Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.042
Cevap
25
Favori
83.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftasonu Maltepe Park Teknosa'da incelem fırsatım oldu.
    OLED TV değil. Farkını zorlayınca anlayabiliyorsunuz.
    Ama fiyat/performans olarak en tercih edilesi TV bu bence.
    İzlediğim görüntü kalitesi oldukça hoşuma gitti.

Ve almaya karar verdim.

Tek husus, Mayıs ayında taşınacağım - zaten yeni ev için TV bakıyorum.
    O tarihe kadar depolama şansım olmayacak.

Ben de artan kurla birlikte fiyatının artmasından endişe ediyorum.
    Alsam mı, ne dersiniz? Yoksa 2018 Philips lansmanı sonrası düşme eğilimi mi gösterir ki?

Bu arada Ambilight elbette önemli bir detay ama önemsiz gibi görünüp benim tercihimde önemli olan bir detay ise, TV Standının şekli oldu. Çocuklu bir ev bizimkisi ve asmak, sabitlemek için baktım.
    Ayakları ön ve arkaya doğru uzanıyor. Oralardan bir kablo bağı (ya da bir ip) ile TV sehpasına sabitleyebileceğim. Böylelikle çekilse bile düşmez.
    TV ünitesini de buna göre özel imalat yaptıracağım zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Bende dün bu tv yi öncelikli olarak denedim, istediğim sonuçları alamadım. Herşeyden önce tv de renk sorunu var gibi beyazı sarımsı gösteriyor. Bunu iki ayrı mağazada deneyimledim. Tv nin smart arayüzü çok kötü, banding testinde ve dse testinde pek başarılı olamadı. Ekranı dörde ayırırsak x ve y hattı gibi, sağ alt 1/4 lük kısımda kirlilik vardı. HD ve 1080p performansı vasat 4k ise idare eder geldi bana. Bundan başka mu9000 , Sony 9005 de denedim, onlarda kötünün iyisi sayılır. Bir tek sony A1 oled ile LG C7 yi beğendik onlarda da 65 inch hoşumuza gitti, bakalım çok acelemiz yok 2018 tv lerde gelsin ona göre bakacağız.

bence bütçeniz varsa c8 bekleyin ben şu an bütmeyi ayarladım ama tv yok piyasada bve ne kadara gelecek muamma.

Bütçe sorun değil de bu paraları vermek doğru mu , bizdeki tv yayıncılığı çok kötü, netflix gibi ortamlar için e internet hızının çok iyi olması gerekiyor. Bakalım zaman ne gösterecek. C8 i bende merak ediyorum, güzel ve abartılı fiyatı olmazsa onu alabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• frostburn F kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz barça 4k gece görüntüsünün linkini alabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba,

Ben bu tv ile sony55xe8505 arasinda kaldim , fiyatlari benzerlik gosteriyor. Ps4 oynarim , film izlerim birde teledunya var. hangisi agir basiyor ? Objektif yorumlarinizi rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Bahsettiğiniz barça 4k gece görüntüsünün linkini alabilir miyim?

hocam inanın onu nerden indrdiğimi bilmiyorum ama hdr değil o video

şu adreste çok iyi hdr videolar var

http://4kmedia.org/tag/hdr/

sony 'nin videoları çok başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku191

Arkadaslar merhaba,

Ben bu tv ile sony55xe8505 arasinda kaldim , fiyatlari benzerlik gosteriyor. Ps4 oynarim , film izlerim birde teledunya var. hangisi agir basiyor ? Objektif yorumlarinizi rica ediyorum

parlaklık olarak 1100 nittlere ulaşabildiğinden 8602 daha başarılı bir kere uhd premium sertifikası var.

sony daha doğal fotoğraf gibi görüntü kalitei verir.

ps4 pro olmadığına gör hdr zaten işinize yaramayacak.

ikisi de vasat android tv ama sony ps4 ile daha uyumlu çalşırı.

oyun için gecikme sürelerini bir araştırın derim input lag diye geçer.

ambilight oyun modunda çok daha iyi görsellik sunuyor bunu da bir kenara not edin.

alabiliyorssanız sony x9005 alın benim size önerim ama ambilight hoşunuza giderse 8602 çok iyi bir tv.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Teknosada 5000 lira birde 400 lira çek veriyorlar. Resmen sıcak fırsat olmuş.

Bu tv Samsung mu9000DEn de , sony xe9005'tende daha iyidir bilginiz olsun. Samsung Qled Tv'lerle benzer performans verir.

Samsung mu9000DEn de , sony xe9005'tende daha iyidir..kesinlikle katılıyorum nadir PH tv'lerden
  • arkadaşlar TV'yi 1 2 3 4 farketmiyor, hangi HDMI bağlarsam bağlayayım 4K 30 HZ 'den yukarı çıkamıyorum, kablo 4K 60 hz destekli, ekran kartı r9 380. mecbur 1080p 60 hz kullanıyorum, sizde de böyle bir şey var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

arkadaşlar TV'yi 1 2 3 4 farketmiyor, hangi HDMI bağlarsam bağlayayım 4K 30 HZ 'den yukarı çıkamıyorum, kablo 4K 60 hz destekli, ekran kartı r9 380. mecbur 1080p 60 hz kullanıyorum, sizde de böyle bir şey var mı?
    https://community.amd.com/thread/201307

hdmi üzerinden 4k 60 hz desteklemediğinden mecbur display port çeviricisi olan bir kablo yada ara adaptör kullanmalısınız ama tvnin display port girişi yoktur.

