Şimdi Ara

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!! (1162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.228
Cevap
72
Favori
4.110.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: akmenx

hoca nerelerde kaldın.

Hiç sorma, iş güç...
    />
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

Az önce yakıt tasarufuyla bi haber okudum haberde yazan bi yazı çok ilginç

50 km/h hızda 4. veya 5. vitese çıkılmasının uygun olacağı belirtiliyor.

50 km/h hızda 5. vitesteyken, trafik ışıklarına 100 metre kala ayağınızı gaz pedalından çekin'' deniliyor.

Turbo'lu araçlar için değildir bu. Connect'leri sürekli böyle kullansak, herhalde iki ayda motor indiririz.

Eski teknoloji dizel araçlar için yüksek devirli kullanılır, hatta bağırta bağırta. Yeni teknoloji dizel araçlar yüksek devir kullanma zorunluluğu olmasa bile çok düşük devir kullanmama zorunluluğu vardır, yeni teknoloji turbo dizel araçlar ise, turbo'nun ilk devreye girdiği andan itibaren herhangi bir devirde kullanılabilir. Yukarda bahsedilen devir aralığını ben test edeyim, söyleyeyim, ama büyük bir ihtimalle 1500 devirden daha aşağıda bir devir olması lazım. Bu devir aralığında uzun süre kullanım da bizim araçlarımızda yüksek karbon oluşumuna, bu da ileri düzeylerde motor rektefiyesine kadar giden sonuçlara yol açar. Hele hele, kırsal mazot kullanan TDdi'lerde bu süreç çok daha hızlı işler...

Ha deniyorsa ki; "yüksek devir çevirmeden sık sık vites değiştirin ve kısa sürede 5.vitese yükselin" bildiğim kadarıyla artık benzinli araçlarda bile böyle kulanım tavsiye etmiyorlar.

Bu haberin linki var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 2 Mart 2009; 20:20:57 >

• ya bu glx lerin jant dahamı büyük, delux jantı daha mı ufak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

ya bu glx lerin jant dahamı büyük, delux jantı daha mı ufak?

Göz yanılması vardır Uğur kardeşim,

Connect'in bütün modellerinde fabrika çıkışı olarak; 195 65R 15 lastikler takılıyor, dolayısıyla jantı da 15" oluyor, standart'daki çelik, GLX ve delüx'teki alüminyum alaşımlı jantlar da aynı manasına geliyor. Özellikle altı çizili yazdım, fabrika çıkışı olarak böyle. Sonradan yapılanlar konumuzun dışında...
  • yok bana glx daha büyük geldi ondan.. +
    şu meseleye bende el atayım 50km hızla 5.vitesle gitmem nasıl olur merak eidorum çünkü 90 la 2000 devirde ki zaten bu minimum yakıt ve max tork... Ki bi dergide okumuştum bu torktan sonraki devirler yakıt sarfiyatından başka bişey değil yazıodu...
    Yani ben 50 km ile 5. vites gitsem motor bayılsammı ölsemmi die ses çıkartır kendi testlerime göre 2000 devir en iyisi ne yukarısı ne aşağısı..
    Diesel araçlarla benzinli araçlar arasında 1000devirde 400 devir kadar fark olduğunu öğrendim yani 3000devir diesel 4200 devir benzinliyle aynı

Neyse hadi ben spora gidiyorum, gece görüşürüz team.... KENDİNİZE MUTLU BAKIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_500 -- 2 Mart 2009; 20:37:01 >

• quote:

Ruhsatta kamyönet yazdıgı için adam gercekten kamyönet sanıyor galiba aracı

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!!

Aynı düşüncede olan arkadaşlarla aynı forumda bulunmaktan gurur duyuyorum. Modifiye'nin bile yerli yerinde uygulanması gerektiğini düşünen arkadaşlarla bir arada olmak ne güzel. Özellikle @connect_52 (Eren) kardeşimin bu arabayı görerek, ulaşacağı son zirveyi görmesi lazım ve şimdiden elini çabuk tutması lazım...

