Şimdi Ara

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.380
Cevap
18
Favori
713.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar başka başlıklarda, tepee sahibi olmayanların açtıkları konularda yazdık, çizdik. Artık bize ait bir konu başlığının olması gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra paylaşımlarımızı burada yapalım. Artı, eksi ne varsa burda tartışalım konuşalım. Birbirimize yardımcı olalım. Umarım bu alan büyür de, herkes faydalanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayen -- 18 Şubat 2012; 23:26:53 >

• Önümüzdeki cuma bayinin vermiş olduğu zibeart'tan koltuk korumayı yaptırmaya gidiyorum. Yeni tepee almış alan arkadaşlar koltuk korumayı mutlaka yaptıralım.
    Çünkü ben bu konuda çok titiz olmama rağmen önceki toyota corolla aracımın koltuklarında istenmeyen lekeler oluştu. Çok görünümü bozmasa da baktıkca sinir bozuyordu. Şiddetle tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayen -- 15 Mayıs 2009; 17:09:46 >
  • Ben de buralıyım artık...zibeart tan koltuk koruma hediyesi benimde var...İstediğim çelik jant geldiğinde ikisini de halletcem artık. Ben film çektirmeyi de kafama takmıştım ama bugün arka cam güneşliklerini kapatınca arka camlara gerek olmadığını düşündüm. Sadece kelebeklere taktırsam nasıl olur ki, arka cama da gerekir mi?
    Son olarak böyle konu çok boş olmuş madem sen başlattın resim falan da eklersin artık...
  • Araçlarınız her ikiniz için de hayırlı ve uğurlu olsun...

Ziebart boya koruma sistemi'ni, aracı aldığınız bayi verdiyse çok da heveslenmemenizi öneririm. Zira benzer işlem başından geçmiş birisi olarak, Ziebart'a gittiğinizde yetkili sizin elinizdeki kağıda bakıyor ve "ha 50 $ 'lık mı" diyor. İnternet sitesinden de göreceğiniz gibi, normalde 150 TL'den 500 TL'ye kadar giden koltuk koruma fiyatları var. Yapılan işlemi de söyleyeyim, ellerindeki spreyle koltuğun üzerine ilaç sıkıyorlar, yarım saat veya bir saat kadar bekletip sizi gönderiyorlar. İşe yarıyor mu derseniz, ben de pek işe yaramadı, zira bir ay sonra koltukda oluşan bir leke için yeniden kapılarını çaldım.

Size verilen hediye kağıdını kontrol edin göreceksiniz. İnşaallah ben yanılıyorumdur ve gerçek koruma sistemi kazanmışsınızdır, ki bu konuda gerçekten de güzel işlem yaptıklarını söyleyebilirim.

Ziebart, bu işlemi aslında yeni araç almış müşteriyi kendi firmasına çekebilmek için araç bayilerine dağıtıyor. Ben de arabamı geçen sene ilk aldığım zaman, zaten o hediye çekini almasam da gidecektim, o da bahanesi oldu, gitmişken Diamond Gloss sistemini görüştüm ve siyah olan aracım için de fiyatta anlaşarak gün tespit ettik ve belirtilen günde giderek uygulattım. 9 ay geçti, arabanın görüntüsünün nasıl olduğunu aralıklarla imzamda da göreceğiniz topicte yayınlıyorum. Aşağıda linkini verdiğim sayfada da son halini görebilirsiniz, aşağılarda çeşitli açılardan göreceğiniz siyah Connect bana aittir, gerek önceki gerekse sonraki sayfalarda da ara ara görebilirsiniz. Şimdi bir o fotoğrafa bakın bir de dışarda dolaşan siyah Connect'lere bakın, sonra siz kendiniz karar verin, Ziebart'ta Diamond Gloss yaptırmakla iyi etmiş miyim, etmemiş miyim?

http://forum.donanimhaber.com/m_13258753/mpage_388/key_//tm.htm

Vw başlığının altındaki açtığınız başlıkda bir kez mesaj yazdım ama daha sonra devamını bilerek getirmedim. Sizin de bildiğiniz ve şikayetçi olduğunuz malum sebeplerden dolayı, gerek bu başlık altında gerekse bizim topicte aklınıza takılan sorular olursa cevaplamaya çalışabilirim. Kim ne derse desin, çok güzel araç aldınız, güle güle iyi günlerde ailenizle birlikte kazasız belasız kullanın. Ha bu arada, kan akıtmayı da unutmayın ha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 4 Mart 2009; 1:27:38 >

• Siz kendi araçlarınızın fotoğrafını yükleyinceye kadar, fotojenik fotoğrafları şimdilik ben ekleyivereyim.