sanırım pc'nin display port çıkışından hdmi'a çeviren bir kablo kullanmanız gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 4 Nisan 2018; 10:8:13 >

• Kafam karisti..65xe9005 alma arifesindeyken 1500 tl daha ucuza quantum dot tv?Hiçbiryerde incelemedim ama cok ovulen xe9005e gore nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aced

Kafam karisti..65xe9005 alma arifesindeyken 1500 tl daha ucuza quantum dot tv?Hiçbiryerde incelemedim ama cok ovulen xe9005e gore nasıldır?

sony ile yarışamaz elbette ama indirimde olan tv 55 inch 8602
  • aced A kullanıcısına yanıt
    65" SONY bırakılırmı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

Orijinalden alıntı: saameet_06

arkadaşlar TV'yi 1 2 3 4 farketmiyor, hangi HDMI bağlarsam bağlayayım 4K 30 HZ 'den yukarı çıkamıyorum, kablo 4K 60 hz destekli, ekran kartı r9 380. mecbur 1080p 60 hz kullanıyorum, sizde de böyle bir şey var mı?
    https://community.amd.com/thread/201307

hdmi üzerinden 4k 60 hz desteklemediğinden mecbur display port çeviricisi olan bir kablo yada ara adaptör kullanmalısınız ama tvnin display port girişi yoktur.

sanırım pc'nin display port çıkışından hdmi'a çeviren bir kablo kullanmanız gerekecek.

eyvallah kardeşim, 25 liraya HDMI kablo aldım olmadı, meğer bundanmış, 125 lira maalesef displayport to hdmı 150 sıkıştı araya toplam 😂

• Fiyatlar yükselir endişesiyle Mayıs ayında kutusunu açmak üzere şimdiden siparişini verdim bu televizyonun.
    Yukko.com dan ilk defa alışverişim oldu bu.
    Hayırlısı inşallah.
  • savatager S kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, ben pisman olacaginizi dusunmuyorum

Bu arada televizyonu 3 metreden kullaniyorum ve ambilight ile beraber bazen gercekten gozumu aliyor. Eski philipsi de ayni mesafeden kullaniyordum ancak bu ekranin parlakligindan midir nedir gozlerim sanki daha kolay yoruluyor. Ambilighti kapattigimda daha rahat ediyorum. Guzel Film dizi izlerken kapatmam tabii ki Goruntu ozelliklerini standart secenekler disinda ozellestirmem gerekiyor, musait bir zamanimda ugrasacagim.

Daha once bir yorumda beyazlarin sarimtrak oldugundan bahsedilmisti. Tanimli goruntu ayarlarindan yapilan degisikliklerle farkli tonlarda cikiyor beyaz. bazi ayarlarda sarimtirak cikiyor hafif evet ama ben bu durumu olumsuz degil olumlu buldum. Bu ayarlardaki parlaklikta rahatsiz edici olabiliyor ekranin cogu beyaz oldugunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 6 Nisan 2018; 17:38:5 >

• kullanan arkadaşlardan birşey rica ediyorum, televizyona PC bağlayıp deneyebilirler mi? Bende Ryzen 5 1600, 8GB DDR4 ram, r9 380 4GB ekran kartı var, sistemi TV 'de şu anlık 1080p 60 Hz kullanıyorum, şöyle bir problem mevcut, ne zaman tarayıcıdan video vs açsam (YouTube, Digitürk Play vs.) belli bir süre PC sanki 10 fps çalışıyormuş gibi yavaşlıyor, sonra kendine geliyor, sorun PC demi çözemedim.

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    Şimdi denedim, bende öyle bir sorun yok. Firefox tan denedim bu arada. Sıkıntı pc den kaynaklıdır, muhtemelende browser.
  • teknosada 500 tl hediye çeki geri geldi ama kafam karıştı 4999 listede görünen tvye tıklayınca 6999 tl oluyor
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Bende çekle alanlardanım. İnan bana çeki kullansan bile piyasa fiyatının maksimum 100 TL altına düşecek şekilde teknosa sitesindeki fiyatlar. Hatta gittigidiyor daki teknosa sayfasında bile çekle alıyormuşsun gibi düşük fiyatlar. Çek olayı pek çekici degil anlayacağın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 10 Nisan 2018; 13:53:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Bende çekle alanlardanım. İnan bana çeki kullansan bile piyasa fiyatının maksimum 100 TL altına düşecek şekilde teknosa sitesindeki fiyatlar. Hatta gittigidiyor daki teknosa sayfasında bile çekle alıyormuşsun gibi düşük fiyatlar. Çek olayı pek çekici degil anlayacağın.
    evet hem 5 katı üründe kullanım hem de 7 gün limit sunuyorlar.

açıkçası bana da cazip gelmedi.

vatan indirimine bakacağım ama bugün tekrar mediamarka geçerken bir uğradım.

biraz kumandaları kurcaladım.

samsung ve sony resmen çin işkencesi geldi.

lg büyük fark atmış açıkçası kullanıcı arayüzünde.

philips bence sony'den daha rahat.

samsung premium kumandasına airmouse koysaymış o da çok başarılı olurmuş.

ipod gibi bir kumandası var ama touch desteği yok bence samsung bu olayda çuvallamış.

ben şu an lgc7 - c8 ve 8602 arasındayım.Al git ve bekle açısından ..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.