Şimdi Ara

Philips 42pfl4307 3D TV kontrast oranı 500.000:1 olan TV sizce 2000 tl ciarı yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akadaşlar, biraz önce bir tartışmayı okurken Philips 42PFL4307 3D tv'sini tartışıyorlardı. Sizce bu TV 2000 TL civarı yaparmı?

Neden soruyorum:
    1. kontrast değeri 500.000:1
    2. parlaklık değeri 360 yada 390 candela
    3. pasif 3D ve zaten kararıyor 3D modunda
    4. Smart TV ama 29 tane aplikasyon var.
    5. Web browser'ı var mı bilmiyorum. Varsa da Philips Flash Player desteği vermiyor. Ne dizi ne de fim izleycebileceğiz netten
    6. USB'den Codec desteği var, bütün forumlarda takılmadan bahsediyorlar

Samsung en alt serisinde 2012'de kontrast değeri her nekadar açıklanmasa ABD sitesinde 3.500.000:1 olarak gözüküyor. En üst seride 35.000.000:1

LG'de orta sekmentte 6.000.000:1 en üst seri lm760s şu an türkiye 9.000.000:1 kontrast verirken.

Sizce bu tv kaç lira yapar?

B3nce 1000 tl sizce

Bİr de Philips artık gerçek Philips değil Çinli firmanın üretimi

Hadi gelin konuşalım.

• Tam Samsungun istediği Musteri tipisin,adamlar sana 1 milyar kontrast 1 milyon Hz panel dese inanacaksın.onuda geçtim cihaz 2 milyar degil 1699,ayni özelliklerde samsung 1800 ve kalite olarak Philips,Panasonic,sharp gibi markaların yanına bile yaklaşamayacak kalitede senin mantığıyla Samsungun cihazı 500tl bile etmez.
    http://m.youtube.com/watch?v=uv1NHv96k_c

Videoda asil Smart tv videosu var biraz daha araştırıp Prof yorumlarını oku öyle yorum yap.marka kötülemek amacıyla degil elle tututlur bilgilerinle konu aç..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • philips in içinden mi çıkıyor o kumanda eğer çıkıyorsa bugün gider alırım. sevgili arkadaşım.
  • Philips eski Philips degil derken saçmalamışsın,sonuc itibari ile firmalar ellerindeki patent halklarıyla is yaparlar stratejileri buna göre belirlenir,senin okadar övdüğün Samsung birçok lisansı sharptan alır ve zaten bir çok paneli ve diğer parçaları çinde Çinli AUO firması tarafından üretilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sn:Albani Hocam /bu konu Hakkında yorumlarını bekliyoruz /teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxxixxax

Akadaşlar, biraz önce bir tartışmayı okurken Philips 42PFL4307 3D tv'sini tartışıyorlardı. Sizce bu TV 2000 TL civarı yaparmı?

Neden soruyorum:
    1. kontrast değeri 500.000:1
    2. parlaklık değeri 360 yada 390 candela
    3. pasif 3D ve zaten kararıyor 3D modunda
    4. Smart TV ama 29 tane aplikasyon var.
    5. Web browser'ı var mı bilmiyorum. Varsa da Philips Flash Player desteği vermiyor. Ne dizi ne de fim izleycebileceğiz netten
    6. USB'den Codec desteği var, bütün forumlarda takılmadan bahsediyorlar

Samsung en alt serisinde 2012'de kontrast değeri her nekadar açıklanmasa ABD sitesinde 3.500.000:1 olarak gözüküyor. En üst seride 35.000.000:1

LG'de orta sekmentte 6.000.000:1 en üst seri lm760s şu an türkiye 9.000.000:1 kontrast verirken.

Sizce bu tv kaç lira yapar?

