Şimdi Ara

Peugeot 5008 (949. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tttnet.net

3008 forumunda sanırım teledox nickli bir kullanıcı vardı..serviste 4bin lira gibi bir rakam çıkartmışlardı..dışarıda çok daha ucuza yaptırmıştı turbo arızasını..sanırım isim falan vermişti..cepte olduğumdan bakamıyorum ama aratırsan belki bulabilirsin..

Bende cepten giriyorum suan, pc'ye gectigimde bakarim. Tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankarada turbocu mutlaka vardır biraz araştırmak lazım. Bursada bile iyi bir yer var, benim turbonun tanısını o koymuştu.

Kullanımda ilk zamanlarda belirgin güçsüzlük olmuyor, sadece sesi duyuyorsunuz. Sonra yakıtta biraz artma oluyor. Çekişten düşme olduğunda zaten iş işten geçiyor. Ama garantiniz olmadığı için bence acele etmenize gerek yok.

Eğer turboyu değiştirecekseniz üzerindeki metal muhafazanın montajını sıkıca yaptırın. Benimki biraz gevşek kalmıştı, gaza basınca tırıltı şeklinde bir vibrasyon yapıyordu. Hesapta sonra biraz düzelttiler ama hala bazı devirlerde ses yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

Ankarada turbocu mutlaka vardır biraz araştırmak lazım. Bursada bile iyi bir yer var, benim turbonun tanısını o koymuştu.

Kullanımda ilk zamanlarda belirgin güçsüzlük olmuyor, sadece sesi duyuyorsunuz. Sonra yakıtta biraz artma oluyor. Çekişten düşme olduğunda zaten iş işten geçiyor. Ama garantiniz olmadığı için bence acele etmenize gerek yok.

Eğer turboyu değiştirecekseniz üzerindeki metal muhafazanın montajını sıkıca yaptırın. Benimki biraz gevşek kalmıştı, gaza basınca tırıltı şeklinde bir vibrasyon yapıyordu. Hesapta sonra biraz düzelttiler ama hala bazı devirlerde ses yapıyor.

İlk başta motor gücünde fark olmaması ve yakıtın artması ilk kez duyuyorum..bu durumda arınç arkadaşın turbo arızası olma ihtimali kuvvetlendi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Aracıma yazlık lastik alacağım, tavsiye edeceğiniz lastik varmı?

Ben daha yeni değiştirdim. (1 ay oldu) Hankook aldım. Çok memnunum. 4 lastik+rot balans+ 3 jant düzeltme 1200 TL ye mal oldu. (İzmir Batı Lastik)

Ayrıca;

Artık bir çok ünlü marka orijinal ekipman lastiği olarak Hankook kullanıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ganeja

Bu arada implant fiyatları nerelerde şimdi?
  • aküler düşük şarj ile uzun süre bekler ise içerdeki kurşun plakalar üzerinde sülfatlaşma usta diliyle sertleşme olur. ve akünüz şarj tutmaz hale gelir kapasitesi düşer. bu durumda yenisini almaktan başka çare yoktur.

bu yüzden akünüzün tam şarjlı olduğundan emin olun. uzun süre kullanılmayacak araçların akülerini korumak için yeni akıllı şarj cihazları var. 1 yıl bile prize takıp bırakabilirsiniz. otomatik olarak şarj seviyesini ölçüp düştüğünde kendisi şarj edip kapatıyor.

motorsikletler kışın kullanılmadığından maalesef motor aküleri pek uzun ömürlü olmuyor. 10 amperlik bir motorsiklet aküsüde yaklaşık 250 tl civarlarında

tam olarak ölmemiş ve boşalmış bir akü küçük akım ile uzun süreli şarj edilerek son bir şans verilevilir aküye.

normal şarj akımı akü amperinin 10da biri olarak seçilir. yani 60 AH lik akü 6 amper akım ile 10 saat şarj edilir.
    uzun süre yatmış akülerde ise akü değerinin 20 de biri 30 da biri gibi daha küçük akımlarla sülfat tabakalarını çözmeye çalışılır.
    akıllı şarj cihazlarına ihtiyaı olan arkadaşlara CTEK markasını tavsiye ederim. motorsiklet yüzünden mecburen aldım. ancak ayda bir evdeki iki arabayıda şarja bağlayıp tam şarj olmalarını sağlıyorum. kısa mesafe kullanımlarda aküler maalesef tam dolmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

Ankarada turbocu mutlaka vardır biraz araştırmak lazım. Bursada bile iyi bir yer var, benim turbonun tanısını o koymuştu.