Devamını siz nasıl olsa getirirsiniz artık...

• Lukunku, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Sizinde aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Evet koltuk koruma 50 dolarlık bir şey. Bende uzun süre dayanacağını sanmıyorum. Ama bir süre idare etsin yeter. Zaten daha sonraki koltuk koruma işlemlerini kendim yapmayı planlıyorum.
    Boya koruma konusunda ise, Bekbarsın nano boya koruma ürünü aldım. Sıcaklığın +5 in üzerine çıkmasını ve yağmurun kesilmesini bekliyorum. Onu da deneyip göreceğiz, eğer sağlıklı bir sonuç alamazsam zibeart'ın boya korumasını düşünebilirim.
  • Aracımın fotoğraflarını buraya taşıyayım artık.
    Diğer arkadaşlarında fotoğraf koymalarını bekliyoruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: rayen

Lukunku, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Sizinde aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Evet koltuk koruma 50 dolarlık bir şey. Bende uzun süre dayanacağını sanmıyorum. Ama bir süre idare etsin yeter. Zaten daha sonraki koltuk koruma işlemlerini kendim yapmayı planlıyorum.
    Boya koruma konusunda ise, Bekbarsın nano boya koruma ürünü aldım. Sıcaklığın +5 in üzerine çıkmasını ve yağmurun kesilmesini bekliyorum. Onu da deneyip göreceğiz, eğer sağlıklı bir sonuç alamazsam zibeart'ın boya korumasını düşünebilirim.

Rica ederim...

Elbette para sizin, zevk sizin, dilediğine karar vermek de size ait. Ancak başka işlemleri yaptırmadan hatta ve hatta arabayı hiç yıkatmadan önce lütfen en yakın Ziebart bayiine gidin, fiyat alma gayesiyle bir görüşün.

Onlarda iki çeşit boya koruma var, 1- normal boya koruma işlemi 2- Diamond Gloss boya koruma işlemi

İşte bu ikincisi, yani Diamond Gloss işlemi, araç galeriden çıktıktan hemen sonra uygulanıyor ve diğerlerinden çok çok daha etkili. Ben de bundan yaptırdım.

Ben daha fazla reklamını yapmadan (çünkü herhangi bir kâr payı falan da vermiyorlar) siz aracınıza hiç su değdirmeden bir gidin, görüşün, ikna olmazsanız gene bildiğiniz işlemi yaptırabilirsiniz, oradaki çalışanların da dediği gibi, aracınıza kaç para verdiyseniz boya koruma işlemi ücreti kadar daha fazla verdiğinizi hesaplayın, zira muhtemel bir araç satışında kat kat faydasını görüyorsunuz.. Yaptırdıktan sonra bana teşekkür edeceğinizden ben eminim, siz de emin olun; özellikle ilk altı aydan sonra... O kadar mı; evet o kadar...

• arkadaşlar biz arabayı aldıktan sonra, koltuk koruması yaptırdık, bursada. Lukunku arkadaşın dediği gibi sadece sprey sıkıyorlar o kadar ama gerçekten etkili geldi. Birde, boya koruması biz yaptıramadık, çünkü bandırma sonuçta büyük bir şehir değil. boya koruması yapılan yer yok olanda çok para istiyor. fırçasız yıkamaya özen gösteriyorum ama sonuçta babamda kullandıı için aracı, ara sıra fırça ve köpük ile yıkarken yakaladım:) her zamanda fırçasız oto yıkamayada gidemiyoruz, ama fırçayla yıkamamıza rağmen boyada hiç bir çizik meydana gelmedi.

