Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ersinizmir81 , Ersinizmir81 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Satici kimse ona acilir. Fatura bilgisi, satici vergi numarasi vb bilgiler isteniyor.

Hata yapmayin. Davayi aldiginiz yere acmalisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomeroglu -- 18 Haziran 2020; 23:25:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • andreoni kullanıcısına yanıt
    Yanıt yok 3. Aya girdi. Ilkinde bir olumsuz mu ne merkezden cevap gelmiş ama buraya gelen servis elemanları tekrar mı ne merkeze göndermişler ve müfettişlerimiz ilgileniyor falan diyorlar. Rapor isteyince rapor da vermiyorlar ne yapacam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tomeroglu T kullanıcısına yanıt
    Burada servis hizmetinden yararlanamıyorum ama. Servisden de çözülmuyorsa saticiya olmadığını ve servise başvuracağını söylemişti. Dizüstü cihazda kronik sorun vardı servis çözemiyordu ve bende saticiya basvurup oyle kazanmıştım dizüstünde.

• Maxi Darius M kullanıcısına yanıt
    Telefon açısını değiştirirseniz açık rengi başka yerde de görebilirsiniz. Sizin tv de sorun yok bence. Işık sızması öyle geniş alanda olmaz. Kenarlarda çap küçük ama ekranda bariz renk bozulması şeklinde olması lazım. Konuda resimler var bakabilirsiniz. Bu benim tv mesela. Tv de aynı telefon da aynı. İki resim arasında dağlar var. Güncelleme ekranı gibi görüyorum gerçekte. Telefonun aldığı ışık yada ekran geçişinde renk ayarı yapması yada yapmaması gibi etkenlerden doğru rengi göremiyoruz malesef. Buraya atılan resimlere bakarak ta sorunlu yada sorunsuz demek yanlış olur. Film izleyin ama tv de sorun bulayım dur diyerek değil. Açın bi kaç film izleyin rahatsız olmuyorsanız problem yok. Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

• tomeroglu T kullanıcısına yanıt
    İade sürecinde satıcı muhataptır. Süre geçince firma diye biliyorum. Savcı olmaya çalışan bi arkadaş vardı ona bi sorayım yarın😊

• SunSets kullanıcısına yanıt
    Siz de teknolojik ürünlerde şanssızsınız galiba. Bence philips i bi arayın kaydınız vardır anlatın durumu müfettişler inceliyormuş vs. Son durumu öğrenmek istiyorum servisten yeterli cevabı alamadım süreç çok uzadı diye. Belki hızlandırırlar

Aramadım mi sanıyon? 2 kere telefonla kayıt açtırdım ve sikayetvar üzerinden de incelemeye alıyorlar başka bir sey yok. F/P ürünler aldığım için olabilir. Iyi fiyata rakipleriyle performans eden cihazlar alıyorum:) Kronik sorunlu G4 bile aynı onda sorun olmadi anakart yanığı...vs. G4 de zamanın kamerasıyla ve performansıyla ve de fiyatıyla iyi idi. Ben ne az para veririm ne de çok. Aslında teknolojiden anlayan biriyim. Anlamayan biri düşük performansa para verir veya dandik ucuza alır bilmediği için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 1:33:44 >
    G4 bende bakmıştım :) Güzel cihaz ama ve döneminde fiyatı da çok ucuz değildi. Şans bu işler. İnşallah çözülür sıkıntılı bi süreç. En temizi tüketici mahkemesi gibi görünüyor o zaman

Ben LG G4'u çıktığında 9 ay sonra 1800TL 2016 da almıştım mağazadan. O zaman ki Apple ve Samsung S6 fiyatına göre iyi idi özellikleriyle.

Cihaz da başka sorun yok hocam. Burada anlatılan banding dahil herhangi bir sorun yok. Zaten ne yaşadıklarımı yazdım. Bu ölü piksel sonradan da oluyormuş sanırım. Arkadaşım Samsung TV garanti zamanında bu zamana kadar fark etmemiş ve ben bak deyince onda da benim kadar ölü piksele rastlamış. Benim LG TV'in led'ini yaptırınca onda da bakacam, belki eski TV'im de vardı fark etmedik. Baktık herkes test ediyor bende edince sabit renkte 10cm yakından bakinca rastladım. Zaten bu 7304 serisinde ölü piksel çıkma olasılığı yüksek. Daha dün başka forumda adam yeni almış ölü piksel çıkmış 3 4 tane. Burada yazanin 3 te 1 alan da da çıkmış en az bir tane. Demek ölü piksel testlerinden geçirmisler Türkiye de montaj yapan fabrikalar. Benim gibi şikayet eden cok ve bu adama değişim versem yine çıkma olasılığı yüksek diyor merkez sanırım. Hatta bir tane belirgin var o da üst köşe görünmeyen yer diğer 2 tanesi gölgeli gibi sağdan bak görünüyor sola geçince azalıyor gibi. Ben yine de başvurdum TV'de ciddi sorun yok bir yandan THH versem bu sefer ölü piksel çıkmaz badding fazla olur veya ışık sızması gibi sorunlar olamayacağı ne malum? Youtube ve forum sitelerde hep 7304 se serilerinde en az bir sorun çıkmış genelinde bu seride. Bende mesela bulutlanma yok gibi neredeyse siyah ama başkasında sol köşesinde ve ortalarında bulutlanma fazla, ancak adam da ölü piksel yok. Görüntüyü engelleyecek bir durum yok ortada. Yani şuan kesin kazanırız ama digerinde sorunsuz olacak mı veya elinde olamayınca mağaza karşılayacak mi eş değerini falan bayağı kafa yorar bir yandan. Ha cihaz da ciddi sorun olup Philips çözmezse dediğin gibi sorunlu cihaz kullanılmaz. Bir yandan da ciddi sorun çıkarsa garanti içinde o zaman o sorunla beraber versem daha iyi olur düşünüyorm. Işık sızması veya reset atma anakart da sorun olma gibi o zaman direk verecen mahkemeye bunlarla beraber mantıklı olur diye düşünüyorum. Sen bu anlattiklarimla ne yapardın bakalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 2:1:31 >

