Şimdi Ara

Philips 42PFL8404 İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
49.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Phil Modül olarak çok uzun zamandır LGD nin S-IPS lerini kullanır,ancak bu arada Seviyesine göre VA tipli Modüllerde kullanıyor,ancak sizin
    aldığınız Seviye panellerde büyük çoğunlukla S-IPS Modül kullanılmaktadır

Modül olarak ayrıca;AUO/Sharp/CPT/QDI de kullanmaktadır

2-Mid/High-Level panellerde ise S-IPS tip 1800/2200;1 Native CR li Modüller kullanılmaktadır,çünkü LGD daha yüksek CR değerlerde
    Modül üretemiyor ve bunların en büyük dezavantajları CR(Contrast-ratio)düşük olmalarıdır!

3-Örneğin S-IPS ler;

S-IPS Modül;

Color Reproduction>> Great
    Contrast>> Fair
    Viewing Angle>> Good
    Motion (Response-Time)>> Good

değerleri vardır

ancak en iyi Modül tipi olarak kabul edilen(Sharp ASV ler hariç) Samsung S-LCD nin S-PVA ları ise;

S-PVA Modül;

Color Reproduction Great
    Contrast Great
    Viewing Angle Great
    Motion (Response-Time) Good

değerlerini vermektedir

4-IPS ler ancak iti tiptir ve aralarında kalite ve diğer özellikler olarak oldukça fark vardır

A-LGD nin ürettiği klasik IPS lerdir
    B-Asıl IPS ler ise Japan IPS Corp nın üretmiş olduğu IPSAlpha/Super gibi olanlardır(bunlar sadece Hitac ve Pany LCD lerde
    kullanılmaktadır ama gelşimini henüz tamamlamış değildir;örneğin gerçek 170/180derece angle-view;CR düşmeden v.s
    olarak sadece IPSAlpha lar verebilmektedir!

5-LPL ortaklığı(LG-Philips)bittikten sonra,sanırım büyük ihtimalle Phil yine panelleri LGD ve Çin deki ana montaj tesislerinde tamamlamaktadır,
    kısa zaman öncesine kadar ise LGD de montajlanıyordu+

Bu arada 2008 de Phil-Sharp Modül alım anlaşmasından sonra,Sharp Modül kullanımı gecikmeye girmiştir,ancak yeni Phil LED lerde Sharp ASV
    Modül kullanılmaktadır!!

Not;Sharp Modüllerde Native CR değeri çok yüksek değildir 1000/2200;1 seviyesindedir(panelin seviyesine göre)ancak Processor ve Modül kalitesi
    ile diğer elemanların farkıyla ASV ler en iyi Tip Modüllerdir(Banding sorunu çıkmazsa tabiki)

Phil zaman içinde ASV Modüller geçecek ama bunun tamamlanması sanırım epeyi bir süre alacaktır++

• Yani Albani bu Tv f/p oranı olarak iyi mi?
  • Phil/LGD/Sony>> kafa karıştıran yüz tane seri/model çıkarır,bu işinde Lideri Phil dir,ciddi olarak bir ihtisas yapmak gerekir bu heriflerin
    "Marketing-Tool" işlerini öğrenmek için

