Şimdi Ara

peyami safa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • batılaşmayla modernleşmeyi eş tutugumuz bu dönemlerde hatılanması gereken bir deyer.ençok bilinen eseri dokuzuncu hariciye kovuşu olsada mahşer ,fatih-harbiye gibi romanlarında eleştiri dozu daha yüksektir
    lise yılarında okumuştum bütün romanlarını, hala en sevdigim yazarlardan biridir.bence marka ve gösteriş meraklısı yeni yetme gençligin okuyup gerçek türk kürtürünü ve samimiyetini örenebiecekleri bir yazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kargaşa -- 25 Ekim 2005, 10:25:25 >

• bende dediğin kitapları okudum.
    gerçekten Türk Edebiyatı'nın en öenmli şahıslarından biri.
    dediiğin gibi her Türk gencinn okuması gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kargaşa

batılaşmayla modernleşmeyi eş tutugumuz bu dönemlerde hatılanması gereken bir deyer.ençok bilinen eseri dokuzuncu hariciye kovuşu olsada mahşer ,fatih-harbiye gibi romanlarında eleştiri dozu daha yüksektir
    lise yılarında okumuştum bütün romanlarını, hala en sevdigim yazarlardan biridir.bence marka ve gösteriş meraklısı yeni yetme gençligin okuyup gerçek türk kürtürünü ve samimiyetini örenebiecekleri bir yazar

Türk Edebiyatında psikolojik tahlili en iyi yapan yazardır kendisi. Ama kendisi maddeci,kömünist veya liberal olmadığı için Türk Gençlerine yeterince tanıtılmıyor

• 100 temel eserde vardı geçen yıl 9.hariciye koğuşuyla,fatih harbiye yi okudum hakkaten güzel kitaptı...
  • Şu ülkede Nazım Hikmete verilen değerin 4e 1i Peyami Safaya verilse onun ne kadar iyi bi edebiyatçı ve fikir adamı olduğu anlaşılır
  • aman ha şimdi kavga çıkar....
    ama sana katılıyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: sari_laci

Şu ülkede Nazım Hikmete verilen değerin 4e 1i Peyami Safaya verilse onun ne kadar iyi bi edebiyatçı ve fikir adamı olduğu anlaşılır

• quote:

Orjinalden alıntı: sari_laci

Şu ülkede Nazım Hikmete verilen değerin 4e 1i Peyami Safaya verilse onun ne kadar iyi bi edebiyatçı ve fikir adamı olduğu anlaşılır

Bu ülkede kime hakettiği değer verilmişki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HuZuN_CiCeGi

Bu ülkede kime hakettiği değer verilmişki?

• YANLIZIZ'ı unutmayalım... Harika bir Romandır.
  • dokuzuncu hariciye koguşunu okumanızı şiddetle tavsiye ederim
  • Peyami Safa, Türk yazar ve gazeteci. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Matmazel Noraliya'nın Koltuğu ve Yalnızız gibi psikolojik türdeki eserleriyle Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatında ön plana çıktı. Yaşamı ve fikrî hayatındaki değişimlerini eserlerine de yansıttı. Server Bedi takma adıyla birçok roman kaleme aldı.
  • bütün kitaplarını okudum. bu adamın kitaplarını okuyunca diğer yazarların eserleri malesef biraz basit kaçıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yazar ama sezgici ve Gazzalîcî düşüncesinden bir şey çıkmaz maalesef. Sinirlerini uyuşturucu maddeyle almış maddi dünyaya ilgisiz nihilist eski kuşakla sözde histerik veya materyalist yeni kuşak arasında ahlaken bence bir fark yok. Peyami Safa birincisi evladır, hakikattir ikincisi ise kötüdür diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sari_laci kullanıcısına yanıt
    Hocam pek tutulan bir yazar değil heralde. Okullar da yazarları anlatırken Peyami Safa'yı üstün körü anlatıp geçiyorlar genelde.Belli bir kesime, belli bir çevreye hitap ediyor. Ben öyle biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.