Büyük ihtimal sanayide yaptıracağım turbo arızasını, belkide rulmanda sıkıntı vardır, kaputu açmadan direk turbo diye teşhisin yanlış konulduğunu düşünüyorum. Ama şu gerçek dün farkettim çekişte biraz düşme var gibi, bilmiyorum psikolojikte olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy75

quote:

Aracıma yazlık lastik alacağım, tavsiye edeceğiniz lastik varmı?

Ben daha yeni değiştirdim. (1 ay oldu) Hankook aldım. Çok memnunum. 4 lastik+rot balans+ 3 jant düzeltme 1200 TL ye mal oldu. (İzmir Batı Lastik)

Ayrıca;

Artık bir çok ünlü marka orijinal ekipman lastiği olarak Hankook kullanıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ganeja

Bu arada implant fiyatları nerelerde şimdi?

Hankook iyi bi lastik, benim elantrada'da fabrika çıkışlı hankook gelmişti, uzun ömürlü ve kullanışlı, çukurları emiyor, araca çok ses vermiyor.

• Demek ki ileride lastik değişim zamanı geldiğinde michelin 'in alternatifi hankook olacak..arada bariz bir fiyat farkı var..

• quote:

Demek ki ileride lastik değişim zamanı geldiğinde michelin 'in alternatifi hankook olacak..arada bariz bir fiyat farkı var..

Dostum imzanda xenon dikkatimi çektide bir şey sorayim sana,
    Xenon Mercek olmadığından karşıdan gelenleri rahatsız etmiyormu araç yüksek olduğu için. Bende taktırmak istiyorum ama insanları rahatsız etmek istemediğim için taktırmadım. Aydınlatma performansı sarı ampüle göre nasıl?
  • Günaydınlar 5008 ailesi .. yıllık bakımı için fatih peugeot ' tan yarın için randevu aldım .. aracım 15000 km de dikkat etmem gereken hususlar var mı akü durumu vs. ?
  • Sayın melodramm, cyclone 2 ile ligli önemli bir sorum olacak, bu cevaba göre bu hafta içi cihazı taktıracağım. Navigasyon programı açıkken müzik ya da radyo dinlemek mümkün mü?

@melodramm
  • quote:

quote:

Demek ki ileride lastik değişim zamanı geldiğinde michelin 'in alternatifi hankook olacak..arada bariz bir fiyat farkı var..

Xenon Mercek olmadığından karşıdan gelenleri rahatsız etmiyormu araç yüksek olduğu için. Bende taktırmak istiyorum ama insanları rahatsız etmek istemediğim için taktırmadım. Aydınlatma performansı sarı ampüle göre nasıl?

Valla dostum benim ki orjinal..aydınlatma performansı çok iyi..zaten ilk çalıştırma anında farları otomatik ayarlıyor..bu yüzden karşıdan gelenleri rahatsız etmek diye bir şey söz konusu değil..sonradan takılanlar hakkında bir çok şey yazılıp çiziliyor..özellikle muayeneden geçmediğini biliyorum..benim için xenonun en hoşuma giden tarafı geceleri virajlı yollarda farların sağa sola hareket etmesi..buda daha güvenli bir sürüş sağlıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Sayın melodramm, cyclone 2 ile ligli önemli bir sorum olacak, bu cevaba göre bu hafta içi cihazı taktıracağım.

Navigasyon programı açıkken müzik ya da radyo dinlemek mümkün mü?

@melodramm

Mümkündür.

Akşam mümkün olur ise bir video çeker yayınlarım.

Bu tarz bir kullanımda NAV arka planda çalışıp, arada bir sesi kesip kunuşuyor.

Ancak görsel anlamda bir destek olmuyor.

Yada NAV ön planda bırakılıp RADIO yada MP3 dinleyebiliyorsunuz.

Bu şekil kullanım daha keyifli olmakta.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

Günaydınlar 5008 ailesi ..

yıllık bakımı için fatih peugeot ' tan yarın için randevu aldım ..

aracım 15000 km de dikkat etmem gereken hususlar var mı akü durumu vs. ?

Soğutma suyu ve cam yıkama suyunu doldurun.

