Şimdi Ara

PEUGEOT 5008 CAM TAVAN LED PROJESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
5.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CAM TAVAN LED PROJESI

PEUGEOT 5008 CAM TAVAN LED PROJESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 6 Aralık 2012; 22:51:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: hewes

quote:

quote:

Şu cam tavan kenarlarına truncu led döşeme fikri vardı bir zamanlar ne oldu o iş.

Unutuldu mu ???

İyi forumlar...

Hopppp bi dakka ne unutluması Ben ttnete gelince hangi fikirlerimden bahsedeceğim. O proje malesef her zaman dediğim gibi yazlıkta olmam nedeni ile yavaşlamış durumda ancak şöyle bir durumda proje, lambaların montaj yeri ve kabloların nasıl, nereden geçeceği kısmının keşifini yaptım. Sadece şöyle bir ihtimal var kablolar kısmında Hava yastıklarını engeller mi engellemez mi diye de bakmak lazım ki sanırım bu çokta sıkıntı yaratmayacak. Şuanda ihtiyacım olan şerit ledleri bulmak ve elektrik alınacak yerin keşifi kaldı.

Farlara bağlamak mantıklı olur.

Zaten gece yolculuğu yapılıyor ise mutlaka cam tavan açılacaktır.

Ancak açma kapama işini nasıl yaparız onu bilemedim.

Bir ihtimal uzaktan kumanda ile kontrol eidlebilinir. (ayrı bir kumanda ünitesi ile)

Yada perdenin kapalı iken durduğu en ön noktaya bir micro swich yerleştirilir perde 1 mm bile geri gitse lamba yanar.

En doğru karar araç başında planlamak

İyi forumlar...

Baktık hiçbiri olmadı en kolay yol ayrı bir anahtar koyarız anahtarın elektriğinide 12V luk çakmaklığının arka bağlantısından alırız.
    Çünkü şöylede bir durum var bu arabaların otomatik farlarına bağlama işini yaptıkmı arıza lambasını yakma ihtimali çok yüksek. ama bak mesela aklıma şöyle bir yöntem geldi. Led şeritlerinin bağlantı kablolarını arkaya taşıyıp arka farlardan acaba elektrik alabilirmiyiz. Dur ben bi araştırayım bu konuyu. Farlardan alma işide zor çünkü ben otomatikte tuttuğum için o sistemin elektrik çıkışı kimbilir neredeee... Bak işte buna sinir oluyorum. Broadwayde olsa şimdiye kadar 40 kere yapmıştım.

Dün düşündüm ve buldum her şekilde en uygun yer olduğunu düşünüyorum.

Tavan döşemesi üzerinde bulunan tavan aydınlatmalarında alınabilir elektrik.

Muhtemelen bu lambalara akım kontrol konulmamıştır diye düşünüyorum.

Aynı hat güneşliklerde mevcut lambaları da besliyor.

Açma kapama işini de tavan perdesinin tam kapalı olduğu pozisyona konaca bir mikro swich ile çözmeyi planlıyorum.

İyi forumlar.

http://g1208.hizliresim.com/10/5/bhgbs.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 5 Ağustos 2012; 8:47:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu cam tavan kenarlarına truncu led döşeme fikri vardı bir zamanlar ne oldu o iş.

Unutuldu mu ???

İyi forumlar...

Hopppp bi dakka ne unutluması Ben ttnete gelince hangi fikirlerimden bahsedeceğim. O proje malesef her zaman dediğim gibi yazlıkta olmam nedeni ile yavaşlamış durumda ancak şöyle bir durumda proje, lambaların montaj yeri ve kabloların nasıl, nereden geçeceği kısmının keşifini yaptım. Sadece şöyle bir ihtimal var kablolar kısmında Hava yastıklarını engeller mi engellemez mi diye de bakmak lazım ki sanırım bu çokta sıkıntı yaratmayacak. Şuanda ihtiyacım olan şerit ledleri bulmak ve elektrik alınacak yerin keşifi kaldı.

Farlara bağlamak mantıklı olur.

Zaten gece yolculuğu yapılıyor ise mutlaka cam tavan açılacaktır.

Ancak açma kapama işini nasıl yaparız onu bilemedim.

Bir ihtimal uzaktan kumanda ile kontrol eidlebilinir. (ayrı bir kumanda ünitesi ile)

Yada perdenin kapalı iken durduğu en ön noktaya bir micro swich yerleştirilir perde 1 mm bile geri gitse lamba yanar.

En doğru karar araç başında planlamak

İyi forumlar...

Baktık hiçbiri olmadı en kolay yol ayrı bir anahtar koyarız anahtarın elektriğinide 12V luk çakmaklığının arka bağlantısından alırız.
    Çünkü şöylede bir durum var bu arabaların otomatik farlarına bağlama işini yaptıkmı arıza lambasını yakma ihtimali çok yüksek. ama bak mesela aklıma şöyle bir yöntem geldi. Led şeritlerinin bağlantı kablolarını arkaya taşıyıp arka farlardan acaba elektrik alabilirmiyiz. Dur ben bi araştırayım bu konuyu. Farlardan alma işide zor çünkü ben otomatikte tuttuğum için o sistemin elektrik çıkışı kimbilir neredeee... Bak işte buna sinir oluyorum. Broadwayde olsa şimdiye kadar 40 kere yapmıştım.