B3nce 1000 tl sizce

Bİr de Philips artık gerçek Philips değil Çinli firmanın üretimi

Hadi gelin konuşalım.

samsungun kontrast değerlerinini abarttığını zaten biliyoruz. Pasif 3D lerde özellikle 4307 de kararma mevcut değil. Gayet sağlıklı 3D izlenebiliyor. Smart TV üzerinden diğer ülke aplikasyonlarını indirerek bu sayıyı çoğaltabiliyorsun. Web browser ı var. Flash desteği mevcut değil. Usb den codec desteği mevcut ve takılma olmuyor.

• arkadaşlar aynı televizyondan ben de aldım

televizyonun en iyi tarafı phılıps olması
    met edilecek pek çok güzelliği var zaten özelliklerini yazmışlar

ben bahsedilmeyen olumsuz yönlerini anlatayım da alırken arkadaşlar neleri göze aldıklarını bilsinler

ilk önce akranları 7 gözlük verirken bunda 2 gözlük var ve her fazla 2 gözlük için 100 tl isteniyor

yanında askı aparatı yok servisi onu da 50 tl ye veriyor

akranlarının oynattığı her 3d görüntüyü oynatmıyor yalnızca matroska dosyası (mkv) uzantılı dosyaları oynatıyor

2d den 3d ye çeviri yapmıyor

3d derinlik ayarı pasif yalnızca açılıp kapatılabiliyor başka üst modellerde mevcut

alırken bilmediğim menülerden gördüğüm bir özelliği ışık sensörlü olduğu yönünde Ortam ışığına göre kendi ışık gücünü ayarlıyor olmalı

ses gücüne gelince ben salonumda kına gecesi kullanırım düşüncesindeydim ancak akranlarının gücünden daha zayıf olduğunu gördüm

kontrast denildiğinde biraz araştırdım ve gözümle de gördüm phılıps gerçekçi bir kontrast yazmış zira gözle algılanabilecek en iyi görüntüyü oluşturuyor 9 milyona 1 yazanlardan bir farkı yok bemce

• ben televizyonu markasına da bakarak hesaplı aldığımı sanmıştım 1800 tl teknosa dan

basit bir hesapla 2 gözlüğü 7 ye çıkarmak için 250 tl+50 tl askı aparatı =2100

içinde hd uydu alıcısı var diye düşündük ancak onlarda 80-90 tl civarına düşünce

yaygın markalardan birini almadığıma pişman olduğumu söyleyebilirim

yeni nesil bir elektronik eşyayı alıp kullanmadıkça ne aldığını bilemiyorsun bize de bu konuda yol gösterecek biri yoktu
  • bu arada aklıma gelmişken televizyon kanalları kendi bildiği gibi sıralıyor ona müdahale bile edemiyorsun
    ancak favori olarak seçip kullanmadığın kanalları ekarte edebiliyorsun seçtiğin favorilerin kanal numaraları yine aynı kalmaya devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkesgin43

ben televizyonu markasına da bakarak hesaplı aldığımı sanmıştım 1800 tl teknosa dan

basit bir hesapla 2 gözlüğü 7 ye çıkarmak için 250 tl+50 tl askı aparatı =2100

içinde hd uydu alıcısı var diye düşündük ancak onlarda 80-90 tl civarına düşünce

yaygın markalardan birini almadığıma pişman olduğumu söyleyebilirim

yeni nesil bir elektronik eşyayı alıp kullanmadıkça ne aldığını bilemiyorsun bize de bu konuda yol gösterecek biri yoktu

Philips in "yaygın olmadığını düşünüyorsun" ilginç ,

Bekleseydin 1600 e 6 gözlük ile beraber alabilirdin (hafta sonları bu fiyatları görebiliyor ),yada 1 sene bekleyerek daha da ucuza kapatabilirdin ;),

millet kanalları sıraladığını yazıyor, upload yapıyor paylaşıyor,sen kanal bile sıralayamıyor demişsin, diğer konuları takip et,

