Şimdi Ara

Peugeot 508 vs Skoda Octavia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2014 model 508 dizel otomatik access yeni kasa 75 bin TL (bagaj kapağı değişen)
    • 2014 model octavia dizel otomatik 73 bin TL (sol 2 kapı değişen)

Her ikisi de 100 bin km altında.
    Konfor, içeri ses alma, 5 sene sonra satacak olsam değeri gibi açılardan hangisini tavsiye edersiniz?
    Filodan çıkma araç olması aracın durumu açısından ne kadar farkeder?

Bütçe en fazla 75 bin TL civarı.
    Bunlara alternatif olarak ne tavsiye edebilirsiniz?

Teşekkürler.

• filodan çıkma kısmına cevap veriyim . Hani siz ışıklara yaklaşırken kırmızı yanıyo die yavaşlıyor ,ayağınızı gazdan çekiyorsunuz . Yanınızdan bir araç gazı köklemiş gidiyor acaba üstlerinden mi uçacak diye düşünüyorsunuz ve son anda frene basıyor .

Siz yol bozuk diye yavaş yavaş giderken yanınızdan uçak gibi bir araç çukurlara aldırmadan gidiyor ya ...

işte onlar filo araçları
  • 508 d sınıfı bi araçtır, ses yalıtım konfor ve malzeme kalitesi olarak octavia dan daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • filodan çıkma kısmına cevap veriyim . Hani siz ışıklara yaklaşırken kırmızı yanıyo die yavaşlıyor ,ayağınızı gazdan çekiyorsunuz . Yanınızdan bir araç gazı köklemiş gidiyor acaba üstlerinden mi uçacak diye düşünüyorsunuz ve son anda frene basıyor .

Siz yol bozuk diye yavaş yavaş giderken yanınızdan uçak gibi bir araç çukurlara aldırmadan gidiyor ya ...

işte onlar filo araçları

• 508 çok çok daha üstün bir araç.
  • 508 ile rakip değiller. Filo aracı alınmamalı çok ucuza değilse.

• Segmentlerinin farklı olduğunu biliyorum. 508 filo aracı ama yöneticilere verilen araçlardan gibi düşünebiliriz sanırım. Kullanan kişiye göre değişir tabi ama düzgün kullanılmış olma ihtimali biraz daha yüksek. Aşağıdaki ilan nasıl sizce?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2014-model-77,000-km-yeni-508-1.6-e-hdi-etg_6-aut.led-pluswep-plusekran-plus-525920861/detay/
  • 508'in otomatiği yarı-otomatiktir saç baş yoldurur. EAT6 lı yeni kasa ise tadından yenilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 20 Şubat 2018; 13:1:38 >
  • volkan3156 kullanıcısına yanıt
    ETG6 nın sarsıntılı ama alışılabilir olduğunu okudum. EAT6 nın konfor olarak çok iyi olduğunu ama yakıt açısından fazla olduğunu biliyorum. Yakın zamanda EAT6 şanzıman dizel C4 alan bir arkadaşım Ankara'da şehiriçi 6-6,5 civarı yaktığını söyledi. 308i bayiden sorduğumda 6 litre civarı yakacağını söylediler. Yıllık 15-20 bin km kullanacağım için ETG6 nın daha tasarruflu olacağını düşünüyorum.
  • tewoos T kullanıcısına yanıt
    Senin yerinde olsam Kia Cerato K3 Forte bakardım o paraya. Çok ama çok daha iyi bir arabadır. 7 ileri çift kavrama dopdolu bir araç. Çok çok 7-8 bin daha üstüne koyar çok daha düşük km.li alırsın ve bana dua edersin. Ben hanıma aldım çok memnunuz. Aliexpress de bir çok iç/dış aksesuarı var. Bir de bu teyp'den getirtip taktırdım. İç mekan Tesla'dan güzel oldu. Sorduğun araba ve birçok aracı araştırdım, inan bu paralara en iyi alınabilecek seçenek bu. Konfor, motor, şanzıman, genişlik, rahatlık, bagaj 10 numara. Zaten bir arabadan başka ne ister ki insan?

