Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1708. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17061707170817091710
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toprakates

Selam Arkadaşlar,

2012 71000 de aracımın rutin bakımını yaptırdım yetkili serviste (Antalya Çakmaklı). Standart parçaların yanı sıra ve mazot filtresi dahil nakit 430 tl fiyat aldım pazarlıkla.

Start stop artık devreye girmiyordu, Akü 4 yılını tamamlamıştı, bu nedenle değişti, 580 tl dediler, 550 ye bıraktılar. Varta 760 aküyü taktılar.

Fren balataları 5000 km daha gider dediler, ön takım için 200 tl arka takım için 240 tl dediler.Bilgilerinize

Akü yü dışarıda veya inretnette araştırdınız mı?Fiyat olarak.
  • Arkadaşlar bu kar çorabi denen şey gerçekten işe yarıyor, zincirden çok daha pratik.Bugün bizzat denedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Üstad hiç mi fren pedalına basmiyorsun 😀

5008 i aldıktan sonra evlenebildi :-)
  • Bu kadar kar yağışından sonra kar lastiği kullanan arkadaşlardan yanıt alma zamanı geldi sanırım..

Ne mark ve ne ebat kullanıyorsunuz ? memnunmusunuz ?
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    5008de Sava hp2 kullanıyorum.

Goodyear alt segmente hitab etmek için marka çeşitlendirmesi yapmış.

Daha yeni bir sey soylemek için erken, uludağda ve şimdi istanbuldaki karda çok işe yaradı.

Kış lastiği alacaksanız etiket değeri ıslakta C den kötüsünü almayın.

Biraz eskiyince ıslakta hiç yol tutmuyor.

Örnek eskiden nankang sv1 kullanmıştım 5mm ye dişler inince felaket olmuştuki ben hızlı kullanmam.

Daha sonraki pirelli sotto zero2 serisinde tam tersi ıslakta ve karda harikaydı ama buzda çok kötüydü.

Goodyear ug alacaktım ama fiyatları tam ben alacakken ucurdular kızdım almadım.

Neden goodyear derseniz ses konusunda hassasım goodyear ve onun alt markaları dunlop ve sava onun gibi sessiz lastik üretiyor.

Bunlar daha çok yeni eskisin bir dişler 6mm falan olsun bakalım...
    2012 senesinde aldığım 2 adet STARMAXX ICE GRIPPER W850 ler arkada, 2013 de aldığım PETLAS SNOWMASTER W651 ler önde montajlı olarak cumartesi günkü yer yer 20 cm.i geçen karlı zeminde gayet başarılı şekilde yol aldım. Hatta otopark çıkışında ve yolda bir araçla karşı karşıya kalınca manevra yaparkende gayet rahattı. Tabi ESP yi kapatmayı unutmamak gerek. Gün içerisinde Maltepe - Sancaktepe - Kartal - Maltepe güzergahında problemsiz yol aldım. Yine Pazar günü artık kardan öte buz haline gelmiş zeminde de gayet rahat hem normal sürüş hem de manevra yapabildim. Lastiklerimin fabrika çıkışları 2012 olduğu için hali hazırda diş derinlikleri itibariyle daha gideri var gibi görünse de bu son kışları olacak ve önümüzdeki kış artık yenilemeyi düşnüyorum. Tabi ki mevcut memnuniyetim ve ekonomik olmaları açısından yine Petlas düşünüyorum. Tabi iyi bir kampanya yakalarsam Nokian yada Michelin de düşünebilirim.