"Zevkler ve renkler tartışılmaz" şehir efsanesini bir yere kadar destekliyorum ve her zaman söylediğim gibi de herkesin görüşüne saygı duyuyorum.

Ancaaaaak...

Bir kişi, aracını ya da herhangi bir özel eşyasını internet gibi herkese açık bir ortamda yayınlayarak görüş istiyor ve bekliyorsa bu yapılan eleştirileri de gerektiği şekilde kabul edebilecek olgunluğa sahip olduğunu da baştan kabul etmiş manasına geliyor, yani kısaca her olumlu ve olumsuz eleştiriyi kaldırabilecek manasına geliyor. Ben mesela; eğer fotoğraflarımı burada yayınlıyorsam "ne güzel bir arabaymış" eleştirilerine razı olduğum gibi, "ne biçim araba bu, kapkara, böyle araba mı olur" veya "böyle sade bir araba mı olur, insan şuna biraz aksesuar yapar, ön arka üst bar takar, böyle dümdüz bir arabaya mı binilir" eleştirisine de (elbette seviyeli ve düzeyli olmalı) kesinlikle razı olmalıyım. Ha kabul etmiyorsam böyle bir eleştiriyi, baştan buraya koymam, insanlardan sakınırım, kimseye de göstermem. Yukardaki örnekte olduğu gibi, arkadaş mesela jant kapaklarını gözümüze sokarcasına fotoğrafını (burada veya turkmod'da) yayınlıyorsa elbette herkes de çıkıp "yahu ne güzel bir jant kapağıymış bu böyle, harikulade, nerden buldun, bana da adresini ver" demeyecek, birisi de çıkıp "ne biçim jant kapağı bu, minibüslere takılan gibi" diyenler de çıkacak. Bunu yayınlayan arkadaş, ikinci eleştiriyi baştan hazmedemeyeceğini düşünüyorsa o zaman bu fotoğrafı, adı geçen sitede veya başka bir yerde yayınlayıp da düşünce ve eleştiri beklemeyecek, çekecek kendine, "benimdir, kimseyi de ilgilendirmez" deyip kimseden düşünce beklemeyecek. Eleştiri her zaman olumlu olacak değil ya...

• Ve de, ön sis farları zaten var olduğu halde yetersiz gelmiş demek ki; 4 tane daha ilave etmiş... Sol ön ayna'nın önündeki de eğer far ise; yandım gülüm keten helva...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yolcu58

Mehmet bey;

kesinlikle o yangın söndürücü ile gecemezsiniz

kesinlikle 1 veya 2 kg bulundurmanız gerekli ama bence 2 kg kesinlikle tavsiye ederim 25-30 tl fiyat aralığında (yangın tüpünüzdede basınç değerinize bakıyorlar)
    hafif kusurlu yazılınca muayeneden geciyorsunuz birdaki sene aynı kusur için bir sorun olmuyor ama polis cevirirse ve o kusuru görürse örnek kırık sis lambası v.b cezayı kesebiliyor
    ben bizzat sordum.
    far ayarlarını KESİNLİKLE yaptırın gidin ağır kusurlu oluyor ve muayeneden gecemiyorsunuz

Mustafa bey, teşekkür ederim. Yakın zamanda muayeneden çıkan birisi olarak, görüşlerinize göre hareket edeceğim. Benim sürem daha çok, şimdiden öğrenmiş olalım zaten...

Hafif kusurlu diye belirtilen konu içerisinde sadece kırık sis farı değil de, mesela ön camlar ya da komple bütün camlar filmli olarak hafif kusurlu sayıldı ve muayeneden geçti. O zaman ne oluyor? İşte bunun gibi şeyler....