Peugeot 508 vs Skoda Octavia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 20 Şubat 2018; 13:23:40 >

• Amma çok çok demişim bu arada :)
  • Öneri için teşekkür ederim ama tercihimi değiştirmeyi pek istemiyorum. İhtimaller arttıkça karar vermek zorlaşıyor maalesef. Bu arada ekran güzel olmuş.
  • 508'e şimdi bir alıcı gözüyle baktım da çok iyiymiş. Ben 2016 Octavia kullanıcısıyım. Çok da memnunum ama 508 sınıf farkını çok net belli ediyor.
  • 3 yıldır 2014 Octavia 1.6 TDI kullanıcısı olarak yazıyorum.

508 süspansiyon konforu, malzeme kalitesi ve yalıtım gibi konularda octaviadan bariz daha iyi bir otomobil, bir üst sınıf olduğunu hissettirir.

Octavia, ise daha iyi motor performansı, bir nebze daha düşük yakıt tüketimi (0.3 0.4 lt) ve daha geniş bir iç hacim ve bagaj sunuyor.

508'in şanzımanında ilk 3 vites sarsıntılıdır, sonrası üzmez, performanslı kullanımda vites atarken, biraz geç yükseltir, ama alışılır zamanla.

Octaviadaki dsg çalışma prensibi, hız vb gibi konularda çok daha iyi olsa da, 2. viteste bolca yarım debriyaj yaparak kavramayı zamanla bitirir, garantisi bitmiş dsgli araba almak biraz kumar oynamak gibidir. Tüm bakımları yetkili serviste yapıldıysa, olası bir arızada yüksek meblağlar ile karşılaşmazsınız bunu da belirteyim.

Filo araçlarının yukarıda nasıl kullanıldığı belirtilmiş, fakat bu araçlar genelde symbol, clio, egea, c elysee tarzı araçlar oluyor, octavia ve focuslarda bu kategoriye biraz girebilir, fakat 508 filo aracı olsa bile üst düzey yönetici vb. kullanıyordur, diğer personeller gibi dikkatsiz, umarsızca kullanılacağını sanmıyorum

Bu arada octavia hangi donanım acaba merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 20 Şubat 2018; 15:43:54 >

• kesinlikle octavia kötü değil ama c sınıfı ve d sınıfı araç arasında kaldıysan tercihini d sınıfından yana kullan
    daha kaliteli malzeme ve konfor olarak octavia 508den çok üst değil en fazla eşittir
    508 her yönü ile daha güzel bir tercih olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tewoos

Öneri için teşekkür ederim ama tercihimi değiştirmeyi pek istemiyorum. İhtimaller arttıkça karar vermek zorlaşıyor maalesef. Bu arada ekran güzel olmuş.

508 her ne kadar bir üst sınıf ta olsa satarken üzecektir. şimdi birileri gelip kaybedeceğini kaybetmiş der ki bu da doğru değil. 508 oran olarak her sene octavia'dan daha fazla değer kaybedecektir.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Octavia'nın optimal donanımı hocam.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • 508 Superb'nin muadili ama ondan bile iyi.Çoğu D segmenttende.. Passat da dahil...
    Ha satarken değer kaybettirir, Pejo 6 ayda dökülür, kaportası tenekedir... gibi bizim insanımıza özel bilimsel ve akademik yaklaşımlar dolayısıyla pek tutulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

508 Superb'nin muadili ama ondan bile iyi.Çoğu D segmenttende.. Passat da dahil...
    Ha satarken değer kaybettirir, Pejo 6 ayda dökülür, kaportası tenekedir... gibi bizim insanımıza özel bilimsel ve akademik yaklaşımlar dolayısıyla pek tutulmaz.

Superb tüm avrupada passat ile yarışıyor. 508’in esamesi okunmuyor. Biraz gerçekçi olalım. Rakamları çıkarttırma.

Yaza araba değiştirecem superb mi passat mı karar veremedim. Gerçekten çok başarılı.

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Hocam Octavia nasıl 508den fazla iç hacim olabilir? Biri C biri D sınıfı

• 508 diğerine söver bir de onu yatırır döver

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.