araçlarımız gerçekten çok güzel, allah herkese nasip etsin.. birde şunu merak ettim, bir arkadaşımda 90 hp premium versiyonu mevcut, tamponlar boyalı değil yani siyah sert plastik. zaten aracıda siyah olduğu için pek o kadarda öenmli değil. birde bizim bandırmada, çarşı içinde yol kenarlarında yol kenarlarında beton mantarlar var araçlar park etmesin diye. malum bizim türk şöförleri oto parka par vermemek için hemen yol kenarlarına park etmek ister ya:)
    arkadaşım mantarlardan birine ön sağ tamponun alt kısmını sürtmüş. hafif çizik belli oluyor. allahtan plastik olduğuna pek önemli değil. bu çizik olayını nasıl halledebilir? bir şey duydum, sanayide, sanayi tipi fan makinaları varmış. yani bildiğimiz saç kurutma makinalarının büyük olanlarını düşünün. sıcak hava plastik tampon kısmına tutulunca yumuşayıp çizikleri düzeltiyormuş diye duydum. ne kadar doğru bilemem.
    bizim yamponlar boyalı birde kaporta ile aynı. kazara biz sürtsek yandık bir dünya para:)
    bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı acaba?

• quote:

Orjinalden alıntı: darkboys

arkadaşlar biz arabayı aldıktan sonra, koltuk koruması yaptırdık, bursada. Lukunku arkadaşın dediği gibi sadece sprey sıkıyorlar o kadar ama gerçekten etkili geldi. Birde, boya koruması biz yaptıramadık, çünkü bandırma sonuçta büyük bir şehir değil. boya koruması yapılan yer yok olanda çok para istiyor. fırçasız yıkamaya özen gösteriyorum ama sonuçta babamda kullandıı için aracı, ara sıra fırça ve köpük ile yıkarken yakaladım:) her zamanda fırçasız oto yıkamayada gidemiyoruz, ama fırçayla yıkamamıza rağmen boyada hiç bir çizik meydana gelmedi.

araçlarımız gerçekten çok güzel, allah herkese nasip etsin.. birde şunu merak ettim, bir arkadaşımda 90 hp premium versiyonu mevcut, tamponlar boyalı değil yani siyah sert plastik. zaten aracıda siyah olduğu için pek o kadarda öenmli değil. birde bizim bandırmada, çarşı içinde yol kenarlarında yol kenarlarında beton mantarlar var araçlar park etmesin diye. malum bizim türk şöförleri oto parka par vermemek için hemen yol kenarlarına park etmek ister ya:)
    arkadaşım mantarlardan birine ön sağ tamponun alt kısmını sürtmüş. hafif çizik belli oluyor. allahtan plastik olduğuna pek önemli değil. bu çizik olayını nasıl halledebilir? bir şey duydum, sanayide, sanayi tipi fan makinaları varmış. yani bildiğimiz saç kurutma makinalarının büyük olanlarını düşünün. sıcak hava plastik tampon kısmına tutulunca yumuşayıp çizikleri düzeltiyormuş diye duydum. ne kadar doğru bilemem.
    bizim yamponlar boyalı birde kaporta ile aynı. kazara biz sürtsek yandık bir dünya para:)
    bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı acaba?

var, ben bilgi vereyim de; Connect team'deki arkadaşlar beni topa tutarlar sonra, burada da vakit geçiriyorum diye...

İlçede yaşamanın talihsizlikleri bunlar, o halde siz de sabredip büyük illere yolunuz düştüğünde halletmeye çalışın bu işlemleri...

Boya koruma işlemi haliyle pahalıdır, ama sonucun değeceğini görürsünüz. 30.000 küsur para sayılan araçlara verilen ekstradan paranın satış zamanında nasıl size döneceğini, işlemi yaptırdıktan sonra daha da iyi anlayacaksınız.

Boyada çizik meydana gelip gelmediği, uzaktan bakılmayla anlaşılmıyor. Kaportanın herhangi bir bölümüne 60 derece açıyla ve güneşi karşıdan alacak şekilde yakından bakın. Dalga dalga yuvarlak şeritler görüyorsanız, satış zamanında bilin ki alıcılar veya galericiler onları "bu araç komple çizik" şeklinde görüyorlar. Ha gerçekten yoksa ne mutlu size, pırıl pırıl bir aracınız var, ancak hatırlatırım "nasıl olsa bir şey olmaz, hani yıkadık da ne oldu, ben dikkat ederim" düşüncesiyle yaptığınız yıkamalar mutlaka sizin karşınıza pırıl pırıl (!) çıkar; hele ki siyah kullanıyorsanız. Bizim topicteki son sayfada tartıştığımız yıkama konusunu da lütfen okuyun.