--------

@Jackdaniels_35; yarın muayeneye gidiyorsunuz bildiğim kadarıyla, ayrıntılı ve fotoğraflı olarak bekliyoruz.... Gitmişken Çetaş'taki Veli beye de selamlarımı söylemeyi unutmayın, ikinci defa Çetaş'a gittiğimde ben kendisine google'da ismini arama yapmasını söylemiştim, yaparsa benim koyduğum fotoğrafı göreceğini söylemiştim, aynı damardan siz de girebilirsiniz; maksat bizim forumun okunurluluğu ve asıl maksat da; forumun etkisi...

• quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

bunlar da benden..

Yuhh
    />

cevabını kaçırmışım arada.. hediyen için çok teşekkür ederim.. lada-mercedes ortak yapımı güzel bir çalışma olmuş..

bir de bu resim küçük çiğli mi? ilerden kaşıyakaya-çevreyoluna çıkılıyor, orası mı acep? çok benzettim de, bizim connecte ilk izmirli yakıtı ordan almıştık.. bir kez de yılbaşı çekilişi için bilet kampanyası varken almıştık..

ha neden hediyeyi değil de bu resmi koydun derseeeeeen?

ne desem bilmem ki??

Aradan zaman geçince verdiğim hediyeyi de unuttum, geçmiş sayfalardan aramaya da üşendim şimdi...
    />
    Ama her neyse güle güle kullan.
    />

Ha bir de şu yukardaki çakma ötesi (!!!) resmini de özellikle oradan çıkardım, ammman sakkkın...
    />

edit: Fotoğraf konusunda da benzettin zannedersem, ki yanıldın. Tam yeri; Akhisar'dan Balıkesir istikametine doğru, Akhisar'dan çıkmadan önceki son istasyon . (Ne tarif ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 2 Mart 2009; 20:57:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

Az önce yakıt tasarufuyla bi haber okudum haberde yazan bi yazı çok ilginç

50 km/h hızda 4. veya 5. vitese çıkılmasının uygun olacağı belirtiliyor.

50 km/h hızda 5. vitesteyken, trafik ışıklarına 100 metre kala ayağınızı gaz pedalından çekin'' deniliyor.

Turbo'lu araçlar için değildir bu. Connect'leri sürekli böyle kullansak, herhalde iki ayda motor indiririz.

Eski teknoloji dizel araçlar için yüksek devirli kullanılır, hatta bağırta bağırta. Yeni teknoloji dizel araçlar yüksek devir kullanma zorunluluğu olmasa bile çok düşük devir kullanmama zorunluluğu vardır, yeni teknoloji turbo dizel araçlar ise, turbo'nun ilk devreye girdiği andan itibaren herhangi bir devirde kullanılabilir. Yukarda bahsedilen devir aralığını ben test edeyim, söyleyeyim, ama büyük bir ihtimalle 1500 devirden daha aşağıda bir devir olması lazım. Bu devir aralığında uzun süre kullanım da bizim araçlarımızda yüksek karbon oluşumuna, bu da ileri düzeylerde motor rektefiyesine kadar giden sonuçlara yol açar. Hele hele, kırsal mazot kullanan TDdi'lerde bu süreç çok daha hızlı işler...

Ha deniyorsa ki; "yüksek devir çevirmeden sık sık vites değiştirin ve kısa sürede 5.vitese yükselin" bildiğim kadarıyla artık benzinli araçlarda bile böyle kulanım tavsiye etmiyorlar.

Bu haberin linki var mı?

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Economy&id=X1235908290968&date=01Mart2009

• Teşekkür ederim Uğur kardeşim, verdiğin link için.

Bence bu haber çok su götürür. Daha önce de konuşmuştuk, arada bir ekstrem durumlarda yakıt tasarrufunda bulunmak için 2000 devirde gidilebilir. Ancak sürekli bu ve bundan daha aşağı devirde gitmenin, gerek bu forumda Chiptuning Uzmanı gerekse DH'de Otomobil Genel'de yazan O.B.K. ve vezir ustalar tarafından belirtildi.

