Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1655. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16531654165516561657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mutlu akuye gittim 12v 72 amper aku taktilar.Yalniz neden oldugunu anlayamadım park sensorleri trafikte sebepsiz calismaya basladi.Rskidende oterdi ama suan konser veriyor. Nedeni ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o_madmax

Mutlu akuye gittim 12v 72 amper aku taktilar.Yalniz neden oldugunu anlayamadım park sensorleri trafikte sebepsiz calismaya basladi.Rskidende oterdi ama suan konser veriyor. Nedeni ne olabilir

Elinde varta yokmuydu ? getirtebiliyor bazı bayiler neyse güle güle kullanın, o konuda bi bilgim yok başkana soralım..
  • quote:

Mutlu akuye gittim 12v 72 amper aku taktilar.Yalniz neden oldugunu anlayamadım park sensorleri trafikte sebepsiz calismaya basladi.Rskidende oterdi ama suan konser veriyor. Nedeni ne olabilir

Etrafta volvo araç var ise sapıtabiliyor.

Bizim ön sensöre sahip araç trafikte konser moduna geçebiliyor zaman zaman.

Diğer araçta sadece arka sensor olduğu için problem yok.

Tabii burada sensörlerin sadece geri viteste devreye giriyor olması da büyük etken.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ^muzocat^ kullanıcısına yanıt
    Aynı şey benimde başıma gelmişti. Servise gidecek zaman olmadığından, bir tamirciye girdim. Dediğiniz gibi hortuma bir parça koydu ve sorun çözüldü. Borçum nedir dediğimde de bir siftah versen yeter dedi... Bazen tamirci bile CAN olabiliyor..:)
  • Çok teşekkürler...
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Nerde yaptırdınız acaba. Bendede aynı sorun var volan da dahil benim usta 2000 tl istedi.Sizin ustanın ismini ve telini yazabilirmisiniz. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Tabii burada sensörlerin sadece geri viteste devreye giriyor olması da büyük etken.

İyi forumlar...

Volvo araç olunca neden sapıtıyor sensörler anlayamadım :)

• semihkutay S kullanıcısına yanıt
    doğanlar citroen servis,istanbul yolunda şaşmaza gelmeden volvonun arka tarafındaki sokakta.
    1740.Sokak No: 29

Birol DOĞAN
    0 532 464 28 76

http://www.citroenservis.net/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burock3427

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

İyi forumlar...

Volvo araç olunca neden sapıtıyor sensörler anlayamadım :)

Muhtemelen iletişim sistemi etkileniyor.

Birçok forumdaş aynı tecrübeyi yaşamıştı.

Bende oradan biliyorum.

Yoksa servis kapısı aşındıracaktık.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

Herkese Selam....geçen hafta Cuma sabah 2011 Model Peugeot 5008 ile 5 kişi İzmir'e gittik....hepimiz 50 yaş üstü ortalama 90 kg ağırlıkta - fazla bagaj almadık ama nereden baksan ben dahil yolcular ve bagaj ile 600 kg yük vardır. Depo dolu şekilde ve Yenikapı-Bandırma Feribot ile seyahat başladı.

Benim arabayı biliyorsunuz 112binde ve 2 defa baskı balata ( volan dahil ) değişti. Normalde Hanım kullanıyor bende 3008 var. Bu sefer geniş olsun diye onu aldık.
    Ortalama 100-110 ile gittim, malum her tarafta radar var. İnşallah radara yakalanmamışızdır, çünkü genelde Ceza'ları eve yolluyorlar. Bazı yerlerde tabii 130-140 allah ne verdiyse gittik, malum aslan düz yolda canavar gibidir.

İzmir'de Karşıyaka'da kaldık...Cuma günü Alsancak'ta turladık akşam Kordon'da balık yedik. Cumartesi çevre yolundan Urla'ya gittik, tabii yine Balık yedik. Pazar günüde yine geldiğimiz yoldan döndük. Sadece Akhisar'da bir yere uğradık ama en fazla 30 km ekstra yapmışızdır.

Toplam 910 km yapmışım, 200 Liralık yakıt ile depo yeniden full oldu...bell ki tamamen boşalmış...Benzinciye giderken artık Kalan KM çıkmıyordu :)

Diğer arkadaşlar arabanın bu kadar az yaktığına inanamadı..Hepsinde benzinli araba var - Opel Insignia, Hyundai ix35 .

Üstelik bizim araba eski olduğundan bence fazla yaktı...ortalama 6 lt yaktı...Halbuki ben 5,6 lt yakar diye düşünmüştüm...Ama hava çok sıcaktı ve klima sürekli açıktı, ayrıca çok fazla dur-kalk yaptık....( yemek-kahve molaları )

Bu sefer kısa kaldık, 8 ay önce İstanbul'dan İzmir'e taşınan arkadaşı görmeye gittik...fazla vakit yoktu...İzmir'de yollarda bol miktarda 5008 gördüm...Belli ki İzmir'de de bizim arabayı seven çok...bir daha sefere İzmir'li arkadaşlara önceden haber veririm görüşürüz inşallah.

Dostum bende geçen hafta bir manavgat yaptım... dönüşte 5 kişi... konyayı geçince az bastım.. içime trafik canavarı girdi herhalde.. Bir baktım 180.. yahu bu araba 109 beygir.. nasıl oluyorda oluyor..
    şu tork nelere kadir... Böyle huylarım yoktur ama.. Başkan bilir beni halim selim adamım. enteresan olan kimse uyanmadı mevzuya.. arkada herkes kafalık monitorlerde "şevkat yerimdar" diye bişi izleyip kahkahalar atıyordu.. Merak ettim.. vakit bulursam bende izleyeceğim... avgosmartın en iyi tarafı sd karta filmleri atıyorum... iş tamam..
    bi dahada bu hızlara çıkmam.. Özür dilerim başkan..
    bu arada yeni 3008 çok güzel.. eylülde gelsin bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 2 Haziran 2016; 11:51:17 >

• trafik sigortası 520... kasko 605 tl.. ne dersiniz ?

