Şimdi Ara

Philips 58PUS7304 İNCELEME. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.521
Cevap
77
Favori
281.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar cuma günü 4680 tl ye bende 58pus7304 aldım. Şafak beyin bunda çok katkısı oldu yorumları okurken. Anca bi donma böyle uygulama geçişlerinde işlemci takılıyor gibi oluyor. Mağaza izlediğim o kırmızı deniz yıldızı evde neredeyse kahverengi. Telefonu bağlayamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatyilmaz

Merhabalar cuma günü 4680 tl ye bende 58pus7304 aldım. Şafak beyin bunda çok katkısı oldu yorumları okurken. Anca bi donma böyle uygulama geçişlerinde işlemci takılıyor gibi oluyor. Mağaza izlediğim o kırmızı deniz yıldızı evde neredeyse kahverengi. Telefonu bağlayamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim.
    Resim atma imkanınız varsa gerekli uyarılarımızı yapalım.
  • Benim tv dün kuruldu şimdilik sıkıntı yok
    Philips 58PUS7304 İNCELEME.
    Sound bar TV bin arkasinda kaldı malasef öne alsam TV çok aşağıda idare ediyorum simdilik.digiturk görüntü kalitesi okadar iyi değil.youtube 4k videolar cam gibi maşallah.turksati bağlamadim diğer odada kablosu

• 4680 TL iyi midir bu TV için? Bugün almayı düşünüyorum.

• aNeXiEtY kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler peki sizce hangisini almalıyım? Va ile ips arasindaki fark nedir? İps daha mi sağlam

• srknzr S kullanıcısına yanıt
    Hocam biz ailecek tv yi zaten geceleri izliyoruz gündüz hepimiz işte olduğumuz için akşamda film falan izlerken ışıkları kapatıyoruz zaten odamız yan açıdan bakcak şekilde değil çok anca misafir falan geldiğinde ve ips panellerin siyah performansı cidden beklentimden çok kötüymüş gece özellikle film izlerken sıkıntı yaşıyacağımı düşündüğüm için va panel tercih ettim iade ederken açmadım bile kutuyu direk geri gönderdim artık gelince bakcaz evimde şu an 32 6 senelik samsung led tv var ben kendi televizyonum siyah performansından beklentimi karşılıyorum ama yeni alacağım bundan kalitesiz olursa cidden pişman olurum gelince görücez artık inş pişman olmam
    Samsung alcaktım ama dts desteği olmaması benim için çok önemli arşivimdeki filmlerin çoğu dts çünkü

• nerdeburda kullanıcısına yanıt
    Neden 58 olan alırdınız fiyati daha uygun oldugu için mi VA panel oldugu için mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: i34anbul

Cevap için teşekkürler peki sizce hangisini almalıyım? Va ile ips arasindaki fark nedir? İps daha mi sağlam
    Sağlamlık konusunda birşeyler demek yanlış olur.
    Genel VA-İPS farkında teknolojik olarak üretim yapılarında sağlamlığı etkileyen bir fark olmasa da kullanılan dış katmanın kalitesine göre bir yorumda bulunulabilir.

*VA panel "yapısı gereği" üzerine bastırıldığında iz belli eder. Teknoloji mağazalarında X bir ekranın VA mı yoksa IPS mi olduğu bu testle belli olur. Panellere bastırıldığında anlık olarak çıkan iz kesinlikle bir sağlamlık belirtisi değildir.

birbirlerine karşı farkları ise; (alıntıdır)
    "IPS ekran kristalleri yatay olarak hizalıdır. Elektrik verildiğinde ışığın dışarı çıkmasına izin vermek için dönerler. VA panel ekranlar kristallerini dikey olarak hizalandırır. Elektrik yüklendiğinde, IPS'e benzer biçimde, ışığın içeri girmesine izin veren yatay bir konuma gelirler. Bununla birlikte, elektrik akımı almayan pikseller yani kapalı olan pikseller, dikey hizalandıkları için ışığı çok daha verimli bir şekilde bloke eder, bu sayede daha iyi siyahlar yaratılır ve daha iyi kontrast elde edilir."

----
    Static Contrast: LINK:displayspecifications
    1200:1 - 55PUS7304 - IPS
    3000-1 - 58PUS7304 - VA

Gerçek ekran/renk kalitesini, siyah renk becerisini belirleyen kontrast ise, kontrast oranı olmazsa olmaz ise ve IPS gibi ışıklı ortamlarda aşırı parlama/yansıma yapmaması önemli ise, renkleri daha gerçek ve doygun vermesi önemli ise, neticesinde TV'yi genel olarak gündüz/gece ışıklı ortamda seyrediyorsak, VA panel tercih edilmelidir diye düşünüyorum.