Bence problem yoksa dert etmeye de gerek yok. Yeni gelen ürün nasıl olacak bilemeyiz. 2 arkadaşım daha aldı 7304 problem yok. Ne ölü piksel ne de bulutlanma. Bi arkadaşta 50 inç aldı onda da problem yok. Kimbilir kaç kişi aldı. 3 5 tane çıkabilir. Ve biliyoruz ki sorunu olan internette çare arıyor. Bu bahsettiğim 3 arkadaş ta internete girip yardımcı olayım demez. Tv yi izler sadece. Ölü piksel sonradan olan yada zamanla artacak bişey değil. Onu da bu konuda öğrendim. Farkedilmemiştir önceden. Sorun çıksaydı değişim yapardım. 3 defa değişim yapıp aynı tv yi sorunsuz geldi diyeni de gördük burda:)

Aynen öyle. 50 inç aldım önce onda bir tane renkli çıktı ve renkli sanırım sonradan da geçiyormuş onuda yeni öğrendim ve yanlardan renklerde bozulma, spor maçları keyif vermediği için sebep buldum. 55 inç özellikle son gelen üretileni getirdiler. Cihazı bismillah ile kutudan çıkardık ama yine 55 inç olanda siyah ölü piksek çıktı. Ölü pikseli yine ben buldum servis elemanları bulamadı 2 kişi baktılar. :) Mesela yanındaki bakıyor bulamıyor ben detaycı ince her pikseli sirayla sayarak buldum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 2:20:7 >
    Aslında evet sadece karanlık ortamda siyah renk üzerinde böyle bir durum var sadece , genel anlamda bir bozulma yok renklerde veya görüntüler de , yalnız dün dikkatimi çekti sol ve sağ kenarlarında karanlık ortamda TV içindeki bir kaç LED gözüküyordu , bundan kaynaklı olabilir mi bu durum , şu an çekip gönderemiyorum belli olmuyor çünkü panel ile kasa arasında açıklık yok gibi duruyor , ama dünkü fotoları attığımda sol kenarda 4 sağ kenarda 1 LED belli oluyordu , bu normal bir durum mudur ?
    Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

• quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Telefon açısını değiştirirseniz açık rengi başka yerde de görebilirsiniz. Sizin tv de sorun yok bence. Işık sızması öyle geniş alanda olmaz. Kenarlarda çap küçük ama ekranda bariz renk bozulması şeklinde olması lazım. Konuda resimler var bakabilirsiniz. Bu benim tv mesela. Tv de aynı telefon da aynı. İki resim arasında dağlar var. Güncelleme ekranı gibi görüyorum gerçekte. Telefonun aldığı ışık yada ekran geçişinde renk ayarı yapması yada yapmaması gibi etkenlerden doğru rengi göremiyoruz malesef. Buraya atılan resimlere bakarak ta sorunlu yada sorunsuz demek yanlış olur. Film izleyin ama tv de sorun bulayım dur diyerek değil. Açın bi kaç film izleyin rahatsız olmuyorsanız problem yok.
    Birde ekranın bazı yerlerinde panel ile kasa arasında açıklıklar varmış gibi duruyor kısmen mesela sol aşağıda fotoğraftaki gibi

• Led görünmüyorsa açıklık problem değil esmeme payıdır. Led görünüyorsa servis çağırıp değişim isteyebilirsiniz. Yine konuda var cam vantuzlarıyla ufak ufak öne doğru çekip açıkları kapatan var. Rrsimleri de paylaşmıştı. Araç güneşlik vantuzları ile. Geçen ps5 ana konusunda Samsung 55 te kasa açık ledler görünüyor diye resim atmıştı biri. İade edin diyorlardı. Led görünmüyorsa problem değil. Sonuçta tv yi karşıdan izleyeceksiniz.

