Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
25
Favori
83.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bu ürünü alan arkadaşlar biraz fotoğraf ve video paylaşırlarsa çok daha güzel olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Akşam bir iki foto atmaya çalışırım.

Dün Ülke Tv Hd yanında Almanya - Brezilya maçını izlerken futbol topunun etrafındaki bulunıklaşma gölgelenme karıncalanma gibi meşhur olan sorunu hazır olan görüntü ayarlarında seçiminize göre bu problem giderebiliyorsunuz. Rahatlıkla maç izleyebilirsiniz.

Ekleme;

TRT spor HD şampiyonlar ligi maçlarında gayet akıcı temiz bir şekilde izledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkocaer -- 28 Mart 2018; 22:53:32 >
  • xbox one x ile oyun oynayıp deneyebilen oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

ben birşeyi anlamadım yalnız bu tv hakkında heryerde 1100 nitt deniyor ancak resmi sitesinde 700 nit yazıyor
    https://www.philips.co.uk/c-p/55PUS8602_05/8600-series-4k-quantum-dot-led-tv-powered-by-android-tv-with-ambilight-3-sided-and-p5-perfect-picture-engine/specifications
    https://www.displayspecifications.com/en/model/c919df9

edit : bu makalede qled teknolojisiyle panel 1100nite çıkartılmıştır deniyor (https://www.philips.de/a-w/about/news/archive/standard/news/consumerlifestyle/20170831-philips-8602-quantum-dot.html )

hangisi doğru?

2.sorum tv'de hdrplus var denmiş , hdrplus nedir ve hdr10 ile ne farkı var, hdr10 formatlarını destekliyor mu?

Tv 1100 Nit. Ultra Hd Premium sertifikali. HDR in en üstü neyse şuan bunda mevcut, her firma HDR in üst segmentine kendine göre isim veriyor gibi, Kimi + demiş, kimi 10 demiş kimi başka bir muhabbet.
    https://experienceuhd.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 28 Mart 2018; 21:53:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wagenhaus

xbox one x ile oyun oynayıp deneyebilen oldu mu ?

PS4 ve PC de oyun oynuyorum. İkisinde de Oyunda ve HDR de sorun yaşamadım.

• Tavsiyem Timescapes 4K 10 bit versiyonunu "rarbgmirror" den bulun indirin. HDR si yok malesef SDR olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 28 Mart 2018; 21:54:21 >
  • Bu akşam mu8000,mu9000 ve lg 55eg9a7v ile kıyaslamaya çalıştım kendi çapımda
    pus8602 ile mu8000, mu9000 ile lg aynı mağazadaydı. elimde güzel bir hd animasyon ve uydudan kaydettiğim; genelde tv izlerken karşılaştığımız sdandart çözünürlüklerde bir aksiyon film mevcuttu.
    tüm cihazları görmem sonrasında mu8000(49inc mevcuttu teşhirde.geri kalanlar 55) bana göre en sönük ve cansız cihazdı.

lg çok keskin görüntülü ve garip renk geçişleri olan bir cihaz gibi geldi bana.renk ayarları yapmaya çalıştım fakat çok da düzeltemedim. siyahlar kimi zaman çok derin ve detaysiz,kimi zamanda diğer ekranlardaki gibi göründü bana.

pus8602 çok canlı ve keskin görüntüler verdi bana göre.oled deki kadar keskin olmadığından yadırgamadım şahsen. dikkatimi bile çekti diyebilirim. iki çözünürlükte de tatmin edici buldum. ses sistemi de baya bir kuvvetli bu arada.

mu9000 renk geçişleri olarak gayet yumuşaktı.pus kadar canlı,parlak hissetmedim ama kesinlikle kötü de bulmadım. keskin olmadığı için aslında o da kendi başına bir albeniliydi. bu arada bence en güzel kasa da bu modelde mevcut.

görüşlerim tamamen kendi beğenilerim doğrultusunda. çok kısıtlı bir zamanım olduğundan fazla ilgi de gösteremedim.fakat gördüklerim doğrultusunda pus8602 kesinlikle düşünülmesi gereken bir cihaz.çok önyargılı gitmiştim fakat 4500 tl civarındaki bir indirimi yakalar isem alma ihtimalim çok yüksek
    gönlüm isterdi ki sony xe9005 i de görebileyim.hatta mu9000,xe9005 ve pus u aynı işyerinde görebileyim ama coğrafi kısıtlamalar yüzünden malesefki teşhirde hepsini görebileceğim biryer pek mümkün değil.
    bunu yapabilecek arkadaşlar var ise aslında çok güzel olur.....