Bir TV - PANEL vs Uzmanı değilim. Sadece bu son dönemde TV almak istediğimden kulaktan dolma "x markadan uzak dur", "İPS çöptür", "VA dan başkası yalan", "PHILIPS alınmaz", "LG berbattır" gibi büyük içi boş anlamsız ve arkasında büyük cehalet yatan cümlelere kanmak yerine oturup adam gibi birçok konuyu araştırıyorum. Adam 10 sene önce aldığı philips tv nin üzerine su döküyor ve tv yanıyor diye, aman philips kalitesizdir almayın diyor.

Benim tasarım ve estetik konusunda içime sinmedi, üstte arkadaşın paylaştığı resimden de ayak standı ile ekranın ne kadar yakın olduğunu ve ister istemez panelin altına hiçbirşey konulamadığını görebilirsiniz. ünite ile ekran arasında mimimum 10 cm kadar bir boşluk olmaması, direk panel altına PS4, Recevier vb cihaz konulmasını engelliyor. Bu durum da benim için sıkıntı yapabilir.

Bazı çekincelerim,estetik kaygısı ve en önemlisi 65 inçh istememden dolayı siparişi biraz önce iptal ettim. Ki estetik biraz daha iyi olsa idi iptal etmeyebilirdim.
    Biraz daha şartları zorlayıp 65 inçh VA panel bir cihaz bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNeXiEtY -- 1 Aralık 2019; 16:4:26 >

• Kaç zamandır dikkat ediyorum IPS-VA panellerin nasıl olduğu hakkında çeşitli yorumlar yapılıyor. Bendeki Philips'in 55PUS7504/62 modeli. Bildiğim kadarıyla IPS panel. Halbuki amblight özelliği ile izleyeceğim zamanlar doğal olarak ışıkları kapatıyorum. Kesinlikle karanlık sahnelerde sıkıntılı bir durum yok. Olması gerektiği gibi siyah.Beğendiğim özelliklerinden biri de bu.
  • arkadaşlar şuna lütfen biri cevap versin ya, tvyi masayamı kurmalıyız yoksa askı aparatı ile duvara mı? tv masalarına bakıyorum çok kısalar en fazla 50 cm oluyor, tvde zaten ayakları kısa, sizce sıkıntı olur mu? birde 20 kg ağırlık var, buda beni biraz çekindiriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattekno

arkadaşlar şuna lütfen biri cevap versin ya, tvyi masayamı kurmalıyız yoksa askı aparatı ile duvara mı? tv masalarına bakıyorum çok kısalar en fazla 50 cm oluyor, tvde zaten ayakları kısa, sizce sıkıntı olur mu? birde 20 kg ağırlık var, buda beni biraz çekindiriyor?
    Daha önce de belirttim zorunlu değilseniz duvara astığınızda amblight özelliğininden tam yararlanamazsınız. Zaten o kadar cm olurlar sağlam tv sehpaları da var. Tam da istediğimi ben Tekzen'de(Adore) buldum.https://www.adoremobilya.com/adore-flat-line-quadro-cekmeceli-tv-unitesi-ptv-23-nb-1-noce-lake-beyaz

• quote:

Orijinalden alıntı: i34anbul

Neden 58 olan alırdınız fiyati daha uygun oldugu için mi VA panel oldugu için mi?
    Bu forumda genelde film için va panel tavsiye ediliyor ama ben teknosada gezerken va panel ile ips yanyanaydı aynı video oynuyordu ips panelin görüntüsü çok daha güzeldi

• quote:

Orijinalden alıntı: sesem

Daha önce de belirttim zorunlu değilseniz duvara astığınızda amblight özelliğininden tam yararlanamazsınız. Zaten o kadar cm olurlar sağlam tv sehpaları da var. Tam da istediğimi ben Tekzen'de(Adore) buldum.https://www.adoremobilya.com/adore-flat-line-quadro-cekmeceli-tv-unitesi-ptv-23-nb-1-noce-lake-beyaz

Alıntıları Göster
    hocam teşekkür ederim, bende duvara asmak istemiyoprum ama evde çoçuk falan sıkıntı olur mu sizce? birde attığınız ünite güzelmiş ama biraz boyu kısa mı?40 cm diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdogrul

Nihayet dün Vatandan LG 55SM8000 ü 5039tl 6taksit alarak 12 yıllık LG kullanıcısı olarak yine LG dedim... Burada kesinlikle LG marka takıntısı olarak değil, ara?tırıp, inceleyip, bütceme göre, gözümle birçok kez farklı yayınları(uydu, usb, intenetten, SD, HD, 4K yayınları) izleyerek karar verdim...Bu amaçla standart bir kullanıcı olarak biraz bilgi vereyim istiyorum...
    TV alırken öncelikle kullanım amacı, Ekran büyüklüğü, beklentileriniz karar verin ve mutlaka farklı yayınları TV'lerde izleyerek kendiniz görerek karar verin? Kullanmayacağınız gereksiz özellikler pe?ine dü?erek, anlamsız kararsızlıklar ya?amayın(benim gibi) ve anlamsız bütçenizi zorlamayın... Ben standart kullanıcı olarak beklentim usb ve internetten flim izlemek, yılda derbiler, milli maçlar ve Avrupa maçları gibi arada maç izlemek, ulusal kanallardan haberler ve bir kaç dizi, ve çocuk kanalları gibi izlemek v.b. ki bence tv alanların %70 böyle.
    İzleme alanım 32m2 kare ?eklinde iki taraftan pencere bolkon ı?ığı alan aydınlık, farklı açılardan kar?ı ve yanlardan izlenecek, en uzak izleme mesafesi 4 metre, ortalama 2.5 metre, hafta sonu hariç ak?amları tv açık olacak, haftada 1-3 kez lambalar kapatılarak sinema dizi keyfi yapılacak, onun dı?ında normal ulusal kanallar izlenecek...son olarak iki tv arasında kaldım
    ***58pus7304 : VA panel 60hz ppı1700 direk led, Android, dobly atmos-vision.... 4670tl
    ***55sm8000 : IPS panel nanocell 50hz pmı 2300 edge led, webos 4.5, dobly x virtual...5039tl
    58pus7304 özellik olarak performans ürünü ve benimde hedefim idi ancak her iki tv yide bir çok kez izleyip kar?ıla?tırdıktan sonra, yukarıda saydığım kullanım kullanım amacıma LG 55SM8000 in daha uygun olduğuna karar verdim...VA panelde IPS panelde artı ve eksileri mevcut, ancak kendi izlenimim, VA panel kar?ı Dan izlemelerde oldukça canlı ve ba?arılı, ancak biraz izleme açısı deği?ince görüntüde beyazlar parlıyor siyahlar grile?iyor... IPS panel genel olarak biraz daha mat renkler sunuyor özellikle nanocell gerçekten standart IPS panellere göre renk derinliklerinde %20-30 daha ba?arılı ve izleme açısı geni?...nanocell fark yarattığını dü?ünüyorum... izleyip kendiniz zevkinize göre karar verin ve detaylarda boğulmadan alın... Dün Vatandan aldım bu gün servis kurulum yaptı, testlerde ölü pikcel yok, bulutlanma yok ve ı?ık sızması minumum siyah ekranda karanlık ortamda yakından bakınca belli oluyor ancak izlerken fark yok... ilk izlenimlerimi payla?ırım...biraz inceleyeyim de...
    bende bu iki tv arasında kaldım,ama ekranın birazdaha büyük olması ve döndürülebilir olmasından dolayı Philips58 inç i aldım vatandan,ama aklımda sm8000de kalmadı değil renkleri görüntüsü inanılmaz güzel geliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesem

Alıntıları Göster
    Sehpaların bir kısmı bu boyda. Ancak ayaklı olanlar da mevcut. Yükseklik kanepe veya koltuğun tam göz hizasıdır.(İdeali olan da bu.) Böyle sıkıntılı bir durumunuz varsa o zaman bel yukarısı olanlardan bakacaksınız. Benim ayaksız tercih etmemin sebebi daha sağlam tutunuyor olması zemine.

• Merhabalar bugün vatandan 58pus7304 alarak aranıza katıldım. Tv kurulumu için iletişim numarası vereceklerdi arada kaynadı numarayı veremediler. Hangi numarayı aramam gerekiyor bilenler aydınlatabilirse çok sevinirim. (İstanbul Küçükçekmece'de ikamet ediyorum)

• Merhaba arkadaşlar TV ile kullanacağım kablosuz klavye ve soundbar öneriniz var mı
    TV ile birlikte hue ürünleri kullanan var mı önerir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: byrmgr01

Merhaba arkadaşlar TV ile kullanacağım kablosuz klavye ve soundbar öneriniz var mı
    TV ile birlikte hue ürünleri kullanan var mı önerir misiniz
    Soundbar tv önüne koyulmuyor TV çok alçak.tv ayaginin altına kalın bir malzeme koymak lazım TV yi yukseltmek için denemek lazim

• atp96 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür edrim hocam

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.