Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17621763176417651766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

1.6 benzinli 3008 kullanan arkadaşımız var.

Tuketim 7 litre civarında geziyor.

Ancak rampa ağırlıklı kullanımda benzinli motor asla bir dizel motor olamaz.

İyi forumlar...

O dizelden değil, turbodan. Turbo benzinli düzde yokuşta turbo dizeli topuklar. Turbosuz dizeller eskiden vardı, yokuş aşağı bile gitmiyordu.

Benzinli 240 tork

Dizel 270 tork

Dizel candır

İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

O dizelden değil, turbodan. Turbo benzinli düzde yokuşta turbo dizeli topuklar. Turbosuz dizeller eskiden vardı, yokuş aşağı bile gitmiyordu.

Benzinli 240 tork

Dizel 270 tork

Dizel candır

İyi forumlar...

herşey tork değildir. dizel araçların max. tork aralığı çok kısadır. o yüzden çabuk kesilir. benzinli araçlar max. torkunu yüksek devirlere kadar koruyabilir. o yüzden aynı hacimli benzinlilerin son hızları dizelden çoktur ve bazı markalar küçük hacimli benzinlilerini koydukları halde dizellerini koymaz bazı kasalarına.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

Benzinli 240 tork

Dizel 270 tork

Dizel candır

İyi forumlar...

herşey tork değildir. dizel araçların max. tork aralığı çok kısadır. o yüzden çabuk kesilir. benzinli araçlar max. torkunu yüksek devirlere kadar koruyabilir. o yüzden aynı hacimli benzinlilerin son hızları dizelden çoktur ve bazı markalar küçük hacimli benzinlilerini koydukları halde dizellerini koymaz bazı kasalarına.

Doğru tespit ancak bu gücü yüksek devir ile verdiği için dizel kadar ekonomik olamaz

Zaten 8.9 saniyelik 0-100 km degeri de bunu destekler nitelikte.

Dizel araç da bu değer 10 saniye üzerinde.

İyi forumlar...

• 5008 Şubat ayında kendi segmentinde en çok satan olmuş...

D SUV SINIFI

5008 243

X-TRAIL 170

KODIAK 125

CR-V 113

Q5 65

GLA 55

X1 36

FORESTER 26

KOLEOS 24

RAV4 8

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

5008 Şubat ayında kendi segmentinde en çok satan olmuş...

D SUV SINIFI

5008 243

X-TRAIL 170

KODIAK 125

CR-V 113

Q5 65

GLA 55

X1 36

FORESTER 26

KOLEOS 24

RAV4 8

herhalde yeni kasa değildir.. 207 tl. cik...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

D SUV SINIFI

5008 243

X-TRAIL 170

KODIAK 125

CR-V 113

Q5 65

GLA 55

X1 36

FORESTER 26

KOLEOS 24

RAV4 8

Muhtemelen yeni kasadır...i-cocpit farkı..zaten bu sınıfta ki üst donanım araçlarda 200binden aşağı araç kalmadı artık..ben de şaşırdım açıkçası...

• quote:

quote:

quote:

D SUV SINIFI

5008 243

X-TRAIL 170

KODIAK 125

CR-V 113

Q5 65

GLA 55

X1 36

FORESTER 26

KOLEOS 24

RAV4 8

Muhtemelen yeni kasadır...i-cocpit farkı..zaten bu sınıfta ki üst donanım araçlarda 200binden aşağı araç kalmadı artık..ben de şaşırdım açıkçası...

Aynen bu sınıfta fiyatlar aldı başını gitti. Elimizdekilere iyi bakmakta fayda var.

İyi forumlar.

• İsmail Sipahi kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin. 2014 5008 sahibiyim. Vites zeminine bayıldım. Nasıl yaptırabilirim, yardımcı olurmusunuz

• Herkese merhaba. Eski kasa 5008'lerde premium ve premium pack arasındaki fark nelerdir? Benim bildiğim cam tavan, on sensor, hız ve devir saatinin ortasındaki ekran Premium packte daha çok ozellikli, premiumda o ekranda ne kadar yaktığı vs gozukmuyor başka neler var?

• quote:

Orijinalden alıntı: iog

Herkese merhaba.
    Eski kasa 5008'lerde premium ve premium pack arasındaki fark nelerdir?
    Benim bildiğim cam tavan, on sensor, hız ve devir saatinin ortasındaki ekran Premium packte daha çok ozellikli, premiumda o ekranda ne kadar yaktığı vs gozukmuyor başka neler var?

Bahsi gecen ekranda, yakıt değerleri görünür premium larda bu değerler teyp üzerinde bulunan ekranda görünür, 2011 sonrasındaki araçlarda devir ve hız göstergeleri ortasında yer alan ekranlarda yakıt tüketimleri, anlık araç uyarıları bildirilir.

Premium packlar dolu versiyondur on park sensoru ve usb girisi olmayan araçlar da bulunabilir.