Şimdi 8xx serisi için F/P yi hangi kritere göre diyeceğim bilemiyorum ve bana göre değildir,yada neye göre böyle oluyor,bunlar
    oldukça göreceli durumlar!!!
    ++
  • Arkadaşlar merhaba ismim ismail aranıza yeni katıldım. Öncelikle çok araştırdım. gittim gezdim baktım samsung b750 alıcam dedim b650 dedim sony w5500 nebilim LG LH4000 5000. anlıyacağınız çok gel gitler yaşadım forumlara baktım. hakanemre arkadaşımızın 8404 ünü gördüm. ee tabi dururmuyum onun aldığı kişileri aradım tv temmuzda gelecek dediler. Hiçbiryerde de TVyi bulamadım. Bir gün öylesine electroworlde gitmiştim ve 8684 modelini gördüm. açıkçası 8404 modelinden tek farkı hoparlörlerin 12W olması. Şuan düşündüğüm tek şey iyiki hakanemrenin yazılarını okumuşum ve iyiki LG almamışım. Aklımda hiç Philips markası yokken onun sayesinde philipsle ilgilenmeye başladım ve bu TVyi aldım. Doğrudur mkv dosyalarını oynatmıyor fakat USB den divx oynatmada hiçbir sıkıntısı yok. görüntü gayet akıcı ve güzel. Birde altyazı desteği olsa oda mükemmel olacak. Bu sorunuda HP laptobumla hallettim. HDMI çıkışından bağlıyorum ve altyazılı filmleri o şekilde izliyorum. Ben Tvmi sehpa üzerinde kullanıyorum ve duvar rengim açık sarı. yaklaşık 25 cm duvarla mesafesi var. Amblight okadar etkili ki artık digitürkte izlediğim filmlerin tadını yeni almaya başladım. Gerçekten hep nekadar gereksiz bi özellik diye düşünmüştüm. Ama kullanmaya başlayınca farkını anladım. Fiyat performans anlamında gerçekten tatmin edici bir TV. bence alacaklar hiç tereddüt etmeden alabilir. Çok fazlada düşünmeyin benim gibi 6 ay mağazalardan çıkamazsınız. Tam bir model beğenirsiniz alacam dersiniz o da stoklarda biter. Gidin bakın görün ve alın. Şimdi sırada Philips HTS3568 ev sinema sistemi var. Bunuda alayım tamamdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: nese43

Arkadaşlar merhaba ismim ismail aranıza yeni katıldım. Öncelikle çok araştırdım. gittim gezdim baktım samsung b750 alıcam dedim b650 dedim sony w5500 nebilim LG LH4000 5000. anlıyacağınız çok gel gitler yaşadım forumlara baktım. hakanemre arkadaşımızın 8404 ünü gördüm. ee tabi dururmuyum onun aldığı kişileri aradım tv temmuzda gelecek dediler. Hiçbiryerde de TVyi bulamadım. Bir gün öylesine electroworlde gitmiştim ve 8684 modelini gördüm. açıkçası 8404 modelinden tek farkı hoparlörlerin 12W olması. Şuan düşündüğüm tek şey iyiki hakanemrenin yazılarını okumuşum ve iyiki LG almamışım. Aklımda hiç Philips markası yokken onun sayesinde philipsle ilgilenmeye başladım ve bu TVyi aldım. Doğrudur mkv dosyalarını oynatmıyor fakat USB den divx oynatmada hiçbir sıkıntısı yok. görüntü gayet akıcı ve güzel. Birde altyazı desteği olsa oda mükemmel olacak. Bu sorunuda HP laptobumla hallettim. HDMI çıkışından bağlıyorum ve altyazılı filmleri o şekilde izliyorum. Ben Tvmi sehpa üzerinde kullanıyorum ve duvar rengim açık sarı. yaklaşık 25 cm duvarla mesafesi var. Amblight okadar etkili ki artık digitürkte izlediğim filmlerin tadını yeni almaya başladım. Gerçekten hep nekadar gereksiz bi özellik diye düşünmüştüm. Ama kullanmaya başlayınca farkını anladım. Fiyat performans anlamında gerçekten tatmin edici bir TV. bence alacaklar hiç tereddüt etmeden alabilir. Çok fazlada düşünmeyin benim gibi 6 ay mağazalardan çıkamazsınız. Tam bir model beğenirsiniz alacam dersiniz o da stoklarda biter. Gidin bakın görün ve alın. Şimdi sırada Philips HTS3568 ev sinema sistemi var. Bunuda alayım tamamdır.