• tabiki philips marka olarak çok kaliteli ve çok yaygım bir marka ancak her konuda sivrilmiş bazı markalar vardır bu 3d konusunda da LG başı çekiyor samsung vs devam ediyor

ben bilindik marka diye ilk uydu alıcısını da arçelikten almıştım ancak onunda belkide dünya üzerindeki en dandik bir uydu alıcısı olduğunu öğrendim ama iş işten geçti atamazsın satamazsın. aynı ortak antende biraderin goldmaster komşuların değişik değişik adı sanı duyulmamış uydu alıcıları 2000 kanal bulurken arçelik 500-600 bulursa seviniyordum. normal ntv kanalını bile zaman zaman şifreli gösteriyor

televizyona gelince aynı temel özelliklerdeki lg yada samsung 2600 tl civarındayken philipsi 1800 liraya almanın sevinciyle önce birşey anlamıyorsun inanmayacaksınız belki ama ilk 3-4 gün kandırıldığımı bile düşündüm ve philips müşteri temsilcisine mail attım çünkü hiçbir şekilde 3d görüntü alamamıştım.
    servise yönlendirdiler oradan demo bir görüntü getirip oynatınca ve mailime cevap gelince biraz rahatladım
    internetin hiç bir yerinde philips 4307 yalnızca mkv matroska dosyalarını oynatır diye yazmıyor

kanal sıralamasına gelince bunu kısmen nasıl yaptığımı yazmıştım ancak bunu daha iyi yapabilen varsa buradan yazarsa sevinirim ben her menüsünü kontrol ettim bir yolunu bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkesgin43

tabiki philips marka olarak çok kaliteli ve çok yaygım bir marka ancak her konuda sivrilmiş bazı markalar vardır bu 3d konusunda da LG başı çekiyor samsung vs devam ediyor

ben bilindik marka diye ilk uydu alıcısını da arçelikten almıştım ancak onunda belkide dünya üzerindeki en dandik bir uydu alıcısı olduğunu öğrendim ama iş işten geçti atamazsın satamazsın. aynı ortak antende biraderin goldmaster komşuların değişik değişik adı sanı duyulmamış uydu alıcıları 2000 kanal bulurken arçelik 500-600 bulursa seviniyordum. normal ntv kanalını bile zaman zaman şifreli gösteriyor

televizyona gelince aynı temel özelliklerdeki lg yada samsung 2600 tl civarındayken philipsi 1800 liraya almanın sevinciyle önce birşey anlamıyorsun inanmayacaksınız belki ama ilk 3-4 gün kandırıldığımı bile düşündüm ve philips müşteri temsilcisine mail attım çünkü hiçbir şekilde 3d görüntü alamamıştım.
    servise yönlendirdiler oradan demo bir görüntü getirip oynatınca ve mailime cevap gelince biraz rahatladım
    internetin hiç bir yerinde philips 4307 yalnızca mkv matroska dosyalarını oynatır diye yazmıyor

kanal sıralamasına gelince bunu kısmen nasıl yaptığımı yazmıştım ancak bunu daha iyi yapabilen varsa buradan yazarsa sevinirim ben her menüsünü kontrol ettim bir yolunu bulamadım.

ben tvikisi hediye olmak üzere 8 gözlük cam sehpa ile birlikte 2080 tlye aldım.gözlükleri çok pahalıya satmışlar. sonorus marka 6 gözlüğe 120 tl verdim.3dyi test etmek için türk satta 501 kanalda türk sat 3d var .buraya geldiğinde adjust okeye 3d yanyanayı seç iki ayrı görüntü çift çizgi olması gerekir.gözlüğünü taktığında 3d yayını seyredebilirsin. ayrıca burada mkv oynatıyor yazıyor.
    http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/4000-series-107cm-42-inc-easy-3d-dvb-t-c-s2-42pfl4307k_12/prd/;jsessionid=DCB03D12B1C88FCFA15CF0789E2D16B9.app102-drp3?t=specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naci54 -- 30 Haziran 2012; 22:28:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.