Dün düşündüm ve buldum her şekilde en uygun yer olduğunu düşünüyorum.

Tavan döşemesi üzerinde bulunan tavan aydınlatmalarında alınabilir elektrik.

Muhtemelen bu lambalara akım kontrol konulmamıştır diye düşünüyorum.

Aynı hat güneşliklerde mevcut lambaları da besliyor.

Açma kapama işini de tavan perdesinin tam kapalı olduğu pozisyona konaca bir mikro swich ile çözmeyi planlıyorum.

İyi forumlar.

http://g1208.hizliresim.com/10/5/bhgbs.jpg

Evet olabilir. Senin dediğin yer için anahtar içinde güzel bi yer bulursak tamamdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gece yolculuklarında ledli cam tavanda en az ledli gündüz farı kadar hoş duruyor..
  • Gece araba cam tavan ledi ve led far ile yakacak. Zaten arka stopların maşallahı var

• quote:

Gece araba cam tavan ledi ve led far ile yakacak. Zaten arka stopların maşallahı var

aslında bir yer olacak..bu işlerle profösyönelce uğraşan...gidip görüp fiyatını konuşup işine gelirse yaptıracaksın...sonra yakacaksın ortalığı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Gece araba cam tavan ledi ve led far ile yakacak. Zaten arka stopların maşallahı var

aslında bir yer olacak..bu işlerle profösyönelce uğraşan...gidip görüp fiyatını konuşup işine gelirse yaptıracaksın...sonra yakacaksın ortalığı..

• quote:

quote:

Biz varız ya

Sen getir ASLAN'ı bir fiyat çalışması yapalım sana

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 5 Ağustos 2012; 16:06:10 >

• Diyorum ya broadway olsa çoktan yapmış bitirmiştik. Ben broadway'e arka park sensörlerini ve iç kısmına led lambalar yapmıştım. Arka park sensörleri için arka stop farlarının, geri lambalarından elektriğini almıştım. Led lambalar içinse direksiyonda ki far açma kapama kolundan almıştım. Şimdi bile bu arabaya yapılabilir hemen ancak bizim için hızlı yapıp bitirmekten öte sorun çıkartmayacak bir şekilde olması gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

Biz varız ya

Sen getir ASLAN'ı bir fiyat çalışması yapalım sana

İyi forumlar...

ya dostum tek başıma yakmayayım şimdi ya herro ya merro.. hep birlikte..

• quote:

Diyorum ya broadway olsa çoktan yapmış bitirmiştik. Ben broadway'e arka park sensörlerini ve iç kısmına led lambalar yapmıştım. Arka park sensörleri için arka stop farlarının, geri lambalarından elektriğini almıştım. Led lambalar içinse direksiyonda ki far açma kapama kolundan almıştım. Şimdi bile bu arabaya yapılabilir hemen ancak bizim için hızlı yapıp bitirmekten öte sorun çıkartmayacak bir şekilde olması gerekiyor.

yani hem sorunsuz olacak hem şık,orjinal bişey vede hesaplı olacak...
  • bende bunu merak ediyordum dostum am tavana 208 lerdeki gibi led takabilirmiyiz çok şık duruyor bayıldım ya:) Yapan yaptıran varsa haber versin mutlaka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

bende bunu merak ediyordum dostum am tavana 208 lerdeki gibi led takabilirmiyiz çok şık duruyor bayıldım ya:) Yapan yaptıran varsa haber versin mutlaka.

Merak ettim hangi araç var sizde acaba?

• quote:

quote:

bende bunu merak ediyordum dostum am tavana 208 lerdeki gibi led takabilirmiyiz çok şık duruyor bayıldım ya:) Yapan yaptıran varsa haber versin mutlaka.

peugeot 308 active dostum.
  • quote:

quote:

quote:

Kazasız belasız kullanın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Amin dostum herkese kazasız belasız sürüşler inşallah.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin 308 forum konusunu takip ediyorsunuzdur sanırım. Acaba sizin konuda yapılmış ve bizlerinde uygulayabileceği projeler varmı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin 308 forum konusunu takip ediyorsunuzdur sanırım. Acaba sizin konuda yapılmış ve bizlerinde uygulayabileceği projeler varmı?

Ben fazla formu takip edemiyorum, sadece yeni 208 çıktığını gördümde cam tavandaki led olayı çok hoşuma gitti :), acaba satışa başlandığında serviste bu uygulamayı kendi araçlarımız için yaptırabilirmiyiz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben fazla formu takip edemiyorum, sadece yeni 208 çıktığını gördümde cam tavandaki led olayı çok hoşuma gitti :), acaba satışa başlandığında serviste bu uygulamayı kendi araçlarımız için yaptırabilirmiyiz?

Kim bilirrrr..

• Cok şık olmuş, aracı kazasız belasız sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.