Hayırlı olsun

• herkese merhaba. ben de daha önce hakan emre beyden aldığım 8404'ün dün itibariyle kurulumunu yaptım. benim lcd'ler hakkında çok fazla bilgi ve tecrübem olmamakla birlikte başka arkadaşlara fikir vermesi açısından izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
    tv umduğundan da büyük çıktı (42"). oturma odamdaki sehpa nerdeyse küçük geldi. eski bir next ye cı 2000 plus diye bir uydu alıcım vardı ona bağladım. ilk izlenimim yıllarca tüplü ve küçük ekranlı bir tv'ye alışmış olmanın etkisiyle tabiiki standart yayınlar açısından biraz kötü oldu ama bu kesinlikle tv'nin bir olumsuzluğu değil. yayın kalitesinin düşüklüğü, ekranın büyük olması ve yakından izleme vs gibi faktörlerden. ayrıca benim uydu alıcı çok eski ve kabloları da pek kaliteli değil. bunun dışında renk, kontrast. canlılık vs gibi faktörler açısından çok iyi hatta şimdiye kadar sağda solda rastladığım lcdler içinde en iyisi diyebilirim. tv'nin hoparlörleri çok iyi geldi bana. nerdeyse ses sistemi bağlamaya gerek yok gibi. özellikle surround sistemi çok iyi. tv'nin görüntüsü nerdeyse 165-170 derece yandan bile canlı şekilde görülüyor. notebook'umu vga kablosu ile bağladım hemen gördü. zaten kumandadaki ana menüde pc diye bir seçenek var ona basınca hemen bağlandı. notebookta fare imleci ile tv ekranındaki imleç arasındaki gecikme hemen hemen sıfır. notebooktan 640x480 çözünürlükte birkaç divx izledim gayet iyiydi. bunun dışında usb girişinden 2 gb sandisk flash belleğimi taktım hemen gördü. klasör dizinini çok başarılı bir şekilde gösterdi. ordaki bir kaç filmi (formatlarını tam hatırlamıyorum, avi, mpeg falan) çok rahatça oynattı. her türlü kumanda fonksiyonu da aktif oluyor bu arada. daha sonra 250 gb'lık microbox 2.5" büyüklükteki harici harddiskimi taktım onu da anında gördü. her şey aynen flash bellekte olduğu gibiydi. mp3'leri çalarken ya da filmleri oynatırken çok nadiren takılmalar oldu. ama yenileyince hemen düzeliyor. ambilight özelliği de gerçekten çok güzel, bu kadar güzel birşey olmasını beklemiyordum doğrusu. üstelik benim tv duvardan biraz uzakta ve duvar rengi de şampanya olmasına rağmen. genel olarak ilk izlenimlerim bu şekilde.
    bunların yanında birkaç olumsuzluktan da bahsetmek isterim: 1. kumandası çok büyük ve ağır. 2. bazen uydu alıcıdan tv izlerken bir süre sonra tv'den bir zırıldama sesi geliyor. (yalnız bu benim uydu alıcısının çok eski ve bağlantıların kalitesiz olmasından olabilir.) 3. tv çok müthiş ısınıyor. kışın hafiften soba niyetine kullanılabilir. (biraz abartarak tabii.)
    şimdilik bu özellikleri gördüm. diğer özelliklerini de inceledikçe yazmaya ve tv'nin fotoğraflarını da koymaya çalışacağım. herkese sevgilerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliyavuz -- 24 Haziran 2009; 16:26:20 >

• Fotoları bekliyoruz ali hocam..
  • hakan emre hocam ne oluyor ya bu tv yi bize sen tanıttın sen aldırdın ve ilk fırsatta sen satıp kurtuldun, hayırdır inşallah!
  • quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

hakan emre hocam ne oluyor ya bu tv yi bize sen tanıttın sen aldırdın ve ilk fırsatta sen satıp kurtuldun, hayırdır inşallah!