• bence gayet iyi bygün ziraatsigortadan 552 ye yaptırdım tarfiği

• lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Başka model araçlarda da oluyor mu Volvodan etkilenme.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

Herkese Selam....geçen hafta Cuma sabah 2011 Model Peugeot 5008 ile 5 kişi İzmir'e gittik....hepimiz 50 yaş üstü ortalama 90 kg ağırlıkta - fazla bagaj almadık ama nereden baksan ben dahil yolcular ve bagaj ile 600 kg yük vardır. Depo dolu şekilde ve Yenikapı-Bandırma Feribot ile seyahat başladı.

Benim arabayı biliyorsunuz 112binde ve 2 defa baskı balata ( volan dahil ) değişti. Normalde Hanım kullanıyor bende 3008 var. Bu sefer geniş olsun diye onu aldık.
    Ortalama 100-110 ile gittim, malum her tarafta radar var. İnşallah radara yakalanmamışızdır, çünkü genelde Ceza'ları eve yolluyorlar. Bazı yerlerde tabii 130-140 allah ne verdiyse gittik, malum aslan düz yolda canavar gibidir.

İzmir'de Karşıyaka'da kaldık...Cuma günü Alsancak'ta turladık akşam Kordon'da balık yedik. Cumartesi çevre yolundan Urla'ya gittik, tabii yine Balık yedik. Pazar günüde yine geldiğimiz yoldan döndük. Sadece Akhisar'da bir yere uğradık ama en fazla 30 km ekstra yapmışızdır.

Toplam 910 km yapmışım, 200 Liralık yakıt ile depo yeniden full oldu...bell ki tamamen boşalmış...Benzinciye giderken artık Kalan KM çıkmıyordu :)

Diğer arkadaşlar arabanın bu kadar az yaktığına inanamadı..Hepsinde benzinli araba var - Opel Insignia, Hyundai ix35 .

Üstelik bizim araba eski olduğundan bence fazla yaktı...ortalama 6 lt yaktı...Halbuki ben 5,6 lt yakar diye düşünmüştüm...Ama hava çok sıcaktı ve klima sürekli açıktı, ayrıca çok fazla dur-kalk yaptık....( yemek-kahve molaları )

Bu sefer kısa kaldık, 8 ay önce İstanbul'dan İzmir'e taşınan arkadaşı görmeye gittik...fazla vakit yoktu...İzmir'de yollarda bol miktarda 5008 gördüm...Belli ki İzmir'de de bizim arabayı seven çok...bir daha sefere İzmir'li arkadaşlara önceden haber veririm görüşürüz inşallah.

Dostum bende geçen hafta bir manavgat yaptım... dönüşte 5 kişi... konyayı geçince az bastım.. içime trafik canavarı girdi herhalde.. Bir baktım 180.. yahu bu araba 109 beygir.. nasıl oluyorda oluyor..
    şu tork nelere kadir... Böyle huylarım yoktur ama.. Başkan bilir beni halim selim adamım. enteresan olan kimse uyanmadı mevzuya.. arkada herkes kafalık monitorlerde "şevkat yerimdar" diye bişi izleyip kahkahalar atıyordu.. Merak ettim.. vakit bulursam bende izleyeceğim... avgosmartın en iyi tarafı sd karta filmleri atıyorum... iş tamam..
    bi dahada bu hızlara çıkmam.. Özür dilerim başkan..
    bu arada yeni 3008 çok güzel.. eylülde gelsin bakalım..

ee senin araba ne kadar yaktı ? Manavgat'ta nehir kenarında süper bir kebapçı vardı hala duruyor mu ?

Açıkçası bende Aydın Otobanında 180 vurduğumu hatırlıyorum 3-4 sene önce yani araba yeniyken.... :) üstelik biz 6 kişiydik...( 3 çocuk + 1 Yardımcı Kadın )

• Burock3427 B kullanıcısına yanıt
    Bende merak ettim neden???
  • 16" jantımı büyütmek istiyorum 17" mi 18" mi daha iyi olur bu işlemin +, - leri varmıdır? saygılar...
  • eyüpserkan E kullanıcısına yanıt
    Ben olsam orjinallerle hiç oynamazdım..görsellik dışında benim bildiğim hiç bir artısı yok..büyük jant hem konforu baltalıyor(malum bağımsız süspansiyon yok araçlarımızda) hemde lastik alırken daha fazla para veriyosun..yakıt olarak belki biraz artma olur..

• ganeja kullanıcısına yanıt
    Trafik sigortası aşağı yukarı herkeste o civarlarda çıkıyor ama kasko hakketen iyiymiş..ben 850 gibi bişeye yaptırmıştım hiç bir kazam olmamasına rağmen..hangi firma abi bunlar..

• eyüpserkan E kullanıcısına yanıt
    2012 ortasına kadar 17 jant standart geldi. Sonrasında 17 jant araç maliyetini arttırdığı için 16 jant getirdiler. Orjinal ebatlar 215/50r17 veya 215/55r16 şeklindedir. 18 için 215/45r18 takmanız lazım ama konforu bozar.
  • 
Sayfa: önceki 16531654165516561657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.