• quote:

Orijinalden alıntı: dhappyb

Bu akşam mu8000,mu9000 ve lg 55eg9a7v ile kıyaslamaya çalıştım kendi çapımda
    pus8602 ile mu8000, mu9000 ile lg aynı mağazadaydı. elimde güzel bir hd animasyon ve uydudan kaydettiğim; genelde tv izlerken karşılaştığımız sdandart çözünürlüklerde bir aksiyon film mevcuttu.
    tüm cihazları görmem sonrasında mu8000(49inc mevcuttu teşhirde.geri kalanlar 55) bana göre en sönük ve cansız cihazdı.

lg çok keskin görüntülü ve garip renk geçişleri olan bir cihaz gibi geldi bana.renk ayarları yapmaya çalıştım fakat çok da düzeltemedim. siyahlar kimi zaman çok derin ve detaysiz,kimi zamanda diğer ekranlardaki gibi göründü bana.

pus8602 çok canlı ve keskin görüntüler verdi bana göre.oled deki kadar keskin olmadığından yadırgamadım şahsen. dikkatimi bile çekti diyebilirim. iki çözünürlükte de tatmin edici buldum. ses sistemi de baya bir kuvvetli bu arada.

mu9000 renk geçişleri olarak gayet yumuşaktı.pus kadar canlı,parlak hissetmedim ama kesinlikle kötü de bulmadım. keskin olmadığı için aslında o da kendi başına bir albeniliydi. bu arada bence en güzel kasa da bu modelde mevcut.

görüşlerim tamamen kendi beğenilerim doğrultusunda. çok kısıtlı bir zamanım olduğundan fazla ilgi de gösteremedim.fakat gördüklerim doğrultusunda pus8602 kesinlikle düşünülmesi gereken bir cihaz.çok önyargılı gitmiştim fakat 4500 tl civarındaki bir indirimi yakalar isem alma ihtimalim çok yüksek
    gönlüm isterdi ki sony xe9005 i de görebileyim.hatta mu9000,xe9005 ve pus u aynı işyerinde görebileyim ama coğrafi kısıtlamalar yüzünden malesefki teşhirde hepsini görebileceğim biryer pek mümkün değil.
    bunu yapabilecek arkadaşlar var ise aslında çok güzel olur.....

ben bugün yada yarın gideceğim teknosaya 9005 görürsem bakarım.

elimde 4k zibilyon demo videosu var ama işte ortam müsait olur umarım.

• frostburn F kullanıcısına yanıt
    aynı fiyat bandında (göreceli olarak) 3 tv.
    sony ile kıyaslama yapabilirseniz elimizdeki veriler daha da kıymetli olur
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    4k videolarda hemen hemen hepsi iyi gösteriyor. 1080p ile de denemenizi öneririm. 8602 benim de merak ettiğim bir Tv, zaten halihazırda phillips 9705 kullanıyorum. Beğenirsem 46 inch olan tvmi, 55 8602 ile değiştirmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

konuyla direk ilgili değil ama ben bu tvnin 65 inç olanını almayı düşünüyorum. 7999 TL fiyatı var. yorumu olan varsa çok sevinirim,

iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

4k videolarda hemen hemen hepsi iyi gösteriyor. 1080p ile de denemenizi öneririm. 8602 benim de merak ettiğim bir Tv, zaten halihazırda phillips 9705 kullanıyorum. Beğenirsem 46 inch olan tvmi, 55 8602 ile değiştirmek istiyorum.

bende aynı görüşteyim. o yuzden 1080 yanında bildiğimiz tv yayınından bir parça daha hafıza kartına atıp deniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem56

merhaba,

konuyla direk ilgili değil ama ben bu tvnin 65 inç olanını almayı düşünüyorum. 7999 TL fiyatı var. yorumu olan varsa çok sevinirim,

iyi günler

65 inch alacaksanız 8102'ye de bakabilirsiniz.

FALD panel var , 8602 ise edge led.

8102 de local dimming varken 8602 de frame dmiing olması lazım.

ama 8102 nin uhd premium sertifikası var mı bilmiyorum .
  • Su ana kadar ben urunden oldukca memnunum. Renkler cok canli. siyah kalitesini karsilastiriyorlar bazi modellerin baska konularda, bence siyah kalitesi de gayet iyi (en iyisidir degildir bilmiyorum, beni rahatsiz eden birsey olmadi siyahlarda. Bir sorun varsa da kolay gozle ayirt edilebilir degil). Almayi dusunen arkadaslar bence gonul rahatligiyla tercih edebilirler

• merhaba tekrar,

cevap için teşekkürler,

öncelikle 8602 7999 TL, 8102 8999 TL,

8602 Micro Dimming Pro,
    8102 Micro Dimming Premium sertifikalı. bu ikisi arasındaki fark nedir acaba? :)

FALD panel ve edge led arasındaki fark nedir?
  • cause_of_death C kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın, hayırl olsun. Kumandası Air mause şeklinde kullanılıyor mu, netflix vb uygulamalar için merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Netflix'ten açtığım hdr görüntüler çok mat renksiz çıkıyor. Normal mi bu. Fotoğrafçılıkta hdr fotoğraflar oldukça gerçek üstü olur. Video olunca böyle mi oluyor anlamadım.

• bu tv nin edge led olduğuna eminmisiniz yabancı sitelerde direk led yazan yerler var
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Kumanda bu sekilde kullanilamiyor ne yazik ki, veya ben beceremedim bilmiyorum

Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 29 Mart 2018; 18:36:17 >
  • Bu arada benim tv de çok az ışık sızması var. Servis normal diyor. Bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.