Yokbe ali bey bile geldi geçici yaşadığım yeri gördü..Baya sıkıntı oldu kutusunda durması..Bizde amca oğluyla başka tv aldık..Zaten aynı binadayız ona takılıyorum geçici bir süre..Ama çok özlüyorum tv yi..
  • tv de hızlı ve ani sahnelerdeki motion blur clouding ve pikselleşme var mı,hızlı sahnelerde gölgelenme oluyor mu
  • bu tv nin 32 37 ve 42 ekran boyutlarında özellik olarak fark varmı.yani ekran ebatlarının değişmesiyle özellikler de değişiyor mu.bilen varsa yanıtlarsa sevinirim
  • Bugün ailemle bu tv yi almak için darty'e gittik. Tv yi hevesle inceledik fakat o da ne ? Tv çok koyu kalıyordu diğerlerine nazaran.
    Olamaz dedim hemen ayarlarını beraber yaptık görevli ile biraz düzeldi bu sefer brightness açık oldu sanki bir tül varmış gibi bir manzaraya dumanın ardından bakıyormuş gibi geldi .
    Sanırım belki 1 saat tv yi inceledim oynayan bir dvd filmdi hatta james bond. Hareketli sahnelerde tv nefis onu söyleyeyim fakat ışık olarak, çok karanlık sahnelerde, iç mekan çekim sahnelerinde diğerlerinden karanlık.
    Düzeltemedik bir türlü bizimkilerinde 8404 içine sinmedi ve almadan darty'den çıktık. Doğrusu 8404 hevesimde biraz hayal kırıklığı yaşadım.

Yorumalara bakarak bu tv yi görmeden almayın acizane tavsiyemdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sioux

Bugün ailemle bu tv yi almak için darty'e gittik. Tv yi hevesle inceledik fakat o da ne ? Tv çok koyu kalıyordu diğerlerine nazaran.
    Olamaz dedim hemen ayarlarını beraber yaptık görevli ile biraz düzeldi bu sefer brightness açık oldu sanki bir tül varmış gibi bir manzaraya dumanın ardından bakıyormuş gibi geldi .
    Sanırım belki 1 saat tv yi inceledim oynayan bir dvd filmdi hatta james bond. Hareketli sahnelerde tv nefis onu söyleyeyim fakat ışık olarak, çok karanlık sahnelerde, iç mekan çekim sahnelerinde diğerlerinden karanlık.
    Düzeltemedik bir türlü bizimkilerinde 8404 içine sinmedi ve almadan darty'den çıktık. Doğrusu 8404 hevesimde biraz hayal kırıklığı yaşadım.

sioux, bu işte bir iş var. ben de sana derim ki mağazadaki duruma bakarak vazgeçme. ben bunun kadar net ve doğal görüntü veren başka tv görmedim herhangi bir yerde. görüntü olarak bu tv ye söylenecek bir şey yoktur.

• quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

quote:

Orjinalden alıntı: rahmi2253

hakan emre hocam ne oluyor ya bu tv yi bize sen tanıttın sen aldırdın ve ilk fırsatta sen satıp kurtuldun, hayırdır inşallah!

Yokbe ali bey bile geldi geçici yaşadığım yeri gördü..Baya sıkıntı oldu kutusunda durması..Bizde amca oğluyla başka tv aldık..Zaten aynı binadayız ona takılıyorum geçici bir süre..Ama çok özlüyorum tv yi..

ben alana kadar ali bey almış :( Hayırlı olsun.. seyahat ler yüzünden sana dönemedim hakan. aslında karar vermiştim almaya ama olmadı. iş gereği şehir dışındaydım 1 haftadır :/

8404 ünü başka satacak warmı

• quote:

Orjinalden alıntı: sioux

Bugün ailemle bu tv yi almak için darty'e gittik. Tv yi hevesle inceledik fakat o da ne ? Tv çok koyu kalıyordu diğerlerine nazaran.

hiç bi yerde almak için bulamadığımız gibi izlemek içinde bulamıoruz ii mi :S şaka gibi ya :S