Zaten habere yorum yapan Erzurumlu bir vatandaş da "nasıl aracımı ısıtmadan hemen yola çıkayım o aracın motoru ne hale girer biliyormusun sen" demiş ve doğru demiş.

Konuyu asıl merak edenler Otomobil Genel bölümünde "Turbo şarjlı araçları kullanma " başlığındaki mesajları inceleyebilirler...

İşin aslı, DH sayesinde çok şey öğrendik, öğrenmeye de devam ediyoruz.
  • Otomobil Genel demişken, eski arkadaşlar bilirler; geçen sene bizzat ben Connect'in Çin'li rakibi diye Cherry Karry'nin fotoğraflarını DH'de ilk defa yayınlamıştım, merak edenler buradaki mesajlarımı sildiğim için benim blog sayfamdan kontrol edebilirler. Bu araç nihayet ülkemize de geldi ve Taxim adıyla 16.900 TL'den satışa sunuldu. (İki tane Cherry = Bir tane Connect GLX ) İşte Otomobil genel'de Türkiye'de galerilerde satışa sunulmaya başlanan aracın yerli fotoğrafları da var. Çin'li araçların hepsine de yan gözle bakmamak lazım ve her yaptıklarına da kalitesiz diyerek burun kıvırmamak lazım. Gerçi bu arabanın herhangi bir testi yapılmadı ama, genel manada söylüyorum. Çin'lilerin aslında çok kaliteli malları da var...

• İyi Akşamlar TeaM.@bulent-25 aracın hayırlı olsunBirkaç gündür team çok hareketli derken nazar değdi.Bu arada yeni farları deneme imkânım oldu bugün hava yağmurlu ve yerler ıslak idi,yeni ampullerin eskiye nazaran bariz bir şekilde daha iyi aydınlattığını söyleyebilirim.Eskiden yoldaki şeritleri zor görürken şimdi fosforları ışıl ışıl parlıyor ve özellikle uzun farlarda daha da iyi aydnlatma sağlıyor.Kuru havada çok daha iyi aydınlatacağını düşünüyorum. İsteyen olursa marka model yazarım.Birde normalden %10 daha beyaz ışık ve uzunlarda daha iyi aydınlatma vaat ediyorlar doğru söylemişler.Eski farların düz duvardaki aydınlatmasıyla şimdikinin resmini çekecektim ama unutkanlık mı desem,yoksa üşengeçlik mi desem çekemedim

• Acaba arka tarafta çift sıra koltuk mu var?? Fotoğrafta öyle gibi gözükmüş..Öyle olmasa bile çift sıra koltuğu kaldırabilecek kapasitede bir araca benziyor..Türk halkı bu tarz araçları sever(kendimizden de biliyoruz zaten) Fiyatı da makul ama yine de tutulacağını sanmıyorum..Hatta yollarda 2'den 3'ten fazla görebileceğimizi de sanmıyorum..

Vedkum ampullerin markasını yazabilir misin?? Elektronik aksam garantisi konusunda bir sıkıntı çıkarır mı acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Yalçın -- 2 Mart 2009; 21:21:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

biraz bozuk yollarda aracın içinde çok uğultu oluo yada ben çok inceliyorum, Bide sağ ön konsol bozuk yolda çıtırtı yapıo esnio galiba

Benim arabamda, hiçböyle bir problem yoktu. Bundan 4-5 ay kadar önce kasko'dan ön camı değiştirdim, değişimden sonra aynen sizin bahsettiğiniz sağ ön taraftan ara ara çıtırtı gelmeye başladı. Servise sordum, "daha önce yoksa o zaman camı değiştirdiğiniz yere gidin, eğer isterseniz arabayı 2-3 gün süreyle burada tutarız, inceden inceye her yeri sökerek inceler, sorunu çözeriz" dediler. Camcıya gittim, kompresorle içten ve dıştan incelediler, acaba silikondan bir kaçak var mı diye, ancak onlar da bir şey bulamadılar. Çok sık başıma gelmediği için, 2-3 gün süreyle arabayı servise bırakmak da işime gelmedi açıkçası. Ancak bu tip şikayette bulunan kişilerin sorununun çözümü için, komple ön göğüslüğü söktükleri ve her şeyi yeniden sıka sıka geriye kapattıklarını ve genelde de bu işlemin sonuç verdiğini bir yerlerde okumuştum...

