Şimdi Ara

Philips 42PFL8404 İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
0
Favori
49.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mesut_06

nagodtumu,

8404 ün servis menüsüne nasıl girdiğini anlatabilir misin? Birde tv den pc ye balandığında dosya açma gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu? Yani pc nin masa üstünü görüp kumanda edebiliyormusun? Şimdiden tşk.

Philips kumandasindan sirasiyla 0, 6, 2, 5, 9, 6 ve info tuslarina basiyorsun ve servis menusu aciliyor. TV'nin ne kadar sure kullanildigini gormek icin servis menusune girdikten sonra Next seciyorsun, hemen ikinci sirada worked hours gibi birsey olmasi lazim orada yaziyor.

TV'den PC'ye baglandiginda dediginiz durum sanirim DLNA ile ilgili. DLNA'da sadece PC'ye baglanip TV'nin destekledigi ve sizin paylasima actiginiz formattaki resim, muzik videolara erisebilmeniz saglaniyor. Hayir PC'nin masaustunu gorup kumanda edemiyorsunuz. Onun icin yapmaniz gereken TV'nizin yanina PC kasanizi tasimak ve HDMI veya VGA kabloyla baglayip TV'yi monitor gibi kullanmak.

Rica ederim,

• 8404 icin yeni yazilim gelmis.

Yazilim su ozellikleri iceriyor:
    Q5481_0. 26.33.9
     TV cannot store the channels from cable service provider, Kabel Baden-Wurttemberg.(Only
    applicable to country, Germany)
     TV does not display the correct resolution for some PC formats and is forced to the
    640x480 resolution.
     While playing a media file in the root directory of the USB memory device, the Program +/-
    button does not allowed you to select another media file.
     Unable to enter the network frequency for DVB-C installation.(Only applicable to country,
    Netherlands)
     To preset/position analog channels from preset number 2001 onwards after channel
    installation.(Only applicable to country, Netherlands)
     Channel disappeared from the original preset position and shifted to a preset number
    16384 after installation update.(Only applicable to country, Lithuania, Czech Rep or Italy)

Q5481_0.26.29.6
     No channels found after auto-installation.(Only applicable to country, Ukraine & Bulgaria)
     Riks TV certification.(Only applicable to country, Norway)
     Intermittent access of electronic user manual with the [Yellow] button on the remote control.
    (Only applicable for models with electronic user manual)
     The audio language does not change when you select an audio language from the list of
    available broadcasted languages in the TV menu for a digital channel.
     The TV is intermittently blocked when accessing YouTube service.(Only applicable for Net
    TV models)
     To include DVB-T MPEG4 feature for country, Slovenia.
     Channel Nederland 2 and Nederland 3 presets are shifted after installation update.(Only
    applicable to country, Netherlands)

Q5481_0.26.24.8
     Channels TF1, France2 and M6 have disappeared from the preset list after installation
    update.(Only applicable to country, France)

Genelde iyilestirmeler Avrupa ulkelerindeki dijital yayinlarla ilgili fakat arada 3-5 tane de ise yara guncellestirme var.

Eger ethernet kablonuz TV'ye takiliysa ve internet baglantiniz varsa guncellestirmeyi kendisi 2-3 dakika icinde otomatik yapiyor.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=TR&slg=TUR&cat=FLAT_TV_CA&sct=LCD_EXTRA_LARGE_GT40_SU&session=20090529015659_88.250.57.32&grp=TV_GR&ctn=42PFL8404H/12&mid=Link_Software&hlt=Link_Software adresinden en guncel yazilimi (simdilik 27 Mayis 2005 tarihli bir guncelleme var) indirebilirsiniz.

• Netten pc ye indirip USB den direk update edebilirmiyiz..Öyleyse bu akşam update yapayım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Netten pc ye indirip USB den direk update edebilirmiyiz..Öyleyse bu akşam update yapayım..

Evet yapabiliyorsun ;)
  • Gözle görülür bir değişiklik varmı..Menü vs. yada menüdeki yavaşlıklar gibi
  • Dikkatli inceleme sansim olmadi ama Turkiye'deki kullanicilari ilgilendiren guncellemeler su sekilde:

* TV does not display the correct resolution for some PC formats and is forced to the 640x480 resolution. (TV, bazi PC formatlari icin dogru cozunurlugu gostermiyormus ve 640x480 olmaya zorluyormus. Duzeltilmis). Bende Nvidia 8600 PCI-E ekran karti var ve boyle bir sorunla karsilasmadim.

* While playing a media file in the root directory of the USB memory device, the Program +/- button does not allowed you to select another media file. (USB belleginizin kok dizinindeki bir ortam dosyasini oynatirken Program +/- tuslarinin baska ortam dosyasi oynatabilmesini saglamislar). USB'yi pek kullanmadigim icin denemedim.

* The TV is intermittently blocked when accessing YouTube service.(Only applicable for Net TV models) (Bazen YouTube servisine erisirken TV goruntusu kesiklik yapiyormus, duzeltmisler). Bu sorun bende de olmustu, bazen bir anda ekran karariyordu ama guncellemeden sonra deneme sansim olmadi.