• Evet, arkadaşlar dün bende SamsungB651 almak için dışarı çıkmışken, bir takım aksilikler ve olumsuzluklar sebebiyle vazgeçip Philips 8654 almış bulunmaktayım. Akşama servis gelip kuracak. Aklım hep Philipsteydi aslında. Tek eksisi .mkv oynatmamasıydı ama zaten Popcorn A110 sahibi olarak çok ta gerekli olmadığını düşünüyorum artık.
    Sanırım bundan sonra yapmamız gereken şey, Divx filmler için altyazı desteğinin eklenmesi için Philips'e mesaj göndermek olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theraptorx -- 30 Haziran 2009; 9:44:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: theraptorx

Evet, arkadaşlar dün bende SamsungB651 almak için dışarı çıkmışken, bir takım aksilikler ve olumsuzluklar sebebiyle vazgeçip Philips 8654 almış bulunmaktayım. Akşama servis gelip kuracak. Aklım hep Philipsteydi aslında. Tek eksisi .mkv oynatmamasıydı ama zaten Popcorn A110 sahibi olarak çok ta gerekli olmadığını düşünüyorum artık.
    Sanırım bundan sonra yapmamız gereken şey, Divx filmler için altyazı desteğinin eklenmesi için Philips'e mesaj göndermek olacak

Hayırlı olsun teknik bir inceleme alırız artıkın :=),
    8654 i incelicek 1 yer bulamadım özelliklerini ve nerden aldığınıda yazabilirmisin ?

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 30 Haziran 2009; 11:48:02 >

• quote:

Evet, arkadaşlar dün bende SamsungB651 almak için dışarı çıkmışken, bir takım aksilikler ve olumsuzluklar sebebiyle vazgeçip Philips 8654 almış bulunmaktayım. Akşama servis gelip kuracak. Aklım hep Philipsteydi aslında. Tek eksisi .mkv oynatmamasıydı ama zaten Popcorn A110 sahibi olarak çok ta gerekli olmadığını düşünüyorum artık.

Anlamadigim Popcorn'un varken neden TV'nin MKVs' ile DivX'i ile ugrasiyorsunuz?
    Bende ne DVD player var ne de media tank. Ama PC'mi, laptopumu baglayarak izlemekten bile buyuk keyif aliyorum. TV'nin her formati sorunsuz bir sekilde oynatabilecegini dusunmuyorum. Ozellikle 720p ve 1080p gibi yuksek kalite videolar icin zaten goruntu uretmede yeterince zorlaniyorlar. Eger hem TV hem PC gibi birsey istiyorsak o zaman TV'nin icinde kullanilacak islemci vs. de cok iyi olmalidir. Bu da fiyatlari asiri bir sekilde arttiracaktir. Zaten su anda en ucuz Bluray oynaticinin 1000 TL civarinda oldugunu dusunurseniz

"TV sadece TV'ligini adam gibi yapsin, cok acil durumlarda muzik, resim, video oynatabilsin yeter" diye dusuneceksiniz...

• Sağolun arkadaşlar. Fırsat bulursam bir incelemede ben yaparım. .mkv oynatma özelliği, hazır aynı parayı vemişken bari buda bedavaya gelsin anlayışındandı. Yoksa dediğim gibi elzem bir şey değil.

Bakalım akşam kurulsun, birşeyler yazarım artık.

Makinayı Mediamarkt'tan bonusa 5 taksit 2.699TL'ye aldım
  • quote:

Sağolun arkadaşlar. Fırsat bulursam bir incelemede ben yaparım. .mkv oynatma özelliği, hazır aynı parayı vemişken bari buda bedavaya gelsin anlayışındandı. Yoksa dediğim gibi elzem bir şey değil.

Bakalım akşam kurulsun, birşeyler yazarım artık.

Makinayı Mediamarkt'tan bonusa 5 taksit 2.699TL'ye aldım

şu media markt izmirde yokya gelde yakma istanbulu :)

bu arada philips in 8000 serileri ile ilgili ekran kartlarıyla uyumsuzluktan bahsedilior diğer 1 konuda link vereyim umarım sende 1 sıkıntı olmaz.

http://forum.donanimhaber.com/m_15515657/mpage_71/key_//tm.htm#32729079

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.