Bu LED herkeste gözükebilir. Benim LG'e baktım çerçeve yapışık ekrana ve ekrana bastırınca esniyor zaten geriye doğru. Philips çok dikkat etmemiş ne kadar hassas olursa o kadar pahalı olacak. Yok ekranı tut çek falan boş iş, yine ekranı silince arkaya doğru esneyip kayıyor. Bir dahakine erken bozulursa bu Philips almayacağım. 6 sene LG kullandım servise görünmedi bozuldu yaptırdım orijinal takmadı yapan adam tekrar aynı arıza olunca yeni TV aldım. Ben LG alacaktım da ailem LG bozuldu diye 6 senenin sonunda alma dediler :) Panel 5 para etmez ama diğer özeliklere lafım yok. Yani bu TV'in paneli övünmez diğrr TV'lere kıyasla yani BIM de satılan ucuz tv lerin paneli gibi.

LG aldığım da herkes görüntüyü beğenmişti net gösteriyor maşallah diyen gelen misafir bu TV'i aldım Anroid ve ışık hariç görüntüyü öven olmadı.

VA paneli bu modelin çöp ve IPS de benim LG'in IPS panelinden kaliteli değil. LG'in nit değeri ve kontrast değeri fazla

Özel evime Philips alırsam OLED veya LED panel alırsam Sony alırım kendime. Ev halkı yaşlı kesim olduğu için ve bir çok özelliği kullanamayacağı için yine de fazla. Babama akıllı kumanda kolay oldu ve maç konusunda kolay oldu Android sayesinde. Işığı açan yok bir tek ben kullanınca açıyom, bazen niye aldım diye düşünüyorum. Androidli başka TV veya mi box alsam görüntüsü iyi olan mı alsaydım demiyorum değil. Evleneceğim zaman kendime TV alacağım için ayrı ve evdekini de alamam zaten. Bu yüzden bu bile bazı özellikler fazla geliyor ekran iyi olsa yeterdi aslında. Ölü pikselde bu TV modelin de şans manş yok benim gibi cok çıkmış. Aynı bilgisayardan 3 tanr aldim bir tane ölü piksel yok ve şikayetler de modelimin ölü piksel şikayeti yok mesela.

Bu TV'in sanki ömrü kısa gibi duruyor yani LG TV'im kadar dayanır mı veya servis görecek mi zamanla görecez. Zaten servisi de beş para etmez benim bulunduğum bölgeye göre konuşursam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 14:7:1 >

Monitör ile tv kayıslanmaz. Mönitörlerde daha az dır bu olasılık. Panellerin hepsini lg verdi firmalara dedi bir satış temsilicisi. Tek farkeden görüntü teknolojisiymiş. Bendeki tv de led görünmüyor. Siliyoruz esniyor ama açık kalmıyor. Dediğim gibi 3 5 tane çıkabilir her markada olabilir. Ben alınca görenler de vayy güzel gösteriyor dedi yanlız. Hatta Lg olan arkadaş dediki bende mi bundan alsam vs. Ben memnunun şu ana kadar bir sorun yok. Canavar gibi cihaz. Ne takılma ne donma ne ölü piksel ne de dalgalanma ışık sızması falan var. Tavsiye de ediyorum çevreme ki 3 kişi aldı sorun yok. Ben şu an alsam yine 55PS7304 alırdım.

Servis konusuna bişey diyemem. İyi yada kötü bi tecrübem olmadı. Sadece gelip kurdular o kadar.
    Demek benim o zaman aldigim LG iyimis ve monitor laptop olarak diyorsan cikma olasiligi var tabiiki.

LED ışıkları sen gece karanlikta ve ustten aşağı dogru yakin cekip at bana alt kismini goster. Bakalım bir tane bile belli olmuyor mu merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 18:29:14 >
    Daha önce karşılaştırmıştık bi arkadaşla bu konudan. Oda ışığı açıkken bile o arkadaşın kadar açıklık yoktu. 58 konusuydu belki tam hatırlayamadım. Elimle bastırsam geri doğru belki görünür ama tv yi öyle bastırarak izlemiyoruz. Tv kapalı silerim her zaman. - 102 lcd samsung ta dahil- Baya esniyor panel ama resimdeki haline dönüyor. Led falan görünmüyor. Zaten led görünse ışık sızması olur izlerken rahatsız eder.

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

Tek bir yeri çekmişsin. Işık sızması bende yok ama cok karanlıktı led ışık gözüküyor açık olan taraflarda ve genellikle arasina siyah sunger gibi var. Açıkligi diger tarafa olan yerden ve düz acıdan baska yerleri at bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 19 Haziran 2020; 18:42:56 >
    Oda ışığı açıkken çektiğim yer sorun yaşayan arkadaşın kasada açık dediği yer. Orta ve köşelerde birleşik ama tam ara bölüm ayrıktı baya. Sanırım değişim talep edeyim falan yazmıştı. Yani benim düşüncem seri seri farklılıklar var. Olabilir de. Ben ilk çıktığında aldım. Daha sonra seri üretime mi geçti bilmiyorum. Ama benden sonra alan çevremdeki kişilere de bakarsam biri benen 2 ay sonra aldı. Diğeri benden 7 ay sonra. 50 inç alan da 1 ay önce aldı. Onlarda da problem çıkmadı. Şans :)
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.