Gelelim son tampon çizik meselesine... Auto King veya Auto Vinyl benzeri yerler muhtemelen Bandırma'da da yoktur ( Auto King Balıkesir'de varmış ) . Hiç sanayiye amatör bir kaportacıya gitmeden, bu tarz bir yere giderek profesyonel ellerde işleminizi, eskisinden farkı olmayacak şekilde yaptırabilirsiniz. Ayrıca Allianz gibi sigorta şirketleri, anlaşmaları sayesinde bir poliçe döneminde 3-4 mini göçüğü kaskonuza bir şey olmadan ücretsiz olarak yaptırmanıza izin veriyorlar. "Neden böyle yere gidip de o kadar masraf edeyim ki" demeyin arkadaşlar, böyle bir durumda "neden arabanı sıfır aldın, ikinci eller ne güne duruyordu" sualleriyle karşılaşabilirsiniz. Profesyoneller boşuna profesyonel olmuyor. İnternetten iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

Araçlarınızı iyi günlerde kullanın...

• Tampon çiziklerine daha doğrusu plastik yüzey çiziklerine uygun aşağıdaki linket bir ürün var. Ama çiziği ne kadar giderir bilemiyorum. Açıklamasında ince çizikleri kolayca giderir diyor.

http://www.meguiars.com.tr/index.php?_room=2&_subRoom=7&_action=detail&_page=1

Aynı ürünün yabancı sitedeki satışı. Daha ucuz.

http://www.performancemotorcare.com/cgi-bin/sh000001.pl?REFPAGE=http%3a%2f%2fwww.performancemotorcare.com%2facatalog%2fChemical_Guys_Silk_Shine_Dressing_473ml.html&WD=plastx&PN=MEGUIARS_PLASTX___Clear_Plastic_Cleaner___Polish__704.html%23a1_21PMC00134#a1_21PMC00134

• abi partner adında bi gurup vardı zaten niye tepee farklı bir modelmiş gibi yeni kobu açıyorsunuz anlamıyorum
  • Haklısın, partner diye bir grup var. Bizde heves yaptık yahu. Hani tepee ile partnere farklı bir hava geldi ya, onun için gaza geldik.
    Diğer grupta da yazar çizeriz sorun değil. O grupta bizim sonuçta.
  • arkadaşlar sağolsun çizik konusunda bilgilendirdiniz. kısmetse bursaya gidicem haftaya, o zaman auto glass yaptırmaya niyetim var arabaya iyiki girdiniz aklıma.. ama şu da bir gerçek arabayı her zaman böyle boya koruma yaptırmak mümkün olmuyor.. ne kadarda özen gösterseniz gösterin illakine ya bez yada fırça mutlaka değiyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkboys

arkadaşlar sağolun çizik konusunda bilgilendirdiniz. kısmetse bursaya gidicem haftaya, o zaman auto glass yaptırmaya niyetim var arabaya iyiki girdiniz aklıma.. ama şu da bir gerçek arabayı her zaman böyle boya koruma yaptırmak mümkün olmuyor.. ne kadarda özen gösterseniz gösterin illakine ya bez yada fırça mutlaka değiyor..

Auto Glass neresi, öyle bir firma da mı var?

Arabaya boya korumayı her zaman yaptırmıyorsunuz, ilk aldığınızda yaptırıyorsunuz, sonra da yıkamanıza dikkat ediyorsunuz. İşte farkı da burada başlıyor, iki ayda bir gerek kendiniz gerekse sanayideki "biz de yaparız abi" diyenlerin yaptıklarını 12 ayla çarptığınız zaman elde ettiğiniz sonuçla anlaşılıyor. Bunu zaten burada anlatması zor. Bizzat gidip yerinde görmeniz ve anlamanız lazım...

Aşağıda son halini koyduğum araç, 9 aylık ve 30.000 km'de; ki anlayanlar anlar, yüksek bir km'dir.

http://forum.donanimhaber.com/m_13258753/mpage_393/key_//tm.htm#30199632

Vereceğiniz karar sizin için de hayırlı olsun...