Premium da ise cam tavan ve bir çok donanım yoktur

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 5 Mart 2018; 20:50:55 >
  • iog İ kullanıcısına yanıt
    ben de hem kış hem yaz lastiğini 225/45/17 kullanıyorum 2 senedir sıkıntı olmaz ayrıca orjinal ebattan daha ucuza lastik bulabilirsin. Konfor düşer diyenle çıkabilir ama ben aşırı bir fark hissetmedim.
  • quote:

quote:

D SUV SINIFI

5008 243

X-TRAIL 170

KODIAK 125

CR-V 113

Q5 65

GLA 55

X1 36

FORESTER 26

KOLEOS 24

RAV4 8

ooo hocam sen buralara gelir miydin.. biz de sattı 5008 i pişmanlıktan gelemiyor diyorduk

• Selam arkadaşlar

2011 model 5008 araç için ön far altına / içine kaliteli led uygulaması yapan var mı? Yurtdışında elektrikli modelde farika çıkışı orijinal (farın içinde) led ışıklar mevcut. Far içine uygulamak mevcut ışıklandırmayı da etkileyeceğinden pek uygun görmüyorum fakat; farın alt kımındaki plastik kısımı alttaki ledler (cliolarda olan gibi) montajı yapılabilir mi? Düzgün sonuç verir mi? İnce küçük ledler beğenmiyorum.

https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180305060514&SearchText=led+light+bar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Selam arkadaşlar

2011 model 5008 araç için ön far altına / içine kaliteli led uygulaması yapan var mı? Yurtdışında elektrikli modelde farika çıkışı orijinal (farın içinde) led ışıklar mevcut. Far içine uygulamak mevcut ışıklandırmayı da etkileyeceğinden pek uygun görmüyorum fakat; farın alt kımındaki plastik kısımı alttaki ledler (cliolarda olan gibi) montajı yapılabilir mi? Düzgün sonuç verir mi? İnce küçük ledler beğenmiyorum.

https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180305060514&SearchText=led+light+bar

Yakın zamanda ben bir deneme yapacağım.

Vaktiniz var ise beklemenizi öneriyorum.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 5 Mart 2018; 20:52:48 >

• Yeni oyuncağımız geldi.

İyi forumlar...

• Peki Devrim Bey takipteyim :)

Kısa uzun (şimşek etkili) led ampul öneriniz var mıdır? Yurtiçinde ya da aliexpress'ten önerdiğiniz ürün de olabilir. Sanırım ampullerde chipset marka modeli uzun ömürlü olması açısından önemli.
    Bir de bu aralar çok ünlü olan x96 android tv box, arka kafalıklar için uygun olur mu? Uygun bir çakmak şarj kiti nasıl olmalı? Genellikle USB'den format ayırt etmeksizin hızlıca açıp oynatabilecek bir media player ihtiyacımız var.
    Ayrıca kullandığım cyclone 2 DVD müzik çalar menüsü çok dandik (mavi ekran) Bunu değiştirebiliyor muyuz?

İyi forumlar.

• quote:

Peki Devrim Bey takipteyim :)

Kısa uzun (şimşek etkili) led ampul öneriniz var mıdır? Yurtiçinde ya da aliexpress'ten önerdiğiniz ürün de olabilir. Sanırım ampullerde chipset marka modeli uzun ömürlü olması açısından önemli.
    Bir de bu aralar çok ünlü olan x96 android tv box, arka kafalıklar için uygun olur mu? Uygun bir çakmak şarj kiti nasıl olmalı? Genellikle USB'den format ayırt etmeksizin hızlıca açıp oynatabilecek bir media player ihtiyacımız var.
    Ayrıca kullandığım cyclone 2 DVD müzik çalar menüsü çok dandik (mavi ekran) Bunu değiştirebiliyor muyuz?

İyi forumlar.

Led lamba tr de daha ucuz 99 tl ile n11 den bulmak mümkün.

Ali express de 70 tl civarına bulunur. Eve geçince aliexpress den aldığım ürünün link bilgisini paylaşırım.

X96 tv android box ürününü tanımıyorum, araştırıp bilgi veririm.

Cyclone da tema değişerek müzik çalar görünümünü değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz tema dosyasını e mail adresinize yönlendirebilirim.

E mail adrsinizi ozel den yazarsınız.

İyi forumlar...

• LED ampuller ile ilgili mevcut aracınızda video varsa paylaşırsanız güzel olur.

Cyclone da müzik çalar değil, DVD disk (müzik cd si takınca) oynatma goruntusu değişiyor mu?

Selamlar.

• quote:

LED ampuller ile ilgili mevcut aracınızda video varsa paylaşırsanız güzel olur.

Cyclone da müzik çalar değil, DVD disk (müzik cd si takınca) oynatma goruntusu değişiyor mu?

Selamlar.

Led ampul ile ilgili video youtube kanalımda mevcut.

Dvd menüsü değişmez, zira dvd oynatici cyclone2 den bağımsız bir ünitedir.

Sadece cyclone2 içine montaj edilmiştir.

İyi forumlar...

• X96 ya baktım, 200 lira yaklaşık maliyeti var.

Malum sitede ikinci el medya player 50 ila 80 liraya bulunur.

İyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 17621763176417651766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.