Sonra 4~5 tl sudan yere para vermeyin

Tabii dolu olduğunuda göstermek lazım.

WD-40 yada benzeri ürünü motoru parlatma için kullanırlar, o ürününde kalanını almalısınız.

Yoksa sizden sonraki araca da aynı ürünü ikinci kez satıyorlar.

AKÜ durumu ise birkez aracın marş basmadığını ve takviya yaptığınızı beyan edin; buna göre adam gibi ölçüm yaparlar.

Motor yağının 4 litresi 120 TL olmalı aman dikkat.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: vankomicin

quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

Arkadaşlar merhaba, yaz tatilimize malesef sıkıntılı başladık. 16 haziran pazar günü Datçaya gitmek üzere ailecek yola çıktık, Muğlada Sakar Geçidini geçtikten sonra tam Akyaka çıkışında alkol almış bir grup genç dolu ford turneo anayoldan gelen giden varmı bakmadan yola atlayınca resimlerde görülen manzara ortaya çıktı. Hızım 80 km civarında idi ama hem yolun hem lastiklerin sıcak oluşu aracın duracak mesafesinin olmayışı (bir anda çıktı yola) sebebiylede duramadık. Allaha çok şükür ne bizde nede karşı tarafta cana gelen hiçbirşey yok ama yaşadığımız sıkıntı ve stres bize yetti. Şans eseri o an oradan geçmekte olan jandarma trafik hemen trafik akışı için önlem aldı ve polis çağırdı, polisin yaptığı alkol muayenesinde de eleman 1,02 promil alkollü çıktı.

Bu arada allah göstermesinde böyle bir durum yaşarsanız yada aracınızı çektirmeniz gerekirse elektronik el frenli olduğu için mutlaka ahtapot çekici olması gerekiyormuş (Çağrı merkezinden uyardılar) Araç ahtapot çekici ile kaldırılıp yediemin otoparkına ailem de gökovadaki polis merkezine çekildi (Memurlar sağolsunlar çok ilgilendiler). Anadolu sigortaya durumumuzun vehametini anlattıktan sonra daha sonra ikame araca çevrilmek üzere hemen ulaşım amaçlı bir 2013 clio gönderdiler (Bizim bagajda ne varsa aldı, ağzım açık kaldı). Bayağı bir gecikmeli de olsa kendimizi Datçaya atabildik. Bu arada en yakın anlaşmalı servis Aydın'da olduğu için aracı oraya çektiler, kısmetse h.sonu gidip alacağım.

Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

Çok çok geçmiş olsun...

Sağolun eksik olmayın...

• quote:

quote:

quote:

Valla dostum benim ki orjinal..aydınlatma performansı çok iyi..zaten ilk çalıştırma anında farları otomatik ayarlıyor..bu yüzden karşıdan gelenleri rahatsız etmek diye bir şey söz konusu değil..sonradan takılanlar hakkında bir çok şey yazılıp çiziliyor..özellikle muayeneden geçmediğini biliyorum..benim için xenonun en hoşuma giden tarafı geceleri virajlı yollarda farların sağa sola hareket etmesi..buda daha güvenli bir sürüş sağlıyor..

Senin araçta mercekmi var farlarda ?
    O zaman viraja göre dönen afl far sistemi mevcut senin araçta anladığıma göre?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba, yaz tatilimize malesef sıkıntılı başladık. 16 haziran pazar günü Datçaya gitmek üzere ailecek yola çıktık, Muğlada Sakar Geçidini geçtikten sonra tam Akyaka çıkışında alkol almış bir grup genç dolu ford turneo anayoldan gelen giden varmı bakmadan yola atlayınca resimlerde görülen manzara ortaya çıktı. Hızım 80 km civarında idi ama hem yolun hem lastiklerin sıcak oluşu aracın duracak mesafesinin olmayışı (bir anda çıktı yola) sebebiylede duramadık. Allaha çok şükür ne bizde nede karşı tarafta cana gelen hiçbirşey yok ama yaşadığımız sıkıntı ve stres bize yetti. Şans eseri o an oradan geçmekte olan jandarma trafik hemen trafik akışı için önlem aldı ve polis çağırdı, polisin yaptığı alkol muayenesinde de eleman 1,02 promil alkollü çıktı.