• quote:

Orjinalden alıntı: vedkum

İyi Akşamlar TeaM.@bulent-25 aracın hayırlı olsunBirkaç gündür team çok hareketli derken nazar değdi.Bu arada yeni farları deneme imkânım oldu bugün hava yağmurlu ve yerler ıslak idi,yeni ampullerin eskiye nazaran bariz bir şekilde daha iyi aydınlattığını söyleyebilirim.Eskiden yoldaki şeritleri zor görürken şimdi fosforları ışıl ışıl parlıyor ve özellikle uzun farlarda daha da iyi aydnlatma sağlıyor.Kuru havada çok daha iyi aydınlatacağını düşünüyorum. İsteyen olursa marka model yazarım.Birde normalden %10 daha beyaz ışık ve uzunlarda daha iyi aydınlatma vaat ediyorlar doğru söylemişler.Eski farların düz duvardaki aydınlatmasıyla şimdikinin resmini çekecektim ama unutkanlık mı desem,yoksa üşengeçlik mi desem çekemedim

vedat kardeşim, söylemiştik de ama, "değiştirmeden fotoğraflarını çek, bir de değiştirdikten sonra" diye.

Taktığın farların Osram Nightbreaker olduğunu daha önceden yazmıştın zaten, ancak bu farların standart farlara göre %50 daha az ömrü olduğunu da hatırlatayım. 4 ayda ampul patlatanlar olduğunu DH'nin sayfalarında okuyabilirsin.

Gene de yeni halinin aydınlatma genişliği ve parlaklığıyla ilgili fotoğraflarını bekliyoruz...

• Lukunku Benım Xenon hakkında yayınladıgm bilgileri okudunmu?

http://forum.donanimhaber.com/m_13258753/mpage_386/key_//tm.htm#28625224
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sye88

Acaba arka tarafta çift sıra koltuk mu var?? Fotoğrafta öyle gibi gözükmüş..Öyle olmasa bile çift sıra koltuğu kaldırabilecek kapasitede bir araca benziyor..Türk halkı bu tarz araçları sever(kendimizden de biliyoruz zaten) Fiyatı da makul ama yine de tutulacağını sanmıyorum..Hatta yollarda 2'den 3'ten fazla görebileceğimizi de sanmıyorum..

Vedkum ampullerin markasını yazabilir misin?? Elektronik aksam garantisi konusunda bir sıkıntı çıkarır mı acaba??

Cherry'nin Türkiye'deki fotoğraflarını aşağıdaki linklerde yayınlamış arkadaşlar. Oralardan da görüldüğü kadarıyla çift sıra koltuklu ve arkası sadece sağdan kapılı olarak geliyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_30149356/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_30149356/tm.htm

Farların amperi 50/60 w olduğu için problem teşkil etmiyor ancak ömür yönünden (yukarda da yazdım) dezavantajı var. Bulsam ben de aslında uzun ömürlü bir şey takacağım da, araştırmalarımdan halen ben de bir şey bulamadım...

• Yalçın abi ben servis'de taktırdım ordaki elemana danıştım bizde takıyoruz bunlardan dedi bana yani hiçbir sorun olmuyor.Mehmet abi malesef unuttum keşke çekseydim ama,neyse.Yarısı kadar ömrü olduğunu biliyorum.Yukarıda da biraz abartılı anlattım. Kuşkularım vardı paramın boşa gitmediğine seviniyorum aslında Ama tabiki xenon kadar iyi değil.

bu da sitesi;

http://www.kimkorkarkaranliktan.com/tr/night_breaker.asp

• 
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.