Şimdi Ara

Philips 17' Monitörüm ÖTÜYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, son 1 aydır Philips 17' monitörüm ötmeye başladı. Masaüstü siyah renkte bir wallpaper war. Masaüstünden internet explorer'a geçtiğimde (yada herhangi bir beyaz ekrana) monitörüm ötmeye başlıyor. Bu ötme arasıra oluyor. Yani belli bir süre ( 1-2 saat olabilir tam olarak bilmiyorum süresini ) ötüyor..

Monitörümü alalı yaklaşık 1-1.5 sene oldu. Kablolarında bir yanma felan olabilir mi ? Artık bu tür bilgisayar parçalarıyla uğraşmaktan bıktım.. Ayrıca bu ötme ilk defa yazlıktayken oldu. ( halen yazlıktayım.. ) Buraya geleli 1 ay sonra ötmeye başladı. Kafama takmak istemiyorum ama sonuçta önemli bir şeysede kıymayayım monitöre..

yardımlarınız için teşekkürler..

• hertz e yüklendim mi veya çözünürlüğü fazla 1920 lere çıkardın mı bunları yaptıysan ses gelme,titreme gibi sorunlar olabiliyor.ayrıca monitörü bi yere çarpmışsan da bu olabilir.bi şey olmas sadece sesi rahatsız eder
  • Dostum, monitörünün voltaj regülatörü veya güç kaynağıyla alakalı bir sorunu olabilir.. Garantisi devam ediyorsa teknik servise götürmeni tavsiye edebilirim...
    Saygılar...
  • linkin ve xmagic her ikisinin dediği muhtemel ama 1.5 senelik diyorsun monitörün için sen yinede servise götür bi baksınlar hem için rahat eder. servis süresi dolmadan!!
  • ötme ıslık sesi gibi ve çok tiz bir ses ise osilatör ötmesidir , bu da makinadaki aşırı sıcak ortamdan dolayı kondansatörlerden birinin ( horizantel osilatör veya regüle devresindeki) kurumuş olabileceğini gösterir

ama elbette teknik servisin bakması en mantıklısı , zira 1 ytl lik bir parça için müdahalae edilmezse aşına daha büyük işler açabilirsin
  • Önerileriniz ve göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim arkadaşlar..

@linkin8888: 85 hertz ve 1024x768 çözünürlüğü kullanıyorum.

Ayrıca arkadaşlar sorun yazlığa geldikten 1 ay sonra olmaya başladı. Gerçi bizim evdeki prizlerde topraklama var ama, mesela benim bir arkadaşımın monitörüne dokunamıyorsun elektrik çarpıyor.. yani burada elektriklerden de kaynaklanabilir mi ? biraz eski bir belde.. ( telekom hatları bile öyle.. )

ayrıca bizim burada monitörü götürebileceğim sağlam bir yer yok. aldığım yere götürebilirim belki.. gerçi garantisi varsa philips teknik servise gönderebilirler. arkadaşlar bu tiz ses ara sıra oluyor. ve beyaz ekranlarda oluyor.

şimdi ben garantisi hala devam ediyorsa göndersem, herhangi bir bozulmada ( teknik servisde bozulursa ) yenisini garantiden alma şansım var mıdır?
  • bunu forumda çok yazdım bu güne kadar
    yeni tüketici kanununa göre ürün altı ay içerisinde iki kere veya bir yıl içerisinde üç kere aynı arızayı yaparsa yenisi ile değiştirmek zorundalar ,ama tabiiki teknik serviz raporu ile
    eğer dediğin gibi parlak , flash lı ve beyaz ekranlarda yapıyorsa kesinlikle osilatör devresi ötüyordur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.