• Merhaba arkadaşlar ; Şubat sonunda Tepee Premium Pack 110 luk aracımı aldım 5-6 gündürde kullanıyorum.Genel olarak arabadan memnunum konfor performans üst düzeyde ama bugün sabah gösterge paneline bir baktım mazot göstergesinin olduğu ufak kısmın panel aydınlatması yanmıyor.Servise gittim panelin sökülüp bakılması lazım dediler bir anda soğudum arabadan :( daha 200km de araba ve elektriksel bir arıza.Ya çok şanssızım beni buldu bu sorun ya da peugeot görüldüğü gibi kaliteli bir araç çıkaramamış.Yarın sabahtan randevu aldım 1 saatlik işlemi var dediler bakalım ne olacak.Resimde ekliyeyim.Herkese kazasız belasız sorunsuz sürüşler...

Resmini foruma eklemeyi beceremedim linki vereyim direk.
    http://img155.imageshack.us/my.php?image=p1010980.jpg

• Agates, öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Sonrada geçmiş olsun diyorum. Ama moralinizi bozacak kadar önemli bir sorun olduğunu düşünmeyin. Sonuçta elektronik cihaz bunlar. Daha büyük motor arızası gibi sorunlar çıkmasın yeter ki. Çok iyi bilmiyorum ama büyük olasılık aydınlatma ampülü yanmıştır. Değiştirirler sorun çözülür. Sonuçta bir haftalık araç niye böyle olsun diyorsunuz, haklısınız. Ama siz yine de moralinizi iyi tutun. Çünkü çok güzel bir araç aldınız.
  • Teşekkür ederim Rayen ; ALLAH HERKESE KAZASIZ BELASIZ KULLANMAK NASİP ETSİN. Bu benim 7. arabam ama ilk defa 0 km araç aldım.Haliyle üzerine titriyorum şu an.İnşallah önemli problem yoktur ama daha 1 haftalıkken 0 arabanın bir yerlerinin sökülmesi beni rahatsız ediyor.Birde sizin arabanızda çok yumuşakmı hafif zıplama hissi veriyormu? Bunların ayarı varmı acaba ,virajlarda rahatsız etti beni biraz açıkcası (aracımda Emniyet paketi yok çünkü).ESP li araç çok bekledim gelmeyince dayanamayıp bunu aldım sizce ESP olmaması büyük eksiklikmi yoksa o olmasada olurmu? Sizin aracınızda var sanırım hissedilir bir faydası varmı test edebildinizmi? Yarın servisten sonra gelişmeleri size bildiririm ayrıca..
  • Benimde üç tane aracım oldu. üçü de sıfır
    Ama ilk aracım şahindi üzerine çok titriyordum. İkincisi corollaydı 4. günde çamurluğumu yamultmuştu ihtiyarın biri soğudum tam dokuz yıl sallamadım aracı, doğru dürüst yıkamadım bile.
    Ama buna bende ayrı bir özen gösteriyorum. Çünkü, 4 ay bekledim. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum.
    Aracı gecen cumartasi aldım henüz 41 km de Aksilikler üst üste geldi kasko ve trafik policesinde hatalar yapıldı o hataları düzeltmeden yola çıkmak istemedim. Ayrıca işlerim de yoğundu. Aracımda esp var tabi devreye girdiğini görmedim sanırım uzun bir süre görmem, belki hiç görmem. Ben tedbir olsun diye ısrarla esp li araç bekledim ve aldım. Yalnız hill holder özelliğini test ettim çok güzel bir şey çok büyük dalgınlıklarda bulunmazsanız aracı yokuşta geri kaçırmanız mümkün değil.
    Amortisörlere gelince, bir kaç kasisten geçtim ama çok bir zıplama hissetmedim. Yalnız amortisörlerin sert olduğu bir gerçek.
    Darkboys ayarlattığını söylüyordu. Bende servise sordum bilgisayarda teknik bilgilendirme kısmına baktılar bir ayar yeri bulamadılar. Darkboysun söylediği serviste yapılıyormuş dedim oraya telefon edip bilgi alacaklar. Beklemedeyim yani. Darkboystan daha net bir bilgi alabiliriz.
    Ayrıca direksiyon çok yumuşak, alışıncaya kadar dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.

• Kaskonuzu ne kadara yaptırdınız ?Ben %60 hasarsızlık indirimiyle 877 tl ye yaptırdım başak sigortaya.Normal fiyatı 1100 gibi birşeydi bana çok indirim yapılmadı gibi geldide..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.