• Çanakkale,izmir, manisa güzergahında 3 gün boyunca bazen 10 cm geçen karda cumartesi hariç ana yollar genelde açıktı crossclimate lastiklerimle sorunsuz yolculuk yaptım.
    Son iki kıştır PETLAS SNOWMASTER W651 kullanıyorum. Bu sene epey bir tecrübe edebildim. Karlı zeminlerde hem sürüş hem manevra kabiliyeti bence oldukça uygun. Sadece bir gün akşam yağmur yağmış ve karlar erimişti. Gece ayaza çekip sabah hava sertken yola çıktığımda her yer cam gibi buz kaplıydı. Hemen her araç yolda dans ediyordu. Haliyle benim araç ta kayma eğilimi gösterdi. Bir kaç dik yokuşu tırmanmakta zorlandım. Neticede buzda zincir bile pek kar etmez. Onun dışında hiç sıkıntı çekmedim. Karlı zeminler için çok uygun bir lastik. Tavsiye ederim.
  • Şu anda istanbul sibirya gibi, kar lastiği olmasa arabayı çıkarmak delilik.
    CC takılı aracımı hiç kullanmaya bile teşebbüs etmedim.
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    Biz bi delilik yaptık çıktık. Yerde 10 cm buz üzeri 15 cm. kar varken gayet rahat çıktık otoparktan. Maltepe'den Ataşehir'e E-5 ten gayet rahat gittik. Zemin buz-su-tuz karışımı balçık gibiydi. Sorunsuz gittik. 3-4 saat sonra geri döndük ama bu sefer daha fazla kar vardı ve öndeki aracın tekerlek izlerini anında kapatan bir de yağış vardı. Otoparka kadar gayet iyi geldik. 40-50cm. kar kaplanmış otoparka girişte de sorun olmadı ama durup da park etmek için manevra yapmaya çalışınca iş biraz zora girdi. Zira manevra yaparken lastik yanakları ve jantın neredeyse yarısı ve arabanın kenarlarına kadar karın içinde olduğumuz için çok zorlandı ve bir kaç kere inip etrafı temizlemek durumunda kaldım. Ama sanırım normal çünkü benden sonra gelen diğer araçlarda aynı sorunu yaşadı. Üstelik benim nispeten temizlediğim zemin üzerinde. Bu arada daha önce yazmıştım ama lastikler : STARMAXX ICE GRIPPER W850 ler arkada, PETLAS SNOWMASTER W651 ler önde (aynı lastik farklı marka :).

• ^muzocat^ kullanıcısına yanıt
    CC'yi denedim. 500m ilerideki eczaneye kadar gidip geldim. Yolda 20cm kar vardı. Park ederken arabayı yoldaki kalan tek şeridi tıkamamak için yol kenarındaki 35-40cm kara gömdüm. Çıkarken hiç zorlanmadım kar lastiğinden farkı yokmuş.
  • İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    İzmirli aslan alışkın değil böyle havalara ama üstesinden gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

CC'yi denedim. 500m ilerideki eczaneye kadar gidip geldim. Yolda 20cm kar vardı. Park ederken arabayı yoldaki kalan tek şeridi tıkamamak için yol kenarındaki 35-40cm kara gömdüm. Çıkarken hiç zorlanmadım kar lastiğinden farkı yokmuş.

ben dün 40cm kadar taze karda deneme amaçlı 1 km kadar uzakta ki markete gittim geldim..hatta ana yola çıktığım nokta yokuş bir yer...hiç patinajsız ve sorunsuz tedirgin etmeden gittim geldim..daha önce ki lastiklerle 4 parmak karda aracı yerinden kaldıramadığımıda düşünürsek cc"ler bence görevini layıkıyla yerine getiriyor..
  • 5008'de kış lastikleri ile çıkamadıgım dik yokuşlar oldu. Benzer bir yokuşta muhtemelen eşimin a3'üne takılı CC'lerde takılırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

5008'de kış lastikleri ile çıkamadıgım dik yokuşlar oldu. Benzer bir yokuşta muhtemelen eşimin a3'üne takılı CC'lerde takılırdı.

muhtemelen..zaten cc"lerden kış lastiği performansı beklememek gerek..
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    çok iyi çıkmış yahu.. cc mi vardı sende? epey dik rampa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

Arkadaşlar bu kar çorabi denen şey gerçekten işe yarıyor, zincirden çok daha pratik.Bugün bizzat denedim.

nasıl bir şey aldınız? birader soruyordu takması kolay patik bir şeyler
  • Arkadaşlar bu baskı balata volant ın uzun ömürlü olması için nasıl kullanım gerekiyor? Bu balata Dediğimiz ön fren balatası mı acaba.. Onu biliyorum fren az yaparak uzun süre gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Arkadaşlar bu baskı balata volant ın uzun ömürlü olması için nasıl kullanım gerekiyor? Bu balata Dediğimiz ön fren balatası mı acaba.. Onu biliyorum fren az yaparak uzun süre gidiyor.

Debriyaj balatasıdır, kendileri.

Sürekli durk kalk trafikte kullanırken dkkatli olmak lazım.

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: önceki 17061707170817091710
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.