Bu arada allah göstermesinde böyle bir durum yaşarsanız yada aracınızı çektirmeniz gerekirse elektronik el frenli olduğu için mutlaka ahtapot çekici olması gerekiyormuş (Çağrı merkezinden uyardılar) Araç ahtapot çekici ile kaldırılıp yediemin otoparkına ailem de gökovadaki polis merkezine çekildi (Memurlar sağolsunlar çok ilgilendiler). Anadolu sigortaya durumumuzun vehametini anlattıktan sonra daha sonra ikame araca çevrilmek üzere hemen ulaşım amaçlı bir 2013 clio gönderdiler (Bizim bagajda ne varsa aldı, ağzım açık kaldı). Bayağı bir gecikmeli de olsa kendimizi Datçaya atabildik. Bu arada en yakın anlaşmalı servis Aydın'da olduğu için aracı oraya çektiler, kısmetse h.sonu gidip alacağım.

Çok çok geçmiş olsun...

Sağolun eksik olmayın...

Çok büyük geçmiş olsun, Cana gelmediğine sevindim. Elemanlar alkollü olduğu için kasko karşılıycakmı acaba sizin hasarınızı yoksa onlarmı yaptıracaklar sizin aracınızı ? . Bu arada Airbaglar açıldımı aracınızda?

• quote:

Orijinalden alıntı: reisbay

quote:

Yani ne diyeyim herşeyde olduğu gibi buda bir görgü-terbiye meselesi, muğla akyaka arası minibüsler hep çalışır madem böyle bir niyetin var bin minübüse git ne yapıyorsan yap sonra aynı şekilde geri dön. Herşeyi elimize yüzümüze bulaştırarak yapmayı sevenlerimiz var ya işte bu durumda aynısı, adam gibi olmaz illa herkese illallah ettirmak lazım.

Dedim ya biz olaya kendi açımızdan bakıyoruz artık, çok şükür hiçbirimize birşey olmadı, aracımız çok büyük bir hasar görmedi, kazadan etkilenen başkaları olmadı. Bunda da vardır bir hayır, Allahım hepimizi beterinden korusun...

sayın cev_ned hocam çok geçmiş olsun,

her ne kadar üzücüde olsa kimsenin yaralanmaması bir de aracınızın az hasarı teselli noktası olmuş...

maalesef karşıdaki insana saygıyı ve değer vermeyi millet olarak öğrenemedik gitti...

Çok sağolun eksik olmayın, öğrenebilsek sorunlarımızın çoğunu halledeceğiz ama olmuyor malesef

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok çok geçmiş olsun...

Sağolun eksik olmayın...

Çok büyük geçmiş olsun, Cana gelmediğine sevindim. Elemanlar alkollü olduğu için kasko karşılıycakmı acaba sizin hasarınızı yoksa onlarmı yaptıracaklar sizin aracınızı ? . Bu arada Airbaglar açıldımı aracınızda?

Çok sağolun, kaza ile bağlantılı tüm giderler bildiğim kadarıyla kasko tarafından karşılanıp sonra kendilerine yansıtılacak. Ben hiçbirşeye karışmadım. Airbaglar açılmadı, serviste onla ilgili birşeyler söylediler ama aklımda yarım yamalak kalan bir bilgiyi paylaşıp kimseyi yanıltmak istemem ancak airbag beyni var araçlarımızda o darbeyi algılamış ve değişimi yapıldı aynı şekilde emniyet kemerleri de değişti.

Sizede geçmiş olsun umarım sorununuz çabucak hallolur..

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Sayın melodramm, cyclone 2 ile ligli önemli bir sorum olacak, bu cevaba göre bu hafta içi cihazı taktıracağım.

Navigasyon programı açıkken müzik ya da radyo dinlemek mümkün mü?

@melodramm

Mümkündür.

Akşam mümkün olur ise bir video çeker yayınlarım.

Bu tarz bir kullanımda NAV arka planda çalışıp, arada bir sesi kesip kunuşuyor.

Ancak görsel anlamda bir destek olmuyor.

Yada NAV ön planda bırakılıp RADIO yada MP3 dinleyebiliyorsunuz.

Bu şekil kullanım daha keyifli olmakta.

İyi forumlar...

Valla video çok iyi olur.. Videoyu çekerken arka koltuk başlıklarına video atma ayrı ayrı izleme olayını da çeker misiniz? Bunu da çok merak ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.