Şimdi Ara

Kapsayıcıdaki nesneler numaralandırılamadı hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar klasörün içinde göremediğim uzantısını bilmediğim bir ögeyi başka biryerden indirdiğim birşey ile değiştirmek istiyorum izniniz yok gibi hatalar aldım gereken izinleri vermeye çalışırken ise aşağıdaki hatayı alıyorum bu ögeyi göremiyorum da yardımcı olabilecek var mı
    Kapsayıcıdaki nesneler numaralandırılamadı hatası

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kapsayıcıdaki Nesneler Numaralandırılamadı Hatası

Kapsayıcıdaki nesneler numaralandırılamadı hatası, belirli Excel dosyalarını açmaya çalıştığında oluşabilecek yaygın bir sorundur. Bu hata, dosyanın nesneleri (örneğin, tablolar, grafikler veya resimler) düzgün bir şekilde numaralandıramadığı anlamına gelir.

Hata mesajı şu şekilde görünebilir:

• "Kapsayıcıdaki nesneler numaralandırılamadı."
    • "Kapsayıcıdaki nesneler numaralandırılamadı. Erişim reddedildi."

Bu hatanın birkaç olası nedeni vardır:

• Dosya Bozukluğu: Orijinal Excel dosyası bozulmuş olabilir.
    • Eksik veya Bozuk Referanslar: Kapsayıcıdaki nesneler, artık mevcut olmayan diğer dosyalara veya sayfalara referans veriyor olabilir.
    • Güvenlik Ayarları: Bilgisayarınızın güvenlik ayarları, dosyanın nesnelerini numaralandırmasını engelleyebilir.
    • Eklenti Sorunları: Üçüncü taraf Excel eklentileri, numaralandırma ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Bu Hatayı Giderme Yolları:

• Dosyayı Başka Bir Bilgisayarda Aç: Dosyayı başka bir bilgisayarda açmayı deneyerek sorunun sistem özelinde olup olmadığını kontrol et.
    • Dosyayı Onar: Excel'in yerleşik Dosya Onarma özelliğini kullanarak bozuk dosyayı onarmayı dene.
    • Referansları Güncelle: Dosyada harici referanslar varsa, bunları güncellemeyi dene.
    • Güvenlik Ayarlarını Kontrol Et: Güvenlik ayarlarınızın dosyanın nesnelerini numaralandırmasına izin verdiğinden emin ol.
    • Eklentileri Devre Dışı Bırak: Tüm eklentileri devre dışı bırakarak sorunun bir eklentiden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol et.
    • Dosyayı Farklı Bir Formatta Kaydet: Dosyayı XLSX yerine CSV veya TXT gibi farklı bir formatta kaydetmeyi dene.

Bu adımları uyguladıktan sonra hatayı giderdiysen, dosyayı yeniden XLSX formatında kaydedebilir ve orijinal biçimini koruyabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ben de aynı konudan muzdaribim şu anda microsoft store'dan alınan hiçbir oyunun dosyasına erişim sağlanmıyor ibineler iyi bir sövdüm microsofta
  • güvenlik kısmında sahiplik diye bir alan var. ordan önce senin kullanıcıya sahiplik al sınra erişim izni vermeyi dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.