• darısı türkçe altyazı desteği ve mkv film oynatmaya olsun derim
  • Özellikleri çok güzel tv nin. Hayırlı olsun. Full HD desteği olan bir laptopu hdmı dan tv ye bağlayınca 1920*1080 çözünürlükte tv ye bağlanabiliyormu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalguns

Özellikleri çok güzel tv nin. Hayırlı olsun. Full HD desteği olan bir laptopu hdmı dan tv ye bağlayınca 1920*1080 çözünürlükte tv ye bağlanabiliyormu?

Tesekkurler. Evet, sorunsuz bicimde destekliyor. PC'deki bircok oyunu 1920*1080 çözünürlükte (NFS Undercover, Mirror's Edge, Burnout, UP...) TV'ye baglanarak oynuyorum, tadina doyulmuyor.
  • Üretim yeri neresi, öğrenebilirmiyim???
  • Bilgiler için çok teşekkürler . Cihazı bizzat kullanan kişi tecrübelerini aktarınca çok daha verimli oluyor .
    Ben sony w5500 ve pfl8404 arasında seçim yapacağım . Hepimiz için hayırlısı..

Son olarak ben ps3 kullanıcam alacağım tv ile , az once bir foruma philipslerin 9 serisi hariç input lag olayında kötü oldukları yazılmış , bu konuda bilgisiolan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntyz -- 7 Haziran 2009; 16:24:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CANOZ

Bu tv pek satmadı acaba neden pek tercih edilmiyor?

benim merak ettğim amblight ı nasıl ne kadar duvara mesafeden sonuç alınabiliyor?

Pek satmıyor dediğin tv için aylarca sıra bekleyenler var..Arayıpta bulamıyorlar..Bu modelde çok stok sıkıntısı var..
  • Kullanan arkadaşlar tv nin ayarları ile ilgili önerilerinizi alabilirmiyiz
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

quote:

Bu tv pek satmadı acaba neden pek tercih edilmiyor?

benim merak ettğim amblight ı nasıl ne kadar duvara mesafeden sonuç alınabiliyor?

Pek satmıyor dediğin tv için aylarca sıra bekleyenler var..Arayıpta bulamıyorlar..Bu modelde çok stok sıkıntısı var..

Aylarca sıra beklemek gibi laflarla bir yere varılmaz.Bir çok internet sitesinde ve büyük mağazaların hepsinde war zaten satışa çıkalı öyle uzun zaman olmadıki sıralar beklensin

Amacımız paylaşım, eleştirmek ve laf sokmak için fırsat kollamıyoruz

-http://www.hepsiburada.com/philips-42pfl8404h12-42-full-hd-lcd-televizyon/productDetails.aspx?categoryid=155051&productid=evph42pfl8404 - 31 Temmuz 2009'da stokta olacak!
    -http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011088&CS_Category=_LCD_TV853&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU - STOKTA YOK
    -http://www.darty.com.tr/e_commerce/fiche.cfm?produit_id=28227&cat_id=9&CFID=22137136&CFTOKEN=76597567 - STOKTA YOK

Once arastir, sonra ahkam kes arkadasim. hakanemre34 sana laf sokmamis. Bu TV muadilleri arasinda en iyi f/p oranina sahip Tv'lerden birisi olarak gosteriliyor.
    Ambilighti gayet guzel. Ben Tv unitesi uzerinde kullaniyorum ve film izlerken isiklari kapattigimda aciyorum. Ozellikle duragan olmayan hareketli sahneli, isik degisimi cok olan filmlerde keyifli oluyor. Hatta TV standbydayken de ambiyansi guzellestirmek icin sadece ambilighti acabiliyorsunuz...

• Peki siz haklısın diyelim

Bunun yanında Peki amblight ı kullanırken duvara ne kadar mesafede kullanıyorsunuz? 30 cm de fln yansıtıyor mu?
  • quote:

Peki siz haklısın diyelim

Bunun yanında Peki amblight ı kullanırken duvara ne kadar mesafede kullanıyorsunuz? 30 cm de fln yansıtıyor mu?

O civarda sorunsuz yansitiyor... Zaten cok isinmamasi (hava dolasimi) icin duvara yaklastirmamak lazim.
  • Sayın canoz anlamsız çıkışın için gereksiz biraz sakin ol..
    Sayın nagodtumu sanada teşekkürler..
  • İlk aşamada bu tv güzel duruyor ama native kontrast değerlerini bulsak çok iyi olur
  • quote:

İlk aşamada bu tv güzel duruyor ama native kontrast değerlerini bulsak çok iyi olur

Ben bu tv yi kullanan biri olarak..Bu fiyata gözünüz kapalı alın derim o kadar..Gerisi yalan..
  • BEnde bu tv yi bugun fark ettim.Çok hoşuma gitti

Fakat lcd tv im var.İmzada modeli yazılı.

Bu yüzden 1 ay boyunca içime sindirecem öyle alıcam

Ama gerçekten iyi bir tv ye benziyor

Ah bi native değerini de öğrensem
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.