şey yok.

Neyi yanlış yapıyorum veya atlıyorum.

Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

Merhaba Arkadaşlar2012 2014 yılında Üretilen Philips tvler için Türksat 4A Hazır yüklenmiş, frekansları girilmiş , sıralı kanal Listesi alta yer videodaki linkte bulabilirsiniz Tek tek frekans girmek yerine usb den kanalları yükleyebilrisiniz.
    İlginiz için teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=Y0U60oBZdpI

Arkadaşım çok sağol işe yaradı peki bu 4309 serisi için kanal düzenleme programı var mı, channel editor dosyaları açamıyor, model 40pfk4309

• quote:

Orijinalden alıntı: anomy

Arkadaşlar

babamda 47pfl5028k/12 model var. Yazılanları okudum. Yapmaya da çalıştım.

Özetleyim:

paylaşılan linklerden repair dosyalarını indirdim. Onu USb ye attım. Bu arada usb yi ne olur olmaz diye fat32 ye göre formatladım. Tv ye usb yi taktıktan sonra anlatılandan farklı bir menü gördüm.

Ben "Home" tuşundan sonra " Uydu ayarları" sonra "kanal kurulumu" "kanal liste. kopyala" sonra "tv'ye kopyala" diyorum.

Çıkan mesaj "Başarısız"

Tvden usb'ye attığım yedek dosyasını açtım. Repair klasörünün altında direk bin dosyası var başka bir şey yok.

Neyi yanlış yapıyorum veya atlıyorum.

Şimdiden teşekkürler

Merhaba

Yokmu yardım edecek?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.